Šiuo metu yra prisijungę 9 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Išdidūs LGBT europiečiai
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
COX

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 316, komentarų: 3

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAutorius GayLine.LT, šeštadienį, 2016.04.16 13:37. Perskaityta 12126 kartus

Tos pačios lyties porų tėvystė kėlė karštus ginčus dar 1980-aisiais, o santuokos lygiateisiškumo įteisinimai sugrąžino šį klausimą viešiems debatams ir vėl. Tačiau moksliniu požiūriu tokiems debatams priežasčių jau nebelikę.

Rokas Žilinskas ir Mantas Adomėnas spaudos konferencijojeRokas Žilinskas ir Mantas Adomėnas spaudos konferencijoje

Nei vienas recenzuotas (angl. „peer-reviewed“) tyrimas neaptiko, kad homoseksualus tėvai tvirtuose santykiuose turėtų kokią nors neigiamą įtaką vaiko vystymuisi.

Paskutiniame tarptautiniame tyrime, kurį atliko Nyderlandų ir JAV mokslininkai, jie analizavo 190 šeimų (95 homoseksualios, 95 heteroseksualios), turinčių bent vieną vaiką nuo 6 iki 17 metų. Tyrimo metu buvo vertinta vaikų bendra sveikata, emociniai sunkumai, elgsenos kopijavimas bei mokymosi elgsena. Ir neaptiko jokių skirtumų tarp vaikų augančių heteroseksualiose ir homoseksualiose šeimose.

Šio tyrimo, paskelbto „Journal of Developmental & Behavioral Pediatrics“ rezultatai specialistų bei mokslinės bendruomenės nenustebino. Be pastarojo tyrimo yra dar 74 mokslininkų recenzuoti ir paskelbti tyrimai, rodantys, kad homoseksualūs ir biseksualūs tėvai, gyvenantys kartu stabiliuose santykiuose, nėra joks neigiamas veiksnys savo vaikams. Tiesa, yra 4 tyrimai skelbiantys priešingus rezultatus. Tačiau visi jie buvo nerecenzuoti arba jau demaskuoti, kad falsifikavo rezultatus.

Daugiau informacijos apie mokslinius tyrimus: JAV Kolumbijos Universitetas

Šaltinis: IFL Science.com.

GayLine.lt: Šią informaciją parengėme R. Žilinskui pasipiktinus, kodėl nepritariama jo bei kitų Seimo narių homofobiškai iniciatyvai: LGL FB komentaras, R. Žilinsko FB komentaras.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

Weltschmerz

2016-04-15 14:30:27

Panašu, kad vieni apie ratus, kiti apie batus.

aya48

2016-04-16 15:51:41

Sorry už grammar-nazinimą, bet "vystymuisi". Klaidos antraštėse nelabai fainai atrodo :)

visakita

2016-04-16 15:58:46

Na, nevisai apie ratus ir batus. Greičiau apie batus ir batraiščius....Teiginys, jog vyrai ir moterys yra natūraliai (?) vienas kitą papildantys šeimoje, lyg ir perša mintį, kad lytis, o ne asmenybė yra svarbiausia papildomumui. Kas toliau veda prie išvados, jog tik skirtingų lyčių poros geba vieni kitus papildyti ir kurti ''gerovines'' šeimas.

Weltschmerz

2016-04-17 09:38:49

Nuo kada LGL''ui parūpo vaikų auginimas? Sakyčiau, 95% gayline''o tų vaikų ir jų auginimo stačiai nekenčia ir jais šlykštisi, tad pagalių kaišiojimas į ratus yra elementari veidmainystė. Dar ir labai komiška, žiūrint iš šono, nes tie vaikai veikiausiai mokės jums pensijas, kai nukaršit.

Oxious

2016-04-17 09:59:50

Neprojektuokite savo pojūčių privalomais kitiems. Jau dabar yra nemažai homoseksualių šeimų auginančių vaikus Lietuvoje.

Weltschmerz

2016-04-17 10:13:41

Gerai, kad pasakėt, nežinojau.

Psichiatrologas

2016-04-17 15:52:19

Ir dabar įsivaizduok vaikai auga su dviem mamom ir biologinė motina miršta. Pagal dabartinius įstatymus ta kita moteris yra niekas ir jie atsidurs vaikų namuose.

Weltschmerz

2016-04-17 16:13:01

Šis sąmojis jau pabodęs ir turi komiško atspalvio, nes aktyvistai jį visur kiša, nors incidento dar nebuvo. Kitaip sakant, vaikas dar negimė, o jau raudama, kad kirvis jam užkris ant galvos. Neatsidurs, blogiausiu atveju paims giminaičiai. Bet visai įmanoma, kad ir nebiologinei motinai bus suteikta jo globa, nereikia liguistai karikatūrinti biurokratų.

Vajezus

2016-04-17 17:37:34

"Neatsidurs, blogiausiu atveju paims giminaičiai"

Blogiausiu atveju giminaičių nebus.

"Bet visai įmanoma, kad ir nebiologinei motinai bus suteikta jo globa"

Tavo "bet visai įmanoma" neskamba labai optimistiškai. Pamenu, vienoje diskusijoje žmogus man aiškino - girdi, kam čia dar jūsų partnerystės? Taigi nuneši dėžę saldainių valdininkui ir padarys, ko reikia.

Weltschmerz

2016-04-17 18:00:19

Esu suinteresuota partneryste, bet visai ne dėl to, kad, hipotetiškai, man numirus, mūsų vaiką išplėš ir išveš į vaikų namus. Vaikų namai kainuoja, net ir kvaili valdininkai suvokia, kad palikti globą partnerei yra, atsiprašant, pigiau valstybei. Augindamos vaikus mes susiduriame su visai kitomis problemomis (todėl man ir juokingos tos aktyvistų hipotezės), bendromis tiek heteroseksualams, tiek homoseksualams. Aktyvistai labai mėgsta skambius šūkius, bet jie supratimo neturi, kas mums aktualu praktiniame lygmenyje - ogi tas pats, kas ir tradicinėms šeimoms: finansinis saugumas, galimybė dirbti ir leisti vaiką į ugdymo įstaigą. Ir jeigu politikieriai pajudina subines vaikų auginimo labui (pvz., pasprendžia kad ir darželių klausimus), tai reiškia, ir mums tai veikiausiai atsilieps, nebūtina dirbtinai supriešinti vienų su kitais. Integracija yra natūralesnė, negu atrodo aktyvistams.

Oxious

2016-04-17 18:14:57

Jums ir partnerystė nereikalinga. Tiesiog integruokitės natūraliai.

Weltschmerz

2016-04-17 18:23:47

Va, tipiškas aktyvisto getoizacijos troškimas. Per sunku atsisakyti išmoktų skanduočių.

Vajezus

2016-04-17 19:12:04

Papasakok plačiau, kaip partnerystės įteisinimas padės išspręsti problemas, kurias minėjai - užtikrinti finansinį saugumą, turėti galimybę dirbti ir leisti vaiką į ugdymo įstaigą.

Weltschmerz

2016-04-17 19:37:10

Tie dalykai aktualūs, kai baigiasi motinystės atostogos (metai po gimdymo) ir tenka grįžti į darbą. Partnerystė užtikrintų reiškinį, kuris pas mus vadinasi "tėvystės atostogos", t. y. partnerė galėtų jas pasiimti, nes tokio amžiaus vaikui gauti darželį neįmanoma, o jei ir įmanoma, pirmuosius dvejus metus jis nuolat sirgs; dirbti bus sunku. Kadangi esu apiforminta kaip vieniša motina, eilė į vietą darželyje buvo prioritetinė, taip pat ir mokestis už jį kažkiek procentų mažesnis - partnerystėje tokios lengvatos nebūtų, bet visgi manau, kad tai niekai. Jeigu egzistuotų partnerystė, darželio bendruomenėje mes jaustumėmės drąsiau, labiau pasitikėtume savimi, nes neatspindėtume kažkokių marginalių, "neegzistuojančių" santykių modelio.

Oxious

2016-04-17 20:19:21

Šeimos koncepcijos ir panašūs įstatyminiai dariniai kuriami ir tam, kad atskirti partnerystę, jei tektų ją įteisinti - jos funkcijas sumažinant iki ūkinių: paveldėjimas, bendras turtas ir pan. Tad šioje koncepcijoje vietos tėvystės atostogoms partneriui tiesiog nėra. Jis nėra šeimos dalis. Tiesiog ūkinis subjektas su kuriuo kartu tvarkotės ūkį ir kuriam priklauso materiali to ūkio dalis.

Weltschmerz

2016-04-17 20:32:44

Nieko, ateis laikas ir tam, kai partnerystė taps praktinė, o ne teorinė.

Vajezus

2016-04-17 15:12:34

Faktus, kad "95% gayline''''o tų vaikų ir jų auginimo stačiai nekenčia ir jais šlykštisi" - į studiją. O tada ir pakalbėsim.