Šiuo metu yra prisijungę 4 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Jonatanas2, ketvirtadienį, 2021.06.10 12:25. Perskaityta 1025 kartus

Tyrimas atskleidė, kad daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų neprieštarautų, jei jų tiesioginis vadovas būtų homoseksualus asmuo, praneša Alfa.lt. Apklausos duomenys taip pat parodė, jog didžioji dalis piliečių mano, kad LGBT bendruomenės nariai turi tokias pačias teises kaip ir kiti Lietuvos piliečiai, o tos pačios lyties asmenų santuokai pritartų trečdalis respondentų. Tokius duomenis atskleidė Žmogaus teisių stebėjimo instituto (ŽTSI) užsakymu, tyrimų agentūros „Spinter research“ šių metų kovo mėnesį atlikta Lietuvos gyventojų apklausa.

Kostiumas // Nuotr. Alvin MahmudovKostiumas // Nuotr. Alvin Mahmudov

ŽTSI duomenys rodo, kad 53 proc. šalies gyventojų jaustųsi patogiai, jeigu jų tiesioginis vadovas darbe būtų homoseksualus vyras. Tiesa, 34 proc. apklaustųjų su minėtu teiginiu nesutiko arba labiau nesutiko, o 13 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu. Homoseksualios moters kaip tiesioginės vadovės darbe vaidmuo buvo vertinamas panašiai – 54 proc. respondentų neprieštarautų, jei jų tiesioginė vadovė būtų LGBT bendruomenės atstovė, o 31 proc. nesutiktų arba greičiau nesutiktų su tuo.

Tyrime taip pat buvo teiraujamasi, ar asmuo jaustųsi patogiai, jei jo tiesioginis vadovas darbe būtų translytis asmuo. Beveik pusė – 45 proc. – atsakė, jog sutiktų arba greičiau sutiktų su tuo. Tiesa, 42 proc. apklaustųjų nenorėtų, jog darbe jiems vadovautų lytį pasikeitęs žmogus. Dauguma gyventojų – 78 proc. – teigia žinantys trumpinio LGBT reikšmę, o 13 proc. atsakė nežinantys šio trumpinio reikšmės.

Beveik pusė – 46 proc. – respondentų, paklausus, ar mano, kad LGBT bendruomenės nariams gyventi Lietuvoje yra saugu, atsakė, jog taip, 33 proc. apklausos dalyvių į šį klausimą atsakė neigiamai, o 21 proc. neturėjo nuomonės. Nuomonės, kad LGBT bendruomenės nariams gyventi Lietuvoje yra saugu, dažniau laikėsi vyrai, 36 metų ir vyresni respondentai, aukštesniojo, specialaus vidurinio išsimokslinimo ir mažesnių pajamų grupės atstovai. Apklausa taip pat atskleidė, kad daugiau nei pusė – 59 proc. – gyventojų mano, kad LGBT bendruomenės nariai turi tokias pačias teises kaip ir kiti Lietuvos piliečiai. 29 proc. respondentų į minėtą klausimą atsakė neigiamai, o 12 proc. neturėjo nuomonės.

Daugiau Alfa.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: