Šiuo metu yra prisijungę 8 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 340, komentarų: 5

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

Reklama



Autorius TJA, trečiadienį, 2011.04.13 12:17. Perskaityta 18726 kartus

Jei nusprendei, kad jau laikas turėti lytinių santykių, turėtum žinoti, kokios yra grėsmės, kylančios dėl nesaugaus seksualinio elgesio, ir kaip nuo jų apsisaugoti. Tai – lytiškai plintančios ligos (LPL). Jomis galima užsikrėsti turint vaginalinių, analinių ir oralinių santykių, kurių metu nesisaugoma arba naudojamos nekokybiškos apsaugos priemonės.

SveikataSveikata

Geriausias būdas apsisaugoti – prezervatyvai. Svarbu patikrinti, ar galiojimo laikas, parašytas ant pakuotės, nėra pasibaigęs, nes prezervatyvų elastingumas bei tvirtumas ilgainiui mažėja. Antras labai svarbus faktorius – nuolatinis ir patikimas partneris. Dažnai keičiant sekso partnerius, tikimybė apsikrėsti labai didėja.

LPL simptomai ne visuomet pasireiškia iškart, dažniausiai tik po kelių dienų ar savaičių. Kai kurie virusai simptomų nesukelia dar ilgiau – iki tol, kol nusilpsta imuninė sistema ir išplinta liga. Per tą laiką asmuo gali perduoti užkratą kitiems partneriams.

Dažniausi LPL simptomai yra tokie:
1. Vyrams atsiranda išskyrų iš lyties organų, moterims jų pagausėja. Išskyrų spalva gali būti įvairi: nuo permatomos iki geltonai žalsvos;
2. Skausmingas šlapinimasis;
3. Baltos apnašos varpoje, vaginoje ar burnoje;
4. Bėrimai lyties organų srityje;
5. Padidėję kirkšnių limfmazgiai;
6. Skausmas kapšelyje, pilvo apačioje;
7. Kraujo pasirodymas po lytinių santykių.

Pastebėjus vieną ar kelis požymius, reikia skubiai pasitikrinti pas šeimos gydytoją arba specialioje klinikoje. Svarbu tai atlikti nedelsiant, kadangi negydomos LPL sukelia labai rimtų komplikacijų, kurios gali baigtis vidaus organų pažeidimais, nevaisingumu ar net mirtimi. Taip pat labai svarbu apie tai pasakyti visiems sekso partneriams, nes jie taip pat gali būti užsikrėtę. Tokiomis temomis kalbėti nemalonu, tačiau partneris gali sirgti ir pats nejusti jokių simptomų. Informuodamas gali išgelbėti ją ar jį nuo skausmingų komplikacijų. Pasisakyti apie LPL akis į akį sunku, kartais tai atliekama raštu arba net anonimiškai (tokias paslaugas teikia kai kurie AIDS centrai).

Vienos LPL yra gydomos gana lengvai (pvz., sifilis, gonorėja, chlamidiozė), kitos lieka visam gyvenimui (pvz., AIDS, herpesas, genitalijų karpos). Gydymo trukmė priklauso nuo ligos pobūdžio ir atsiradusių komplikacijų kiekio, tačiau jei problema pastebėta pakankamai anksti, dažniausiai užtenka vienos ar kelių tablečių, injekcijų ar tepalų. Labai svarbu gydymo kursą baigti iki galo (net jei simptomai ir pranyksta) taip pat kurso metu neturėti jokių lytinių santykių.

Dažnai minima, kad ŽIV/AIDS (bei kitos pavojingos LPL) yra gėjų ligos. Tai netiesa, nes jomis gali užsikrėsti ir heteroseksualios poros. Tačiau tarp homoseksualių asmenų šios ligos plinta greičiau, nes jų motyvacija saugotis yra mažesnė. Heteroseksualai saugosi ne tik LPL, bet ir neplanuoto nėštumo, todėl beveik visada naudoja prezervatyvus, kurie yra vieni patikimiausių būdų išvengti užkratų, plintančių per kūno skysčius. Tuo tarpu homoseksualus seksas negali baigtis nėštumu, todėl dažniau dėl per didelio pasitikėjimo partneriu rizikuojama ir savo sveikata.

Šis straipsnis Tolerantiško jaunimo asociacijos vykdomo projekto „Kovok už save - už LGBT teises“ vienas iš veiklos rezultatų. Projektą remia Nyderlandų Karalystės ambasada Vilniuje ir Nyderlandų karalystės užsienio reikalų ministerija


Gayline.lt pastaba. Savo skaitytojams siūlome vienuoliktąjį straipsnį iš straipsnių ciklo. Bus tęsinys.

Kiti straipsniai:
I. Pagrindiniai dalykai, kuriuos turite žinoti apie homoseksualumą
II. Ar aš gėjus/lesbietė?
III. Homoseksualumo fazės
IV. Ar atskleisti savo homoseksualumą?
V. Tu ir tavo šeima
VI. Tavo santykiai su bendraamžiais
VII. Tavo santykiai su mokytojais ir mokyklos psichologu
VIII. Homoseksualumo istorija iki šių dienų
IX. Homoseksualios šeimos
X. Homoseksualumas ir religija

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: