Šiuo metu yra prisijungę 7 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Sauna

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė gaylove, antradienį, 2007.07.03 00:07. Perskaityta 20337 kartus

Trys buvę eks-gėjų organizacijos lyderiai, kuri žada homoseksualams „išgydymą nuo nuodėmės“ ir tvirtina, kad seksualinė orientacija pasiduoda pakeitimui, atsiprašė gėjų bendruomenės už savo veiksmus.

Gėjų „gydymo“ organizacijaGėjų „gydymo“ organizacija

Pasak jų, nežiūrint to, kad jie visada stengdavosi elgtis su gėjais ir lesbietėmis pagarbiai, jų veikla tapo jų izoliacijos jausmo priežastimi, taip pat baimės ir gėdos jausmų priežastimi, kuriuos patirdavo „gydomieji“.

Krikščioniška eks-gėjų organizacija, apie kurią kalbame, plačiai žinoma JAV ir daugelyje kitų pasaulio šalių. Ji vadinasi „Exodus international“. Praeitą trečiadienį trys jos buvę lyderiai pranešė, kad nusivylė šios grupės idėjomis, propagavusios taip vadinamą „konversinę terapiją“. Jos pagrindas yra pagrįstas tvirtinimu, kad homoseksualumą galimą pakeisti, nors profesionalūs psichologai nekartą smerkė tokius „gydymo“ būdus, pareikšdami apie jų pseudo moksliškumą ir žalą sveikatai.

„Kai kurie žmonės, kurie atsiliepė į mūsų kvietimą pasikeisti, pabandė pakeisti tai, kas yra neatsiejama jų asmenybės dalis, pakenkdami sau ir savo šeimoms“,- pranešė eks-gėjai, kurių tarpe taip pat buvo ir vienas iš „Exodus international“ steigėjų Maiklas Bassis (Michael Bussee).

Pareiškimas buvo paviešintas per spaudos konferenciją Los-Andžele, kuri įvyko vietinio LGBT centro biure. Konferencijos data buvo pasirinkta ne atsitiktinai: šią dieną „Exodus international“ nariai irgi surengė savo konferenciją, kuri pritraukė apie 1000 žmonių.

Dabartinis organizacijos prezidentas Alanas Čambersas (Alan Chambers) pareiškė, kad jis su kritika nesutinka, ir kad iš tikrųjų organizacijos metodai daugybei žmonių padėjo atsikratyti homoseksualumo, įskaitant ir jį patį. „Exodus international“ – tai organizacija, skirta žmonėms, norintiems turėti alternatyvą homoseksualumui,- teigė jis.- Yra tūkstančiai žmonių, panašių į mane, kurie jį įveikė“.

Maiklas Basis paliko „Exodus international“ 1979 metais po to, kai „sėkmingai praėjęs gydymo kursą“, įsimylėjo vyrą, tokį patį „eks-gėjų“, kuris dirbo organizacijos advokatu. Supratęs, kad konversinė terapija yra grynas šarlatanizmas , Basis įvykdė savo "didįjį pabėgimą" iš „Exodus international“ ir nuo to laiko dažnai pasisakydavo prieš tokius psichikos poveikio būdus.

Kiti du žmonės, dalyvavę spaudos konferencijoje, - tai Džeremis Marksas (Jeremy Marks), buvęs „Exodus international“ Europos padalinio prezidentas ir Darlinas Boglis (Darlene Bogle), atstovavęs „Exodus international“ Kalifornijoje.

Dabartinis „Exodus international“ vadovas Maiklas Čembersas pareiškė, kad organizacijos nariai nuoširdžiai įspėja į juos besikreipiančius pagalbos: išgijimo kelias bus nelengvas. Pasak jo, „seksualinė orientacija – tai nėra jungiklis, kurį galima būtų pasukti norima kryptimi“. Apie tai praneša 365Gay.Com

Pagal 365Gy.Com
Parengė Lukas, TJA

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: