Šiuo metu yra prisijungę 10 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Sauna

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Visi renginiai »

ReklamaAutorius GayLine.LT, pirmadienį, 2015.09.07 14:10. Perskaityta 14620 kartų

Ar norėtumėte įsigyti Gėjų ir Lesbiečių Karalystės pašto ženklų? Savo skaitytojams pateikiame penkiasdešimt LGBTI istorijos įdomybių. Galbūt kažkurios įdomybės nėra 100 procentų įrodytos, tačiau tam tikras tiesos pagrindo grūdas yra visose. Taigi, ar žinojote, kad ?..

LGBT Karalytės pašto ženklaiLGBT Karalytės pašto ženklai

 1. Seniausia pasaulyje pornografija, kuriai virš 3000 metų, vaizduoja vyro+vyro, moters+moters bei vyro+moters poras.
 2. Seniausias pokalbių susirašinėjimas ko gero buvo tarp dviejų vyrų. Mitinė istorija, vykusi 20-osios Senovės Egipto dinastijos laikais, pasakoja apie Horą ir Setą, kurie ginčijosi 80 metų, kuris bus valdovu. Setas gundė Horą, sakydamas: „Koks dailus tavo užpakalis! Kokios raumeningos šlaunys!“ Po to jie pasimylėjo.
 3. Egipte du karališkieji manikiūrininkai Niankhkhnum ir Khnumhotep buvo palaidoti kartu viename kape, kaip dažniausiai buvo laidojamos vedusios poros. Jų epigrafe rašoma: „Sujungti gyvenime ir sujungti po mirties“. Gyvenę 2400 p.m.e., manoma, jie buvo seniausia istorijoje žinoma gėjų pora.
 4. Kai kurios istorinės asmenybės savo meilužius pavertė dievais. Aleksandras Didysis norėjo savo paauglystės meilę Hefestioną padaryti dievu, tačiau jam leido jį paskelbti tik Dieviškuoju Didvyriu. Romos Imperatorius Adrianas, savo mylimąjį Antinijų paskelbė dievu, po to, kai šis nuskendo Nile.
 5. Bažnyčia laimino gėjų santuokas taip vadinamaisiais Tamsiaisiais Amžiais, viena jų buvo tarp Bizantijos Imperatoriais Bazilijaus I (867-886) ir jo partnerio Nikolajaus.
 6. Aristofano sukūrimo mitas mini tris lytis: pirmoji turėjo dvi vyrų galvas ir buvo kilusi iš Saulės, antroji – dvi moteriškas galvas, kilusi iš Žemės, o trečioji ir vyro, ir moters, ir kilusi iš Mėnulio. Užpykęs Dzeusas juos perskėlė pusiau. Tad, pasak mito, nuo to laiko jie ieško savo antrosios pusės, kad taptų vienu kūnu. Tai vadinama Meilės Kilme.
 7. Merkurijus simbolizuoja moteriškųjų ir vyriškųjų principų harmoniją. Mitologijoje Merkurijus – Hermafrodito, turėjusio ir vyriškus, ir moteriškus lytinius organus, tėvas.
 8. Antikiniai graikai neskirstė į homoseksualus ir heteroseksualus. Tačiau skirstė į pasyvius ir aktyvius. Dažniausia tos pačios lyties santykių forma – kuomet vyresnis vyras (erastes) būdavo jaunesniojo (eromenos) mokytojas ir meilužis. Graikai tikėjo, kad sperma yra žinių šaltinis, kurį galima perduoti.
 9. Istorija mena 150 gėjų porų Tėbų būrį, kuris įveikė Spartos armiją ir buvo nenugalimas 30 metų.
 10. Senovės Kinijoje homoseksualumą vadino „nukirpta rankove“ ir „prakąsto persiko malonumu“.
 11. Iki vėlyvųjų XVa. Anglijoje bet kurios lyties vaiką vadino mergaite (angl. girl). Jei reikėdavo pabrėžti vaiko lytį, berniukus vadindavo „valetų mergaitėmis“ („knave girl“), o mergaites – „linksmomis mergaitėmis“ („gay girls“).
 12. Žodis „drag“, tikriausiai yra trumpinys, kurį sukūrė Šekspyras ir jo bendraamžiai, reiškiantis „apsirengęs, kaip mergaitė“ (angl. Dressed Resembling A Girl).
 13. Virdžinijos teismas 1629 metais buvo pirmuoju savo įrašuose užfiksavęs dviprasmišką lytį. Tarną, vardu Thomas(ine) Hal, gubernatorius oficialiai paskelbė „vyru ir moterimi“. O kad kiti nepasimestų, Hall turėjo rengtis kas antrą dieną skirtingai: vieną - vyriškai, o kitą – moteriškai.
 14. XVIIa. Londone dabartinėje Buckingham'o Rūmų vietoje buvo gėjų viešnamis.
 15. Nicholas Biddle, ankstyvasis Amerikos tyrinėtojas, 1806 metais aptiko, kad tarp Minitarių (indėnų gentis), „jei berniukas pasižymėdavo moteriška elgsena ar mergaitiškais polinkiais, jis gyvendavo tarp mergaičių, rengdavosi kaip jos, augdavo kartu su mergaitėmis, o kartais ir ištekėdavo už vyrų.
 16. Ugandoje buvo homoseksualus karalius. Gerai žinoma, kad Karalius Mwanga II, valdęs nuo 1884 iki 1888, turėjo santykių su savo tarnais.
 17. XIXa. žodis gėjus (angl. gay) reiškė moterį prostitutę, o gėjus vyras - vyrą, permiegojusį su daugybe moterų.
 18. Homoseksualai 1900-aisiais Londone sukūrė ištisą slengo kalbą, kad galėtų bendrauti ir nebūtų suimti. Kalba vadinosi Polari. Kai kurie žodžiai atkeliavo ir iki šių laikų slengo.
 19. Carmilla, istorija apie vampyrę lesbietę, medžiojusią jaunas moteris, bubvo parašyta 25 metai iki Drakulos.
 20. Manoma, kad JAV turėjo homoseksualų prezidentą James Buchanan. Jis 10 metų gyveno susimetęs su būsimuoju Vice Prezidentu William Rufus King. Juos buvęs prezidentas Andrew Jackson vadino „Ponia Nancy“ ir „Teta Fancy“.
 21. Dabartinė žodžio gėjus reikšmė kilusi iš angl. gaycat, slengo vartojamo tarp bastūnų ir reiškusio jaunesnįjį, kuris lydėjo vyresnį, teikdamas lytines paslaugas už apsaugą.
 22. Nors monokliai daugiau nebenaudojami, jie buvo velniškai populiarūs „stilinguose XXa. lesbiečių rateliuose“.
 23. Pirmoji įžymybė, 1933 metais atsiskleidė esąs homoseksualus Billy Haines.
 24. Seniausia pasaulyje LGBT organizacija yra Nyderlandų Kultūros ir Laisvalaikio centras (CoC), įkurtas 1946 metais. Pavadinimas slėpė tuo metu draudžiamą tikslą.
 25. Holokausto aukos, homoseksualūs vyrai, tuo metu nešioję rausvus trikampius, buvo tebelaikomi nusikaltėliais, juos išlaisvinus iš koncentracijos stovyklų. Išlaisvinę juos dažnai siųsdavo atgal į kalėjimus, kad baigtų įkalinimo savo terminą.
 26. Mensa, įkurta 1946 metais, teigia, kad jos pavadinimas visuomet reiškė lotyniškai „stalą“, tai simbolizavo lygiaverčių susibūrimą. Tačiau šią organizaciją ketinta pavadinti „Mens“ (lot. protas). Pavadinimą pakeitę, kad nepainiotų su tik vyrams skirtu žurnalu.
 27. 1950-aisiai homoseksualai norėjo pakeisti žodį „homoseksualas“ į „homofilas“. Jie tikėjosi, kad pabrėžus tos pačios lyties meilę, o ne seksą, pagelbės tapti priimtinesniais visuomenei.
 28. Playboy visuomet patiko heteroseksualiems vyrams, tačiau būtent trumpa homoseksuali istorija sukūrė žurnalo reputaciją. Žurnalo redaktorius Hugh Hefner buvo vienintelis sutikęs išspausdinti fantastinę istoriją, kurioje heteroseksualai 1955-aisiais buvo mažuma tarp homoseksualų. Kuomet pasipylė skaitytojų laiškai, jis pasakė: „jei heteroseksualų persekiojimas homoseksualioje visuomenėje yra blogai, tuomet atvirkščiai irgi yra negerai“.
 29. Karališkasis laivynas 1950-aisias turėjo patrulinius laisvus, kurie vadinosi Gay Bruiser ir Gay Charger.
 30. Nors daugelis esate girdėję apie nosinaičių kodą tarp gėjų, tarp lesbiečių 1950-1970-aisias buvo populiaru ant riešo turėti mėlynas žvaigždes, kad atpažintų vienos kitas klubuose.
 31. Jimi Hendrix apsimetė esąs gėjus, kad pabėgtų iš armijos 1962 metais.
 32. 1969-aisias fantastikos novelė tiksliai numatė, kad LGBTI žmonės bus priimtini visuomenei. Ji taip pat numatė Kinijos iškilimą, ES, TiVO, palydovinę televiziją, lazerinius spausdintuvus bei marihuanos populiarumą.
 33. 1960-aisiais AC/DC slengas reiškė biseksualus. Sutrumpinimas kilęs nuo dviejų tipų elektros srovės.
 34. Barbara Jordan buvo pirmoji juodaodė amerikietė, kurią išrinko 1973 metais Teksase. Ji taip pat buvo pirmoji moteris, pirmoji demokratė ir pirmoji lesbietė.
 35. Serijinis žudikas, žinomas kaip Doodler, 1970-aiais San Franciske taikėsi į gėjus. Prieš nužudydamas, Doodler savo aukas nurengdavo ir nupiešdavo nuogus. Nors trys aukos išsigelbėjo, o įtariamasis buvo sugautas, niekas nenorėjo prieš jį liudyti, kad neišduotų savo orientacijos.
 36. 1970-aisiais Nerealiajame Halke Bruce Banner vardas buvo pakeistas į David Banner, nes Bruce buvo stereotipinis gėjaus vardas.
 37. Pirma homoseksuali lėlė Gėjus Bobas buvo pagaminta 1977 metais. Jis turėjo auskarą, o jo dėžutė atrodė, kaip spinta.
 38. Leonard Matlovich buvo pirmasis atsiskleidęs JAV karys. Kai jis mirė, jį palaidojo kape ant kurio antkapio nebuvo vardo, tik užrašas „Homoseksualus Vietnamo karys“, o žemiau galima perskaityti: „kai buvau kariuomenėje, gavau medalį, kad užmušiau du vyrus. Ir buvau išmestas, nes mylėjau vieną vyrą“.
 39. Teigiama, kad 1980-aisias JAV Jūrų Laivynas tyrė homoseksualumą Čikagoje. Girdėję, kad gėjai vienas kitą vadinaDorothy draugais, jie veltui ieškojo nepagaunamos moters, homoseksualų rate.
 40. 1985-aisias filme Atgal į ateitį buvo ištrinta scena, kurioje Martis sako Daktarui, jog bijo susižavėti savo motina, kad netaptų gėjumi.
 41. Ben Affleck’o režisierinis debiutas 1993 metais vadinosi: „Aš užmušiau savo žmoną lesbietę, pakabinau ją ant mėsos kablio ir dabar turiu trijų filmų sutartį su Disnėjumi“.
 42. JAV vyriausybė svarstė pagaminti „homoseksualumo bombą“. 1994 metais mokslininkai išsiaiškino, kad purškiant moteriškus feromonus virš priešų privers juos pajusti lytinį potraukį vieni kitiems.
 43. Daktaro Kas (DoctorWho) aktorius John Barrowman 1998 metais beveik gavo Will'o vaidmenį seriale Will'as ir Greisė. Tačiau prodiuseriai nusprendė, kad jis per daug „heteroseksualus“. Gėjaus vaidmens negavęs aktorius Barrowman yra gėjus, o vaidmenį gavęs aktorius Eric McCormack - heteroseksualus.
 44. Peter Tatchell, australų LGBT aktyvistas, dabar gyvenantis Britanijoje, bandė areštuoti Zimbabvės prezidentą 1999 metais. Jis priėjo prie Mugabe, sugriebė diktatorių už rankos ir pasakė: Prezidente Mugabe, jūs suimamas už kankinimus“.
 45. 2004 metais LGBTI aktyvistai Australijoje įkūrė mikro-tautą „Koralų jūros salų Gėjų ir Lesbiečių Karalystė“. Nacionalinė vėliava - vaivorykštinė LGBT vėliava, oficiali valiuta – euras. Ji egzistuoja iki šiol.
 46. Graikijos Lesbos salos gyventojai 2008 metais teisme pareikalavo, kad LGBT organizacijos nenaudotų žodžio lesbietės, nes tai daro gėdą jiems visame pasaulyje. Jų ieškinys buvo atmestas.
 47. Kinų naujienų agentūra Xinhua 2009 metais pranešė apie neva egzistuojantį Švedijos miestelį, kuriame gyvena 25000 lesbiečių, kurioms draudžiama šnekėtis su vyrais. Po šios žinios nuo lankytojų srauto iš Kinijos užlūžo net keletas Švedijos turizmo tinklapių.
 48. 2010 metais Microsoft uždraudė Xbox Live naudotojui lankytis, nes šis savo adrese nurodė esąs iš „Fort Gay“. Toks miestelis iš tiesų yra Vakarų Virdžinijoje ir prireikė šio miesto mero įsikišimo, kad vartotojui būtų pašalintas draudimas.
 49. Hong Kongo milijardierius pasiūlė 65 mln. dolerių vyrui, kuris vestų jo lesbietę dukterį. Tačiau tai nepadėjo.
 50. Pirmasis homoseksualus bučinys Saudo Arabijoje buvo parodytas 2012 metais. Tai buvo Didžiosios Britanijos muilo opera Brookside. Ir tai įvyko tik 2012 metų Olimpiados atidarymo ceremonijos dėka.


Pagal GayStarNews

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: