Šiuo metu yra prisijungę 12 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Prevencijos Centras

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, sekmadienį, 2018.07.01 10:00. Perskaityta 4989 kartus

Esu būsimas slaugytojas. Dabar studijuoju antrame kurse, atlikinėju praktiką. Sekasi neblogai, visai įdomu. Aišku, kaip ir visur, būna keistų situacijų. Tarkim, man reikia praktikos metu užsidėti kortelę su vardu ir pavarde. Praeitais metais dar klausiau leidimo, ar galiu užsirašyti „Danilas“, nes kol kas nesu pasikeitęs savo dokumentų.

Danilas / Arcanos Feminos nuotr  Danilas / Arcanos Feminos nuotr

Šiemet jau nebeklausiau – tiesiog einu su tokia kortele ir niekas nieko nesako. Žmonėms nelabai ir rūpi. Įstatymai yra blogi, o žmonės dažnai priima tave taip, kaip save pateiki, ir tiek. Apskritai lietuviai linkę „drąsiai“ komentuoti, o realiai nieko nedaro. Kartais net mėgstu paerzinti.

Vieną kartą einant gatve išgirdau, kaip du vyrai kalba apie gėjus: „oi, kaip aš jų nekenčiu – pagaučiau, sudaužyčiau“. Nors ir nesu gėjus, priėjau ir sakau: „nu, tai daužyk“. Jie susižvalgė ir patylėjo. Kai žmonės savo artimųjų, draugų rate susipažįsta su LGBT+ asmenimis, dažniausiai pakeičia savo nuomonę į gerą.

Atvirumas daugiausiai ir prisideda keičiant visuomenės požiūrį – labiau nei įstatymai. Aišku, būna situacijų, kai žmogui sunku atsiskleisti. Vis dėlto jei jis jaučia, kad yra pasiruošęs, manau verta tai padaryti, nes nuo to visiems bus geriau. Apsimesti, kad tavo vaikinas yra mergina ar kad esi kitos lyties nei jautiesi, tikrai labai vargina.

Hormonus gauti įmanoma, bet labai daug endokrinologų nežino kaip elgtis su translyčiais asmenimis. Vilniuje yra vienas psichiatras, išrašinėjantis reikiamas diagnozes, o su kitais sunkiau, nes gali tau prirašyti kokią nesusijusią ligą ir neskirti reikiamų vaistų. Kartais tokie gydytojai patys pirmą kartą pamato trans žmogų, ypač jei yra ne Vilniuje – nenuostabu, kad nežino, ką daryti. Tai yra pagrindinė problema, o kita – dokumentų keitimas, nes dabar tik teisiniu keliu įmanoma tai padaryti. Teismai užtrunka ir nervų sugadina. Pats esu sudėtingame procese, padedamas LGBT+ organizacijos „LGL“ atstovo Tomo Vytauto Raskevičiaus.

Skaitydamas apie naujas mūsų Seimo idėjas, kaip dar pabloginti situaciją translyčiams žmonėms, kaip ir nesistebiu. Žinoma, tai visiška nesąmonė. Ką jie gali žinoti apie mus, jei net neturi tokių pažįstamų? Tiesiog apsimeta, kad dirba, su tokiais įstatymais.

Jei bus priimti nauji draudimai, man teks rinktis tarp dviejų variantų. Arba bandysiu būti tas savanoris, kuris bando dar aktyviau prisidėti prie pokyčių, arba išvažiuosiu iš Lietuvos. Juk nesmagu būtų visą gyvenimą vaikščiot su lyties neatitinkančiu vardu ir pavarde, ypač kai pradėsiu dirbti. Įsivaizduokite, dirbčiau gydytoju, ir ant kabineto užrašyta mano „pasinė“ pavardė, o įėjus sėdžiu aš, Danilas. Minčių kiltų įvairių, kaip sakoma.

Daugiau: Žmonės.lt

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: