Šiuo metu yra prisijungę 7 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Visi renginiai »

Reklama



Atsiuntė Oxious, trečiadienį, 2007.11.28 22:51. Perskaityta 20256 kartus

Tradiciškai šeima reiškė vyrą, moterį ir vaiką. Jau nebe, nes pasaulyje vis daugėja vaikų, kuriuos augina gėjų ar lesbiečių poros.

Homoseksuali šeimaHomoseksuali šeima

Anot vieno 'grubaus' vertinimo, JAV tos pačios lyties poros augina nuo vieno iki šešių milijonų vaikų.

Įstatymai skirtingi įvairiose šalyse ir valstijose. JAV, Florida yra vienintelė valstija, kuri draudžia homoseksualiam asmeniui įsivaikinti. Juta tai draudžia netiesiogiai, apribodama galimybę įsivaikinti nevedusioms poroms. Vašingtono DC ir 11 valstijų, tame tarpe Kalifornija, Konektikutas, Masačiusecas, Nevada, Nju Jorkas, Nju Džersis ir Vermontas tiesiogiai nurodo, kad seksualinė orientacija nėra pakankama priežastis, kad gėjams ir lesbietėms nebūtų leidžiama įsivaikinti.

Pasak aktyvistų, iš tos pačios lyties porų, pirmosios įsivaikino lesbietės 1980aisiais, kuomet dirbtinis apvaisinimas padėjo moterims susilaukti vaikų.

1990aisiais, jau ir gėjų poros pradėjo įsivaikinti ar prisiimdavo įtėvių pareigas. JAV gyventojų surašymas 2000-aisiais parodė, kad 34% lesbiečių ir 22% gėjų namų ūkių buvo bent vienas vaikas iki 18-os metų.

Nors gėjų teisių grupė Lambda Legal Defense Fund vertina, kad yra nuo 6 iki 10 milijonu homoseksualių tėvų, besirūpinančių 6-14 milijonų vaikų, konservatyvesnė ataskaita, kurią pateiktė Urbanistikos Institutas ir Los Angeles Teisės mokyklos, Kalifornijos Universiteto Williams Institutas 2007-ųjų kovo mėnesį, nurodo, kad JAV tos pačios lyties tėvai augina 65,000 įsivaikintų vaikų.

Žvelgiant į Europa, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų ir Švedijos tos pačios lyties poros turi teisę įsivaikinti. Australija, Kanada, Pietų Afrika ir Izraelis yra tarpe tų šalių, kurios irgi tai leidžia.

Nors fundamentalistų grupės prieštarauja, kad tos pačios lyties poros galėtų įsivaikinti, tyrimai jau nuo 1984 metų remia tokius įsivaikinimus.

JAV medikų bendruomenė taip pat aprėmė gėjų ir lesbiečių poras. Amerikos Psichologų Asocijacijos 2004 liepos mėnesio rezoliucijoje apies Seksualinę Orientaciją, Tėvus ir Vaikus, sako: "Nėra jokių mokslinių įrodymų, kad tėvystės efektyvumas yra susijęs su seksualine orientacija... lesbietės ir gėjai, tėvai, taip pat kaip ir heteroseksualūs tėvai, suteikia savo vaikams sveiką ir jaukią aplinką."

100 heteroseksualių ir 100 lesbiečių porų tyrimai, kuriuos paskelbė Amsterdamo Universitetas 2007 metais, atskleidė, kad vaikai,kuriuos užaugino lesbiečių poros, nesiskiria nuo vaikų užaugusių heteroseksualiose šiemose, lyginant jų gerovę ir vaikų prisitaikymą prie aplinkos.

Tai taip pat atsispindėjo kituose maždaug 15 tyrimų JAV, kurie studijavo daugiau nei 500 vaikų, kuriuos įsivaikino tos pačios lyties poros. Tyrimų metu nepavyko rasti jokių skirtumų lyginant protinius sugebėjimus, psichinių sutrikimų tipus ar dominavimą, savigarbą, gerovę, santykius su bendraamžais, porų santykius, ar tėvystės stresą tarp vaikų augusių heteroseksualiose ir homoseksualiose šeimose.

Paruošta pagal The Times of India

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: