Šiuo metu yra prisijungę 12 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk!

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, trečiadienį, 2019.06.12 11:13. Perskaityta 4182 kartus

„Kai žmogus gyvena neatsiskleidęs, nepasakęs bent jau savo artimiesiems apie netradicinę savo seksualinę orientaciją, jis patiria įtampą, nes niekad negali būti savimi, tarsi turi nuolat kažką slėpti – tai gali sukelti depresiją, atsirasti nerimo sutrikimų, įtampai sumažinti žmogus gali pradėti vartoti alkoholį ar kitas psichoaktyvias medžiagas, nuo kurių neretai tampa priklausomi“, – sako „Asmens sveikatos klinikos“ gydytojas psichiatras, psichoterapeutas Edgaras Čiūras.

PagalbaPagalba

Dėl to vienas svarbiausių žingsnių žmogui, pajutusiam, jog jį traukia ne priešinga, o ta pati, lytis, turėtų būti to pripažinimas ir atsivėrimas – bent jau patiems artimiausiems žmonėms.

„Savo homoseksualumą suvokę žmonės dažnai jaučia kaltę ir gėdą, kad yra kitokie, tarsi nepateisina artimųjų lūkesčio suskurti tradicinę šeimą. Patiria daug streso ir baimės, kad nesužinotų kiti, nes bijo pasmerkimo, nepriėmimo. Tačiau neatsiskleidę patiria įtampą ir dėl to, kad turi gyventi kažkokį dvigubą gyvenimą, slėptis, o klausinėjami heteroseksualams natūralių klausimų apie antrąją pusę, vaikus – meluoti.

Nuo šios įtampos gali išsivystyti depresija, nerimas, visa tai padidina savižudybės riziką“, – pasakoja E. Čiūras.

Gydytojo psichiatro, psichoterapeuto teigimu, homoseksualumas nėra nei prisigalvojimas, nei mada, nei, juo labiau, liga, to nereikia gydyti – tai tiesiog kitokia seksualinė orientacija. Ir labai svarbu, kad visi žmonės, nepriklausomai nuo savo seksualinės orientacijos, jaustųsi gerai.

Geresnę homoseksualių žmonių savijautą gali lemti jų atsiskleidimas artimiems ar kitiems žmonėms, kuriems nori atsiskleisti. Tačiau, gydytojo teigimu, tai yra sudėtingas sprendimas žmogui, todėl šiam žingsniui reikia pasiruošti.

Daugiau: LRytas.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: