Šiuo metu yra prisijungę 4 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Patyčių prevencija

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Lietuvoje panaikintas BK 122 07/02 - 07/02

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, antradienį, 2012.03.27 09:00. Perskaityta 17450 kartų

Bruklino muziejuje trims mėnesiams duris atvėrė vernisažas, kuriame pristatomas išsamiausias ankstyvųjų legendinio Keith Haring‘o darbų albumų rinkinys. Grafiko – nuoseklaus kovotojo už žmogaus teises ir gėjaus aktyvisto.

Keith Haring, 1987 m.Keith Haring, 1987 m.Homoseksuali bendruomenė gali džiaugtis ekspozicijoje esančių darbų, turinčių aliuzijas į homoseksualumą, gausa. Tarp jų ir darbai iš „Manheteno penio“ serijos. Žinovai pabrėžia Haring‘o kūrybos svarbą homoseksualų bendruomenės formavimuisi. Todėl ir šiandien, jau 20 metų po mirties dėl AIDS, Haring‘o kūryba išlieka aktuali.

„Keith Haring: 1978-1982“ parodą gerai įvertino jau ir kritikai. Ją vadina tuo pat metu „pribloškiančia, tačiau stebėtinai intymia“.

Haring‘as buvo vienas iš šiuolaikinės kultūros pirmeivių, kurie prašneko nauja kalba apie tokias socialines vakarų pasaulio opas, kaip rasizmas, prievarta ir homofobija. Jo pastangomis kai kurios šios opos buvo „išgydytos“.

Homoseksualų bendruomenei geriausiai žinomas Haring‘o darbas – Niujorko LGBT centro tualeto sienas puošianti tapyba. Šią freską vadina „Haring‘o Gernika“ (pagal analogiją su Pikaso paveikslu). Taip pat tarptautinės atsiskleidimo dienos logotipas – Haring‘o kūrinys.

Paskutiniaisiais gyvenimo metais Haring‘as – pasaulinė žvaigždė, Andy Warhol mokinys, beveik visų kultinių Amerikos ir Europos asmenybių draugas: Madonnos, Grace Jones, Bill T. Jones, William Burroughs, Timothy Leary, Jenny Holzer, Yoko Ono ir kitų.

Haring’as mirė 1990 metais nuo AIDS sukeltų komplikacijų. Madonna savo turo „Blond Ambition World Tour“ pirmąjį koncertą skyrė Haring’ui atminti, o visus pinigus už parduotus bilietus skyrė AIDS fondams.

Šaltiniai: Gay.ru, Wikipedia. Menininkui skirtas tinklapis: Haring.com.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: