Šiuo metu yra prisijungę 3 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Išdidūs LGBT europiečiai
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
COX

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 316, komentarų: 3

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAutorius GayLine.LT, antradienį, 2013.05.07 11:52. Perskaityta 15779 kartus

Moralizavimas Dievo vardu, lygiateisiškumo galimybių neigimas, pasipriešinimas LGBT teisėms, obskurantiškas amžinų vertybių ir tradicijų gynimas - būdingas ir nemažai daliai Lietuvos politikų ir visuomenės veikėjų.

E. Vareikis / Facebook nuotr.E. Vareikis / Facebook nuotr.

Seimo Žmogaus teisių komiteto narys, Maldos parlamentinės grupės pirmininkas, priklauso parlamentinėms grupėms „Už žmogaus orumą“, „Už šeimą“. Ar nepanašu į mūsų straipsnio herojus? Tai šio savaitgalio smurtautojas E. Vareikis - tarsi mūsų straipsnių apie žemus tariamai aukštos moralės standartus atspindys. Tik skirtingai nuo straipsnių herojų, Lietuvoje politikams tokie skandalai lyg vanduo nuo žąsies.

E. Vareikis: „Štai ke­le­tas pa­vyz­džių, gal daug kas jums at­ro­dys ne­ti­kė­ta, bet įsi­klau­sy­ki­te. Sta­tis­ti­ka ro­do, ne­gai­les­tin­ga sta­tis­ti­ka ro­do, kad šei­mos, ku­rios sek­ma­die­niais lan­ko­si Baž­ny­čio­je, vai­di­ja­si ir mu­ša­si daug re­čiau. Kai sa­kau, ge­riau in­ves­tuo­ki­me į baž­ny­čių sta­ty­bą, o ne į ka­lė­ji­mų sta­ty­bą, kai kam su­ke­lia juo­ką. Taip, su­ke­lia juo­ką, bet sta­tis­ti­ka ro­do, kai ei­si­te į baž­ny­čią, mu­ši­tės ma­žiau. Gal aš ir tam­suo­lis, bet te­gul aš ir bū­siu tam­suo­lis, bet man rei­kia, kad žmo­nės ma­žiau muš­tų­si“.

Tad, tęsiame straipsnį apie JAV susikompromitavusius veikėjus.

2000 metai
John Paulk San Franciske turėjo savo konditerijos parduotuvę, o lygiagrečiai dirbo transvestitu ir vyrų eskorte. Visa tai vyko tol, kol Paulk‘o neaplankė Viešpaties apvaizda ir jis tapo „eks-gėjų“ judėjimo vadovu, įkūręs liūdnai pagarsėjusią tarptautinę organizaciją „Exodus“, su aiškiai išreikšta religine kryptimi.

Šiandien ši organizacija yra viena iš nuosekliausių taip vadinamos „reparacines terapijos“ skleidėjų, kurios šalininkai tvirtina, kad homoseksualią orientaciją gali „pataisyti“ į heteroseksualią. Be to Paul buvo konservatyvios Focus on the Family“ organizacijos „kovos su homoseksualizmu skyriaus“ vadovas. Šios organizacijos pagrindinė užduotis – kišti pagalius į LGBT judėjimo ratus, garsiai skelbiant apie jau minėtą „siekį sugriauti santuokos instituto ir visos Amerikos visuomenės pamatus“.

2000 metais eks-gėjaus John Paulk, savo naujuoju heteroseksualo įvaizdžiu besipuikavusio NewsWeek žurnalo viršelyje, karjera staiga nutrūko. Taip nutiko, kai šį pagijusį heteroseksualą aptiko gėjų bare. Paulk‘ui nepasisekė – jį pažinęs lankytojas buvo LGBT aktyvistas, kuris žinojo kokią grėsmę kelia reparatyvioji terapija, ir jis susisiekė telefonu su žmogaus teisų organizacijos „Human Rights Campaign“ (HRC) atstovu. Šiam atvykus, nepavyko bare pabendrauti su Paulk‘u, nes jis staiga pasišalino. O vėliau neigė besilankąs gėjų baruose. Tačiau HRC atstovui pavyko padaryti nuotrauką, kuomet Paulk išeidinėjo iš klubo. Kadangi šio fakto neigti nebebuvo prasmės, žymusis „ex-gėjus“ užtraukė kitą dainą: jis, matote, netyčia ten atsidūrė, nes ėjo pro šalį ir pajuto nenugalimą norą pasinaudoti tualetu. Daugybė liudininkų, buvusių tą vakarą bare, tvirtino priešingai – Paulk trynėsi klube ilgai, o tualete naudojosi ne santechnikos pasiekimais - vyrams jis turėjo gan konkrečių pasiūlymų. Po šių įvykių „Exodus“ pašalino Paulk‘ą iš savo vadovų.

2004 metai
Paul Franklin Crouch - didžiausiojo JAV krikščioniškojo televizijos kanalo „Trinity Bradcasting Network“ bendrasteigėjas ir prezidentas. Šiam tinklui priklauso 47 palydoviniai kanalai, virš 12 tūkstančių filialų. Šio tinklo žiūrovai – apie 100 milijonų šeimų.

2004 metais Crouch teko sumokėti 425 tūkst. dolerių, kad išvengtų teismo dėl homoseksualių priekabių: Lonnie Ford tvirtino, kad Crouch vertė jį santykiauti grasindamas atleisti iš televizijos filialo. Ford‘ą žinoma apkaltino melu ir turto prievartavimu, tačiau reikalaujamą sumą sumokėjo, nepanorėję, kad ieškinys pasiektų teismą ir byla būtų vieša. Tačiau spauda vis tiek sužinojo ir informacija tapo pasiekiama plačiai visuomenei. Kitais metais Lonnie Ford tapo televizijos laidos „Melo detektorius“ dalyviu, kur jį tikrino poligrafu. Klausimai, akivaizdu, buvo susiję su seksualinėmis Crouch priekabėmis. Melo detektorius patvirtino, kad Ford sakė tiesą.

2006 metai
Ted Haggard – pagrindinis Colorodo Springs bažnyčios „New Life“, kuriai priklausė 4000 narių, pastorius, o taip pat 30 milijonų narių vienijančios Nacionalinės Evangelikų Asociacijos vadovas. Tai skėtinė organizacija 45 000 bažnyčių, o Ted Haggard, vienas iš aktyviausių gėjų santuokų priešininkų, buvo laikomas teisuoliu Amerikos pastoriumi. Prezidentaujant George Bush‘ui, Haggard privalomai su juo bendraudavo kiekvieną pirmadienį. Iki pat to momento, kai Mike Jones apkaltino, kad pastorius naudojasi gėjų prostitutų paslaugomis.

Jones buvo vienas iš bažnyčios narių, tačiau savo homoseksualumo nesigėdino ir nutarė išviešinti Haggard‘ą. Kaip tvirtino Jones – vardan politinių sumetimų: „visuomet jaučiau būtinybę papasakoti apie tai, ir pirmiausia gėjų bendruomenei, kad žmonės pamatytų koks jis veidmainis, išduodamas žmoną su vyrais“, sakė Jones, kažkada buvęs prostitutu, ir pats teikęs pastoriui seksualines paslaugas.

Po šių įvykių Haggrd paliko savo postą ir lankėsi daugybėje televizijos laidų, tarp jų ir pas Oprah, kur, kaip ir jo pirmtakai, patekę į analogiškas situacijas, atgailavo ir meldė atleidimo sakydamas, kad „velnias paspendė pinkles“. Haggard‘as pripažino, kad prostitutų paslaugomis naudojosi ne sykį, bet dabar jis „visiškai heteroseksualus“ ir vėl laimingas su žmona.

Haggardo veidmainystė itin gerai matoma dokumentiniame filme „Jėzaus stovykla“, kuriame pasakojama apie žmones, skirstančius žmoniją į dvi grupes: į tuos, kurie myli Kristų, ir tuos, kurie – ne.

2006 metai
Didžiai gerbiamas Lonnie Latham, Tulsos Pietų baptistų bažnyčios vyriausiasis pastorius bei Pietų baptistų konvento narys, buvo areštuotas dėl tvirkinamųjų veiksmų. Dėl kaltinimų jam grėsė metai kalėjimo, arba 2500 dolerių bauda. Koks gi buvo šventojo tėvo prasižengimas? Kaip banalu: policininkas civiliais drabužiais, kursavo viešose vietose ieškodamas mėgėjų pasilinksminti, ir sutiko Latham‘ą, kuris policininkui pasiūlė oralinį seksą. Situacija labai panaši, kaip kadaise nutikusi dainininkui George Michael‘ui, užkibusiam taip ant policininko civiliais drabužiais meškerės. Tulsos policija gerai žinojo vietas, kur rinkosi tiek vyriškos, tiek moteriškos lyties prostitutės – ir periodiškai rengdavo patikrinimus, nes aplinkiniai gyventojai skųsdavosi šių pasilinksminimų pasekmėmis.

Latham‘ui pasisekė – kadangi jis persirengusiam policininkui pinigų nesiūlė, kaltinimų bendrininkavimu prostitucijoje jam neiškėlė. Po to, kai šventąjį tėvą paleido už užstatą, interviu vietiniam laikraščiui jis pareiškė, kad buvo neteisingai areštuotas, nes su nepadoriais pasiūlymais lindo pats policininkas. Policininkas tvirtino priešingai: iš jo pusės provokacijų nebuvo, o Latham‘as pasakojo, kad atvyko iš Dalaso, ir pareiškė, kad „jaučia ypatingą pasitenkinimą nuo specifinių ir nepadorių lytinių santykių“. O po to norėjo jį nusivesti į iš anksto išnuomotą viešbučio kambarį. Kaip vėliau paaiškėjo, Latham buvo dažnas kruizinių teritorijų lankytojas, kur visuomet surasdavo norinčius patenkinti „jo specifinių santykių poreikius“.

Paruošta pagal Gay.ru.

Kiti straipsniai: „Žemi aukštos moralės standartai (I dalis)“, „Tikrasis amžinųjų vertybių ir tradicijų puoselėtojų veidas?“.

Bus daugiau.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

toto

2013-05-07 15:26:24

Zmogus turi problema, isgere, nesusikaike, bet nereikia dabar daryti is jo parodijos. Zemas lygis.

balamutas

2013-05-07 15:43:33

Manau, kad reikia. Ir net labai. Nes visi moralizuotojai ir aiškintojai, kaip kiti turi gyventi dorai - paprastai patys būna neeiliniai pižonai ir veidmainiai, turintys vidinių problemų. Todėl puola aplinkinius ir nurodinėja šiems, kaip gyventi. Ne išimtis ir Vareikis. Geras pavyzdys Gražulis - "kelių erelis". Todėl tokius reikia traukt į dienos šviesą ir pateikinėti tarsi cirke. Kad ne tik jie, bet kiti "analogiški" veikėjai žinotų.

Dabar, gi, galima susidaryti vos ne įspūdį, kad šioje istorijoje Vareikis yra nukentėjęs. Vargšas nesusilaikė, reikia užjausti. Davė žmonai į lempą, kam tik nenutinka. O pats kažkur parašė, kad ši istorija "pamoka mums visiems". Kokia pamoka? Jei būtų ką nužudęs, ar irgi būtų pamoka man ir kitiems? Brudas ir tiek.

toto

2013-05-07 15:49:11

Nera jis joks pizonas ar veidmainis ir nieko jis nenurodineja tau.. Jis 3 metus nevartojo alkoholio ir esant stresinei situacijai isgere ir agresija prasiverze.. Nesuprantu kaip gali lygint Grazuli ir Vareiki.. Vareikis viso labo siulo eiti i baznycia, nes jo manymu tai zmones daro geresniais ir tame tikrai yra dalis tiesos.. Nereiskia, kad jei eini i baznycia esi homofobas ar kazkas panasaus.

Oxious

2013-05-07 16:29:03

Įsiterpsiu. E. Vareikis prieš keletą metų buvo nominuotas Gayline.lt pupulių rinkimuose. Matyt, turi ir savo nuopelnų :)

Vareikio, aka "pilkojo ruonio" bloge ir įdomesnių minčių apie gėjus yra. Štai keletas minčių:

Pirma pripažinę, kad homoseksualų įteisinimas “nieko tokio” vėliau toleravo zoofiliją ir pedofiliją. Jei mokslas (ar “mokslas”) paaiškina, kad homoseksualumas – prigimties dalykas, išaiškins ir kitų netradicinių orientacijų prigimtiškumą. Šaltinis: Gayline.lt.

"[E. Vareikis] homoseksualų teises ginantiems socialistams priminė Ch. Darwino teoriją, kuri pripažįstama kaip žmonijos pažinimo pagrindas. „Darwino koncepcijoje homoseksualumas yra problema – tai yra bioįvairovės nykimas. Todėl darvinistai negali mėgti homoseksualumo. Tai yra problema, apie kurią reikėtų kalbėti kitame raporte“, – sakė Seimo narys". Čia pat teigė, kad Lietuvoje jokios diskriminacijos nėra, homoseksualai gali tuoktis (žinoma tik su priešingos lyties atstovais) ir įsivaikinti. Šaltinis Delfi.lt.

Taip pat pozicija prieš Seimo rinkimus: "Homoseksualumas yra nenatūralus ir neturi būti visuomenėje toleruojamas". Šaltinis: Gayline.lt.

Vareikis priklauso Seimo parlamentarų grupei, pakvietusiai P. Cameron, „mokslininką“, siūlantį Aušvico metodus taikyti gėjams, į Lietuvą. Šaltinis: Gayline.lt.

Apie gėjų santykių įteisinimą: "Kai TV programų anonse pamatau reklamuojamą filmą “visai šeimai”, ir jį pasižiūriu, suprantu, kad patys reklamuotojai įsivaizduoja, kad filmą žiūrės tėvai su vaikais ir gal seneliais, o ne gėjų porelė ar koks ūkininkas pasisodinęs ant kelių savo mylimą ožką." Šaltinis: Gayline.lt.

Propaguoja homoseksualumo "gydymą": "Galima eiti dar giliau, jei homoseksualumas kaip nenoras bendrauti su priešinga lytimi nėra paveldimas, vadinasi yra įgyjamas, o įgytas savybes galima reguliuoti, modifikuoti ir keisti lengviau, negu įgimtas. Vadinasi – tai iš principo išgydomas reiškinys." Šaltinis: E. Vareikio blogas.

Aktyviai stūmė nepilnamečių apsaugos nuo homoseksualų įstatymą. Šaltinis: Lietuvos Respublikos Seimas.

toto

2013-05-07 20:35:26

As anaiptol nesu jo gerbejas ir tikrai nepalaikau jo ideju.. Tiesiog naudotis zmogaus nelaime ir daryt is to sou nera reikalo.. Tokiu kaip jis ne vienas ir ne du, daugelis nuoskaikiu tikinciuju taip supranta homoseksualima ir tai yra ju trumparegyste.. Kad ir kaip bebutu, sitam ''liste'' jis neisipaiso. Jei kiti yra zemos kulturos cinikai, tai nebutina ir mums tokiems but.

Oxious

2013-05-08 15:43:05

Šis žmogus - parlamentaras. Ne šiaip eilinis pilietis. Jis formuoja mūsų valstybės politiką. Yra keletas aktyviai homofobiją skaitinančių Seimo narių: Gražulis, Adomėnas, Dagys, Uoka, Abramikienė, Saudargų pora, ... tarp jų ir Vareikis. Tie, kurie papuola į Gayline pupulių rinkimus nėra šiaip žmonės iš gatvės, niekuo neišsiskiriantys iš kitų. Jie formuoja valstybės politiką, o šiuo atveju valstybinę homofobiją. Jie smerkia ir niekina LGBT žmones. Jie neverti pagarbos.


P.S. Nelaimė yra jo žmonai, bet ne jam pačiam. Juk apsivogusiam žmogeliui nesakome, kad jam nutiko nelaimė... Nemanau, kad ir Vareikį reikia užjausti.

toto

2013-05-09 00:46:14

As gerbiu Jusu nuomone ir manau yra pagrindo taip manyti. Taciau, nemanau, kad sie zmones formuoja valstybine politika, homofobija parlamente yra pirmiausia griztamasis rysis is elektorato. Valstybes politika formuoja prisiimti EU teises aktai ir bendros moralines nuostatos. Sie Jusu isvardinti zmones labiau daro homofobine savireklama taikydamiesi i specifines rinkeju grupes, ypac keletas is isvardintuju ir jie isties yra neverti pagarbos. Vareikis galbut, kaip uolus katalikas atstovauja Vatikano dogmas vardan savo ideologiniu paziuru, o ne pigios reklamos. As viso labo esu uz ironija siu zmoniu atzvilgiu, o ne sou varianta, kokius propaguoja delfis. Vareikis yra ackoholikas, jam negalima gerti, tai yra busena, kuria puikiai paaiskina pshichoterapeutai susiduriantys su tokiais zmonemis. Tikrai nemanau, kad jis gali kanors uzmusti ar dar kanors ypatingai negero padaryti, jis susidure su psichologinem problemom ir paluzo. Nesakau, kad jo reikia gaileti, tiesiog nereikia pusti burbulo is to. Jis pasielge pakankamai korektiskai ir sustabde savo naryste partijoje. Neabejoju, kad daugelio seimo nariu zmonos yra patyrusios smurta, bet jie toliau dirba ir bedos ar patyciu nemato.

Mamy

2013-05-07 16:57:17

Kažkada užsienio spaudoje skaičiau apie mokslinius tyrimus homofobijos srityje. Paaiškėjo, jog aršiausi homofobai labai nelaimingi savo šeimose. Na o tolerantiški asmenys daugiausiai gyveno darniose šeimose. Homofobiško Vareikio atvejis gerai patvirtina šią taisyklę.

python

2013-05-07 19:41:20

Homoseksualumas, kaip nenoras bendrauti su priešinga lytimi, yra įgyjamas. Įgyjimas sufleruoja, kad visi žmonės yra heteroseksualai ir kažkodėl ištvirkstama ir tampama homoseksualais. Vadovaujantis tokia "logika", aš galiu pasakyti.
Heteroseksualumas, kaip nenoras bendrauti su ta pačia lytimi, yra įgyjamas. Tai reikštų, kad visi žmonės yra homoseksualai, bet jie suserga heteroseksualumu.
Vareikio logikos perlas ;]

alt

2013-05-10 15:24:33

Apskritai, kelti ranką prie moterį, prieš šeimos partnerį yra ne tik kad gėda, bet ir pagarbos nerodymas moteriai, šeimos partneriui, aplinkiniams. Juk santykius galima išsiaiškinti civilizuotai, be jokių kojų ir rankų. Tačiau, jeigu galva neveda, tada pasitelkia kojas ir rankas, norint įrodyti savo tiesas, t.y. Vereikis norėdamas įrodyti savo tiesas žmonai. Man jis jau seniai buvo neaiškus, tad toks jo poelgis, kurį pats vadina "nefainu" (o tai mane dar labiau pribloškė), patvirtina, koks jis yra apgailėtinas, nemokantis prisiimti atsakomybę, vertinti save.

alt

2013-05-10 15:30:18

Dar pridėsiu. "Nefaina" galima vadinti tokią situaciją, kai nusiperki ledus ir juos belaižydamas, jie iškrenta ant žemės (atgal nepaimsi). Va tada "nefaina". Bet kai būni vienas iš 141 tautos atstovu, naktį prisigėręs sumuši žmoną, gyvenimo partnerę, va tada vadinama "apgailėtina". Šiuo atveju įrodo, kad Vereikis net nepripažįsta savo kaltės, kurį sumenkina iki tokio lygio, kaip kad ledų iškritimas.