Šiuo metu yra prisijungę 6 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
COX

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, sekmadienį, 2019.06.16 10:09. Perskaityta 3784 kartus

Judėjimui už homoseksualų teises švenčiant 50-metį šis klausimas tebeskaldo visuomenę, o Europoje susiformavo nauja „geležinė uždanga“. Bet jau netrukus pirmą kūjo smūgį jai gali suduoti Čekija.

Policija malšina Stonewall riaušesPolicija malšina Stonewall riaušes

Kai grupė policininkų vieną 1969-ųjų birželio naktį įsiveržė į Niujorko bohemiškame menininkų kvartale įsikūrusį barą „Stonewall Inn“, jie net negalėjo įsivaizduoti, kad pasuks istoriją nauja kryptimi. Reidai homoseksualų susibūrimo vietose buvo įprastas dalykas tais laikais, kai įstatymai draudė lytinius santykius tarp tos pačios lyties asmenų.

Už pasiūlymą pasimylėti homoseksualai atsidurdavo kalėjime ir buvo atleidžiami iš darbo, jei viršininkai sužinodavo apie jų kitokią lytinę orientaciją.

JAV valstybės departamentas buvo net įtraukęs homoseksualus į pavojingų asmenų sąrašą kartu su komunistais ir anarchistais. Tačiau tąnakt bare „Stonewall Inn“ pareigūnai susidūrė su pasipriešinimu, kuris virto trijų dienų protestais ir susidūrimais su policija.

Kaip vėliau rašė istorikai, judėjimui už homoseksualų teises tai buvo tas pat, kas Bastilijos šturmas Didžiajai Prancūzijos revoliucijai. Pirmą kartą homoseksualai ne paprašė pagarbos ir lygių teisių, o jų pareikalavo.

Jau kitais metais, siekiant paminėti „Stonewall Inn“ bare kilusias riaušes, Niujorke, Los Andžele, San Fransiske ir Čikagoje įvyko pirmosios homoseksualų eitynės. Šitaip prasidėjo jau 50 metų tebesitęsianti kova už lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų (LGBT) teises.

Daugiau: LRytas.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: