Šiuo metu yra prisijungę 6 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
LGBT paramos grupė

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė murrchikaz, trečiadienį, 2008.04.16 20:01. Perskaityta 22831 kartas

Labas Ramune. Mylėjau merginą beveik 6 metus. Visko buvo - gerų ir blogų dienų, bet prieš 2 metus ji pradėjo susitikinėti su mergina, jos tapo pora. Kai ji apie tai pasakė, iš pradžių buvo šokas, vis tikėjausi, kad tai praeis, bet, deja,... prie metus ji išvyko į Londoną. Per tą laiką susipažinau su vienu vaikinu, jis man prisipažino, kad pamilo mane. Aš į tai nekreipiau dėmesio, tiesiog praleidau tai pro ausis. Grįžus merginai, mes su ja labai susipykome ir išsiskyrėme visam laikui, ji vėl išvažiavo. Iš vienos pusės, džiaugiuosi, nes viskas buvo pabodę. Bet jai išvažiavus, aš pradėjau galvoti apie tą vaikiną. Paskutinį kartą, kai matėmės, aš jį smarkiai įskaudinau, dabar jis mane ignoruoja. Kas man yra? Kodėl aš galvoju apie jį, nors vis dar jaučiu tai merginai jausmus? Vilius 23m.

Gyvenimo kryžkelėGyvenimo kryžkelė

Sveikas, Viliau. Kaip suprantu, tu jauties labai pasimetęs, sunerimęs, net sumišęs dėl savo jausmų tam vaikinui, nes iki šiol greičiausiai buvai įsitikinęs, kad tave traukia tik merginos. Tau turėtų kilti klausimas, kokia gi tavo seksualinė orientacija. Tai, kad tavo kelyje atsirado vaikinas, kuris tau net meilėje prisipažino, o draugė, su kuria ilgai draugavai, taipogi turi stiprų homoseksualų pradą, gali liudyti ir tavo paties išryškėjančias, tačiau ne iki galo įsisąmonintas bei pripažintas homoseksualias tendencijas.

Garsus amerikiečių mokslininkas Alfredas C.Kinsey teigia, kad gamtoje nėra griežtų ribų, kategorijų, egzistuoja tam tikras seksualumo vientisumas. Veikiamas genetinių faktorių, auklėjimo, šeimos dinamikos, bendruomenės, ankstyvosios lytinės patirties, individo heteroseksualus ir homoseksualus potencialas tarpusavyje susimaišo ir susilieja, todėl įmanomas bet koks seksualinės orientacijos mišinys, kaip kad karšto ir šalto vandens čiaupų rankenėlių
pasukimu reguliuojama vandens temperatūra nuo visai šalto iki labai karšto.

Kartais, kol galutinai nusistovi seksualinė orientacija, žmogus gali pereiti įvairius etapus. Tarkime, iš pradžių žmogus gali priskirti save prie heteroseksualių asmenų, vėliau kurį laiką jo elgsena gali būti biseksuali, kol galiausiai pereina į kitą vientisumo pusę ir tampa homoseksuali. Kartais heteroseksualus asmuo, atsidūręs neįprastoje aplinkoje, tik laikinai gali pasinerti į erotinius santykius su savo lyties asmenimis. Kiti individai seksualiai eksperimentuoja su įvairiais partneriais, kol tampa heteroseksualūs arba homoseksualūs. Taipogi yra asmenų, kurių seksualumas išvis nėra susijęs su lytimi, jiems svarbiausios kito žmogaus asmenybės savybės, bendravimo stilius. Koks tas tavo seksualumas teks ištirti ir išsiaiškinti pačiam.


Ramunė Pajuodytė, psichologė-psichoterapeutė. (Šaltinis: laikraštis "15 min.")

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: