Šiuo metu yra prisijungę 7 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Lietuvoje panaikintas BK 122 07/02 - 07/02

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, pirmadienį, 2010.07.19 11:00. Perskaityta 15526 kartus

Prieš keletą metų GayLine skelbė straipsnių ciklą, kuriuose buvo detaliai komentuojami standartiniai mitai ir stereotipai apie homoseksualius žmonės. Šiemet mes vėl skelbiame straipsnius apie mitus. Šiandien dar keturi stereotipai apie mus bei trumpi komentarai jiems. Mitus bei komentarus visuomet perskaitysite „Sužinok“ skiltyje.

Mitai apie homoseksualumąMitai apie homoseksualumą

Homoseksualiems žmonėms nereikia santuokos

Tos pačios lyties partneriai turi turėti teisę susituokti, nes:
* Jų tarpusavio santykiai lygiai tokie pat ir verti visuomenės pripažinimo ir pagarbos, kaip ir skirtingų lyčių porų santykiai.
* Teisinis vienos lyties partnerystės pripažinimas šviečia visuomenę, taip pat ir homoseksualius asmenis, vienus skatindamas nediskriminuoti, kitus – rinktis saugesnį ir brandesnį elgesį.
* Teisinis vienos lyties asmenų partnerystės pripažinimas išsprendžia daugybę problemų, su kuriomis dabar susiduria visos homoseksualių žmonių poros. Tarp jų – apsunkintas bendros nuosavybės turėjimas, negalėjimas paveldėti pagal įstatymą, paveldėto turto apmokestinimas, ribotos teisės prieiti prie medicininės informacijos apie partnerį ir daugybė kitų.

Homoseksualių žmonių auginami vaikai taps tokiais pačiais

Nėra jokių įrodymų, kad tėvų seksualinė orientacija turėtų kokį nors poveikį vaikų prisitaikymui gyventi visuomenėje. Vaikai, išaugę vienos lyties asmenų šeimose, mąsto ir bendrauja lygiai taip pat gerai, kaip ir heteroseksualių tėvų vaikai.

Be abejo, vaikams reikia pavyzdžių iš abiejų lyčių tarpo, tačiau nėra pagrindo teigti, kad šie pavyzdžiai turi būtinai būti tėvas arba motina. Tokiu atveju kiekvienas vaikas užaugęs vienišo tėvo ar motinos šeimoje turėtų rimtų vystymosi sunkumų. Taip nėra. Tuo tarpu net ir pilnose skirtingų lyčių asmenų šeimose vaikai neretai ima pavyzdžius iš draugų, giminės ar dar platesnio žmonių rato.

Homoseksualių žmonių daugėja

Taip, bet tik proporcingai kartu su bendru žmonių skaičiumi žemėje. Vargu ar homoseksualios ar biseksualios orientacijos asmenų dalis didėja lyginant su heteroseksualių asmenų dalimi – bent jau nėra nė vieno tyrimo, kuris tai rodytų.

Jei toks įspūdis susidaro – tai tik todėl, kad po ilgų šimtmečių krikščioniškoje pasaulio dalyje neliko cenzūros, žinių naikinimo, kliūčių mokslo studijoms ir homoseksualių asmenų persekiojimo. Todėl vis daugiau žmonių, užuot slėpęsi nuo savęs ir artimųjų, gali atvirai kalbėti apie savo orientaciją, tuo pačiu įtikindami aplinkinius pripažinti, kad tai – natūrali gyvenimo dalis.

Homoseksualumas gali būti išgydomas

Homoseksualumas nėra liga, tad nėra ir ką gydyti. Keli aktyviai besireiškiantys asmenys, dirbantys JAV religinių organizacijų finansuojamose institucijose, teigia, kad jie gali padėti pakeisti seksualinę orientaciją, tačiau jų gydymo metodai yra neetiški, ir neretai rezultatas būna žalingas – sukelia ilgalaikį stresą, depresiją, sumažina seksualinį potraukį apskritai, ir padidina savižudybės riziką.

Iš visų 1999-2007 metais atliktų tyrimų, siekiant įvertinti tokio „gydymo“ efektyvumą ir saugumą, nė vienas neatitinka moksliniams tyrimams taikomų reikalavimų. Atliekant šiuos tyrimus, nebuvo kreipiamas dėmesys į tai, kad seksualinė orientacija, seksualinis identitetas ir seksualinis elgesys yra trys skirtingi reiškiniai. Todėl tyrimai, rodantys, kad nedidelė dalis žmonių, kurie „gydymo“ pasekoje ėmė labiau domėtis priešingos lyties partneriais, iš tiesų rodo tik, kad "gydymas" pakoregavo elgesį, o ne seksualinę orientaciją.

Daugiau: Wikipedia - conversion therapy, asmeninis pasakojimas.

Mitai: Standartiniai teiginiai ir klausimai trumpai - I dalis, II dalisNuoširdžiai dėkojame GayLine aktyviam nariui Tim už šią papildomą susistemintą ir paruoštą informaciją.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

sid

2010-07-19 22:20:13

Nuostabu! :) Šaunu! neturiu ka net komentuoti :) sun