Šiuo metu yra prisijungę 14 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Patyčių prevencija

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, penktadienį, 2009.08.07 11:30. Perskaityta 21677 kartus

Amerikos psichologų asociacija trečiadienį priėjo išvados, jog surinkta per mažai įrodymų, kad pastangos pakeisti homoseksualių žmonių seksualinę orientaciją į heteroseksualią yra veiksmingos, skelbia CNN.

Amerikos psichologų asociacijaAmerikos psichologų asociacija

Negana to, 138 psl. ataskaitoje, kurioje nagrinėjami 87 tyrimai, atlikti 1960–2007 m., teigiama, jog tokios pastangos gali būti netgi žalingos.

„Priešingai nei teigia seksualinės orientacijos pakeitimo teorijos pasekėjai ir praktikuotojai, visgi nėra surinkta pakankamai duomenų apie psichologinės intervencijos keičiant seksualinę orientaciją naudą“, – pasakė Judith M. Glassgold, grupės, pateikusios šią ataskaitą kasmetiniame susitikime Toronte (Kanada), pirmininkė. Vašingtone įsikūrusios asociacijos veikloje dalyvauja 150 tūkst. narių.

„Dauguma tyrimų parodo, kad geriausiu atveju kai kurie asmenys išmoksta ignoruoti savo homoseksualius potraukius arba bent jau nepasiduoti jų poveikiui. Tačiau tyrimuose nebuvo nurodyta, kokiems asmenims tai įmanoma, kiek ilgai jie sugeba ignoruoti savo potraukius arba kokį ilgalaikį poveikį tai turi jų psichinei sveikatai. Be to, žmonėms, kurie tik pradėjo jausti potraukį tai pačiai lyčiai, labai retai pavyksta išmokti jį ignoruoti.“

Grupei vadovaujanti atstovų taryba trečiadienį paskelbė rezoliuciją, kurioje skatina psichinės sveikatos profesionalus nerekomenduoti savo klientams pasikeisti seksualinės orientacijos terapijos ar kitais būdais.

Ataskaitoje pateikti pavyzdžiai, kaip pastangos pakeisti asmens seksualinę orientaciją gali pakenkti – pavyzdžiui, žmonės visiškai praranda seksualinį potraukį, išsiugdo polinkį į savižudybę, tampa depresyvūs ir ima nuolat jausti nerimą.

Plačiau: Delfi.lt, CNN

Amerikos psichologų asociacijos išvada

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: