Šiuo metu yra prisijungę 4 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
COX

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 246, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

Reklama



Atsiuntė Oxious, sekmadienį, 2008.11.16 20:05. Perskaityta 23281 kartas

Berniukams patinka melsva. Mergaitėms patinka rausva. Berniukams patinka žaislinės mašinėlės. Mergaitėms patinka lėlytės Barbės.

Berniukams - melsva, mergaitėms - rausva?Berniukams - melsva, mergaitėms - rausva?

Šie teiginiai atspindi tai, kas tarsi atrodo normalu ir natūralu daugelyje bendruomenių. Ir tikrai, mes negalime nepastebėti, kad berniukus natūraliai traukia mašinos, kamuoliai ir kareivėliai. Mergaitėms įdomiau drabužėliai, puošimo darbeliai. Mes niekuomet neklausėme, kodėl skirtingos lytys daugeliu atvejų pasirenka skirtingus kelius vaikystėje savo veiklai ar pomėgiams. Tiesiog taip nutinka.

Tačiau yra nemažai mažų vaikų, kuriems šie teiginiai netinka. Jų kūnai nesutampa su psichika. Tai transseksualūs vaikai: moterys įkliuvę vyro kūne, ir vyrai įkliuvę moters kūne.

Šie vaikai jau būdami dvejų metų parodo pirmuosius diskomforto požymius dėl savo fizinės išvaizdos. Jiems nepatinka jų kūnai, jie eksperimentuoja su priešingos (fizinės) lyties drabužiais, jie teigia, kad yra (o ne paprasčiausiai norėtų būti) kitos lyties, jie žaidžia su tais žaislais, su kuriais paprastai žaidžia priešingos lyties vaikai. Šiems vaikams tokie polinkiai yra tokia pat natūralūs, kaip ir 2-3 metų netransseksualiems vaikams.

Konfliktai kyla todėl, kad transseksualūs vaikai nukrypsta nuo prieš tai paminėtų socialiai sukonstruotų normų. Netolerancija, neapykanta, bauginimai, atstūmimas … tik todėl, kad jie tokiais gimė. Dauguma jų kamuojasi tyliai, bijodami apie tai pasakyti savo tėvams ar bet kam kitam. Šiems vaikams jų gyvenimas tampa kasdieninėmis pastangomis, domėjimusi kas žino jų paslaptį, o kas – ne, kam galima atsiskleisti, o kam – ne, baimė kaip žmonės reaguos: ar išmoks juos priimti tokiais, kokie jie yra, ar nutrauks ryšius ir juos atstums.

Mus supa socialiai sukonstruoti lūkesčiai, mes turime normatyvinius vyriškumo ir moteriškumo modelius. Tikimasi, kad transseksualūs vaikai, kaip ir visi kiti vaikai, seks šiais modeliais, kurie atitinka jų fizinę išvaizdą. Tai pats sunkiausias laikotarpis šiems vaikams, kai visuomenė juos verčia būti tokiais žmonėmis, kokiais jie tiesiog nėra. Ir dar skaudžiau, kad tai vyksta tokiu naiviu ir trapiu vaikystės laikotarpiu.

Daug žmonių kvestionuoja gimimo ne tame kūne galimybę. Berniukams lemta elgtis kaip berniukams, o mergaitėms – kaip mergaitėms. Taip pasakytų dauguma žmonių. Bet kodėl toks kvestionavimas atsiranda? Mes neabejoja netransseksualių vaikų lytiniu identitetu. Mes juk įprastai neklausiame: kodėl mergaitėms patinka rausva spalva ir dėvėti sukneles? Mes neturime racionalaus paaiškinimo, kuris susietų berniukus su melsva spalva, o mergaites su rausva. Taigi kvestionavimas, kuris atsiranda vaikų, kurių lytinis identitetas nesutampa su kūniškuoju, atžvilgiu turėtų būti tam tikra „nežinomybės baimė“.

Mokslinė visuomenė nepasiekusi bendro konsensuso kas lemia transseksualumą, tačiau Amerikos Psichologijos Asociacija sako, kad galimos priežastys yra genetika, hormonai neštumo metu ir ankstyvos vaikystės patirtis. Vienas mokslinis tyrimas (Swaab et al, 1995) teigia, kad yra smegenų sritis atsakinga už seksualinę elgseną, ir kad vyrai turi didesnę šią sritį nei moterys. Įdomu, kad ši sritis moters-į-vyrą (moters kūnas, tačiau save identifikuoja vyru) transseksualo smegenyse atitinka moters smegenų sritį. Tai rodo, kad lyties identitetas yra bent iš dalies biologinės kilmės.

Nepriklausomai nuo mokslinių atradimų, augantiems vaikams reikalinga saugi ir jauki aplinka. Jiems reikalinga meilė nepriklausomai nuo to kokiais jie gimė. Transseksualumas nėra pasirinkimas. Per daug transseksualų buvo privesti prie savižudybių ar depresijų. Gyvenimas nėra lengvas, kai transseksualus vaikas kovoja su savo kūno diskomfortu. Nereikėtų situacijos bloginti, verčiant juos laikytis lyties stereotipų.

Šaltinis: Taking It Global

Penkių dalių TV reportažas šia tema:

1 dalis, 2 dalis, 3 dalis, 4 dalis, 5 dalis

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis