Šiuo metu yra prisijungę 4 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
patyčių prevencija

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Lietuvoje panaikintas BK 122 07/02 - 07/02

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, šeštadienį, 2008.10.11 20:30. Perskaityta 19590 kartų

10 metų savęs ieškojimo. Milijonas minčių. Daugybė paaugliškų bandymų įsimylėti vyrą. Tuo metu aš nežinojau, kas su manim darosi ir kodėl. Nežinojau kaip į tai reaguoti ir su kuo kalbėtis. Metams bėgant aistra moterims tik didėjo, kaip didėjo ir vyriškos lyties susidomėjimas manimi. Nuobodūs pasimatymai ir draugių spygčiojimai “koks jis nuostabus!”. Nenoriu…Pajutau, kad nekaltas moters prisilietimas suvirpina mane labiau nei įsimylėjusio vyro bučiniai. Supratau, kad vaikiški norai tiesiog būti šalia draugių išaugo į sąmoningą meilę moterims.

Atsiskleidimo dienaAtsiskleidimo diena

Buvo paskutinieji metai mokykloje. Man dėmesį pradėjo rodyti žavingas magistrantas. Tokiais atvejais natūralu, kad mergina turi tiesiog sutirpt iš laimės. Pasidarė nebepakeliamai sunku.
Mama buvo virtuvėje. Ji visuomet burbėdavo, kaip galima atsisakyti vaiko vien dėl to, kad jis myli tos pačios lyties personą. Tai išgirdus kąsnis užstrikdavo burnoje, o žandus išmušdavo raudonis. Bet kadangi homofobijos savo kelyje neužuodžiau, o supratimas, jog kitaip nebus, tapo akivaizdus - nusprendžiau dabar arba niekada.
Mama… , - pradėjau ašaroti. Smilkiniuose spengė. Jos veide matėsi nerimas ir išgastis. Raidės pynėsi ir nebegalėjau ištarti nei žodžio.
Tu laukiesi?
Ne!
Kažkas rimto?
Ne... aš... myliu moteris.
Tu lesbietė? - sušuko motina. Susigūžiau nuo šio žodžio, jis man visuomet keldavo asociacijas su agresyvumu ir flaneliniais marškiniais. - Negali būti. Aš juk būčiau pastebėjus! Tu esi mergaitė! Ne šiaip mergaitė, Tu esi itin mergaitiška..

Taip. Aš buvau tokia. Manęs nekentė ir mane mylėjo. Už nugaros šnabždėdavosi, kai mane lydėdavo namo mokyklos gražuolis. Nepažįstamosios su pavydu aptarinėdavo mano naują pirkinį. Brolio draugai stengdavosi apsilankyti kuo dažniau tuo metu, kai būdavau namuose. Dėmesio gaudavau tiek, kiek užsimanydavau.
Atrodo tokios mergaitės sutvertos vyrams.

Tą mamai įsisavinti buvo sunku. Ji bandė ieškoti priežasties, įsivaizdavo, jog kažkur padarė klaidą. Bet tiesa ta, kad klaidos nebuvo. Manęs niekas “neužkrėtė” ir niekas “neužverbavo”.

Nuo tada nemažai vandens nutekėjo, nebereikėjo slėptis po hetero kauke, nes jei žino artimiausi žmonės, nesvarbu jei sužinos ir visas likęs pasaulis. Supratau viena - tėvai niekada nesidžiaugs, kad jų vaikas kitoks nei dauguma. Aš pati nesidžiaugčiau, jei mano vaikas būtų homoseksualus, nereikia pamiršt kur gyvename. Bet juk ne tuo paremti šeimos santykiai. Jei esi puikus sūnus ar pavyzdinga dukra, jei tavimi yra už ką didžiuotis, jei šalia žmogus, kurį myli ir kuris myli tave - tokiu atveju vietos neapykantai šeimoje negali būti.

- Žinai, nesvarbu su kuo tu miegi. Esi nuostabi dukra… - po daugelio metų pasakė mama.

GayLine lankytoja


Spalio 11 d. minime atsiskleidimo dieną (Coming-out Day). Kviečiame GayLine lankytojus papasakoti savo gyvenimo istoriją.

Nacionalinė atsiskleidimo diena – tarptautiniu mastu vykstanti pilietinio sąmoningumo diena, skirta atsiskleidimui ir diskusijoms apie lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų (LGBT) problemas. Šią dieną dalyviai raginami pasipuošti homoseksualų išdidumo simboliais, tokiais kaip rožiniai trikampiai (gėjai), juodi trikampiai (lesbietės), vaivorykštėmis papuošaluose ar tiesiog prie drabužių. Ši diena paskelbta 1988 metais, minint antrąsias maršo už gėjų ir lesbiečių teises, kuriame dalyvavo 500 000 žygiuotojų, Vašingtone metines. Šios dienos renginiai yra skirti LGBT bendruomenės sąmoningumui kelti, o taip pat supažindinti visuomenę su LGBT teisių judėjimais. Nepaisant pavadinimo, Nacionalinės atsiskleidimo dienos minėjimas yra švenčiamas daugelyje šalių.

Praėjusiais metais HRC (Human Rights Campaign) kvietė LGBT bendruomenės narius atsiskleisti Youtube svetainėje. Į kvietimą atsiliepė tūkstančiai. Šiemet HRC kreipimasis, turbūt kaip niekad tinka ir Lietuvos kontekste.

GayLine kviečia Jus papasakoti savo istoriją. Esame labai skirtingi ir kiekvienas mūsų atvejis – individualus. Atsiskleidėte artimiausiai draugei ar draugui ir pajutote, kad tarsi akmuo nuo krūtinės nukrito? Papasakokite, kas įkvėpė šiam žingsniui. Ilgai dvejojote, kol prisipažinote sau ir pasaulis tapo šviesesniu? O gal tėvai, sužinoję apie jūsų lytinę orientaciją, daugiau nebebendrauja? Nedrįstate niekam atsiskleisti? Pasidalinkite savo patirtimi, nuogąstavimais, rūpesčiais ir džiugesiu.


Atsiųskite savo istoriją elektroniniu paštu info@gayline.lt arba kaip tinklapio naujieną. GayLine užtikrina Jūsų konfidencialumą ir neviešins nei vardų, nei slapyvardžių. O Jūsų pasakojimą paskelbsime artimiausiu metu.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

Maria

2008-10-11 18:29:25

Gražiai mergaitė papasakojo.

Kregus

2008-10-12 17:33:57

"tėvai niekada nesidžiaugs, kad jų vaikas kitoks nei dauguma"

Man labai patinka būti persekiojamu ir smerkiamu. Tai man suteikia valios jėgų.

svaja

2009-05-01 12:03:13

tevams atsiskleisti visada buna sunkiausia..Ir nemaloniausia tai, kad jie pradeda ziureti y tave kitaip..maniskiai iki siol prie to dar nepriprato:(

medus_atsargiai

2010-03-15 20:45:20

superinis klipukas. :} liuks.

netaskas

2011-09-25 18:53:12

wow

waker

2011-12-06 17:42:58

Prieš beveik pusantrų metų išsioutavau prieš savo mamą. Iš pradžių reagavo nekaip, kankinosi, man irgi buvo sunku bet po kurio laiko pasakė man :sūnau, esi normalus, viskas su tavim tvarkoi; o dar po kurio laiko pareiškė kad priims žmogų kurį myliu kaip savo sūnų. Mano mama yra šauniausia! Antras mano rimtas "prisipažinimas" buvo susijęs su man artimiausia drauge. Paskui jinai man padėkojo už tai kad esu su ja atviras. Taip kad verta būti atviram ir gyventi santaikoi su savimi ir kitaisš

RockTheFlag

2015-07-24 18:09:57

Man asmęniškai pasisekė, nes gimiau Spalio 11 dieną, tad man išsipasakoti šeimai - lengviau ;) Tepasakau, jog pasidomėtu, kokia tai diena ir viskas ;)