Šiuo metu yra prisijungę 6 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, antradienį, 1998.12.01 17:28. Perskaityta 13933 kartus

Sveiki atvykę į gėjų pasaulį...

Dauguma gėjų visuomet prisimena pirmąjį kartą. Nesvarbu ar tai įvyko po daugelio metu savęs kamavimo ar tai nutiko staiga, tarsi žaibas iš giedro dangaus,- dauguma gėjų pasakos ir perpasakos pirmąjį atsitikimą dar daugelį metų po paties įvykio. Taigi žengus pirmą žingsnį, kas toliau: kosmetologijos arba barmenų mokykla?.. Buvimas gėjumi dar nereiškia, kad jūs negalite kažko pasiekti, nebent patys nenorėtumete.

Iš pat pradžių, išėjimas į viešumą ‘coming out’ yra vienas svarbiausias klausimų gėjų gyvenime: ar reikia, kada, kam ir kiek atvirai...

Gaila, tačiau nėra paprasto atsakymo. Daugeliui tai ilgas kelias iš tamsos ir baimės į dienos šviesą. Išėjimas į viešumą sukelia daug problemų (bent jau taip atrodo): tėvų viltys, religinės nuostatos, darbinės peripetijos ir visuomenės pasmerkimas. Tiesiog reikia pasirinkti sprendimą tarp savo sąmonės ramybės ir negatyvių reakcijų. Tai asmeninis sprendimas, kurį bet kokiu atveju kiti turi gerbti. Nepasiduoklite išstumiami į viešumą, kol tam nesate pasiruošę. Išėjimas į viešumą turi savų trukumų, tačiau jie nublanksta prieš uždaro gyvenimo sunkumus. Palyginimui keletas uždaro gyvenimo pranašumų ir trukumų:

StaigmenaStaigmena

Pranašumai Trūkumai
1. Jūs esate kviečiami į daugybę ‘natūralų’ vakaronių. 1. ‘Natūralų’ vakaronės yra velniškai nuobodžios.
2. Jūs sutinkante daug gražių, vienišų merginų. 2. Jūs pažįstate pakankamai daug merginų. Jūs norite sutikti vaikinų.
3. Jūs dažnai kviečiamas pažaisti krepšinį. 3. Jūs nekenčiate krepšinio.
4. Jūs esate kviečiamas į daugybę vestuvių. 4. Vestuvės - brangus malonumas, ir jūs niekuomet nebūsite kitoje pusėje.
5. Mažiau reikia prižiūrėti savo išvaizdą, figūrą. 5. Tačiau kas nori atrodyti kaip Landsbergis ar Gylys?
6. Jūs mažiau rizikuojate. 6. Kas nerizikuoja, tas negeria šampano.

Tie, kas nusprendėte nors truputį praverti duris, žvilgterkite į gėjų pasaulį. Gėjų įnašas į istoriją daug didesnis nei nuostabios šukuosenos. Sakoma, kad Renesansas be abejonės gėjų įkvėptas - prisiminkite raumeningus nuogų vyrų kūnus bibliniuose paveiksluose. Dar anksčiau, antikos graikai ne tik toleravo, bet ir šventė meilę tarp vyrų. 4 amžiuje prieš mūsų erą, Platonas “Simpoziume” garbino žymiausią visų laikų gėjų pora:

Vyras, kurį dievai garbino labiau už visus - buvo Achilas. Ištikimybės savo mylimojo Patrokulo vardan, jis nedvejodamas nutaria mirti - neišsaugoti save, bet atkeršyti už Patrokulą, kuris jau žuvo. Dievai buvo be galo susižavėję ir apdovanojo jį aukščiausia garbe, kadangi Achilas taip vertino savo mylimąjį.

Platonas tik vienas iš nedaugelio istorinių asmenybių - gėjų. Štai dar keletas:

Šį sąrašą galima būtų dar ilgai tęsti, baigiant iškiliomis šių laikų asmenybėmis: Elton John, Martina Navratilova, Greg Louganis, Versace, daugelio žymių grupių dainininkais...

Na, o kas dedasi šiais laikais? Vienas is paprastesnių būdų susipažinti su kitais gėjais yra gėjų baras. Galbūt jūs neturite tokios prabangos, kaip draugo, su kuriuo galėtute pirmą kartą nuvykti į barą. Praeinate porą kartų pro šalį, apsukate aplink keletą blokų, kol pagaliau išdrįstate praverti baro duris. Ir ką gi? Didžiausios jūsų baimės pasitvirtina: visų akys nukrypsta į jus (bent jau taip jums atrodo). Dar blogiau, dabar visi žino, kad jūs gėjus. (Nesvarbu, kad jie irgi...). Atsisėdate į kampą, užgniaužiate kvėpavimą ir kaip niekad ilgai iki tol gyvenime studijuojate savo batus. Pagaliau adrenalino ir smalsumo vedami jūs pradedate apžiūrinėti barą ir jo publiką. Elgsena - labai svarbu gėjų bare, pagal tai žmonės sprendžia, ar jūs tik užšokote į barą atsipūsti, galbūt pašokti, ar ko nors norite... Net jei jūs nekursite imidžo - aplinkiniai susidarys apie jus savo nuomonę, todėl geriau ją jums patiems suformuoti. Taigi:

Ir tai tik keletas iš nedaugelio elgsenos stilių bare. Mėgstantiems klasifikuoti, galima pasakyti, kad gėjų tipus galima atskirti ne tik bare, bet ir gyvenime, tik jų daug daugiau. Galima būtų daug pasakoti apie susipažinimo metodus, jausmą ‘gaydar’, kuomet atpažįsti ‘savą’ vaikiną, net jei jis eina apsikabinęs merginą. Bet tebūnie tai gyvenimo mokykla. Ir neužmirkškite, kad kiekvienas žmogus yra asmenybė.


Paruošė Oxious pagal Kevin DiLallo, Jack Krumholtz ‘The Unoffcial GAY MANual’.

Gėjų klasifikacija pagal seksualinį elgesį  

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: