Šiuo metu yra prisijungę 2 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
LGBT paramos grupė

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Lietuvoje panaikintas BK 122 07/02 - 07/02

Visi renginiai »

ReklamaAutorius GayLine.LT, sekmadienį, 2017.08.20 10:09. Perskaityta 10731 kartas

Gėjai nuolat vertina kitus ir save apibrėžia „aktyvais“ ar „pasyvais“ (angl. „top“, „bottom“). Spręsdamas dėl pasimatymo ar šiaip dėl vienkartinio susitikimo, gėjus įprastai paklaus kito vaikino ar jis „aktyvas“, ar „pasyvas“, o gal „universalus“ (angl. „versatile“). Svarbu tai sužinoti kiek galima anksčiau, nes jei planuojate susitikinėti ar užmegzti santykius – seksualinis suderinamumas yra labai svarbu.

Aktyvas? Pasyvas?Aktyvas? Pasyvas?

Tiek daug kalbų apie tai kas duoda, o kas ima. Man pačiam heteroseksualūs žmonės yra sakę, jog mano, kad dauguma homoseksualių vaikinų tiesiog keičiasi vietomis. Taip, kaip kurie tai daro. Tačiau dauguma – ne. O ką jei vaikinas nėra aktyvus, pasyvus ar net universalas? Kaip dėl tų vaikinų, kurie niekada neužsiėmė ir net niekada nepraktikuos analinio sekso?

Manau, kad jie verti savo tipo. Aš juos vadinu vaikinais „nuošalėje“, arba tiesiog „šoniniais“.

Apibrėžkime „šoninius“

Jiems patinka bučiuotis, apsikabinti, oralinis seksas, rimingas, bendras masturbavimasis ir glamonės – ir tai tik dalis juos jaudinančios seksualinės veiklos. Šiems vyrams maloni visa seksualinė veikla, išskyrus bet kokį analinį įsiskverbimą. Galbūt tai jie net ir darė kurį laiką, kol suprato, kad šis seksas tikrai nejaudina. Kai kuriems gal yra šiek tiek malonus analinis stimuliavimas pirštu, bet ne daugiau.

Seksualinė gėda ir vyriškumas

„Šoniniai“ dažnai kovoja su gėdos jausmu. Jie slapta tiki, kad turi praktikuoti ir jausti malonumą analinio seko metu, ir kad kažkas su jais „ne taip“ jei to nepatiria. Dažnai jie net viešai nepripažins, kad analinio sekso nepraktikuoja, bijodami kad kiti vyrai juos pasmerks (o dažnas taip ir padarys). Esu girdėjęs gėjus (ir net heteroseksualius žmones) sakančius, kad jei jie neįsiskverbia ar į juos neįsiskverbia – tuomet seksas „netikras“.

Jei vaikinui buvo atlikta prostatos operacija, kurios metu buvo pažeistas nervas į penį, arba kenčia nuo hemorojaus ar kitų problemų dėl kurių analinis įsiskverbimas neįmanomas, nemalonus ar nepatrauklus – tuomet ši psichologinė ar medicininė priežastis tarsi pašalina gėdą dėl buvimo „nuošalėje“. Šie vyrai gali būti tikri aktyvai ar pasyvai, o nuošalėje lieka dėl neišvengiamų priežasčių.

Gėjų bendruomenė turi savas preferencijas, kurios dažnai virsta išankstiniais nustatymais. Nemažai iš aukšto žiūri į tuos, kas nėra aktyvai. Apie pasyvus nemažai apšnekama, jie kartais vertinami tarsi būtų moteriški. Yra toks juokelis: „Kas apmoka gėjų poros vestuves? Pasyvo tėvas“. Gal tai ir juokinga, tačiau tai rodo žiauroką panieką dėl menamo moteriškumo. Daroma prielaida, kad imdamas „vyras užima moters vietą“, ir kažkas negerai su juo – jis nėra vyriškas.

Heteroseksualūs vyrai turi panašių klaidingų įsitikinimų. Jei jiems patinka analinė stimuliacija, jie dažnai pergyvena, kad nebūtų gėjai. Savo biure esu girdėjęs heteroseksualius vyrus pripažįstančius, kad jiems malonus analinis įskverbimas sekso žaisliukais, ar kai jų draugė užsideda „strap-on“. Tokių heteroseksualių vyrų nėra taip jau mažai. Juokais jiems sakau, kad jei patinka analiniai žaidimai, aš kaip lytinių santykių terapeutas privalau informuoti – žmogaus išangė neturi seksualinės orientacijos. Galimybė pajusti analinį malonumą egzistuoja tiek vyrams, tiek moterims, nepriklausomai nuo to, ar jie gėjai, biseksualūs, heteroseksualūs ar koks kitas tarpinis variantas. Tai ar vyrui patinka analinis seksas neatspinti jo seksualinės orientacijos. O jei jis gėjus – nereiškia kad turi „tikrą“ seksą.

Istoriškai lesbietėms buvo sakoma, kad be vaginalinio sekso jos nepatiria „tikro“ sekso (dar ir dabar dažnai taip manoma). Šie klaidingi įsitikinimai kyla iš heteroseksistinio bei patriarchalinio vienintelio „teisingo“ sekso apibrėžimo.

Tačiau yra viena problema su šiuo standžiu (žodį parinkau tikslingai) apibrėžimu – vyrui senstant jis praranda galimybę patirti stiprią erekciją ir jie bijo, kad niekuomet nebeturės „tikro“ sekso. Jis turi išmokti kitų būdų, kaip patenkinti partnerį. Tačiau, kad tai padarytų – reikia įveikti klaidingą įsitikinimą, kad vienintelis geras seksas yra tik įsiskverbus.

Visiškai gerai būti „nuošalėje“!

Pats laikas „šoniniams“ jaustis saugiai ir komfortabiliai dėl savo seksualumo. Jei nesate aktyvas ar pasyvas, tai nereiškia, kad esate mažiau vyriškas ar mažiau gėjus. Nesate ir mažiau seksualus.

Internete matome, kad žmonės patiria įvairiausius seksualinius malonumus, ir tai kas jums patinka – jums ir tinka. Visi esame laisvi eksperimentuoti ir pabandyti kažką naują, o buvimas „šoniniu“ toks pat seksualus kaip ir buvimas aktyvu, pasyvu ar bet kokios kitos pozicijos ar praktikos gerbėju.

Tad nebijokite „išlįsti iš savo spintos“.

Autorius Joe Kort, Ph.D. – psichoterapeutas, sertifikuotas sekso ir santykių terapeutas.

Paruošta pagal Huffington Post

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: