Apklausa
Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?
Balsų: 334, komentarų: 5
Atsiuntė Oxious, ketvirtadienį, 2014.02.27 09:00. Perskaityta 11642 kartus
Atliktas tyrimas aptiko, kad heteroseksualūs žmonės, priešiškai nusiteikę homoseksualų atžvilgiu, miršta anksčiau nei taip nenusiteikę. Amerikos Viešosios sveikatos (American Journal of Public Health) vasario numerio žurnale skelbiamas tyrimas, kurio metu buvo apklausti 20 tūkst. respondentų nuo 1988 iki 2008 metų.
Neapykanta
4 216 apklaustųjų jau mirę. Tyrimas aptiko, kad neturintys neigiamų išankstinių nusistatymų prieš homoseksualius žmones gyveno 2,5 metais ilgiau už homofobus.
Tyrimui vadovavęs Mark L Hatzenbuehler iš Kolumbijos Universiteto rašo: „išankstinės neigiamos nuostatos homoseksualių asmenų atžvilgiu yra susiję su aukštesniu mirtingumo lygiu tarp heteroseksualų, greta kitų gerai žinomų mirtingumo faktorių“.
Tyrimas siejo mirtingumo lygį tarp respondentų su jų atsakymais į keturis klausimus:
• Jei kai kurie žmonės jūsų bendruomenėje pasiūlytų, kad knyga pritarianti homoseksualumui būtų pašalinta iš viešosios bibliotekos, ar jūs pritartumėte tokiam siūlymui?
• Ar reikėtų žmogui, kuris pripažįsta esąs homoseksualus, drausti dirbti mokytoju koledže arba universitete?
• Tarkime vyras, kuris pripažįsta esąs homoseksualus, norėtų pasakyti kalbą jūsų bendruomenėje. Ar neprieštarautumėte?
• Ar manote, kad lytiniai santykiai tarp dviejų suaugusių tos pačios lyties žmonių yra visuomet netinkami? Beveik visuomet netinkami? Kartais netinkami? Ar visuomet tinkami?
Tyrėjai pripažįsta, kad klausimai atspindi „tik kai kuriuos galimus prietarų prieš homoseksualus požymius“, tačiau tai rodo, kad šių priešiškų nusiteikimų poveikis gali būti dar platesnis, nei aptiko šis tyrimas.
Kad pašalintų kitų faktorių įtaką, tyrėjai kontroliavo tokius statistinius kintamuosius, kaip: amžius, pajamos, išsilavinimas, vedybinė būsena, lytis, rasiniai požiūriai, religingumas.
Tyrimas aptiko „2,5 metų gyvenimo trukmės skirtumą tarp homofobiškų ir tolerantiškai nusiteikusių žmonių“. Tyrėjai rašo, kad homofobiški įsitikinimai „susiję su padidėjusia mirties rizika dėl širdies ir kraujagyslių veiklos sutrikimų“.
Pagal PinkNews.
Komentarai
Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs
2014-02-27 11:11:48
labai gera naujiena.
neapykanta žudo. ir, pasirodo, žudo ne tik objektą į kurį neapykanta yra nukreipta, bet ir tą, kuris jaučia neapykantą.
2014-02-27 11:57:30
Ot ir gerai, šiknos... :) sorry. galit trint, bet reikėjo parašyti tai (ben jau man pačiai).
2014-02-27 12:25:43
Kad ir be tyrimo aišku, kad pyktis, neapykanta, stresai trumpina gyvenimą, nepriklausomai nuo neapykantis objekto.
2014-02-27 19:44:04
Fobija neturi objekto, ji turi praeitį, ir, deja, fobijas (bet kokias) turintys yra traumuoti bei psichologiškai kenčiantys... Žinoma, nuo to tiem, prieš ką jie nukreipia savas emocijas (ir/ar daugiau), netampa geriau. ''Education, healing is a key'', mano nuomone, bet kai kažkuri fobija yra visuomenės norma... nu tai... f**k that sh*t, I stick with my life.
2014-02-28 14:26:18
homofobija nėra fobija ir tai nėra liga. :) jie gėjų gi nebijo, matom. :)
ne pagal pavadinimą knygą vertink, o pagal turinį. :)
o jiem... taip jiem ir reikia, bitcheeeees :D
2014-02-27 12:28:39
o negali būti, kad 1988 m. apklaustas žmogus, kuris mirė tarkime 2004 m., per tą laiką trissyk pakeitė savo nuomonę homoseksualumo klausimu? Negali būti, kad jis per tą laiką išvis beveik negalvojo apie homoseksualumą, tiesiog paklaustas atsakė, bet apie jokią nuolatinę jaučiamą neapykantą nėra net kalbos? Negali būti, kad 2,5 m. tėra atsitiktinis sutapimas ir panašų amžiaus skirtumą rastume suskirste žmones į grupes pagal beveik bet kokius klausimus? Ar šis tyrimas buvo pakartotas, ar gauti rezultatai vienodi? Dar įdomu kaip žmonės buvo skirstomi į grupes pagal šiuos klausimus, kas jei į du atsako vienaip į du kitaip? Paskutinis klausimas apskritai turi net keturis atsakymų variantus.
Žodžiu trumpai tariant š vertas tyrimas.
2014-02-27 18:19:45
Tyrimas vertas Nobelio premijos. Jis visiškai objektyvus, nes žmonės kurie laiko didelį pykti (bet kam), daug dažniau serga nervų ligomis, stresais, neurozėmis. O kaip žinia didelė dauguma ligų ir ypač vėžio dėl pairusių nervų ir streso. Žmonės kurie nesinervuoja, nestresuoja, nepyksta ant kitų gyvena 100 ir daugiau metų.
Visiškai pasitikiu šiuo tyrimu.
2014-02-27 18:39:15
tamstai niekas netrukdo kreiptis į tyrimo autorius ir paprašyti pateikti detalesnę informaciją, kuri padėtų tamstai atsakyti į tamstos užduotus klausimus. taipogi niekas tamstai nedraudžia pačiam suorganizuoti panašaus pobūdžio tyrimą ir ištirti, kad ir Lietuvos auditoriją dėl mirtingumo susijusio su neapykanta.
žinoma, tam prireiktų kiek daugėliau pastangų, nei tuščiai šaudyti užduodant "retorinius" klausimus, atsakymų į kuriuos čionais skaitantieji naujienas greičiausiai neatsakys. tačiau pajudinę savo subinę ir paneigę tyrimo autorių rezultatų patikimumą ar pateikę savų analogiško tyrimo rezultatą, sąvajai nuomonei įgytumėte gerokai didesnį svorį nei vien tuščias oro virpinimas kaip yra dabar.
2014-02-28 16:02:43
tam, kad tamstos nuomonė panašių tyrimų klausimais būtų laikoma svaresne, nei tų tyrimų autorių.
2014-03-01 08:57:11
Išsakiau konkrečią kritiką, jei tau ji neatrodo pakankamai rimta, ką gi - sad news, man tu irgi neatrodai pakankamai rimtas, kad rūpėtų ką kuo laikai. Nesugebėjai atsakytį į nei vieną klausimą, tik verkšleni kad širdžiai mielą „tyrimą“ sukritikavau.
2014-02-27 23:07:15
tyrimo vadovas tai tikras "gay scientist", ideologas eilinis. http://www.mailman.columbia.edu/our-faculty/profile?uni=mlh2101
cirkas, o ne tyrimas.