Šiuo metu yra prisijungę 6 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Visi renginiai »

ReklamaAutorius TJA, ketvirtadienį, 2011.03.24 13:30. Perskaityta 27388 kartus

Kaip žinoti, ar esu homoseksualus? Suprasti savo seksualinę orientaciją tu gali stebėdamas savo emocijas ir jausmus. Atsimink, kad tam tikru gyvenimo momentu beveik kiekvienas gali patirti seksualinį potraukį tai pačiai lyčiai. Tačiau seksualinė patirtis su tos pačios lyties partneriu nebūtinai reiškia, kad esi homoseksualus. Lygiai taip pat, kaip ir seksualinė patirtis su priešingos lyties partneriu dar nereiškia, jog esi heteroseksualus. Be to, visiškas homoseksualumas ar heteroseksualumas pasitaiko retai. Dažniausiai žmonės turi tiesiog labiau dominuojančią vienokią ar kitokią orientaciją, kuri įvairiais gyvenimo tarpsniais gali šiek tiek keistis.

KlausimasKlausimas

Gali būti visiškai „nekaltas“, neturėjęs jokių seksualinių santykių, tačiau vis tiek suprasti,kad esi homoseksualus. Jausmai ir fizinis potraukis gali padėti tau suvokti, kas esi.

Mitai, stereotipai bei išankstinės nuomonės

Heteroseksualių žmonių, kaip ir homoseksualių, vaidmenis dažnai lemia stereotipai. Stereotipas – tai manymas ar įsivaizdavimas, kad visi tam tikros grupės nariai (pavyzdžiui, to paties amžiaus, tos pačios rasės, lyties ir pan.) yra vienodi, neturintys išskirtinumo. Tai yra visuma bruožų, kuriais apibūdinama tam tikra žmonių grupė, kalbant apie jos elgesį, įpročius ir pan. Stereotipų tikslas yra supaprastinti realybę sakant: jie tiesiog tokie yra. „Mokytojai yra despotiški“, „vieni žmonės yra tinginiai, o kiti darbštūs“, „žmonės, gyvenantys tam tikroje miesto dalyje, yra pavojingi“ ir t. t. Galbūt – vienas ar keli. Bet nejau visi ir kiekvienas? Stereotipai, apibūdinantys konkrečią žmonių grupę, gali netikti nė vienam, esančiam toje grupėje. Kartais jie tinka keliems žmonėms, kartais didesniam ratui, tačiau stereotipai niekada netiks kiekvienam grupės nariui.

Stereotipai paprastai remiasi nuomone, kurią įgijome mokykloje ar namuose, kurią suformavo, pvz., žiniasklaida ir kuria apibendrinami visi grupei priklausantys žmonės. Stereotipai kyla iš nežinojimo, juos taip pat sukuria įdiegtos išankstinės nuostatos. Turbūt esi girdėjęs sakant, kad gėjai yra neatletiški, labiau moteriški nei kiti vaikinai. Bet kaip gi tuomet Dave Kopay ar Esera Tuaolo, kurie žaidė futbolą JAV nacionalinėje futbolo lygoje daugiau nei 10 metų? Na, o olimpinio aukso medalininkas Greg Louganis? Šie vyrai, kaip ir daugybė kitų garsių pasaulio atletų, yra gėjai. Tiesiog kai kurie vaikinai yra „vyriški“, o kai kurie – ne. Ir tiek. Tai visiškai įprasta ir normalu. Tą patį būtų galima pasakyti ir apie lesbietes ar biseksualias moteris. Yra begalė stereotipų, susijusių su lesbietėmis. Vienoms moterims jie tinka, kitoms ne.

Kai kurie žmonės jautriai reaguoja į stereotipus, perdėtai bandydami jų išvengti. Vaikinai, kurie nėra tikri dėl savo seksualinės orientacijos, gali dėtis itin vyriškais, kaip ir kai kurie gėjai, kurie bijo būti atskleisti. Dėl tos pačios priežasties kai kurios lesbietės dedasi esą labai moteriškos. Nesisielok dėl egzistuojančių stereotipų – jie negali visiškai išreikšti to, kas tu esi, nesvarbu, ar tie stereotipai tau tinka, ar ne. Yra begalė kitų būdų, galinčių apibrėžti tavo LGBT tapatybę. Kartais kalbame apie steoretipus, norėdami jaustis stipresni ar pranašesni už kitus. Kartais – norėdami pateisinti save: „Aš nieko negaliu pakeisti! Mes visi tokie esame!“. Atmink, tau nereikia niekam nieko įrodinėti – tiesiog būk savimi.

Šis straipsnis Tolerantiško jaunimo asociacijos vykdomo projekto „Kovok už save - už LGBT teises“ vienas iš veiklos rezultatų. Projektą remia Nyderlandų karalystės ambasada Vilniuje ir Nyderlandų karalystės užsienio reikalų ministerija


Gayline.lt pastaba. Savo skaitytojams siūlome antrąjį straipsnį iš naujo straipsnių ciklo. Bus tęsinys.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: