Šiuo metu yra prisijungę 10 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
LGBT paramos grupė

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, sekmadienį, 2021.01.03 10:03. Perskaityta 1342 kartus

Žmonės, užsikrėtę ŽIV virusu, iš pradžių nebuvo įtraukti į „Pfizer“ ir „Moderna“ skiepų bandymus, tačiau tai pasikeitė padedant aktyvistams.

Kai ilgametis AIDS aktyvistas Jeff‘as Taylor‘as sužinojo apie naujos Covid-19 vakcinos klinikinius tyrimus savo gimtajame mieste Palm Springse, Kalifornijoje, jis pasinaudojo galimybe juose dalyvauti.

„Aš visada noriu būti pirmas žmogus, kuris kažką išbando“, - sakė jis.

Tačiau Taylor‘o entuziazmas buvo trumpalaikis. Kai tik jis telefonu pasakė atsakingam darbuotojui, kad yra ŽIV infekuotas, Taylor'ui buvo pranešta, kad jis negali dalyvauti tyrime.

„Aš ginčijausi su juo, bet jis pasakė: Aš nesukūriau taisyklių. Taip mums liepė daryti mūsų rėmėjas“, - sakė 58 metų Taylor‘as.

Būdamas ŽIV+ tyrimų projekto vadovu, Taylor‘as perskaitė daugybę tyrimų ataskaitų, kurios neįtraukė žmonių, kurių imuninė sistema yra susilpnėjusi arba kurie vartojo imuninės moduliacijos vaistus.

„Klinikinės onkologijos“ žurnale paskelbtas tyrimas parodė, kad 73 proc. iš daugiau nei 1090 vėžio imunoterapijos tyrimų specialiai pašalino ŽIV sergančius pacientus.

Apsiginklavusi Tayloro pasakojimu, „AIDS Action Baltimore“ vykdančioji direktorė Lynda Dee subūrė aktyvistų grupę - įskaitant Lotynų AIDS komisijos ir Nacionalinės mažumos AIDS tarybos atstovus - ir išsiuntė laišką Nacionalinio sveikatos instituto direktoriui.

Laiškas paskelbtas ir Change.org, kur teigta, kad agentūra šovė sau į koją, pašalindama ŽIV infekuotus žmones iš Covid-19 vakcinos tyrimų. Juodaodžiai ir lotynų amerikiečiai buvo neproporcingai paveikti tiek ŽIV/AIDS, tiek Covid-19, rašoma laiške, juo labiau, kad abi bendruomenės yra ir labiau skeptiškos koronaviruso vakcinos atžvilgiu.

Dee teigė, kad ji taip pat kreipėsi į pažįstamus JAV vyriausybėje, įskaitant Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto AIDS skyriaus direktorių Carl‘ą Dieffenbach‘ą. Jos teigimu, Dieffenbach‘as galėjo skubiai kreiptis į „Moderna“, nes vaistų gamintojas bandė savo vakciną pasitelkdamas vyriausybės valdomus klinikinių tyrimų tinklus.

Rugpjūčio 5 d., praėjus maždaug aštuonioms dienoms po to, kai Dee paskelbė laišką Change.org, „Moderna“ pranešė apie planus atsisakyti išimčių. Iš 30 000 tyrimo dalyvių „Moderna“ įtraukė ir 176 ŽIV infekuotuosius. „Pfizer“ paskelbė panašų pranešimą po dienos ir galiausiai įtraukė palyginti nedaug ŽIV užsikrėtusių žmonių - 120 iš 43 000 - į paskutinį savo bandymų etapą.

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro interneto svetainėje teigiama, kad ŽIV užsikrėtę žmonės „gali gauti vakciną“, tačiau pažymima, kad duomenų dėl vakcinos saugumo šiems žmonėms „dar nėra“. Centras priduria, kad žmonės su nusilpusia imunine sistema „taip pat turėtų žinoti apie sumažėjusio imuninio atsako į vakciną galimybes“, taip pat patariama ir toliau laikytis visų dabartinių rekomendacijų skirtų apsisaugoti nuo COVID-19.

Išsamiau NBCnews.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: