Apklausa
Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?
Balsų: 246, komentarų: 2
Renginiai
Visi renginiai »Autorius TJA, šeštadienį, 2011.05.07 13:06. Perskaityta 16661 kartas
Susidūrus su diskriminacija, galima kreiptis tiesiogiai į teismus, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą, prokuratūras, kitas teisėsaugos institucijas bei įvairias žmogaus teisių gynimo organizacijas. Čia pateikiame keleto organizacijų, į kurias gali kreiptis bet kada, sąrašą.
Tolerantiško Jaunimo Asociacija
Tolerantiško Jaunimo Asociacija (TJA)
Tolerantiško Jaunimo Asociacija – jaunimo organizacija, kovojanti už žmogaus teises Lietuvoje, ugdanti visuomenės pagarbą įvairioms socialinėms grupėms, mažinanti diskriminaciją. TJA stebi teisės aktų leidybą, reaguoja į įvykius, rašo straipsnius ir pranešimus spaudai, organizuoja stovyklas, socialinius vakarus, filmų peržiūras ir kitokias veiklas.
Susisiekęs su TJA tu gali:
• gauti daugiau informacijos apie homoseksualumą, kovą prieš diskriminaciją ir socialinę atskirtį;
• rasti bendraminčių būrį ir neformaliai bendraujant dalytis patirtimi;
• organizuoti stovyklas ir jose dalyvauti;
• aktyviai siekti permainų, o ne likti vien pasyviais stebėtojais.
Lietuvos Gėjų Lyga (LGL)
Lietuvos Gėjų Lyga – nevyriausybinė nacionalinė organizacija, vienijanti homoseksualius ir biseksualius piliečius. Jos nariai šviečia visuomenę, siekia keisti homofobišką atmosferą darbe, teikia savitarpio paramą, rengia diskusijas su įdomiais žmonėmis, organizuoja teminius vakarus, filmų peržiūras, sporto renginius, drauge mokosi ir pramogauja Lietuvoje bei užsienyje, bendradarbiauja su kitomis Europos LGBT jaunimo organizacijomis ir grupėmis.
Lietuvos žmogaus teisių centras
Tai daugiau nei dešimtmetį žmogaus teisų apsaugos ir švietimo srityje dirbanti nevyriausybinė organizacija. Nuo pat įsteigimo, t. y. 1994 metų pradžios, LŽTC telkia savo narių ir ekspertų pastangas įgyvendinant daugelį reikšmingų projektų žmogaus teisių apsaugos ir švietimo srityje. Šiuo metu LŽTC skleidžia žinias apie Europos Sąjungoje bei visoje tarptautinėje bendruomenėje pripažįstamus žmogaus teisių apsaugos standartus, skatina tolerancijos plėtrą, ugdo pagarbą įvairovei ir siekia stiprinti visuomenės gebėjimus kovojant su pažeidžiamų visuomenės grupių ir mažumų diskriminacija. LŽTC organizuoja gerai žinomą kasmetinį žmogaus teisių filmų festivalį „Ad Hoc: Nepatogus Kinas“.
Žmogaus teisių stebėjimo institutas
Žmogaus teisių stebėjimo institutas – nevyriausybinė organizacija, siekianti skatinti atviros, demokratinės visuomenės vystymąsi Lietuvoje. Institutas vykdo kasdienę valstybės institucijų ir teismų darbo stebėseną, viešai reaguoja į padarytus ar potencialius žmogaus teisių pažeidimus, atlieka tyrimus, rengia išvadas ir rekomendacijas, inicijuoja strategines bylas teismuose, organizuoja kampanijas ir renginius, kurių tikslas – didinti visuomenės narių sąmoningumą ir žinias žmogaus teisių srityje.
Nacionalinis socialinės integracijos institutas
Ši jauna jauna organizacija – kampanijos „Visi skirtingi – visi lygūs“ veiklos ir idėjų tesėja. Subūręs ilgametę patirtį tolerancijos ugdymo srityje turinčius darbuotojus ir savanorius, Nacionalinis socialinės integracijos institutas aktyviai veikia tolerancijos ugdymo, neigiamų visuomenės nuostatų keitimo, švietimo, susijusio su žmogaus teisėmis, srityje.
Programą „Visi skirtingi – visi lygūs“ sudaro tęstiniai ilgalaikiai projektai, tokie kaip: „Gyvoji biblioteka“, „Žemė ir kt.
VU SA programa „Be etikečių“
Vilniaus universiteto Studentų atstovybės įkurta nauja programa, kurios tikslas yra skatinti toleranciją tarp Universiteto bendruomenės, kovoti su įvairiomis diskriminacijos formomis (homofobija, ksenofobija, rasizmu ir pan.), skatinti lygybę ir t.t.
Iniciatyvinė liberalių VDU studentų grupė „LGB LT“
Ilgą laiką liberali mintis ir laisvas žodis buvo VDU vizitinė kortelė. Vytauto Didžiojo universiteto studentų ir studenčių iniciatyva, bendradarbiaujant su įvairiomis organizacijomis, ši grupė bando nešti gerą žinią apie Lietuvos seksualines mažumas Kauno mieste. Nepaisant to, kad šis judėjimas dar gana jaunas, jau spėta surengti ne viena akcija („Coming Out day“, Tolerancijos dienos, AIDS dienos minėjimai ir kt.).
Emocinė parama telefonu ir internetu
Kartais, rodos, reikia visai nedaug – paprasto žmogiškojo ryšio bei supratimo. Nuoširdus ir atviras pokalbis – tai galimybė pasidalyti slegiančiais jausmais ir mintimis. Kartais nutinka taip, kad nėra su kuo pasikalbėti. Galbūt artimam žmogui sunku atvirai pasakoti, kaip jautiesi. Jei tau sunku, liūdna, esi nusivylęs ar tiesiog norisi šiuo metu su kuo nors pasikalbėti, „Vaikų linijos“ bei „Jaunimo linijos“ savanoriai konsultantai visada pasiruošę tave išklausyti.
Pagalba telefonu yra anonimiška ir konfidenciali. Tai reiškia, kad niekas tavo telefono numerio nemato, o ir prisistatyti nėra būtina – konsultantas sužino apie tave tik tai, ką tu pats papasakoji. Tai reiškia, kad viskas, apie ką tu kalbi su savanoriu, lieka tik tarp jūsų. Gali būti tikras, kad tai, ką papasakosi, neišeis už tarnybos ribų.
Kartais apie savo jausmus yra lengviau parašyti nei papasakoti. Užrašytos mintys pasidaro aiškesnės. Rašymas, kaip ir pokalbis, padeda išlieti susikaupusius jausmus. Tu gali rašyti apie įvairiausius tau iškylančius sunkumus. Savanoriai pasistengs tave suprasti, suteiks informacijos apie kitas pagalbos galimybes. Pagalba internetu, kaip ir telefonu, yra anonimiška ir konfidenciali. Tai reiškia, kad tavo laišką galės perskaityti tik tarnybos savanoriai ir tu. Atsakymo gali tikėtis sulaukti per 3 dienas.
„Vaikų linija“
Psichologinės pagalbos tarnyba vaikams ir paaugliams. Vaikai ir paaugliai gali kreiptis telefonu, laiškais ir internetu į „Vaikų liniją“ dėl įvairių jiems iškilusių sunkumų – nesutarimų su draugais, tėvais ar mokytojais, konfliktų, sunkumų moksluose, kai jaučiasi vieniši ar nemylimi, taip pat dėl įvairių kitų rūpesčių, jei yra sunku ir norisi pasitarti.
Tel. 8 800 11 111
Darbo laikas: kasdien 11.00–21.00
Interneto svetainė: www.vaikulinija.lt
„Jaunimo linija“
Jie nedalina patarimų ir tikrai nežino, kaip reikėtų gyventi. Kiekvienas žmogus pasirenka individualų savo gyvenimo kelią. Pasidalijimas savo jausmais gali palengvinti tavo savijautą, pokalbio metu gali išryškėti galimybės ir sprendimai. Į „Jaunimo liniją“ gali paskambinti nemokamu telefonu iš fiksuoto ryšio telefonų, taksofonų ir visų mobiliojo ryšio tinklų. „Jaunimo linijos“ telefonas veikia visą parą.
Jeigu tau nedrąsu paskambinti (kartais apie savo jausmus yra lengviau parašyti, nei papasakoti), visada gali parašyti laišką „Jaunimo linijai“. Tarnybos svetainėje (www.jaunimolinija.lt) net yra sudaryta galimybė susikurti savo pašto dėžutę.
Tel. 8 800 28888
Darbo laikas: visą parą
Interneto svetainė: www.jaunimolinija.lt
LGBT tematikos filmai
Filmų, sukurtų LGBT tematika, šiandien galima rasti išties nemažai. Keletas jų yra rodyti Lietuvoje vykstant kino festivaliams „Kino Pavasaris“, „Ad Hoc: Nepatogus Kinas”, „Žiemos ekranai“ bei kt. 2010 metais kino centre „Skalvija“ pirmą kartą buvo organizuojamas LGBT filmų festivalis, kuriame buvo pristatyta 11 kino filmų.
Daugelis iš jų – kultūriškai, istoriškai ir estetiškai reikšmingi filmai. Tarp LGBT tematikos filmų yra tiek šiuolaikinės naujausios juostos, tiek primiršta kino klasika ar mažiau pastebėti, bet vertingi filmai, kurių, deja, turbūt negalėsite išvysti Lietuvos kino teatruose, nes mažo biudžeto filmus retai pastebi plačioji auditorija. Tai didelis praradimas, nes daugelį šių filmų turėtų pamatyti kiekvienas save gerbiantis kino mylėtojas.
Su tokiais filmais stengiasi suteikti galimybę susipažinti tiek TJA, tiek LGL, rengdamos nemokamas filmų peržiūras ar įvairius socialinius vakarus. Be to, šiuos filmus galima rasti ir visuomeninėje Lietuvos gėjų ir lesbiečių svetainėje pateiktame filmų sąraše (http://www.gayline.lt/video.php).
LGBT tematikos knygos, leidiniai
Šiuo metu Lietuvoje veikia jaunimo ir visuomenės informavimo centras (Tolerantiško Jaunimo Asociacijos patalpose, A. Jakšto g. 9–133, Vilniuje) ir LGBT centras (Lietuvos Gėjų Lygos patalpose, Jakšto 22–15, Vilniuje). Juose renkama ir platinama informacija, tikslinė literatūra bei kiti leidiniai lietuvių ir užsienio kalbomis apie skirtingas socialines grupes, žmogaus teises bei toleranciją. Abu informaciniai centrai suteikia galimybes ugdyti lygių teisių suvokimo, teisinio raštingumo, tarpasmeninio bendravimo ir kitas kompetencijas.
Lietuvoje šiuo metu veikia kelios visuomeninės socialinės LGBT svetainės (pvz., www.GayLine.lt ar www.Gay.lt ), kuriose gali rasti daug naudingos informacijos: knygų, filmų, klubų sąrašą, įvairių mitų ir jų paneigimų, istorinių faktų. Šiose svetainėse gali užmegzti naujas pažintis, susirasti bendraminčių, dalytis savo mintimis ir diskutuoti, konsultuotis, sekti naujienas iš Lietuvos ir pasaulio, gauti informaciją apie tau aktualius renginius bei įvykius ir pan.
Jeigu neturi galimybės namie ar kur kitur naudotis interneto paslaugomis, visada gali apsilankyti LGBT centre įkurtoje internetinėje kavinėje „Vaivorykštė“, kurioje drąsiai ir saugiai gali domėtis pasaulio ir Lietuvos naujienomis, mokytis, bendrauti, ieškoti reikiamos informacijos.
Naudingos interneto nuorodos
http://www.atsimink.lt – informacinis tinklapis, kuris suteiks daugiau žinių apie lytiškai plintančias ligas bei apsisaugojimą nuo jų.
http://www.gayline.lt/ – visuomeninis gėjų ir lesbiečių tinklapis. Jo skiltyje „Sužinok” galima rasti daug straipsnių homoseksualumo temomis: pradedant bendro gyvenimo teisiniais aspektais ir baigiant pagrindinių mitų apie homoseksualumą aptarimu.
Šis straipsnis Tolerantiško jaunimo asociacijos vykdomo projekto „Kovok už save - už LGBT teises“ vienas iš veiklos rezultatų. Projektą remia Nyderlandų Karalystės ambasada Vilniuje ir Nyderlandų karalystės užsienio reikalų ministerija
Gayline.lt pastaba. Savo skaitytojams siūlome paskutinįjį straipsnį iš straipsnių ciklo.
Kiti straipsniai:
I. Pagrindiniai dalykai, kuriuos turite žinoti apie homoseksualumą
II. Ar aš gėjus/lesbietė?
III. Homoseksualumo fazės
IV. Ar atskleisti savo homoseksualumą?
V. Tu ir tavo šeima
VI. Tavo santykiai su bendraamžiais
VII. Tavo santykiai su mokytojais ir mokyklos psichologu
VIII. Homoseksualumo istorija iki šių dienų
IX. Homoseksualios šeimos
X. Homoseksualumas ir religija
XI. Tavo sveikata
XII. Antros pusės paieškos
XIII. Gyvenimas šalyse, kuriose LGBT teisės išplėtotos
XIV. Homoseksualumas ir pedofilija
XV. Homoseksualumas ir viešoji nuomonė
XVI. Terminų žodynėlis
Komentarai
Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs