Šiuo metu yra prisijungę 4 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
patyčių prevencija

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Lietuvoje panaikintas BK 122 07/02 - 07/02

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė DrugeliuMetas, šeštadienį, 2018.06.16 08:16. Perskaityta 5988 kartus

Tarnauju Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnyboje. Mūsų tarnyba stebi jūrą ir pakrantes, gauna duomenis iš radarų. Mano darbas daugiau organizacinio pobūdžio: sudarinėti budėjimų grafikus, vykdyti kovinį pasirengimą, vesti karines pratybas. Esu štabo laivūnas – tai septintas laipsnis iš devynių pagal puskarininkių hierarchiją.

Rolandas Skabickas / Arcanos Feminos nuotr.Rolandas Skabickas / Arcanos Feminos nuotr.

Puskarininkis sudaro tarpinę grandį tarp kareivio ir karininko. Kareiviai – eiliniai, kurie dirba kasdienį darbą. Karininkai vadovauja ir planuoja, o puskarininkiai padeda viską konkrečiai suorganizuoti ir įgyvendinti karininko idėją.

Vaikystėje svajojau būti kariu, bet vėliau buvau gležnas, silpnas paauglys ir todėl nebegalvojau, kad kada nors galėčiau juo tapti. Ėmiau bijoti kariuomenės, nenorėjau būti šauktiniu. Kai pradėjau tarnauti, supratau, kad daug mano baimių buvo be pagrindo. Fizinis krūvis ir treniruotės leido greitai sustiprėti. Įgavau pasitikėjimo savimi. Patiko, jog kariuomenėje susibūrė daug panašaus mąstymo žmonių, kurie tikėjo vienu tikslu.

Prieš keletą dienų grįžau iš savo pirmosios misijos. Į tokias misijas kariai renkami savanoriškumo principu ir jose atlieka kitokias pareigas, nes įprastinės tarnybos metu. Mūsų operacijos tikslas buvo nuo piratų apsaugoti humanitarinės pagalbos laivą, kad šis sėkmingai pasiektų Somalio regioną. Mums sekėsi, tiesioginių susidūrimų išvengėme. Tiesa, tame pačiame uoste, kuriame buvome, po kelių dienų susprogdintos granatos, žuvo žmonių.

Somalyje už buvimą savimi galėčiau būti sušaudytas ar pasodintas į kalėjimą.

Sutikau pasidalinti savo istorija, nes iš patirties žinau, kad kuo geriau žmonės pažįsta LGBT+ asmenis, tuo labiau keičia savo nusistatymus. Kalbėdamas apie tai, kad esu homoseksualus, jau pakeičiau bent dešimties žmonių nuomonę. Pamenu, kai skyriausi su žmona, vienas pažįstamas nusistebėjo, dėl ko griūna tokia graži šeima. Atsakiau tiesmukai: „o kiek ilgai galėtum gyventi su gėjum?“. Jis tąsyk atsakė, kad jei toks būčiau, iškart skrisčiau pro balkoną. Neišskridau – puikiai sutariam toliau. Jam teko priimti, kad esu gėjus, ir tiek.

Daugelis galvoja, kad nepažįsta LGBT+ žmonių, kad tai kažkoks spalvotas baubas, kurį mato tik per televizijos ekraną. Egzistuoja stereotipai, dėl kurių žmonės kartais net netiki, kad esu homoseksualus: „tu net nepanašus, neatrodai“. Bet juk seksualinė orientacija nesusijusi su atrodymu. Yra ir homoseksualių policininkų, ir kareivių, ir advokatų, ir paprastų krovėjų, ir tokių, kuriems iš burnos sklinda ne patys gražiausi keiksmažodžiai…

Daugiau: Žmonės.lt

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: