Šiuo metu yra prisijungę 10 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Visi renginiai »

ReklamaAutorius GayLine.LT, sekmadienį, 2013.05.05 10:00. Perskaityta 18731 kartas

Aistringi „krikščioniškosios moralės“ šalininkai, įvairiausi televizijos evangelistai ir kiti konservatyvūs religiniai lyderiai dažnai pripažįstami kaltais dėl smurto, neteisėto seksualinio elgesio, prievartavimų, seksualinių persekiojimų, daugpatystės, neištikimybės, naudojimosi vyriškos ir moteriškos lyties prostitučių paslaugomis, dėl kraujomaišos, lytinių santykių su nepilnamečiais ar seksualinių žaisliukų vagysčių. Ir vis tiek daug kas jais aklai tiki. Ypač, kai jie kaip begalėdami keikia „nusidėjėlius homoseksualus“.

BiblijaBiblija

2009 metais liepos mėnesį prisiekusieji pripažino pamokslininką Tony Alamo, įkūrusį milijoninę bažnyčią, kaltu dėl dešimčių federalinių nusikaltimų: jis pergabendavo į užsienį nepilnametes mergaites, kad jas ten lytiškai išnaudotų, ir tai prasidėjo dar 1984 metais. Pagrindinis Alamo užsiėmimas buvo dizainerių švarkų pardavimas įžymybėms, tačiau lygiagrečiai nuo 60-ųjų jis „gelbėjo ir paklydusias sielas“ Holivudo gatvėse.

Matomai, įsivaizduojantis save žvaigžde, Alamo pats išrinkdavo „žmonas“ savo pasekėjams, tarp kurių būdavo ir mergaitės nuo aštuonerių iki keturiolikos metų. Po to, kai viena mergaitė, kurią jis „vedė“ šiai būnant aštuonerių, pabėgo – Alamo įsitaisė sau kitų mažamečių žmonų, kurios, kaip jis nuogąstavo, bet kada galėjo tapti neištikimomis. Todėl Alamo mergaites laikė savotiškame „gėdos name“ su grotuotais langais. 32 mergaitės buvo išgelbėtos iš įkalinimo taip vadinamoje pastoriaus „parapijoje“. Vėliau jos pasakojo, kaip Alamo jas mušdavo ir prievartaudavo.

Ar jums įdomu, ką Alamo manė apie homoseksualumą? Prašome: „Tai nuodėmė, kurią sukelia žmonėse apsigyvenęs demonas!“, mėgdavo sakyti jis.

Sunku ignoruoti ryšį tarp konservatyvių krikščioniškosios moralės vertybių pamokslininkų ir dešiniųjų konservatyvių politikų, kurie negali išlaikyti savo demonų kelnėse. Juk seksualinių skandalų susijusių su tokiais politikais buvo taip pat nemažai. Negalima tvirtinti, kad visi tokie žmonės yra piktadariai, tačiau aktyvus libido slopinimas („kaip jiems liepia Biblija“) dažnai tampa uždelsto veikimo sprogmeniu. Laikraščių antraštės ne taip ir retai puošia tie, kas save įvardino „tikraisiais tikėjimo šalininkais“. Tačiau kažkodėl panašių skandalų kažkodėl niekad nenutinka žmonėms, ramiai priimantiems savo seksualumą – koks jis bebūtų: homoseksualus ar heteroseksualus. Žymiausių JAV LGBT teises ginančių grupių vadovai niekuomet netapdavo panašių antraščių herojais.

Tad paaiškinkite, kas gi vyksta. Kodėl šiems žmonėms visuomet svarbu, kaip savo gyvenimą kuria gėjai? Kaip gali normalus heteroseksualus žmogus, įsitikinęs savo heteroseksualumu, jausti tiek daug neapykantos grupei žmonių, kurie tiesiog stengiasi ramiai gyventi, niekam netrukdydami? Kaip gali jie rėkti, kad homoseksualai „kėsinasi į tradicinės santuokos šventumą“, ar net „siekia sugriauti pačius amerikiečių visuomenės pagrindus“? Iš kur jie atsiranda – visi šie neišmanėliai pseudo-mokslininkai, ignoruojantys bet kokius šiuolaikinio mokslo pasiekimus, biologijos atradimus, socio-ekonomines realijas, įvairovės principus ir, galų gale, elementarias kultūrines normas? Tikriausiai priežastis slypi stipriausioje žmogaus emocijoje – neapykantoje pačiam sau. Jie nekenčia savo pačių seksualinių įsitikinimų, ar savo kruopščiai slepiamo homoseksualumo. Ir tai tampa varomąja jėga įvairiems „moralės pamokslautojams“. Tik nereikia neįvertinti neapykantos sau, nes čia slypi daugybė nemalonumų.

Ar galite prisiminti, kiek LGBT judėjimo lyderių buvo areštuoti už kažką kitą, nei pilietinį nepaklusnumą protesto akcijų metu? O štai daug „kovos už religines teises“ lyderių yra atsidūrę teisiamųjų suole dėl sunkių seksualinių nusikaltimų. Niekuomet neatsakysime į klausimą kas atsirado anksčiau – višta ar kiaušinis. Tačiau tiksliai žinome, kad tarp tam tikrų reiškinių yra akivaizdus ryšys. Ir tai pademonstruoti yra ne taip ir sunku.

1970-ieji
Pradėsime nuo Billy James Hargis, protestantų fundamentalisto, itin populiaraus krikščionių radijo „Kryžiaus žygis“ bei analogiškos televizijos laidos šeimininko, vieno iš taip vadinamos Krikščionių teisės įkūrėjų. Šiuo terminu Amerikoje nusako krikščionių politikos ir radikalios socialinės dešinės lyderius. Hagris pritarė rasinės segregacijos idėjai, gėda ženklino „lytinius nukrypimus“, bet ką, kas nepritardavo jo požiūriui – vadino komunistu, į šį sąrašą papuolė ir JAV Prezidentas Džonas Kenedis, ir Bitlų grupė.

1971 metais įkūrė amerikiečių Krikščionių koledžą, kuriame, kaip paaiškėjo vėliau, vertė santykiauti jo studentus – ne tik merginas, bet ir vaikinus. Skandalas kilo, kai keletas jo sukurto religinio choro „Visos Amerikos vaikai“ nariai apkaltino Hargis lytine prievarta. Po to jo krikščioniškas koledžas užsidarė, o pats Hagris ilgam laikui pradingo, kad „atpirktų nuodėmes“. Kaltinimus jis neigė iki pat gyvenimo pabaigos, net ir savo autobiografijoje: „aš padariau daug nuodėmių, tačiau ne tas, kurias man prikabino“.

1970-80-ieji
Lonnie Frisbee, JAV sekmininkas ir pagrindinė „Kristaus judėjimo“ figūra, vadinęs save pranašu. Sulaukė didelės sėkmės hipių laikotarpio metu, nes buvo labai charizmatiška asmenybė, gebanti valdyti minią.

Kaip paaiškėjo, Frisbee ypatingai slėpė savo homoseksualumą, šnekėdamas, kad tai „yra nuodėmė Dievo akyse“, ir draudė bet kokius homoseksualius ryšius savo įkurtose parapijose. Pats „pranašas“ gi nevengė lytinių santykių su vyrais, ir jo lytinis gyvenimas buvo toks aktyvus, kad sužinoję abi „Kristaus judėjimo“ bažnyčios atsiribojo nuo Frisbee, kaip nuo savo lyderio. 1993 metais Lonnie mirė nuo AIDS.

1986 metai
Televizijos pamokslininkas-pirmeivis Jimmy Swaggart kasmet uždirbdavo po 150 milijonų, kuriuos jam surinkdavo jo vardo krikščionių parapijos. Tačiau vėliau nusprendė srutomis apipilti kitus du televizijos pamokslininkus: Marviną Gorman ir Jimą Bakker. Swaggart pasakojo visiems, kad Gorman palaiko homoseksualius santykius su savo kongregacijos nariu, o Bakker neištikimas žmonai, taip pat pripumpavo narkotikų ir išprievartavo savo sekretorę.

Apie visą tai Swaggart pasakojo žiūrovams, įsitikinęs, kad jau jo tai niekas niekada neras kuo apkaltinti. Tačiau klydo, Gorman ėmėsi atsakomųjų veiksmų ir išsiaiškino, kad pats Swaggart dažnai naudojasi prostitučių paslaugomis. Tego pasitraukti iš savo sukurtos kongregacijos, viešai televizijoje atgailavo prieš Viešpatį kakta mušdamas į žemę, prašydamas atleidimo, o po to ... eilinį sykį buvo pagautas su prostitute. Kai šios moters paklausė, kas jai yra Swaggart, ši atsakė: „Klientas. Reikalavo sekso. Dėl to mane ir pakabino. Juk sekso paslaugos – mano darbas. Aš prostitutė“.

2000 metai
Frank Houston, vadinamas Sidnėjaus Sekmininkų bažnyčios tėvu ir Viešpaties susirinkimų Australijoje bei Naujojoje Zelandijoje pamokslininku. 22 metus skyrė, kad sukurtų judėjimą virtusį Hillsong bažnyčia. Kuomet bažnyčios vadžias perėmė jo sūnus, jis tėvą tiesiog atleido – už tai, kad šis ėmėsi „gydyti nuo homoseksualizmo“ 23 metų vaikiną. „Gydymą“ sudarė patyčios ir lytinė prievarta, dėl kurios Frank‘as vėliau prisipažino. Štai ką pasakojo pats vaikinas: „mano taip vadinami terapijos seansai su vyresniuoju parapijos dvasininku buvo ne kas kita, kaip prievartavimai, užmaskuoti „būtinybe suprasti, kas yra tėviška meilė ir disciplina“. Buvau toks naivus, kad kenčiau patyčias, kuomet Houston mušdavo mane nuogą, kentėjau nuolatinę seksualinę prievartą ir kitus dalykus – tarp jų masturbaciją į butelį.

Bus daugiau.

Pagal Gay.ru.

Kiti straipsniai: „Žemi aukštos moralės standartai (II dalis)“, „Tikrasis amžinųjų vertybių ir tradicijų puoselėtojų veidas?“.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: