Šiuo metu yra prisijungę 5 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Lietuvoje panaikintas BK 122 07/02 - 07/02

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė MaRc, Godo, oxious, erase, trečiadienį, 2011.06.15 13:08. Perskaityta 18890 kartų

„Lytinė orientacija nėra pasirenkama, ji labiausiai lemiama įgimtų neurobiologinių veiksnių“, - trims tūkstančiams neurobiologų, susirinkusių į 21-ą Europos neurobiologijos bendrijos suvažiavimą Lisabonoje, sakė San Francisko (JAV) Klinikinių tyrimų centro direktorius Jerome'as Goldsteinas.

Homoseksualas / Vytauto Valentinavičiaus nuotr.Homoseksualas / Vytauto Valentinavičiaus nuotr.

Tokiu būdu jis stengėsi išspręsti ginčą, nerimstantį jau daugelį dešimtmečių: gėjais gimstama ar tampama? Klausimas sudėtingas, nes biologiniu požiūriu tai yra mįslė. Santykiai su tos pačios lyties atstovais neteikia evoliucinių privalumų. Tai dėl ko gi kai kuriuos žmones traukia ta pati lytis? Lytinė trauka yra dauginimosi variklis – seksas yra priemonė išlikti, perduoti savo genus. Taigi, evoliuciniu požiūriu santykiai tarp tos paties lyties atstovų turėtų išnykti, rašo independent.co.uk.

Nepaisant to, tokie santykiai gyvūnijos pasaulyje pasitaiko gana dažnai. Taip elgiasi paukščiai, tikriausiai taip elgiasi ir bitės, ir blusos. Vieni iš daugelio pavyzdžių yra pingvinai, kurie sukuria nuolatines tos pačios lyties poras, delfinai ir mažosios šimpanzės, kurios yra visiškai biseksualios. Buvo išsakyta daugybė skirtingų nuomonių apie evoliucinius privalumus, kurių galėtų teikti tokie santykiai. Pavyzdžiui, tamsianugario albatroso patelės sudaro tos pačios lyties poras, kurios palikuonis išaugina sėkmingiau nei vienišos patelės. Homoseksualumas taip pat gali palengvinti socialinių ryšių sudarymą ar prislopinti konfliktą tarp patinų, jei juntamas patelių trūkumas. Homoseksualios poros savo genų neperduos ateities kartoms, tačiau jos gali padėti išsaugoti genus tos grupės, kuriai priklauso.

Išsamiau: Delfi.lt

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

Oxious

2011-06-15 21:52:01

Labai geras straipsnis.

GG

2011-06-16 12:45:38

Taip, labai geras! Tokiu straipsniu butu suzavetas Alfredas Rozenbergas! Gaila, kad per velai, butu informaves fiureri ne tik "zydu", "ariju", bet ir "geju" klausimu... Puikus str. argumentai "biologines atrankos" (selekcijos) teorijai ir praktikai!

Exo

2011-06-15 23:58:35

As tai tapau homoseksualu - prisiskaiciau Gaylino, ir tapau! Ir bezdziones cia ne prie ko! Nei pingvinai.
Mane tai zeidzia tas amzinas lyginimas tai su gandrais, tai su pingvinais, sraigem ar dar galas zino kuo! Kodel, norint pasiteisnti uz tai, kad egzistuoji (excuse me pleaaaseee), reikia butinai panaudoti tuos bezdzioniu argumentus? Ar tai, kad albatrosu pateles kartu ...., as igiju teise buti savimi? O be albatrosu pateliu - niekaip?
O tos paieskos biologiniu skirtumu... Tuoj mus apskelbs atskira biologine rusimi, turincia skirtinga prigimti, nei zmones. Paminesit mano zodi!!!

Exo

2011-06-16 00:32:12

As dar del to gydymo noriu pasakyt - mane syki irgi buvo pasisove gydyt. Gyde gyde... neisgyde.. uzmete.
Del to ir noriu pasakyt - neuzmeskit! Gydykit! Anksciau ar veliau savo pasieksit! Svarbiausia tiket savimi ir savo sventa teise spresti, ka reikia gydyti, ko nereikia, ir koks gydymas tinkamiausias. Nepasiduokit, tiesos kariai! Jus cia svarbiausi! Na ir dar, zinoma, jusu tiesa svarbi.
Galima pasiulyt? - Imkites tu pingvinu pagaliau! I klinika juos!! Tiesiog akis jie drasko!
Amen.

betty

2011-06-16 00:46:47

Nuolatinis biologinis homoseksualumo pateisinimas yra instrumentas apribojantis seksualinę laisvę. Vienintelis pateisinimas kurį aš pripažįstu ir kuriuo galiu pagrįsti savo seksualines preferencijas yra tai kad aš TURIU TEISE RINKTIS, o ne tai kad aš turiu tokį ar anokį geną, arba gimiau tokia ar anokia.
Be to. Seksualumas yra nestatiškas dalykas, jis keičiasi. Ir aš turiu teisę jį keisti nepaaiškinant pokyčio biologiškai.
Nžn, gal kažkaip aš vejuotai čia... Žodžiu, ką noriu pasakyti: biologiniai paaiškinimai nėra nieko verti ir yra tik dar vienas būdas seksualines "anomalijas" sutramdyti. Ir labai pritariu Exo komentarui.

p.s. Nuotrauka ir nuotraukos pavadinimas yra siaubingi. Kartais geriau jokio paveikslėlio negu labai netinkamas.

danguole1981

2011-06-16 18:48:44

Biologinis pateisinimas:) o tai tamsta gal tikiesi,kad visi ims tau plot už homoseksualizmo "pasirinkimą"?:) ir dar Lietuvoj!
sutramdyti:)o kam tramdyti tai,kas neišvengiama? Juk dauguma tikrai nesirenka kuo gimti ir tikrai nesirenka seksualinės orientacijos. Keistas požiūris..tik prašau,kitą kartą nesipiktinkit,kai po etatinio straipsnio Delfyje komentarai bus dar baisesni nei buvo iki šiol. Gerai,kad tai parašyta ne po viešo ir visiems prieinamo straipsnio,susilauktumėt "sveikinimų".

Justelis

2011-06-16 10:27:20

Na teisė rinktis galima tada, kai nebekvestionuojama tavo teisė būti...
Žinoma, kad beždžionių ir pingvinų argumentai ne išsigelbėjimas.
Bet imho, mažas žingsnis pirmyn.

Anonimas

2011-06-16 18:03:59

Jei arabu salyse homoseksualizmas butu norma, ten nebebutu terorizmo :) mokslininkai nustate jog moteru trukumas tuose krastuose skatina konkurencija tarp vyru ir zudynes...