Apklausa
Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?
Balsų: 365, komentarų: 5
Renginiai
Visi renginiai »Autorius CheckPoint, antradienį, 2017.07.04 09:48. Perskaityta 8993 kartus
MITAS # 1 – ŽIV YRA MIRTIES NUOSPRENDIS: Tinkamai besigydantys ŽIV užsikrėtę žmonės gali gyventi pilnavertį gyvenimą.
Pasitikrink
MITAS # 2 – ŽIV TEIGIAMI ŽMONĖS NEGALI SAUGIAI SUSILAUKTI VAIKŲ
ŽIV užsikrėtusios moterys, kurios imasi antiretrovirusinio gydymo prieš arba nėštumo metu, gali gerokai sumažinti riziką, jog virusas persiduos vaikui. Naujagimiui po gimimo skiriamas prevencinis gydymas ir rekomenduojama jo nežindyti krūtimi.
MITAS # 3 – ŽIV VISADA VEDA PRIE AIDS
ŽIV yra infekcija, kuri sukelia AIDS. Bet tai nereiškia, jog ŽIV teigiami asmenys susirgs AIDS. Šiuolaikiniais gydymo metodais ŽIV infekcija gali būti kontroliuojama, išlaikant sveiką imuninę sistemą ilgą laiką, taip apsisaugant nuo AIDS diagnozės.
MITAS # 4 – PAŽIŪRĖJĘS Į ŽMOGŲ GALI PASAKYTI, AR JIS TURI ŽIV/ AIDS
Dažnai nėra jokių matomų ŽIV/AIDS požymių. Kai kuriems žmonėms ŽIV simptomai išsivysto netrukus po užsikrėtimo. Pirmieji simptomai gali panašėti į gripo: bendras negalavimas, silpnumas, karščiavimas, padidėję limfiniai mazgai, gerklės, raumenų, sąnarių skausmas, odos bėrimai. Kitiems, tai gali užtrukti iki 10 metų. Taigi, žmonėms be tinkamo tyrimo labai sunku pastebėti, ar kas nors turi ŽIV.
MITAS # 5 – JEIGU TAVO ŽIV TESTAS NEIGIAMAS, GALI TURĖTI NESAUGIUS LYTINIUS SANTYKIUS
Jeigu jūs ar jūsų partneris užsikrėtėte ŽIV neseniai, testas gali to nerodyti net kelis mėnesius. Siekiant patvirtinti neigiamą testo atsakymą, turite pakartoti jį po 3 mėnesių. Būkime atsakingi už savo ir partnerių sveikatą.
MITAS # 6 – ATSIRADUS MODERNIEMS METODAMS, ŽIV INFEKCIJA NEPAVOJINGA
Toks požiūris lemia nerūpestingą ir neapgalvotą seksualinį elgesį. „Jaunoji karta dėl sėkmingų gydymo metodų prarado baimę užsikrėsti ŽIV“, – paaiškina Pitsburgo universiteto infekcinių ligų gydytojas Dr. Adalja „Tai suteikė jiems drąsos įsitraukti į rizikingas veiklas. To rezultatas – aukštas jaunų vyrų, turinčių lytinių santykių su kitais vyrais, infekcijų skaičius".
MITAS # 7 – UŽSIKRĖTUS ŽIV, TAI PASTEBĖTI LABAI LENGVA
ŽIV virusas – ypač klastingas. Jokių ligos simptomų galima nepastebėti net 5-10 metų po užsikrėtimo. Laikui bėgant, negydomas ir nepastebėtas virusas vis silpnina imuninę sistemą, o viruso nešiotojas net neįtaria, kodėl. Nelikite nežinioje. Pasitikrinkite ir paraginkite kitus.
MITAS # 8 – UŽSIKRĖTUSI MAMA, VIRUSĄ VISADA PERDUODA KŪDIKIUI
Jei nėščia moteris yra užsikrėtusi ŽIV, ne visada virusas persiduoda ir vaisiui. Yra keli būdai, kaip mama gali perduoti infekciją vaikui - nėštumo metu, gimdydama ir po gimdymo žindydama vaiką krūtimi. Siekiant apsaugoti kūdikį nuo užsikrėtimo, būtina taikyti šias prevencines priemones: besilaukiančiai mamai taikyti antiretrovirusinę terapiją, atlikti cezario pjūvį gimdant, nemaitinti kūdikio krūtimi ir skirti jam vaistus. Taip infekcijos riziką galima sumažinti net iki 1-2% ir susilaukti visiškai sveiko kūdikio.
MITAS # 9 – UŽSIKRĖTUS ŽIV IŠ KARTO SUSERGAMA AIDS
Dažnai galvojama, kad užsikrėtus ŽIV tuoj pat susergama ir AIDS liga. ŽIV yra žmogaus imunodeficito virusas, kuriuo užsikrečiama per kraują, lytinius santykius arba per nėštumą, gimdymą, žindymą. Virusui patekus į žmogaus organizmą, jame po truputį naikinami baltieji kraujo kūneliai, kurie atsakingi už imuninės sistemos veiklą. Negydant infekcijos ir nestabdant viruso progresavimo, silpnėja žmogaus imuninė sistema. Dėl to, laikui bėgant susergama AIDS liga, kuri yra paskutinė ŽIV infekcijos stadija.
MITAS # 10 – ŽIV VIRUSU UŽSIKREČIA TIK HOMOSEKSUALŪS ASMENYS
Visuomenėje vis dar populiarus mitas, kad ŽIV užsikrečia tik homoseksualūs asmenys, tačiau šis virusas gali paliesti kiekvieną iš mūsų. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, praėjusiais metais dauguma sergančiųjų užsikrėtė lytiniu keliu. 30% jų per heteroseksualius santykius, o 12% per homoseksualius.
Nė vienas nesame apsaugoti nuo ŽIV. Paslaptingas virusas gali tūnoti žmogaus organizme daugelį metų, to net neparodydamas. Nedvejokite. Pasitikrinkite. Laiku pradėjus ŽIV gydymą, galima gyventi visiškai įprastą gyvenimą ir džiaugtis kiekviena jo akimirka.
IŠSITIRK DĖL ŽIV, HEPATITO C ir SIFILIO PER 1 MINUTĘ (imant kraują iš piršto) NEMOKAMAI IR ANONIMIŠKAI
MEDICINOS CENTRE „RENMEDA“
Vilniuje, Buivydiškių g. 22
Pirmadienį-penktadienį nuo 10 val. iki 18 val.
Tel. +370 5 2411066
www.renmeda.lt
IŠSITIRK DĖL ŽIV:
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje - NVSPL
GĖLIŲ g. 9, VILNIUJE,
pirmadienį-penktadienį nuo 08:00 iki 15:00 val.
bei kituose VšĮ Centro poliklinikos Klinikinės laboratorijos padaliniuose, Vilniuje, o taip pat kitose vietose, kurių adresus ir darbo laiką gali rasti čia:
www.demetra.lt/#!/ziv-testavimas
Esant infekcijai ir laiku pradėjęs gydymą gali gyventi kokybišką gyvenimą bei apsaugoti nuo užkrėtimo kitus asmenis. Mylėk save, mylėk savo partnerį!
Daugiau informacijos telefonu: Tel. (+370) 687 10655, (+370) 608 80534
arba elektroniniu paštu: checkpoint.demetra@gmail.com
www.fb.com/Checkpoint.demetra/
www.demetra.lt