Apklausa
Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?
Balsų: 338, komentarų: 5
Renginiai
Tarptautinė Tolerancijos diena 11/16 - 11/16
Transseksualų atminimo diena 11/20 - 11/20
Visi renginiai »Autorius GayLine.LT, antradienį, 2015.11.03 10:07. Perskaityta 13629 kartus
Britų muzikantas Labi Siffre atskleidė, kad jis kurdamas įžymųjį himną prieš apartheidą „Kažkas manyje taip stipru“ (‘Something Inside So Strong’), iš tiesų atskleidė savo, homoseksualaus žmogaus patirtį. Dainininkas žymiu tapo 1970-aisias, parašęs šią dainą, kai Pietų Afrikoje tebebuvo apartheidas.
Labi Siffre, Something Inside So Strong
Judėjimas prieš apartheidą naudojosi šia daina, vienijančiu himnu, dėl jos žodžių: „kuo toliau tu atimsi mano teises, tuo greičiau aš bėgsiu/Tu gali manęs išsiginti, gali nuo manęs nusisukti“.
Tačiau dabar, po daugelio dešimtmečių, dainininkas radijo stočiai atskleidė, kad šią dainą įkvėpė jo, kaip homoseksualaus žmogaus, patirtis. Kai Labi Siffre paklausė: „ šią konkrečią dainą daugelis priima kaip himną, nukreiptą prieš apartheidą – ar jūs irgi taip dainą suvokiate?“, 70-metis dainininkas atsakė: „kai tik parašiau dvi pirmąsias dainos eilutes: „kuo aukštesnes sienas man pastatysite, tuo aukštesnis aš būsiu“, netikėtai suvokiau, kad aš rašau apie savo gyvenimą, savo buvimą homoseksualiu žmogumi“.
„Žinojau, kad esu gėjus nuo ketverių – daug anksčiau nei išgirdau žodžius homofobija ir homoseksualumas, o tuomet išgyvenau visuomenės pasmerkimą, teigimą, kad būdamas juodaodžiu homoseksualu aš buvau blogis, nedorėlis ir šlykštus iškrypėlis. Gyvendamas supratau, kad žmogaus teisės ir geri dalykai yra tarsi prožektoriaus nušviestos vietos. Jie juda. Geri dalykai nutinka čia, jie pasitraukia, o jų vietą užima blogis. Manau, kad dar per anksti sakyti, kad viskas jau pasikeitė“.
Pasakodamas apie partnerystę su draugu, su kuriuo kartu pragyveno 50 metų, dainininkas sakė: „Man tai tiesiog praktiški dalykai, kurių aš laukiau visuomenėje, kol ši turės pakankamą stuburą. Tai truko taip ilgai, kad mano gyvenimas ir gyvenimai kitų mano amžiaus homoseksualų – lygiai taip pat, kaip ir mano amžiaus juodaodžių... jau per vėlu, kad išnyktų kitų žmonių pastebimas kandumas, kurį aš pavadinčiau pateisinamu skausmu. Žaizda, kuri jau niekuomet neužgis. Aš niekuomet nesijausiu jaukiai gimtinėje kaip juodaodis, ir kaip homoseksualus žmogus. Aš jaučiuosi šiek tiek patogiau – aš susituokiau ir tai šaunu“.
Daugiau PinkNews.co.uk.
Komentarai
Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs
2015-11-03 20:00:20
Man dingojasi, jog pasinaudodamas LGBT voice (pavadinkime taip) dabar ieško dėmesio. Dabar būti gėjumi/lesbiete yra populiaru; medija savo darbą taip pat atlieka nepriekaištingai: gėjus tampa arijaus (gėjus tas, gėjus anas, lesbietė ten, šian. O kaip jiems pasisekė!) sinonimu.
Kurti kažką LGBT tematika tai jau ne atsitiktinis nereikšmingas faktorius, nors kaip tik nereikšmingas faktorius tai ir turėtų būti, o siekiamybė. Toks LGBT sureikšminimas, diskurso įdarbinimas patį LGBT paverčia ne kuo kitu, o profesija. O dirbančių homoseksualais turim ne vieną.
Ptfu.
2015-11-03 20:32:39
Labi Siffre kalba apie nuoskaudą dėl negrįžtamai prarasto savo gyvenimo. Sunku būtų tai pavadinti profesija.