Apklausa
Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?
Balsų: 338, komentarų: 5
Renginiai
Tarptautinė Tolerancijos diena 11/16 - 11/16
Transseksualų atminimo diena 11/20 - 11/20
Visi renginiai »Atsiuntė Oxious, pirmadienį, 2018.04.30 13:56. Perskaityta 5317 kartų
„Versace fenomenas“ – taip pasauliniai mados žurnalai apibūdina visą didžiojo mados meistro Gianni Versace (1946–1997) kūrybinį kelią. Šiemet suėjo 20 metų nuo tos dienos, kai vieną saulėtą rytą Majamyje ant namų slenksčio buvo nušautas vienas garsiausių mados kūrėjų ir provokatorių, kurio ekstravagantišką kūrybą mėgo nuo scenos ir kino žvaigždžių iki karališkų šeimų atstovų.
Versace
Vaikystė – tarp suknelių
Gianni mama Francesca buvo siuvėja ir Redžo (Reggio) miestelyje Pietų Italijoje turėjo nuosavą drabužių krautuvėlę, kur būsimas mados kūrėjas pirmą kartą pamatė eskizus, iškarpas ir įspūdingus apdarus. Jau nuo dvylikos metų berniukas kasdien po pamokų padėdavo mamai, o ji sūnų mokė dirbti nuo aušros iki aušros ir pasikliauti vien tik savo darbo rezultatais.
Vis dėlto motinos ir sūnaus santykiai nebuvo tokie puikūs, kaip galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Gianni atiteko šeimos atstumtojo vaidmuo, o visą savo meilę ir šilumą ponia Francesca dovanojo antrajam sūnui Santo. Galbūt todėl būsimas dizaineris nė per žingsnį nesitraukė nuo mamos, kasdien įdėmiai stebėjo, kaip ji dirba. „Aplink mane buvo vien suknelės. Daugybė suknelių. Manau, dėl to, ką pasiekiau, turiu būti dėkingas savo motinai, – viename interviu prisipažino mados kūrėjas G. Versace. – Tiesa, nebuvau jos numylėtinis, greičiau – pagalvėlė, į kurią ji dažnai tarsi adatas susmeigdavo savo priekaištus.“
Mokydamasis mokykloje Gianni piešė eskizus, Italijos kino dievaites Giną Lollobrigidą ir Sophią Loren puošė neįtikėtinomis vakarinėmis suknelėmis. O kai po mokyklos įstojo studijuoti architektūros, užteko vos vieno vienintelio mamos pasiūlymo tapti visateisiu padėjėju, kad jis nertų atgal į madą. Būtent mamos dirbtuvėse gimė pirmosios įstrižai kirptos šilko suknelės, kurios vėliau tapo savotiška „Versace“ mados namų vizitine kortele.
Nuosava imperija
Nuo pat pradžių G. Versace stengėsi įsisavinti tuo metu Europoje gyvavusias idėjas, naujus stilius, žavėjosi mados parodymais Paryžiuje ir Londone, iš kur namo, į Italiją, atsiveždavo labiausiai patikusius audinius, pavyzdžius ir ryškiausius įspūdžius.
Netrukus apie jaunojo Versace talentą sužinojo vienas turtingas Milano verslininkas ir pasiūlė jam darbą. 1972 metais Gianni išvažiavo į Milaną suprasdamas, jog pasitaikė galimybė platesnei auditorijai parodyti savo sugebėjimus ir nevalia jos atsisakyti. Jau netrukus „Florentine Flowers“ kompanijos savininkas pasiūlė Gianni sukurti pirmąją savo kolekciją. Pirmas blynas nebuvo prisvilęs: kolekcija sulaukė didelės sėkmės, o jaunas italas netgi kaip premiją už savo darbą gavo „Volkswagen“ automobilį atviru stogu.
Netrukus Gianni tapo nepaprastai populiarus ir vienu metu pradėjo dirbti dizaineriu net keliuose mados namuose – „Genny“, „Callaghan“ ir „Istante“. „Tuo metu jis buvo tarsi vaikas, degantis aistra kurti drabužius“, – sakė Marisa Zanetti, vienos didžiausių Italijos kompanijų „Callaghan“ kūrybos direktorė. Mados namai jį plėšė į gabalus užversdami vis naudingesniais pasiūlymais, tačiau pats Gianni, piešdamas eskizus, svajojo apie sėkmingą nuosavą verslą ir nepriklausomybę.
Svajonei išpildyti trūko, regis, tik vienos, tačiau taip dažnai koją kišančios smulkmenos – pinigų. Laimei, svajonės pildosi: vieną dieną ant kuklaus Gianni būsto slenksčio pasirodė brolis Santo, tuo metu džiaugęsis sėkminga finansininko karjera. Jis nusprendė padėti broliui, persikraustė pas jį į Milaną ir čia jiedu 1976 metais sukūrė naują prekės ženklą „Gianni Versace SpA“: Santo ėmėsi rūpintis finansais, o vėliau prie brolių prisijungusiai jaunesniajai sesei Donatellai patikėta rūpintis reklama ir ryšiais su žiniasklaida.
<...>
Mirtis ant namų slenksčio
Italų mados diktatorius ne tik aistringai kūrė, bet lygiai taip pat aistringai gyveno. Užgriuvusi sėkmė buvo tokia milžiniška, kad jis galėjo sau leisti viską. Jis daug keliavo, pirko didžiulius namus, vasarnamius, švaistė pinigus antikvarinėse parduotuvėse, leido prabangias knygas ir, žinoma, mylėjo. Be abejonės – aistringai.
14 metų iki Gianni mirties šalia jo buvo pagalbininkas ir parduotuvių tinklo „Istane“ valdytojas Antonio D’Amico – garsusis kūrėjas niekada neslėpė savo homoseksualumo. Jiedu beveik niekada nesiskirdavo, drauge lankėsi gėjų pamėgtuose klubuose, būtent viename iš jų – „Colossus“ San Franciske – Gianni pirmą kartą susitiko su Andrew Cunananu, būsimu savo žudiku.
G. Versace dviem šūviais į galvą buvo nušautas 1997 metų liepos 15 d. ant savo prabangių namų Majamyje slenksčio. Iškart po nelaimės pasigirdo pačių įvairiausių nužudymo versijų: vieni manė, kad A. Cunananas buvo garsaus dizainerio meilužis ir ėmėsi ginklo po eilinio barnio. Antri įrodinėjo, kad dėl šios mirties kalti Gianni brolis ir sesuo, panorę valdyti „Versace“ imperiją. Treti spėjo, kad tai – Italijos mafijos darbas. Po kelių dienų A. Cunananas, apsuptas policijos, nusižudė, taip nusinešdamas ir tikrąjį nusikaltimo motyvą.
Plačiau Ikona TV.