Šiuo metu yra prisijungę 9 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Visi renginiai »

ReklamaAutorius TJA, sekmadienį, 2011.04.03 14:25. Perskaityta 14612 kartų

Pasaulyje mokslo tyrimai, nagrinėjantys homoseksualių žmonių psichologinę būseną, atliekami jau daug metų. Nustatyta, kad homoseksualumas nesusijęs su jokiais psichikos sutrikimais. Vėlesni tyrimai rodo, kad homoseksualūs žmonės patiria daugiau psichologinio streso, įtampos ir juos dažniau nei heteroseksualius aplanko mintys apie savižudybę. Tai ypač būdinga paaugliams, kurie ima suvokti, kad yra kitokie nei dauguma bendraamžių. Kokios psichologinės pagalbos galima tikėtis?

MokyklaMokykla

Konsultuotis su gydytoju ir tikėtis pakeisti savo seksualinę orientaciją yra netikslinga. Homoseksualumas nėra liga, kurią būtų galima išgydyti. Tai yra natūralus ir normalus reiškinys. Gali būti situacijų, kai naudinga pasikonsultuoti su psichiatru ar psichologu. Kreiptis į šiuos specialistus gali, jeigu nori pasikalbėti apie savo jausmus arba jeigu reikia patarimo, kaip su jais susitvarkyti. Dauguma psichologų ir psichoterapeutų gali pasiūlyti savo pagalbą priimant savo homoseksualią orientaciją ir ieškant būdų, kaip su ja gyventi visavertišką ir prasmingą gyvenimą. Jei specialistas neturi kompetencijos konsultuoti homoseksualių žmonių, jis gali rekomenduoti tai gebantį daryti kolegą.

Homoseksualūs žmonės gali nuogąstauti, kad specialistas, kuriam jie atskleis savo seksualinę orientaciją, reaguos priešiškai. Iš tiesų dauguma psichologų bei psichoterapeutų homoseksualią orientaciją laiko natūraliu dalyku ir su homoseksualiu žmogumi dirba taip pat, kaip ir su heteroseksualiu – stengdamiesi suprasti jų sunkumus, padėti geriau suvokti, priimti ir ugdyti įvairias savo asmenybės puses. Kreipiantis pagalbos nereikėtų slėpti savo seksualinės orientacijos, nes nebus įmanoma kalbėti apie labai didelę ir svarbią gyvenimo dalį: įsimylėjimą, artimus santykius, poreikį slėpti savo asmeninį gyvenimą, įtampą dėl visuomenės priešiškumo. Nereikėtų baimintis, kad specialistui Jūsų patikėtos paslaptys bus paviešintos – psichikos sveikatos specialistai vadovaujasi griežtomis etikos taisyklėmis, draudžiančiomis skelbti klientų jiems patikėtą informaciją, o šių taisyklių sulaužymas jiems gali kainuoti karjerą.

Žinotina, kad religinėse organizacijose dirbantys psichologai ir psichoterapeutai, kurių profesinės pažiūros yra glaudžiai susijusios su jų tikėjimo nuostatomis, kartais tiki, jog homoseksualumas yra nenormalus ir vengtinas reiškinys. Jie mano, kad homoseksualus žmogus turi atsisakyti seksualinių santykių arba stengtis tapti heteroseksualiu. Toks požiūris grindžiamas tuo, kad keliuose Biblijos tekstuose homoseksualūs santykiai yra smerkiami (nors vyksta diskusijos, ar ten iš tiesų kalbama apie homoseksualumą). Dėl minėtų priežasčių rekomenduotume vengti specialistų, suusijusių su bet kokiomis religinėmis organizacijomis.

Jeigu vis dėlto nedrąsu kreiptis į mokyklos ar šeimos psichologą, gali bandyti pasišnekėti ir su klasės auklėtoju ar mokytoju. Jeigu numanai, kad mokytojas ar klasės auklėtojas yra priešiškas homoseksualiems žmonėms, savo seksualinės orientacijos geriau jam ir nesistenk atskleisti.

Naudingos informacijos gali rasti nesunkiai – svarbiausia nebijok ieškoti atsakymų į tau rūpimus klausimus.

Šis straipsnis Tolerantiško jaunimo asociacijos vykdomo projekto „Kovok už save - už LGBT teises“ vienas iš veiklos rezultatų. Projektą remia Nyderlandų Karalystės ambasada Vilniuje ir Nyderlandų karalystės užsienio reikalų ministerija


Gayline.lt pastaba. Savo skaitytojams siūlome septintąjį straipsnį iš naujo straipsnių ciklo. Bus tęsinys.

Kiti straipsniai:
I. Pagrindiniai dalykai, kuriuos turite žinoti apie homoseksualumą
II. Ar aš gėjus/lesbietė?
III. Homoseksualumo fazės
IV. Ar atskleisti savo homoseksualumą?
V. Tu ir tavo šeima
VI. Tavo santykiai su bendraamžiais

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: