Šiuo metu yra prisijungę 17 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
LGBT paramos grupė

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 337, komentarų: 5

Reklama



Atsiuntė Oxious, pirmadienį, 2017.05.01 10:15. Perskaityta 10069 kartus

Vytauto Didžiojo universitete vykstančius „Lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai kursus“ mokytojams rengęs psichoterapeutas Gintautas Vaitoška teigia, kad homoseksualumas yra emocinio sužeidimo, traumos priežastis. Psichoterapija, pasak jo, gali padėti pakeisti kryptį.

„Facepalm“„Facepalm“

„Taip, tai nėra lengva, bet per psichoterapijos istoriją, yra daromi tyrimai, yra visai nesenų tyrimų, kurie rodo, kad šitie emociniai sužeidimai yra išgydomi ir tada, kada gyja tas sužeidimas, tada potraukis gali keisti kryptį. Čia nėra, kad žmogų galima priversti pakeisti potraukį, su tuo potraukiu nėra dirbama psichoterapiniame procese. Dirbama kaip ir su visais psichologinių sužeidimų atvejais“, – kalbėjo G.Vaitoška.

„Čia jautri tema, nes niekas nenori būti sutrikęs ar sergantis. Jei žiūrėtume terminą, kas yra patologija, tai yra kentėjimas. Tai čia yra toks emocinis kentėjimas, sužeistumas. Kada jis gyja, keičiasi tada“, – apie homoseksualumą kalbėjo Lytiškumo ugdymo kursų autorius.

15min nusprendė patikrinti G.Vaitoškos teiginį, kad homoseksualumas yra emocinis sutrikimas, kuris gali būti išgydomas terapijos būdu.

1973 metais Amerikos psichologų asociacija homoseksualumą atsisakė pripažinti sutrikimu. 1992 metais homoseksualumas buvo išbrauktas ir iš Pasaulinės sveikatos organizacijos ligų klasifikacijos. Šiuo metu visų didžiausių pasaulio valstybių profesinės psichinės sveikatos organizacijos laikosi nuomonės, jog homoseksualumas nėra patologija, ir bet kokie bandymai teikti gydymo terapiją homoseksualiam asmeniui gali privesti prie psichinių sutrikimų.

Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto klinikinės psichologijos daktaras docentas Paulius Skruibis teigė, kad homoseksualumas nėra jokios pasaulyje pripažintos ir naudojamos psichikos sutrikimų klasifikacijos dalis.

„Įvairios solidžios specialistus vienijančios organizacijos labai aiškiai yra įvardinusios, kad homoseksualumas ar biseksualumas kaip seksualinės orientacijos niekuo iš esmės nesiskiria nuo heteroseksualios orientacijos“, – teigė ekspertas.

Tiesa, net ir paneigus, kad homoseksualumas gali būti traktuojamas kaip psichinis sutrikimas, išlieka antroji G.Vaitoškos teiginio dalis. Ar lytinė orientacija gali būti keičiama psichoterapijos pagalba?

P.Skruibio teigimu, į tokį klausimą turėtų atsakyti tyrimai, kurie patvirtintų, jog tokia praktika įmanoma. „Tokiu atveju neužtenka vieno ar kelių tyrimų. Atliekamos vadinamosios metaanalizės, kai daug tyrimų rezultatų sudedama į krūvą ir tikrinama, ar daug autorių tyrimai patvirtina, kad kažkokia terapija veikia“, – pasakojo klinikinės psichologijos ekspertas.

„Šiuo atveju, nėra patvirtinimo, kad bandymai pakeisti seksualinę orientaciją būtų sėkmingi. Dar daugiau, tos pačios mano minėtos profesinės organizacijos sako, kad tokie bandymai gali būti žalingi“, – pažymėjo dr. doc. P.Skruibis. „Kalbame ne tik apie tai, kad tokių terapijų nėra, bet kad jos yra žalingos pacientui“, – pridūrė ekspertas.

Daugiau 15min.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

UTF16

2017-05-01 10:27:40

Tiesa, psichoterapeutas G.Vaitoška teigia pateikiantis alternatyvią mokslinę nuomonę.

Taip, „alternatyvius faktus“. Iš alternatyvios realybės.

kunigaikstis

2017-05-01 16:52:50

jazau ir tokie dar univerose desto , visikos atgivenos mokslo ziurkes

Džerodas

2017-05-01 17:02:15

Norėčiau, kad Vaitoška mane nuo to pagydytu. Aš taip kankinuos. Kas antrą dieną kankinuos. Kaip sakė prof. Balys Dainys - 3 dienos vyrams per savaitę.