Šiuo metu yra prisijungę 8 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk!

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Visi renginiai »

ReklamaAutorius GayLine.lt, šeštadienį, 2019.01.19 09:35. Perskaityta 4287 kartus

Vaikų gerbūvis nenukenčia nuo to, ar jie turi vieną iš tėvų ar du namuose – sako naujo tyrimo rezultatai, kurie atskleidžia, kad vienišų tėvų šeimos dažnesnės, nei manėme iki šiol.

Šeima / V. Valentinavičiaus nuotr.Šeima / V. Valentinavičiaus nuotr.

Duomenys buvo rinkti iš beveik 28 tūkstančių šeimų Didžiojoje Britanijoje nuo 2009 iki 2017 metų. Vaikų, kurie visuomet gyveno su vienu iš tėvų buvo įvertinti taip pat gerai pagal šiuos kriterijus: pasitenkinimas gyvenimo kokybe, santykiais su bendraamžiais ir pozityvumas dėl šeimyninio gyvenimo.

Tyrimo ataskaitos autoriai kviečia vyriausybę bei organizacijas dirbančias su vienišais tėvais nedaryti prielaidos, kad jų vaikams gyvenimas bus automatiškai sunkesnis.

„Mes rėmėme vienišas šeimas šimtą metų ir patys patyrėme kokios stiprios ir skirtingos yra vienišų tėvų šeimos“, sako Rosie Ferguson iš Gingerbread labdaros fondo, dalyvavusio ruošiant ataskaitą.

„Mūsų kartu su Sheffield universitetu ataskaita išsklaido mitus apie vienišas šeimas, ji atskleidžia kad vaikai nepatiria neigiamo poveikio, kai juos augina vienišas tėvas ar motina. Vaiko gerovei svarbiausia yra teigiami santykiai“.

Tyrimo autoriai nori taip pat atskleisti kokios kintančios ir įvairios gali būti šeimos. Kas trečioje šeimoje vienu ar kitu laikotarpiu per šešerius metus buvo tik vienas iš tėvų. Per šiuos šešerius metus kas septintas vienišas tėvas ar motina susituokė ar pradėjo bendrą gyvenimą su partneriu. Trejais iš keturių atvejų – tai biologinis vaiko tėvas/motina.

Tyrimas nustatė: tam tikru momentu 34% šeimų Didžiojoje Britanijoje buvo vienišų tėvų, 13% sugyventiniai ir 63% vedę tėvai.

„Dinamiškiau pažvelgęs į šeimų gyvenimą šis tyrimas meta iššūkį nusistovėjusiems politiniams ir visuomenės naratyvams apie vienišus tėvus ir jų šeimas“, sako tyrimo vadovas Sumi Rabindrakumar.

Tyrimo autoriai pabrėžia, kad yra daugybė faktorių lemiančių vaikų gerbūvį – ne tik tai ar jie gyvena su vienu ar abiem tėvais – taip pat ir platesnė paramą šiems vaikams, pavyzdžiui senelių rūpinimasis dažnesnis tokiose šeimose.

Kitaip tariant, neturėtų būti politinio naratyvo kad vieniša tėvystė yra automatiškai problema vaikams. Galite pasipildyti klaidingų prielaidų, kurias jau išsklaidė mokslas, sąrašą: tokias kaip kad homoseksualių tėvų vaikų gerbūvis nukenčia dėl tėvų orientacijos.

Pilną ataskaitą galite perskaityti Sheffield Universiteto tinklapyje.

Šaltinis: Science Alert.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: