Šiuo metu yra prisijungę 5 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Išdidūs LGBT europiečiai
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk!

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 316, komentarų: 3

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Vajezus, penktadienį, 2007.10.12 10:22. Perskaityta 25861 kartas

Šis laiškas buvo platinamas keliose LGBTQ (Lesbiečių, gėjų, biseksualių, transeksualių ir Queer žmonių) el. pašto duomenų bazėse, tad mes pagalvojome, jog būtų pravartu juo pasidalinti ir su savo internetinio dienoraščio skaitytojais. Jį parašė sūnų gėjų turinti motina iš Vermonto, reaguodama į vieno skaitytojo laišką redaktoriui.

Motina ir sūnusMotina ir sūnus

Daug laiškų buvo atsiųsta į „Valley News“ („Slėnio naujienos“), susirūpinus dėl homoseksualių žmonių keliamos grėsmės Vermonte. Esu gėjaus motina ir jūsų man jau iki soties, gerieji žmonės. Aš pavargau nuo jūsų kvailos retorikos apie „gėjų sąmokslą“ ir tvirtinimų, kad pripažinti homoseksualumą yra tas pats, kas propaguoti seksą su vaikais. Jūs esate žiaurūs ir tamsūs. Jūs atėmėte iš manęs motinystės džiaugsmą dar tada, kai mano vaikai buvo maži.

Mano pirmagimis sūnus nuo pirmos klasės kentėjo nuo mažųjų banditų iš jūsų moraliųjų, dorovingųjų šeimų. Prieš jį tiek fiziškai, tiek psichologiškai smurtavo nuo pradinių klasių iki pat vidurinės mokyklos, nes visi laikė jį gėjumi. Jis niekada nebuvo atvirai pareiškęs, kad yra gėjus, ir apskritai su „gėjiškumu“ neturėjo nieko bendra, tačiau jam nesisekė vaikščioti ar gestikuliuoti kaip kiti berniukai. Jį nuo šešerių metų be paliovos vadino „pederastu“.

Vidurinėje mokykloje, kol jūsų vaikai darė tai, ką ir turėtų daryti tokio amžiaus vaikai, maniškis kruopščiai ruošė atsisveikinimo laiškelį, vis pertaisydamas jį, nes norėjo būti tikras, kad šeima žinos, kaip stipriai jis visus myli. Mano kūkčiojantis septyniolikmetis draskė man širdį, kai springdamas šaukė, kad jis tiesiog nebegali daugiau pakelti tokio gyvenimo, nenori būti gėjumi ir kad nebepakęs gyvenimo, kuriame jo negerbia.

Kaip jūs turite įžūlumo kalbėti, kad reikia saugoti šeimas ir vaikus nuo homoseksualių žmonių keliamo pavojaus, kai jūs patys ardote šeimas ir varote vaikus į neviltį? Aš nežinau, kodėl mano sūnus yra gėjus, tačiau esu tikra, kad Dievas paleido jį, kaip ir daugelį kitų, tokių kaip jis, ant šios Žemės ne tam, kad turėtumėt prieš ką smurtauti. Dievas jums davė smegenis, skirtas galvojimui, tad pats laikas pradėti tai daryti.

Visų jūsų klaidingų pažiūrų centre glūdi įsitikinimas, kad taip jums niekada neatsitiks, kad kažkur yra kažkokia grupė, prie kurios žmonės savu noru nusprendė prisijungti. Tačiau tiesa yra tokia, kad jeigu taip gali atsitikti mano šeimai - tai ir jūsų šeimai taip pat, ir progos pasirinkti nebus. Nežinau, ar tai genetika, ar kažkas atsitinka lemiamu vaisiaus vystymosi laikotarpiu, tačiau viena tikrai galiu užtikrinti – tai įgimta.

Jeigu jūs norite spekuliuoti savo dorovingumu, geriau reikėtų pasirinkti ką nors realesnio negu jūsų heteroseksualumas. Jūs nieko nepadarėte, kad taptumėt heteroseksualūs – tai jums buvo duota. Jei su tuo nesutinkate, aš mielai išklausyčiau jūsų istoriją, todėl, kad mano pačios heteroseksualumas buvo dovana, kurią gavau be jokių savo pastangų. Tai taip įsitvirtinę visoje mano sielos esybėje, kad tikrai niekas negalėtų to pakeisti. Mane glumina visi tie, kurie seksualinę orientaciją supaprastina iki eilinio pasirinkimo, būdo savybės, blogo įpročio ar bet ko, ką galima pakeisti įveikus 10 žingsnių programą. Negi jūs sakote, kad jūsų pačių seksualinė orientacija yra ne daugiau nei jūsų pasirinkimas, kad tai galima pakeisti vos tik panorėjus? Jeigu taip nėra, tai kodėl tuomet teigiate, kad kuris nors kitas tai padaryti gali?

Jūsų laiškuose dažnai minima, kad į Vermontą prigužėjo pašalinių žmonių. Iš abiejų pusių mano šeima gyvena Vermonte nuo neatmenamų laikų. Aš visa širdim ir siela esu vermontietė, tad prašyčiau nustoti kartojus, kad jūs atstovaujate „tikriesiems Vermonto gyventojams“.

Taip pat remiatės drąsių žmonių, kurie kovojo už šią didžią šalį, atmintimi, teigdami, kad jie atidavė savo gyvybes ne tam, kad „gėjų sąmokslas“ sugriautų principus, kuriuos gindami jie žuvo. Mano 83 metų tėvas dalyvavo keliose šiurpiausiose II Pasaulinio karo kovose, kur buvo sužeistas ir už tai apdovanotas "Purpurine širdimi".

Jis liūdnai linguoja galvą, mąstydamas, kokį gyvenimą turėjo nugyventi jo anūkas. Jis prisimena, kad mūšiuose kovojo vienoje gretoje su homoseksualiais vyrais, kurie darė viską, ką galėjo, ir niekam netrukdė. Tarnyboje vienas iš jo geriausių draugų buvo gėjus, tačiau jis to nesužinojo iki pat karo pabaigos. Ir kai mano tėvas išsiaiškino, tai visiškai nieko nepakeitė. Tai nebuvo žmogaus vertinimo matas.

Jūs, davatkos, tiesiog negalite pakelti minties, kad mano sūnus, praėjęs savo pragarišką vaikystę, norėtų susirasti partnerį visam gyvenimui ir patirti laimės skonį. Jūsų jausmus žeidžia tai, kad jis galėtų reikalauti teisės aplankyti savo partnerį ligoninėje, daryti sprendimus dėl jo gydymo arba pasinaudoti teisės aktais, nagrinėjančiais paveldėjimo klausimus. „Kaip jis drįsta?“ – jūs piktinatės. Šie siaubingi reikalavimai sukrėstų visus jūsų šeimos pagrindus, pakenktų santuokos šventumui. Dėl religijos atsižadate atsakomybės būti mąstančiomis būtybėmis. Daugybė religingų žmonių laiko jūsų nuostatas atstumiančiomis. Dievas egzistuoja ne tik privilegijuotajai daugumai, ir Jis žino, kad mano sūnus nuodėmės nepadarė.

Vienas gilios minties autorius, skaitantis paskaitas apie homoseksualumą kaip nuodėmę ir pasakojantis apie „tuos iš mūsų, kurie gavo religinio auklėjimo dovaną“, viename jūsų laikraščio numeryje klausia: „Kas gi atsitiko siekiamybės būti geresniems žmonėms, negu kad esame, idėjai?“

Iš tikrųjų, pone, kas jai atsitiko?

Šaltinis: Family Pride

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

liudna

2007-10-12 11:40:19

Fantastiškas laiškas! Moteriškė taikliai ir karštai sudėliojo visus taškus ant i. Tegalima tik džiaugtis, kad kai kurie iš mūsų turi tokius tėvus.

Filippi

2007-10-12 13:38:03

Tikrai nuostabus laiškas. Manau, kad kiekvienas patvirtins, jog jame labai daug teisybės

rheart

2007-10-12 13:39:44

Reiktų šitai persiųsti į kokį nors naujienų portalą, kad mūsų „dauguma“ jį perskaitytų...

Aras

2007-10-14 17:29:22

Labai pritariu rheart ir brashkyce. Faktas, kad "teisinga dauguma" Lietuvoje apie homoseksualius žmones iš esmės sužino tik iš visokios skandalingos ir gana neigiamai pateikiamos informacijos. Nemaža minėtos "daugumos" dalis taip paskendusi toje neigiamoje informacijoje, savo filosofijose ir teorijose apie "iškrypusius" ir pan. homoseksualus, kad už tų savo teorijų nebepastebi gyvų žmonių. Tokiems žmonėms tikrai nepakenktų susipažinti su tokiais dalykais kaip kad šis motinos laiškas arba Uosio kažkada pateiktos (http://www.gayline.lt/modules.php?op=modload&name=Diskusijos&file=viewtopic&topic=1792&forum=1) situacijos (reikėtų tik Uosio atsiklausti dėl platinimo). Gal, sakau, bent nedidelė su tuo susipažinusių žmonių dalis sugebės įsijausti, įsigyventi į kitus žmones, jų problemas ir išlįs iš tų savo nežmoniškų skirstymų ar teorijų, nustos ieškoti problemų ir blogiukų ten, kur jų nėra.

Vajezus

2007-10-12 18:49:37

Turėtume padėkoti Redai iš TJA, kuri rado kantrybės išversti šį laišką :)

Wincik

2007-10-12 19:39:55

Bet dekui ir Vajezui, kuris si laiska rado ;)

aiwas

2007-10-12 19:55:56

Nu va, cia Vip''as per MTV galetu paskelbti si turini... xe xe

Velniukstis

2007-10-12 20:50:28

Nu va, dbr visi keliai ves i MTV sventove :D

brashkyce

2007-10-13 23:36:24

Manau, kad vertetu sio straipsnio nuoroda i si straipsni duoti kituose tinklapyje, kai bus kazkokios diskusijos...

Aras

2007-10-14 17:32:54

Labai pritariu rheart ir brashkyce. Faktas, kad "teisinga dauguma" Lietuvoje apie homoseksualius žmones iš esmės sužino tik iš visokios skandalingos ir gana neigiamai pateikiamos informacijos. Nemaža minėtos "daugumos" dalis taip paskendusi toje neigiamoje informacijoje, savo filosofijose ir teorijose apie "iškrypusius" ir pan. homoseksualus, kad už tų savo teorijų nebepastebi gyvų žmonių. Tokiems žmonėms tikrai nepakenktų susipažinti su tokiais dalykais kaip kad šis motinos laiškas arba Uosio kažkada pateiktos (http://www.gayline.lt/modules.php?op=modload&name=Diskusijos&file=viewtopic&topic=1792&forum=1) situacijos (reikėtų tik Uosio atsiklausti dėl platinimo). Gal, sakau, bent nedidelė su tuo susipažinusių žmonių dalis sugebės įsijausti, įsigyventi į kitus žmones, jų problemas ir išlįs iš tų savo nežmoniškų skirstymų ar teorijų, nustos ieškoti problemų ir blogiukų ten, kur jų nėra.

asas12

2009-12-18 18:13:39

Labai protinga moteriškė, kad tokių daugiau :) šaunuole matosi, kad rašė iš visų jausmų

pasitikejimas

2010-02-01 17:33:35

Daug žmonių tai nesupranta ir nesuprato, nes paprasčiausia žmonės nenori priimti tų, kurie, anot jų(heteroseksualų), kaip jau rašė yra "pedarais". Ai, ką čia bepridursi žmogus gyveni kenkti visokį mėšlą, tačiau šitoks žmogaus žeminimas griauna viską,,, žmonės darosi apatiški vieni kitų atžvilgiu nebenori vienas su kitu palaikyti artimesnių santykių. Na pavyzdžiui, mano ir mamos santykiai jie jie tiktais sąlyginiai, kad va tu eik į mokyklą, mokykis, o aš tave materialiai aprūpinsiu. Bet ar taip gali būti ar žmogus vien materialiems dalykams yra skirtas? Jis turi tobulėti. Bendrauti, mokyitis klysti, bei ,prie viso to, būtinai turi būti pripažintas toks koks yra.

hooch

2010-02-10 17:58:34

:''(

Sauliukas

2010-02-15 21:13:32

Grazu... Ka daugiau galima ir bepridurti :)

relax

2010-02-21 22:38:44

geras laiškutis...
daviau paskaityt mamai, kaip ir daugelį rašliavų :)

Double-L

2010-03-09 15:39:29

Labai protinga ir mylinti moteris. :)

ca

2010-03-28 12:36:53

Geras laiškas.
Šią vasarą Vermonte įteisinta tų pačių lyčių santuoka.. atrodytų kad situacija gerėja, tačiau visada bus "už ir prieš".

Anonimas

2010-10-05 10:37:22

Taip, reikia pripažinti, kad moteris tikrai parašė puikų laišką. Ji galėtų būti pavyzdžiu kitiems heteroseksualams ir net mums patiems.
Drįstu teigti, kad kartais homofobų nepagrįstos baimės labiau panašėja ne į nuomonę apie homoseksualumą, o į baimę, kad jų pačių vertybės per silpnos. Kartais visas tas pyktis ir noras kenkti atrodo kaip pavydas. Mes bijome to, ko nesuprantame, pavydime to, ko patys negalime turėti.

Dov

2011-01-02 15:50:56

Geriau parasyti ir nebuvo galima.Viskas tikslu ir net gi tiesa, tiesiog nera nei ka pridurti,prideti ar atimti..Taiklu :s Bet nesinori sypsotis..Neatrodo,kad laiskas linksmas.

ImYourSecret

2011-06-05 16:25:55

Geras man patiko...!

Nandis

2013-01-15 19:03:31

noreciau ir as tokios MOTINOS jog taip gintu ir myletu

aivaras1977

2014-04-05 21:20:05

Šaunuole ,vaikino mama jei stiprybes ištvermes ji, gerai padare kad, paraše visa tai kas ?Ja kankino ir mano manimu šitaip valdžios sluoksniuose, esantis žmones mažu mažiausiai suvokia ką jaučia gimęs jaunuolis gėjus juk gi ir aš pats esu, nuo savo jaunystes dienų gėjus ir ką man dėl to dabar pasidaryti galą kad nesu tokios kaip ir visi .

miria

2016-04-30 17:08:10

labai grazus laiskas zmgui kuris turi tokia motina labai pasike