Apklausa
Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?
Balsų: 337, komentarų: 5
Renginiai
Tarptautinė Tolerancijos diena 11/16 - 11/16
Transseksualų atminimo diena 11/20 - 11/20
Visi renginiai »Autorius Gayline skaitytojas, sekmadienį, 2011.10.09 09:59. Perskaityta 15344 kartus
Lygiai 1984.10.11 aš gimiau, mano pasaulį supo mylintys žmonės. Viskas buvo gerai, kol trijų raidžių kombinacija nepalietė manė iš vidaus (gay). Sulaukęs 14 aš jau aiškiai suvokiau: kad ir kaip aš bandysiu teisinti, ginti ar net gintis, aš visąlaik visuomenės akyse busiu žemiausioji kasta. Ir tai tik pradžia viso to, kas manęs laukia.
Mano gyvenimo istorija - Spalio 11 d. Atsiskleidimo diena
Paauglystė sunkus metas, vaikai žiaurus ir jų žaidimai paskatino mane manyti, kad taip ir turi būt. Kad niekur nepabėgsi, teks gyvent taip kaip yra. Mokytojai mokykloje dažnai vartojo žodį „nenormalus“ jį tapatindami su netradicinės orientacijos žmonėmis. Pvz. sakydavo, kad būti gėjumi - tai liga, kad tai nepriimtina, netgi pateisindavo vaikus kurie tyčiojasi iš kitų. Nebūtinai iš gėjų, bet ir kitokios išvaizdos žmonių, vartodami keiksmažodžius kurie buvo skirti homoseksualiems žmonėms. Tai mane žlugdė, mano mąstysena tapo, kaip užguitos musulmonų moters. Ant manęs buvo uždėta čadra, kurios aš neturėjau teisės nusimest.
Prieš 18 gimtadienį tai peraugo į ūminį psichikos negalavimą. Teko gultis į ligoninę, gyventi vaistais, kitaip sakant tauta išugdė dar viena sodros išlaikytinį, tapau invalidu.
Po reabilitacijos gyvenimas nepasikeitė, pasikeitė tik žmonės. Atsirado socialiniai darbuotojai. Tiesa. kaip žmonės, kurių darbas ginti silpnuosius kokie jie nebūtų atgrasus - jie gana netolerantiškį. Ir kai aš jiems išreiškiau savo nuomonę apie gėjus, ( kad gėjai - tai žmonės, kurie netvirkina kitų, kad nedaro nusikaltimo norėdami deklaruoti savo santykius prieš valstybę teisiniu būdu.) Jie reagavo gana aršiai. Visi vienų balsu teigdami, kad mano pozicija yra neteisinga. Girdėjau pasisakymus: „tegul būna tie gėjai, bet ne eina į viešumą, nes man, kaip ir Gražuliui, šlykštu žiūrėti“... Taip pat išgirdau teiginius, kad gėjai tai žmonės turintis psichinį negalavimą. Tai, esą, sakė dėstytoja studijų metų.
Dabar aš „po biški“ kapstausi ir nors visų kortų neatverčiu, nemanau kad tai ilgai tęsis. Vis tiek kada nors aš tuos žodžius ištarsiu. Ir kad ir kokį atsaką sulauksiu - aš bent galėsiu sau pasakyt, kad aš dabar stipresnis. Ir aš jau nebe pilka masė. Aš spalvota...
Gayline skaitytojas.
Spalio 11 d. minime atsiskleidimo dieną (Coming-out Day). Kviečiame GayLine lankytojus papasakoti savo gyvenimo istoriją.
Nacionalinė atsiskleidimo diena – tarptautiniu mastu vykstanti pilietinio sąmoningumo diena, skirta atsiskleidimui ir diskusijoms apie lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų (LGBT) problemas. Šią dieną dalyviai raginami pasipuošti homoseksualų išdidumo simboliais, tokiais kaip rožiniai trikampiai (gėjai), juodi trikampiai (lesbietės), vaivorykštėmis papuošaluose ar tiesiog prie drabužių. Ši diena paskelbta 1988 metais, minint antrąsias maršo už gėjų ir lesbiečių teises, kuriame dalyvavo 500 000 žygiuotojų, Vašingtone metines. Šios dienos renginiai yra skirti LGBT bendruomenės sąmoningumui kelti, o taip pat supažindinti visuomenę su LGBT teisių judėjimais. Nepaisant pavadinimo, Nacionalinės atsiskleidimo dienos minėjimas yra švenčiamas daugelyje šalių.
GayLine kviečia Jus papasakoti savo istoriją. Esame labai skirtingi ir kiekvienas mūsų atvejis – individualus. Atsiskleidėte artimiausiai draugei ar draugui ir pajutote, kad tarsi akmuo nuo krūtinės nukrito? Papasakokite, kas įkvėpė šiam žingsniui. Ilgai dvejojote, kol prisipažinote sau ir pasaulis tapo šviesesniu? O gal tėvai, sužinoję apie jūsų lytinę orientaciją, daugiau nebebendrauja? Nedrįstate niekam atsiskleisti? Pasidalinkite savo patirtimi, nuogąstavimais, rūpesčiais ir džiugesiu.
Atsiųskite savo istoriją elektroniniu paštu info@gayline.lt arba kaip tinklapio naujieną. GayLine užtikrina Jūsų konfidencialumą ir neviešins nei vardų, nei slapyvardžių. O Jūsų pasakojimą paskelbsime artimiausiu metu.
Komentarai
Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs