Šiuo metu yra prisijungę 1 svečias ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Išdidūs LGBT europiečiai
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 316, komentarų: 3

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, antradienį, 2010.05.04 16:31. Perskaityta 2003 kartus

Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas ir Kauno miesto tarybos narys Stanislovas Buškevičius prašo atšaukti sostinės savivaldybės leidimą šį šeštadienį organizuoti homoseksualų eitynes „Už lygybę“. Balandį Generalinė prokuratūra atmetė analogišką grupės Seimo narių reikalavimą „apginti viešąjį interesą“, nes esą jis buvo nepagrįstas.

TeismasTeismas

Sostinės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Dastikas, vadovaujantis leidimus renginiams išduodančiai komisijai, pažymėjo, jog priimant sprendimą vadovautasi Susirinkimų įstatymu. „Pagal įstatymą, saugumą renginių metu privalo užtikrinti policija“, – DELFI teigė jis.

„Pajungiama sunkioji artilerija, – taip situaciją DELFI pakomentavo Lietuvos gėjų lygos (LGL) vadovas Vladimiras Simonko. – Gavau laišką iš Generalinės prokuratūros, kuriame prašo geranoriškai atsisakyti eitynių. Bet jį atsiuntė tik praėjus dienai po to, kai kreipėsi į teismą.“

Anot vieno iš renginio organizatorių, kartojasi Rygos scenarijus – pernai iki paskutinės dienos buvo bandoma sutrukdyti Latvijos sostinėje vykusioms eitynėms. Prieš patį renginį teismo buvo paprašyta atšaukti leidimą, tačiau galiausiai eitynės įvyko.

„Sunku tikėtis, kad kai kurių pareigūnų veiksmai buvo geranoriški. Žinojome, kad tokių bandymų (atšaukti leidimą – DELFI) bus. Bet tai dar ne istorijos pabaiga – yra teismai, teisininkai, įsijungė „Amnesty International“. Jei teismas nuspręs panaikinti leidimą, bus galima skubos tvarka skųsti sprendimą.“

P. Gražulio prašymui pagrindo nerado

Vilniaus apygardos administracinis teisme (VAAT) pranešė, kad pirmadienį buvo gauti laikinojo generalinio prokuroro, siekiančio apginti viešąjį interesą, ir eksparlamentaro S. Buškevičiaus prašymai panaikinti sostinės savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymus leisti organizuoti mieste eitynes „Už lygybę“. Jie paprašė taikyti reikalavimo užtikrinimo priemonę – laikinai sustabdyti ginčijamų teisės aktų galiojimą.

R. Petrauskas prašo teismo panaikinti savivaldybės administracijos direktoriaus sausio 26 d., vasario 20 d. ir balandžio 23 d. įsakymus, kuriais leista gegužės 8 d. organizuoti eitynes. Anot jo, Generalinė prokuratūra turinti duomenų, kad prieš renginį ketina protestuoti ir įvairaus pobūdžio provokacijas organizuoja radikalių bei destruktyviai nusiteikusių grupių nariai.

„Yra pagrindo manyti, kad valstybė negalės tinkamai įvykdyti pareigos susirinkimo dalyviams suteikti tinkamos apsaugos dėl suderintos susirinkimo vietos Vilniaus miesto gatvėse“, – rašoma pareigūno prašyme teismui.

Prokurorų nuomone, organizuojant eitynes gali būti pažeista jame dalyvaujančių asmenų sveikata, o tokiu atveju turi būti atsisakyta išduoti pažymėjimą dėl suderintos susirinkimo vietos, laiko ir formos. Šios aplinkybės esą išaiškėjo tik išdavus leidimą organizuoti eitynes. Kadangi iki numatyto susirinkimo liko vos kelios dienos, R. Petrauskas prašo teismo taikyti reikalavimo užtikrinimo priemonę – laikinai sustabdyti ginčijamų aktų galiojimą, nes to nepadarius teismo sprendimas negalės būti įvykdytas.

Plačiau: Delfi.lt, Diena.lt, LRytas.lt

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

kasim

2010-05-04 16:34:28

Prasideda...

Kiano_

2010-05-04 18:15:27

Tęsiasi...

maikis

2010-05-04 18:14:32

Gina ne viesa interesa, bet savo degancia subine bando gelbeti... Geriau eiti dirbti savo tikra darba...

Sunday

2010-05-04 18:31:46

Įdomu, lažybų bendrovės jau priima statymus - bus eitynės ar nebus? :)

jvd

2010-05-04 18:39:22

Vargšė silpnutė valstybė -- nesugeba apginti kelių šimtų žmonių nuo gaujos "patriotų". Susirinktų maždaug tiek pat prie Seimo - iškart, reikia manyt, kapituliuotų.

Anonimas

2010-05-04 19:20:49

Na man keistas toks laikinai einančio pareigas prokuroro sprendimas. Juk teisinei valstybei ne jam tokie sprendimai priimineti. Gaila musu valstybes

Filippi

2010-05-04 20:55:11

Kaip jie negalės užtikrinti apsaugos, jeigu jau policijos generalinis komisaras pareiškė, kad bus mobilizuotos gausios policijos ir/ar viešojo saugumo tarnybos pajėgos. Reikės kada nusipirkus kiaušinių užsukti į Kauno miesto savivaldybę.

urejus

2010-05-04 21:15:04

apskritai nesuvokiu tokio dalyko kaip pasakyma kad policija nesugebes uztikrinti saugumo ! juk tai jos pagrindine funkcija.... keista logika, taip iseitu kad ir nusikaltimu turetu netirti jei kazas nesugebes manys kad jie nesugebes ju istirti ? apsurdiskos kalbos is tokio auksto rango pareigunu... grynas homofobas.... mest lauk tokius :D

Murrchikaz

2010-05-04 22:23:11

Taigi taigi taigi kaipgi. Mums reikėtų pasimokyti. Taip sugebėti į seimą pririnkti bei į atsakingas pareigas priskirti bukagalvių juodaskvernių b-bčiulpių... na pripažinkit, sugebėjimas.

kunigaikstis

2010-05-06 18:07:07

21pirmame amziuje atsilikusių pareiguūnų armija , net juokas neima , gryna debilų šalis prokurorai gaudami tokiu dižiuliu atlyginimus švaisto mano ir kitu uždirbtus valstybės biudžiato pinigus ir lenda kur nereikia , visokias eitynes kontrolioja pliurpe be naudos o ne banditus gaudo , vienakart jus idiotai valdininkai turetumet suprast kad žmoniu pasivaiksčiojimai niekam nekenkia , o kam nepatinka tikrai neis su tais gejais ten žygiot , aar jus visai išpindėjot kad krizės laikais sau leidžiat nusipežet