Šiuo metu yra prisijungę 8 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
patyčių prevencija

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, šeštadienį, 2021.02.06 09:31. Perskaityta 1425 kartus

Vasario 6-ąją, minint Tarptautinę moterų lytinių organų žalojimo nulinės tolerancijos dieną, Europos lyčių lygybės institutas paskelbė skaičiavimus kiek Danijoje, Ispanijoje, Liuksemburge ir Austrijoje gyvenančių mergaičių kyla grėsmė dėl tokių sužalojimų.

SmurtasSmurtas

Nuo 2011 m. išaugęs migrantų, iš moterų lyties organų žalojimą praktikuojančių šalių, skaičius padidino riziką, kad tokia praktika bus tęsiama ir Europoje. Tiesa, pasikeitus dominuojančioms migrantų kilmės šalims Ispanijoje ir Austrijoje, sumažėjo mergaičių, kurioms kyla minėta rizika, dalis. Pavyzdžiui, Austrijoje didžiausia rizikos grupių mergaičių grupė yra migrantės iš Irako. Tiesa, Irake moterų lyties organų žalojimas yra daug mažiau paplitęs nei Etiopijoje.

Europos lyčių lygybės institutas pastebi, kad viešinimo kampanijos ir įstatymai, kuriais draudžiama žaloti moterų lytinius organus pradeda veikti. „Bendruomenės vis labiau priešinasi tokiai praktikai ir dažnai veda pastangas ją pašalinti. Mes laimime kovą su moterų lyties organų žalojimu “, - sakė EIGE direktorius Carlienas Scheele.

EIGE skaičiavimais, Danijoje rizika kyla nuo 11 iki 21% mergaičių iš moterų lytinių organų žalojimą praktikuojančių šalių (1408 - 2568 merginos). Ispanijoje ši dalis yra 9 - 15% (3435 - 6 025 mergaičių), 12 - 17% Liuksemburge (102 - 136 mergaičių) ir 12 - 18% Austrijoje (735 - 1083 mergaičių), tuo tarpu Danijoje - 37 proc., Liuksemburge - 19 proc., Austrijoje - 31 proc.

Iš keturių tyrime dalyvavusių šalių tik Liuksemburgas oficialiai pripažįsta lyties organų žalojimą kaip prieglobsčio prašymo pagrindą. Nors Danijoje, Ispanijoje ir Austrijoje yra patenkinti prieglobsčio prašymai dėl moterų lyties organų žalojimo, tokių atvejų pasitaiko retai. Ispanijoje dauguma su lyties organų žalojimu susijusių paraiškų yra atmetamos, nes jos yra neteisėtos tose šalyse, iš kurių atvyksta moterys, nors jose vis dar tai yra vykdoma.

Lyties organų žalojimas yra sunki smurto dėl lyties forma, paliekanti gilius fizinius ir psichologinius randus aukų gyvenime.Daugiau EIGE.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: