Šiuo metu yra prisijungę 6 svečiai ir 1 narys Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 319, komentarų: 3

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Visi renginiai »

ReklamaStraipsniai, faktai, žiniosMano gyvenimo istorija
Patyčias mokykloje patyręs homoseksualus abiturientas: man sakė, esą tokie kaip aš neverti vaikščioti žeme

Patyčias mokykloje patyręs homoseksualus abiturientas: man sakė, esą tokie kaip aš neverti vaikščioti žemeAbiturientas Audrius (vardas pakeistas, tačiau Nacionalinei LGBT teisių organizacijai LGL žinomas) – vienas tų moksleivių, kurie dėl seksualinės orientacijos mokykloje susidūrė su patyčiomis. Iš pradžių mažesniame mieste, vėliau patyčias išgyveno ir persikėlęs gyventi į sostinę. Šiandien, atsitiesęs, jis pasidalijo skaudžia patirtimi, kai buvo raginamas net atimti sau gyvybę, neva todėl, kad tokių kaip jis ši žemė nešioti negalinti.
2020-12-07 09:05:23

Kaime augusio gėjaus patirtis

Kaime augusio gėjaus patirtisKasmet spalio 11-oji visame pasaulyje minima kaip atsiskleidimo diena (Coming Out Day). Atsiskleidimas yra procesas, kurio metu asmuo pripažįsta sau ir pasako aplinkiniams apie savo neheteroseksualią orientaciją. Tokiu būdu asmenys ne tik atskleidžia savo seksualinę orientaciją ar lytį, bet ir prisideda prie LGBT+ bendruomenės kovos dėl lygių teisių visuomenėje.
2020-10-13 10:00:23

Apie spintas ir kavones

Apie spintas ir kavones Vasaris Bitė ir Geizeris tęsia „Durys atsidaro” pasakojimų ciklą, kuriame LGBTQ žmonės atvirai ir išsamiai papasakos apie savo jausmus ir istorijas, kai pabėgo iš spintos. Arba vis dar bėga. Laukiame jūsų atvirų ir nuoširdžių istorijų, dalinkitės ir taip padrąsinkite kitus!
2019-10-11 08:57:37

Kirilkinas savo išgyvenimų nelinkėtų net priešams: kentė smurtą ir patyčias

Kirilkinas savo išgyvenimų nelinkėtų net priešams: kentė smurtą ir patyčiasBirželio 8-ąją Vilnius nusidažė vaivorykštės spalvomis. Čia buvo ketvirtąkart surengtos „Baltic Pride“ eitynės „Už lygybę“. Savo istoriją „Facebook“ paskyroje pasidalijo ir Ruslanas Kirilkinas. Garsus vyras, neslepiantis savo lytinės orientacijos, palaiko LGBT bendruomenės veiklą ir kovoja už lygias teises.
2019-06-13 09:43:41

Homofobija ir kiti smulkūs dalykai

Homofobija ir kiti smulkūs dalykaiSveiki, noriu pasidalinti homofobiška istorija, kuri nutiko ir nutinka man šiuo metu ir anksčiau.
2019-05-24 13:23:48

Homoseksualus kūrėjas N. Bierancas – apie sunkią vaikystę, vidines kovas, vaikus ir nekaltybę

Homoseksualus kūrėjas N. Bierancas – apie sunkią vaikystę, vidines kovas, vaikus ir nekaltybę„Blogiausia yra tai, kad nežinai, kas tau darosi“, – taip šokėjas, fotografas ir socialinių tinklų įžymybė Naglis Bierancas (31 m.) pasakojo apie laiką, kai suprato, kad yra netradicinės lytinės orientacijos.
2019-01-08 08:25:26

Mes lygūs. Translytė Alisa: „Matuodamasi buvusios žmonos drabužius suvokiau, kad nuo savęs nepabėgsiu“

Mes lygūs. Translytė Alisa: „Matuodamasi buvusios žmonos drabužius suvokiau, kad nuo savęs nepabėgsiu“Viename iš Žmogaus teisių forumo renginių dalyvavusi vaikų ligų gydytoja Alisa Alasevičė netikėtai pajuto didžiulį dėmesį. Vis dėlto tam ji buvo pasirengusi. Galų gale ji nusprendė nebetylėti – jau laikas papasakoti savo istoriją visiems.
2019-01-02 10:00:08

II dalis: Slaugiusios draugės pasiūlymas iš pradžių šokiravo: tai prasilenkė su mano vertybėmis

II dalis: Slaugiusios draugės pasiūlymas iš pradžių šokiravo: tai prasilenkė su mano vertybėmisPo rimto sumušimo mane slaugė tokia Loreta. Kada motinos atstumtas atvažiavau į Vilnių prieš porą metų, ji buvo pirmas žmogus, ištiesęs man pagalbos ranką. Dabar ji mane uoliai slaugė beveik du mėnesius.
2018-12-29 10:00:05

Žiaurus paradoksas: sunkiausią akimirką pirmieji atstūmė tėvai

Žiaurus paradoksas: sunkiausią akimirką pirmieji atstūmė tėvaiAš čia papasakosiu savo draugo istoriją. Pavadinkime jį Rolandu. 2006 – taisiais metais Rolandas su trimis dvylikamečiais sūnumis ir savo partneriu emigravo iš Lietuvos į Prancūzijos pietus, sukūrė ten sėkmingą vaistažolių verslą ir dabar galvoja apie grįžimą į Tėvynę. Šią istoriją pateikiu pirmuoju asmeniu – tarsi tai būtų Rolando laiškas.
2018-12-28 10:00:03

Aš esu trans ir mano tėvai to nepripažįsta

Aš esu trans ir mano tėvai to nepripažįstaKai aptikau nebegėda.lt interneto svetainę, iškart pagalvojau, kad galėčiau nusiųsti jums ir savo patirtis. Paskui pagalvojau, kad galbūt ne, nes dėl savo problemos man vis dar gėda. Ir visgi po ilgų svarstymų nusprendžiau parašyti ir atsiųsti, nes žinau, kaip sunku, kai jautiesi vienišas ir manai, kad niekas tavęs negali suprasti. Savo istorijomis dalintis privalome.
2018-12-24 10:00:10

Kaip prisipažinau sau, kad esu homoseksualus

Kaip prisipažinau sau, kad esu homoseksualusNe visiems supratimas ateina vienodai ir vienodu laiku. Žmonės skirtingi, ir suvokti, kad skiriesi nuo kitų, kartais užtrunka. Gerai, jeigu užtrunka neilgai ir kai tau -niolika, neblogai, jeigu tau dvim keli, vis dar neblogai, jeigu juda ketvirta, penkta ar bet kuri tolesnė dešimtis. Viskam savas laikas, bet kuo trumpiau meluoji sau, tuo geriau jautiesi.
2018-11-17 09:26:24

Sensacija: „Lietuvos balso“ finalistas Gražvydas atsiskleidžia: „Taip, aš gėjus“

Sensacija: „Lietuvos balso“ finalistas Gražvydas atsiskleidžia: „Taip, aš gėjus“„Nežinau ar tai taps mano padaryta klaida, ar taip bus tik geriau. Galvojau ilgai, kada tai pasakyti – ar projekte ar jam pasibaigus. Tačiau supratau, kad finale, noriu, jog žmonės palaikytų būtent mane, o ne tą, kuriuo bandžiau būti“,- likus vos kelioms valandoms iki finalo, atvirai interviu atskleidžia Gražvydas Sidiniauskas, nusprendęs šį vakarą ant „Lietuvos Balso“ scenos būti tikruoju savimi.
2018-01-15 22:26:33

Egidijaus Knispelio kadruose – itin atviras lesbiečių poros gyvenimo epizodas

Egidijaus Knispelio kadruose – itin atviras lesbiečių poros gyvenimo epizodasJulija ir Gintarė Šimkės – Lietuvoje gyvenančios ir prieš kelias dienas naujagimio susilaukusios moterys, kurios pastaruoju metu dažnai šmėžavo žiniasklaidoje. Danijoje susituokusi pora drąsiai kalbėjo apie tos pačios lyties santykius ir nėštumą. Žinomas televizijos veidas Egidijus Knispelis, šiuo metu užsiimantis fotografija, nusprendė surengti erotišką moterų fotosesiją. Ji sukėlė tikrą komentarų audrą.
2017-08-02 10:25:21

Po skaudžios Roko Žilinsko dramos – viltis jo likimo broliams

Po skaudžios Roko Žilinsko dramos – viltis jo likimo broliams  „Atsitokėjęs intensyviosios terapijos skyriuje pirmiausia įsidėmėjau šviesą – ne kažkokią mistinę tunelio gale, o dienos šviesą. Supratau, kad gavau bilietą atgal“, – šie politiko Roko Žilinsko žodžiai, paskelbti prieš trejus portalo lrytas.lt skiltyje „Bendraukime“, dabar atrodo lemtingi.
2017-07-02 10:49:10

Jos viena kitai sako: „Tu esi mano žmona“ ir laukiasi kūdikio

Jos viena kitai sako: „Tu esi mano žmona“ ir laukiasi kūdikio Prieš pusę metų susituokusios dvi lietuvės netrukus ant rankų sūpuos pirmagimį sūnų. Lesbiečių poros svajonė – dar trys vaikai, kuriuos moterys nusprendė auginti čia, Lietuvoje.
2017-06-30 10:43:28

Atviras politikas Rokas Žilinskas į kapus nusinešė vieną paslaptį

Atviras politikas Rokas Žilinskas į kapus nusinešė vieną paslaptį „Jis stengėsi gyventi pilna krūtine, save atiduoti kitiems“, – prabilo vilnietė Monika Žilinskaitė. Mirusio parlamentaro Roko Žilinsko sesuo į pasklidusią žinią, kad brolį nualino ŽIV, reagavo santūriai: „Žinomų žmonių gyvenimu mėgstama spekuliuoti.“
2017-06-25 10:15:24

Melo voratinklį suardęs kunigas užsitraukė bažnyčios pyktį

Melo voratinklį suardęs kunigas užsitraukė bažnyčios pyktį Į knygą šis dvasininkas sudėjo viską – atvirą istoriją apie meilę vyrui, pasakojimus iš Vatikano užkulisių ir savo pasvarstymus. Kunigo tarnystę palikęs vyras Bažnyčios link laido labai aštrias kritikos strėles.
2017-06-04 10:49:44

Šeimos paslaptį paviešinusi moteris į parduotuvę ėmė vaikščioti nakčia

Šeimos paslaptį paviešinusi moteris į parduotuvę ėmė vaikščioti nakčiaKada atvykęs sūnus Aldonai prisipažino apie savo homoseksualumą, ši ėmė verkti ir klykti. Moteriai pasidarė labai baisu: ji suprato, kokioje visuomenėje reikia gyventi. Tačiau tikroji drama prasidėjo, kai apie tai sužinojo giminės.
2017-05-28 10:13:50

Paslaptį nusiplėšęs D. Vaitiekūnas: „Suprantu, tai rizikinga“

Paslaptį nusiplėšęs D. Vaitiekūnas: „Suprantu, tai rizikinga“„Netiesa ir slapstymasis iškreipia ir tavo, ir aplinkinių tikrovę“, – šyptelėjo Dominykas Vaitiekūnas. Žinomas aktorius, TV laidų vedėjas ir atlikėjas nesigaili atvirai prabilęs apie savo lytinę orientaciją.
2016-06-06 11:07:30

„Gay Games“ žaidynių laukianti I. Ruzgytė: ir Lietuvoje yra LGBT sportininkų

„Gay Games“ žaidynių laukianti I. Ruzgytė: ir Lietuvoje yra LGBT sportininkųDziudo meistrė Ieva Ruzgytė – pirmoji sportininkė, atstovausianti Lietuvai 2018 metais Paryžiuje vyksiančiose „Gay Games“ žaidynėse.

Su Ieva kalbamės apie tai, kas paskatino dalyvauti šiose žaidynėse ir „Baltic Pride“ 2016 festivalio renginiuose.
2016-05-29 11:47:00

Homoseksualumo neslepiantys kauniečiai mėgaujasi savo meile

Homoseksualumo neslepiantys kauniečiai mėgaujasi savo meile Į susitikimą Pijus Beizaras (20) ir Mangirdas Levickas (20) atėjo burkuodami it balandėliai. Jie drąsiai pozavo susikibę už rankų, o paprašyti – aistringai pasibučiavo. Vaikinai atviri – jie yra gėjai ir neketina to slėpti.
2016-05-28 10:51:56

„Aš ir mano šeima“

„Aš ir mano šeima“Reddit tinklapyje vyriškis pasidalino sukrečiančia istorija apie daugelį metų pradingusį savo brolį. Tiek metų manęs, kad jo vyresnysis brolis dingęs be žinios ar net nebegyvas, šis vyras Reddit pasidalino istorija apie brolių susitikimą.

Trijuose pranešimuose vartotojas throwaway4620048486 pasakoja apie savo brolio „pradingimą“, šiems dar buvus vaikais.
2016-05-22 11:46:50

Aktorius D. Vaitiekūnas: galite vadinti mane gėjumi...

Aktorius D. Vaitiekūnas: galite vadinti mane gėjumi...Trečiadienio popietę aktorius Dominykas Vaitiekūnas viešai prisipažino nesąs heteroseksualus. Žinomas vaikinas savo feisbuko paskyroje parašė atvirą laišką, kuris susilaukė daugybės besididžiuojančių draugų palaikymo.
2016-05-19 10:29:19

20 lietuviško interneto metų: viena pirmųjų – LGBT bendruomenei skirta svetainė

20 lietuviško interneto metų: viena pirmųjų – LGBT bendruomenei skirta svetainėStatistika skelbia, kad šiandien Lietuvoje yra daugiau nei 2 mln. interneto vartotojų – tai sudaro beveik 67 proc. visų mūsų šalies gyventojų. Žinant tai, jog internetas Lietuvoje atsirado jau 1991 m., plačioji visuomenė pirmuosius žingsnius internete žengti pradėjo tik po kelerių metų. Būtent tuo metu (1995 m.) pasirodė ir pirmoji, dviejų kauniečių - Antano ir Egidijaus, sukurta LGBT bendruomenei skirta svetainė GayLine.lt – vienas pirmųjų virtualių puslapių lietuviškojo interneto istorijoje.
2015-11-20 19:55:25

Mano gyvenimo istorija. Spalio 11 d. Atsiskleidimo diena

Mano gyvenimo istorija. Spalio 11 d. Atsiskleidimo dienaEsu homoseksualus vaikinas. Kilau iš kaimo Šiaulių rajone, baigiau Šiaulių kolegijoje mediciną. Dabar gyvenu Vilniuje ir dirbu pagal specialybę. Nuo pat vaikystės supratau, kad esu kitoks. Mieliau žaidžiau su lėlėmis, bendravau su mergaitėmis. Maniau, kad tai yra pakeičiama.
2015-10-12 09:30:22

Spalio 11-oji - Atsiskleidimo diena. Papasakok savo gyvenimo istoriją!

Spalio 11-oji - Atsiskleidimo diena. Papasakok savo gyvenimo istoriją!Daug kas kalba apie meilę, ją dievina, kiti smerkia, o likę tiesiog šaiposi viską suvesdami tik į seksą. Mano gyvenime buvo vienas žmogus, kurį supratau, kad myliu. Maža to, tai buvo jausmai ir aistra žmogui, su kuriuo taip ir neteko turėti nieko bendro.
2014-10-01 15:09:46

Andrius Kunčina: atvirai apie vestuves, meilę ir laimę

Andrius Kunčina: atvirai apie vestuves, meilę ir laimęPrieš keturiolika metų žurnalistas Andrius Kunčina dėl mylimo žmogaus metė mėgstamą darbą televizijoje ir susikrovęs lagaminą išlėkė į Prahą. Čekijos sostinėje susitikęs su žurnaliste Vilma Anusaite, jis sako šio savo žingsnio niekada nesigailėjęs ir atvirai kalba apie homoseksualumą, santuoką bei atrastą sielos ramybę.
2014-01-27 11:08:22

5 pokalbis: „Nuo Jampolskio iki Žygimantų“

5 pokalbis: „Nuo Jampolskio iki Žygimantų“ Sveiki Mielieji, tęsiame pokalbius ir Naujaisiais 2014 metais, tikimės, kad surasite laiko ir išdrįsite pasidalinti savo neįkainuojamais prisiminimais su mumis. Surinksime po kruopelytę „mūsų“ istorijos, kuri ateinančioms kartoms bus dar įdomesnė, nei mums - dar menantiems tuos laikus.
2014-01-12 11:26:18

Dėl ko žmonės prieš mirtį labiausiai apgailestauja?

Dėl ko žmonės prieš mirtį labiausiai apgailestauja?Nuolat kyla klausimas - kaip gyventi, kad būtum laimingu. Ar verta atsiskleisti, būti savimi. O gal saugiau apsimesti ir neišsiduoti, kad patenkintum tėvų, artimųjų ar aplinkos lūkesčius? Kada galėsime savo gyvenimą įvardinti laimingu? Slaugos seselė pasidalina mintimis, ko labiausiai žmonės gailėjosi, kuomet užklupo gyvenimo saulėlydis.
2013-11-09 10:00:15

Homoseksualus vaikinas ryžosi viešai išpažinčiai: „Pavargau meluoti“

Homoseksualus vaikinas ryžosi viešai išpažinčiai: „Pavargau meluoti“Lietuva sulaukė dar vieno atviro homoseksualo atsiskleidimo – vilnietis Marius Gorochovskis svetainėje youtube.com papasakojo savo istoriją. 25-erių metų vyras atvirai pasakoja, kaip suvokė potraukį vyrams ir kaip apie tai pranešė tėvams.
2013-10-18 10:17:40

Mano gyvenimo istorija III dalis - Spalio 11 d. Atsiskleidimo diena

Mano gyvenimo istorija III dalis - Spalio 11 d. Atsiskleidimo dienaSveiki, kad jau pamačiau straipsnį su savo video jame, nusprendžiau papasakoti apie įvykius, po šito video paviešinimo. Taigi, kaip daugelis jau žino esu Edgaras iš Klaipėdos ir man 19, visa mano istorija prieš video yra gerai žinoma, nes aš ją jums jau papasakojau, tad norėčiau pakalbėti apie viską po jo.
2013-10-11 11:00:56

Mano gyvenimo istorija II dalis - Spalio 11 d. Atsiskleidimo diena

Mano gyvenimo istorija II dalis - Spalio 11 d. Atsiskleidimo dienaNet nežinau nuo ko pradėti... Gal nuo to, kad labai seniai norėjau pasakyti apie save mamai. Nuo vaikystės buvau, kaip anglakalbiai pasakytų, tomboy.

Esu nesantuokoje gimęs vaikas, tad turėjau šventinį tėvelį su kuriuo santykiai buvo ir yra oficialūs. Tad buvau "šeimos vyras". Užaugau, prasidėjo lytinis brendimas. Tikriausias košmaras tokiai asmenybei, kaip aš. Mama tikėjosi, kad išaugsiu savo "berniukiškumą", tačiau to ir neįvyko.
2013-10-11 10:49:18

Mano gyvenimo istorija I dalis - Spalio 11 d. Atsiskleidimo diena

Mano gyvenimo istorija I dalis - Spalio 11 d. Atsiskleidimo dienaNuo pat vaikystės jaučiau, kad kažkas negerai. Traukė sijonai ir kitokie mergaitiški dalykai. Kai sulaukiau dvylikos pastebėjau, kad mane traukia berniukai. Man buvo įskiepytos visai kitokios vertybės, gėjai tai kažkokie mutantai, velnio apsėsti žmonės. Dar buvo sakoma, kad jie 'rupūžės' geriau prasimuša gyvenime. Na galvojau, bent jau prasimušiu... Kad ir būdamas pabaisa.
2013-10-10 08:30:31

Sunkios ligos sužalotas homoseksualas išmoko nugalėti patyčias

Sunkios ligos sužalotas homoseksualas išmoko nugalėti patyčiasGana seniai norėjau parašyti kažką panašaus, bes vis atidėliodavau, nes maniau, kad tai vis tiek niekam nerūpi. Bet jeigu bent vienas žmogus pakeis savo požiūrį, aš būsiu patenkintas. Gimiau viename Lietuvos miestelyje. Deja, gimiau nesveikas. Nuo pat gimimo sergu aiškiai matoma liga. Visą savo vaikystę ir paauglystę buvau dėl to žeminamas. Reikia paminėt, kad fizinio smurto niekada nepatyriau, bet kai 4 klasėje perėjau į normalią mokyklą, nebuvo dienos, kad kas nors iš manęs nesityčiotų.
2013-10-08 11:47:20

Į užsienį išvykęs gėjus suprato, kad Lietuvoje laimingas nebus

Į užsienį išvykęs gėjus suprato, kad Lietuvoje laimingas nebusEsu jaunas vaikinas iš Lietuvos, šiuo metu gyvenantis užsienyje. Esu gėjus ir noriu jums papasakoti savo istoriją, tikėdamasis, kad ji bent truputį pakeis jūsų suvokimą apie tokius žmones kaip aš.
2013-10-06 10:19:42

9 istorijos. Jaunystės meilė ir seni prisiminimai.

9 istorijos. Jaunystės meilė ir seni prisiminimai.„Trikampis kvadratas“ įsikūrė 2006 metais. Jis siūlo apsigyventi pagyvenusiems LGBT žmonėms. „The Advocate“ aplankė Los Andžele įsikūrusią bendruomenę, kad pabendrautų su jos gyventojais ir pasiklausytų jų „pirmosios meilės“ istorijų. Šias mielas ir liūdnas istorijas pateikiame savo skaitytojams.
2013-09-16 12:08:45

Drąsus klaipėdietis atvirai prabilo apie sudėtingą homoseksualų gyvenimą

Drąsus klaipėdietis atvirai prabilo apie sudėtingą homoseksualų gyvenimąŠi istorija sujaudins net tuos, kurie trenkia neapykantą kitokiems žmonėms. Visuomenėje, kurioje homofobija vis dar yra toleruojama ir laikoma norma, jaunas vaikinas išdrįso viešai pripažinti, kad yra gėjus. Populiariame portale „YouTube“ jis papasakoti apie sudėtingą savo gyvenimą. Nuo suvokimo, kad pasaulį jaučia kitaip, iki bandymo pasitraukti iš gyvenimo. Klaipėdietis Edgaras Rušinskas tapo įkvepiančiu pavyzdžiu ne tik Lietuvos gėjų bendruomenei. Jis įkvėpė ir tuos, kurie nenori taikytis su kitų žmonių tamsybe.
2013-09-08 10:48:05

„Muzika iš sulinkusios plokštelės“

„Muzika iš sulinkusios plokštelės“ Šį vakarą svečiuojamės Kaune, mūsų pašnekovas 50- etis Saulius. Atvira ir nuoširdi Sauliaus išpažintis jūsų dėmesiui:

Sauliau, kada ir kaip supratai, kad esi kitoks?
2013-04-17 14:01:50

Mano gyvenimo istorija - II dalis - Spalio 11 d. Atsiskleidimo diena

Mano gyvenimo istorija - II dalis - Spalio 11 d. Atsiskleidimo dienaNiekuo neišsiskiriantis vaikinas, gimęs neišsiskiriančiais 1995 metais, kažkodėl yra „kitoks“. Kodėl būtent aš turėjau gimti „kitoks“? Kėliau daug teorijų- nuo tokių kvailų, kaip „galbūt sėdėdamas motinos pilve girdėjau daugiau minčių apie gražius, išvaizdžius vaikinus“ iki tokių, mokslo patvirtintų, jog tai yra įgimta. Galiausiai teko susitaikyti- aš toks esu ir savęs nepakeisiu.
2012-10-11 18:32:48

„Nepalengvėjo...“ - Mano gyvenimo istorija - Spalio 11 d.

„Nepalengvėjo...“ - Mano gyvenimo istorija - Spalio 11 d.Jau praėjo daugiau kaip metai po to kada ji sužinojo mano tikrąją orientaciją, bet situacija tapo tik labiau sudėtinga ir reikalaujanti daugiau pastangų apsisprendimui. Keista, atsiskleidus ir sulaukus jos palaikymo galvojau, kad viskas palengvės, bet atėjęs lengvumas jau dviems širdims atnešė dar baisesnį skausmą, kuris nuolatos vis graužia ir graužia iš vidaus.
2012-10-10 13:58:59

Mirė paskutinysis holokaustą išgyvenęs homoseksualus žydas

Mirė paskutinysis holokaustą išgyvenęs homoseksualus žydasGedas Bekas (Gad Beck) II-ojo pasaulinio karo pasipriešinimo prieš nacius dalyvis ir paskutinis žinomas homoseksualus žydas, išgyvenęs holokaustą, mirė Berlyne prieš pat savo 89-ąjį gimtadienį.

Bekas buvo vienas pirmųjų homoseksualų teisių aktyvistų, o taip pat ryžtingas kovotojas už homoseksualų teises itin priešiškai nusiteikusioje ir represyvioje pokario Vokietijos visuomenėje, kur homoseksualumas buvo laikomas nusikaltimu. Jis garsėjo šmaikščiu ir gyvu kalbos stiliumi.
2012-07-23 10:39:00

Likimai. Veidrodyje mačiau ne tai ką norėjau matyti

Likimai. Veidrodyje mačiau ne tai ką norėjau matytiLietuva jau keletą metų nepriima lyties keitimo įstatymo, neįgyvendina Europos žmogaus teisių teismo sprendimo, kuris įpareigoja Lietuvą reglamentuoti lyties keitimą, apibrėžti translyčių asmenų gydymo procedūras. Tuo tarpu Europos translyčių asmenų sąjunga (TGEU) nuolatos didina ne tik savo, tačiau ir kitų LGBT organizacijų narių, kompetenciją organizuodama įvairius mokymus, seminarus.
2012-02-26 14:00:05

Esu laimingas būdamas savimi. Mano gyvenimo istorija.

Esu laimingas būdamas savimi. Mano gyvenimo istorija.Gyvenimas ir laimė daugeliui pasirodys nesuderinami dalykai, tačiau meilėje šie keliai susiduria nuolat. Taip nutiko ir man. Nedrįsčiau teigti, jog buvau laimingas vaikas, bet ar žmonės, neturintys namų ir maisto, neliūdnesni nei mes?
2011-10-12 11:59:23

Mano gyvenimo istorija IV - Spalio 11 d. Atsiskleidimo diena

Mano gyvenimo istorija IV - Spalio 11 d. Atsiskleidimo dienaIki 15 metų gyvenau mažame provincijos miestelyje. Gyvenimas tekėjo savo vaga, kaip ir paprasto Lietuvos vaiko. Įstojus mokytis į vieną iš Klaipėdos mokyklų, ir būnant 16 metų dienas toliau leidau kaip ir visi paaugliai: vakarėliai, panelės, bučiniai ... bet jokio sekso. Tačiau atsimenu vieną momentą kada pirmą kartą mintyse panorėjau pabučiuoti vaikiną, jis buvo mano grupiokas, tačiau tai tik ir liko mintyse kurias aš nuvijau kuo toliau.
2011-10-11 14:00:01

Mano gyvenimo istorija II - Spalio 11 d. Atsiskleidimo diena

Mano gyvenimo istorija II - Spalio 11 d. Atsiskleidimo dienaDar būdamas vaikas supratau, kad esu kitoks. Ne toks kaip dauguma. Bet bijojau kažkam tai pasakyti. Ėjo laikas. Viskas keitėsi, tik ne aš. Gyvenau toliau gyvenimą iš dalies savo. Kovojau su savim ilgai net pats. Bandžiau draugauti su panelėm. Bet iš to nieko gero neišeidavo. Man jos buvo neįdomios, nors kiek ir bandžiau save įtikinti.
2011-10-09 10:00:08

Mano gyvenimo istorija I - Spalio 11 d. Atsiskleidimo diena

Mano gyvenimo istorija I - Spalio 11 d. Atsiskleidimo dienaLygiai 1984.10.11 aš gimiau, mano pasaulį supo mylintys žmonės. Viskas buvo gerai, kol trijų raidžių kombinacija nepalietė manė iš vidaus (gay). Sulaukęs 14 aš jau aiškiai suvokiau: kad ir kaip aš bandysiu teisinti, ginti ar net gintis, aš visąlaik visuomenės akyse busiu žemiausioji kasta. Ir tai tik pradžia viso to, kas manęs laukia.
2011-10-09 09:59:12

Istorija apie mane : „Keliai“

Istorija apie mane : „Keliai“Naujųjų Metų Išvakarės... Lyg tyčia, tenka viską permąstyti, dar kartą it kokį filmą – persukti metus, perskaičiuoti dienas ir valandas ir atsirinkti tai, kas buvo svarbiausia, aktualiausia, išskirti ir sugrupuoti įvykius pagal džiaugsmo, liūdesio skalę, tarsi išrašyti iš savęs visus atradimus, kurie sudrumstė TĄ gyvenimą, kurį gyvenau iki TOS įspūdingos dienos, kai priartėjau prie savęs daug arčiau, nei kad per devyniolika metų, iš vis.
2011-01-01 13:56:44

Artūras Rudomanskis: „Homoseksualių žmonių atsiskleidimas sukelia didelius pokyčius“

Artūras Rudomanskis: „Homoseksualių žmonių atsiskleidimas sukelia didelius pokyčius“Ilgą laiką net ir laisvę atgavusioje Lietuvoje apie homoseksualumą ir homoseksualius žmones nebuvo kalbama. O kai gegužės mėnesį Vilniuje surengtos seksualinių mažumų eitynės pagaliau išprovokavo viešas diskusijas, visuomenės nuomonė, pasak apklausų, tapo tik dar priešiškesnė gėjams ir lesbietėms.

Tokio priešiškumo priežastimi dažnai nurodomas žinių trūkumas – visuomenė bijo to, ko nesupranta, o ir pabrėžtinai konservatyvus viešasis diskursas linkęs demonizuoti daugumos normų neatitinkančius žmones.

Todėl 1988-aisiais LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) organizacijos spalio 11-ąją paskelbė nacionaline atsiskleidimo (angl. „coming out“) diena, skirta prisiminti seksualinių mažumų klausimus.
2010-10-11 19:13:41

Skaudi ta mūsų realybė. Mano istorijos - Spalio 11 d. Atsiskleidimo diena

Skaudi ta mūsų realybė. Mano istorijos - Spalio 11 d. Atsiskleidimo dienaSimpatiškas vaikinas nusišypso – tau ar tavo draugėms?

Šiandien su draugais ir draugėm sėdėjau kavinėj. Netoliese prie staliuko sėdėjo du vaikinai, vienas iš jų – labai simpatiškas. Pasirodo, jis patiko ne tik man, bet ir mano draugėm. Jos nesivaržydamos, be didelių kompleksų garsiai kikeno, nužiūrinėjo jį ir kitaip bandė atkreipti jo dėmesį. Ir aš vėl, eilinį kartą, mintyse pagalvojau – o gal jis tik dar vienas iš tos mažumos, kuriai patinka ta pati lytis. Ir gal tie jo nuostabių akių žvilgsniai svaičiojami į mūsų staliuko pusę buvo visai ne joms, o man? Žinoma, pamąstymai ir lieka pamąstymais, bet, kartais taip jau būna, tiesa?
2010-10-11 18:24:00

Homoseksuali tėvystė: tarp svajonės ir realybės

Homoseksuali tėvystė: tarp svajonės ir realybėsVis daugiau šalių pasaulyje pripažįsta homoseksualių žmonių teises: įteisina ne tik tos pačios lyties porų partnerystės, santuokas, bet ir suteikia teisės įsivaikinti ar globoti vaikus. Tiesa, Lietuvoje įstatymai tos pačios lyties poroms neleidžia nei tuoktis, nei įsivaikinti, tačiau tai nereiškia, kad homoseksualios poros neaugina ir nenori susilaukti vaikų.
2010-06-08 12:22:55

Pirmosios „Baltic Pride“ eitynės Vilniuje įvyko! (atnaujinta foto)

Pirmosios „Baltic Pride“ eitynės Vilniuje įvyko! (atnaujinta foto)Vilniuje pirmųjų Lietuvoje homoseksualų ir jiems prijaučiančiųjų eitynių „Už lygybę“ dalyviai - apie 350 žmonių - nuėję pusę numatyto kelio sustojo. Protestuotojai paleido dūminius užtaisus, taip pat švilpė bei ragino susidoroti su jais, todėl buvo nuspręsta toliau neiti. Visgi, dalyvių manymu, eisena – tai pergalė prieš homofobiją.

Gėjų eitynės – suplevėsavo vaivorykštė. Prie užkardų prijungtas elektros šokas, tačiau skraido buteliai. Homoseksualams – įžeidimai, šie atsako bučiniais.
2010-05-09 17:59:43

„Mano trokštama dukrytė greit bus mano sūnumi“

„Mano trokštama dukrytė greit bus mano sūnumi“Supratusi, kad jos paauglė dukra žūtbūtinai nori tapti berniuku, Džekė Džons (Jacky Jones) tik pradėjo jos sielą ir sąžinę supurčiusią kelionę. Tai − jos šeimos jausmų kupina istorija.

52 metų namų šeimininkė Džekė iš Viltširo (Wiltshire) sako: „Buvimas mama yra sunkiausias darbas pasaulyje. Nėra vadovėlių, kaip išauginti vaikus, tačiau yra kelionės ritualai, kurių visi tikisi: pirmasis dantukas, pirmieji žingsniai…

Bet yra dalykų, kurių niekada negali tikėtis: kaip kad tavo mažoji mergaitė sakanti, kad nori tapti berniuku. Ne šiaip neklaužada, o berniuku. Tiesiogine šio žodžio prasme.
2010-02-03 11:40:15

Tėtis Raminta, arba draugams – moteris, valstybei – vyras

Tėtis Raminta, arba draugams – moteris, valstybei – vyrasKiekvieną savaitgalį – ta pati procedūra: įvedus elektrodą į barzdaplaukio kanalą, pusę minutės kęsti silpnos elektros srovės keliamą skausmą. Ir taip – trejus metus, kol visam laikui išnyko požymis, nurodantis, kuo gimė vilnietė Raminta (vardas pakeistas – DELFI). Pase, ant banko kortelės, darbe naudojamo elektroninio pašto adrese iki šiol nurodytas tėvų duotas vyriškas vardas, nors dar pernai jai buvo atlikta lyties pakeitimo operacija.

Skeptikams, besišaipantiems iš transseksualų noro fiziškai priklausyti tai lyčiai, kuria jaučiasi esą, Raminta siūlo nueiti kelią, kurį ryžosi įveikti ji, pradėjusi nuo Rusijoje įsigytų hormonų, atsispyrusi medikų siūlymams gydytis psichiką, ištvėrusi tūkstančių litų kainavusią operaciją Tailande ir iki šiol sukelianti nuostabą, kai parduotuvėje ištiesia kortelę su vyriška pavarde.
2009-10-29 11:28:46

Mano gyvenimo istorija - Spalio 11 d. Atsiskleidimo diena

Mano gyvenimo istorija - Spalio 11 d. Atsiskleidimo dienaIlgą paauglystės laikotarpį blokavau savo identitetą, mintis, apsimečiau kad nesuprantu kas esu ir ko noriu, bandydamas gyventi dešimtukais mokykloje ir universitete, vaikščiodamas į bažnyčią ir darydamas viską "ko nori Dievas". Tačiau kaip anksčiau ar vėliau visi suprantame kad gyvename ne dėl to, kad kiti matytų kaip reikia gyventi, bet dėl savęs - ieškodami kaip save realizuoti, su kuo norime gyventi, prie ko traukia mūsų širdis. Iš tiesų ko dabar labiausiai gailiuosi - kad nepradėjau gyventi anksčiau - neturėjau paaugliškų meilių ir pan. Gal todėl man valentino diena ir neprigijo.

Pirmiem pasakiau pusbroliui ir jo draugei - su kuriais nuomavomės bendrą butą. Pasisakiau bijodamas kad neprims nesupras. Bet kadangi priėmė paprastai ir šiltai, tai mane paskatino pasisakyti ir savo kitiems artimiausiems draugams. Gal man pasisekė, o gal iš tikrųjų universitetinis jaunimas yra tolerantiškas net ir Lietuvoje. Deja, tėvams pasakyti nedrįsau dėl to kokie aršūs jie katalikai yra.
2009-10-10 23:45:01

Mano gyvenimo istorija III - Spalio 11 d. Coming Out Day

Mano gyvenimo istorija III - Spalio 11 d. Coming Out DayMano istorija pasirodys kai kam eilinė, kai kam kažkas naujo ar negirdėto, bet jau taip nutiko ir nieko nebepakeisi. Ištikrųjų gailiuosi, kad pasakiau truputėlį per anksti. Šiaip pats esu gan silpnas žmogus, tad su tuo susitaikyti vis dar reikia laiko, nors ir prabėgo jau 3 metai… Žmonės kurie sužinojo – to turbūt nesupras niekada… O tie žmonės kaip suprantama yra mano tėvai. Tos nakties nepamiršiu gyvenime – naktis kupina skausmo, pilna ašarų ir svarbiausia nenoro suprast kitų skausmo ir gyvenimo keliamų sunkumų..

Esu kilęs iš provincijos, nors ir apskrities centro, bet kultūriniu ir tolerantiškumo požiūriu – provincijos. Ten tokios lytinės orentacijos žmonių – kaip gėjai ar lesbietės “nėra” (arba bent jau niekur nepamatysi ar neišgirsi apie tokia situacija – tad tam kraštui tai yra visiškai neįprasta). Ką tuo noriu pasakyti? O gi kad mano tėvų psichologijoje yra susiformavęs tik vienas žmogaus vertinimo matas – heteroseksualumas. Kitos apraiškos ir formos lieka nesuprastos.
2008-10-12 03:05:56

Mano gyvenimo istorija - Spalio 11 d. Coming Out Day

Mano gyvenimo istorija <i>- Spalio 11 d. Coming Out Day</i>10 metų savęs ieškojimo. Milijonas minčių. Daugybė paaugliškų bandymų įsimylėti vyrą. Tuo metu aš nežinojau, kas su manim darosi ir kodėl. Nežinojau kaip į tai reaguoti ir su kuo kalbėtis. Metams bėgant aistra moterims tik didėjo, kaip didėjo ir vyriškos lyties susidomėjimas manimi. Nuobodūs pasimatymai ir draugių spygčiojimai “koks jis nuostabus!”. Nenoriu…Pajutau, kad nekaltas moters prisilietimas suvirpina mane labiau nei įsimylėjusio vyro bučiniai. Supratau, kad vaikiški norai tiesiog būti šalia draugių išaugo į sąmoningą meilę moterims.
2008-10-11 20:30:07

Liūdnas bažnyčios palikimas mano gyvenime

Liūdnas bažnyčios palikimas mano gyvenimeGerard A. Cabbera rašo:

Popiežiaus Benedikto XVI-ojo vizitas JAV privertė mane apmastyti tai, kad esu gėjus ir užaugintas kataliku, ypač, todėl, kad jau praėjo keletas metų, kai aš padaviau teismui ieškinį prieš Katalikų Bažnyčią.

Mane tvirkino kunigas, kai aš buvau vaikas jaunimo seminarijoje. Tuo metu aš norėjau tapti kunigu – tai buvo vienintelis dalykas, kuo aš tikrai norėjau tapti. Tai buvo mano vaikystės fantazija – daryti gerus darbus ir būti arčiau Dievo. Tvirkinimas įvyko tais audringais metais, kai berniukas virsta vyru. Tai, kad buvau gėjus, bijojau ir buvau vienišas – šiuos metus padarė dar sunkesniais.

Mano kunigas įgijo mano pasitikėjimą – kaip aš galėjau juo nepasitikėti? – ir tuomet mano pasitikėjimą panaudojo kaip ginklą, kad pasinaudotų manimi. Jis man pasakė, kad aš tikrai būsiu nelaimingas, kadangi esu gėjus ir vienintelis mano šansas atsilaikyti gyvenime – tapti tokiu kaip jis. Jis mane mokė bijoti tiesos – jis mane drąsino jausti nepagarbą ir gėdą sau, savo kūnui, savo seksualumui, šeimai, tai, kad aš Puerto-Rikietis, dėl blogų manierų prie stalo.
2008-05-06 13:38:16

Jacek Maciej Krawczyk: Būti gėjumi mažame mieste

Jacek Maciej Krawczyk: Būti gėjumi mažame mieste„Adomas N. - pydaras“, su tokiais ir panašiais teiginiais nėra sunku susidurti Lenkijos miestuose ir miesteliuose. Užtenka pažvelgti į namų sienas, laiptines, praeiti pro požemines perėjas. Mano miestas šiuo atžvilgiu nėra išskirtinis.

Praleidžiant šių užrašų ant sienų „estetiškumą“, norėčiau pažvelgti į homofobijos problemą. Iš mano stebėjimų galima pamanyti, kad žmonės mano, jog gėjai yra kažkur Amerikoje, bet ne pas mus. Ir nežinia ar juoktis, ar verkti. Iš tyrimų matome, kad daugmaž kas dešimtas gatvėje einantis žmogus turi homoseksualių potraukių.
2008-04-21 13:25:41

Aš palikau savo merginą dėl vyro

Aš palikau savo merginą dėl vyroAdamas Jamesas (29) ryžosi palikti savo merginą, su kuria draugavo aštuonis metus, susitaikęs su tuo, jog jis yra gėjus.

Daugybė vaikinų teigia, jog suvokė esą homoseksualūs 8, kiti 12, kiti apskritai teigia žinoję tai nuo pat gimimo. Tačiau mano atveju taip nebuvo. Iki pat universiteto aš nebuvau permiegojęs su niekuo, nors man teko bučiuoti merginą. Aš vartydavausi lovoje su geriausiu draugu, bet kaip aš suprantu, daugybė heteroseksualių vaikinų (ir merginų taip pat) taip irgi elgiasi brendimo laikotarpiu. Mes tiesiog apsimesdavome, jog taip darytume, jei vietoj vieno iš mūsų būtų mergina.
2006-11-12 21:19:30

Slaptieji gėjaus dienoraščiai

Slaptieji gėjaus dienoraščiaiKą ten slepi nuo savęs?
REGIMANTAS TYNIUS

Darwino teorijos paneigimas jūros paplūdimyje
Vežuosi mažą, bet šviesų ir lengvą suvenyrą nuo jūros, lyg švelnų bangų kranto akmenuką (kai paguldai jį ant delno, jauti jo šilumą, o jis, aišku, jaučia manąją).

...Kažkoks vyrukas po karšta saule per dieną mindžikuoja prie kopos ir duobę smėlyje mina. Neturi nei draugo, nei pažįstamo. Gal atsiskyrėlis, gal užsienietis, gal vienuolis. Kaip ir aš. Tad kodėl negalime būti dviese? Logiška.

(O aš jam reikalingas?..)

- Nesutrukdysiu, jūs ko nors laukiate? - kvailai užkabinu.

- Puikus klausimas, - sublizga saikinga šypsena.

- Blogų neuždavinėju, - atblizginu atgal...

2005-06-30 15:00:13

Tiesa pati Jus suras (arba Vedęs gėjus ieško laimės)

Tiesa pati Jus suras (arba <i>Vedęs gėjus ieško laimės</i>)Sveiki! Man 27 metai, aš noriu papasakoti Jums apie save. Gal jums ši istorija pasirodys neįtikėtina, bet visa kas nutiko yra tikra tiesa. Noriu kalbėti apie tai, kad kiekvienas iš Jūsų surastų savo gyvenimui kelią atitinkantį Jūsų tikrąjį AŠ. Kiek save pamenu, visada į vaikinus žiūrėjau kiek kitaip, nei i merginas. Dar būdamas mažametis jaučiau, kad vaikinai mane domina labiau, nei priešingoji lytis. Metams bėgant, pastebėjau, kad mano požiūris šia tema skiriasi nuo aplinkinių žmonių požiūrio ir pradėjau galvoti, kad su manimi yra kažkas negerai. Valingai slopinau savo polinkį į vyrus ir stengiausi bendrauti su merginomis. Dabar galiu pasakyti, kad gyvenau meluodamas pats sau.
2005-01-26 21:44:58

Gyvenimas be meilės - nuolatinis savęs apgaudinėjimas

Gyvenimas be meilės - nuolatinis savęs apgaudinėjimas„mano elgesio keistumas paaiškinamas vienu žodžiu - homoseksualumas“

Gėdinga paslaptis - kitaip nepavadinčiau norėdamas aprašyti tuometinius savo jausmus, atsivėrė man dar vaikystėje. Iš ten, mano atmintyje iškyla pirmieji signalai patvirtinantys mano dabartinį susivokimą. Štai sėdžiu ant galinės automobilio sėdynės, spoksau į besišypsanti ir susivėlusį pusbrolį ir staiga nustembu pajutęs keistą, nepatirtą trauką jam. Aš augau, bet vis dar nesupratau, kad tai lytinio potraukio tokiems pat berniukams kaip ir aš apraiška. Tada nujaučiau, kad manyje kažkas ne taip, bet nieko pakeisti nebegalėjau.

2003-09-09 07:58:17

ESU GĖJUS - 20 mečio Arturo išpažinimai.

ESU GĖJUS - 20 mečio Arturo išpažinimai.“Mokyklos direktorius išsiuntė mane pas psichiatrą”

Rūpestingai apsirengęs, bet be dėmesio puošnumui ir, tikrai, savo elgsena nekuriantis žvaigždės įspūdžio. Nuoširdus ir patiklus. Būtų gerai, jeigu dosniau šypsotųsi. Na, būtent dabar, jam 19 - ka metų, nes gimtadienis už poros mėnesių. Bet nori sakyti, kad jam 20 m. Prieš kalbėdamas, minutėlę svarsto. Kai iš magnetofono juostelės perrašinėjau ši pokalbį, nereikėjo jo taisinėti Be abejo: nežiūrint į sunkų startą Arturas ras kelią savo gyvenimui. Žino ko nori ir jaučia savo vertę. Jo istorija yra labai įdomi. Įsitikinkite patys!

2002-06-08 09:24:41Asmenybės po kauke
„Tai iškrypimas ir liga, reikia sankcijų“ – kurių žymių Lietuvos politikų nuomonė apie LGBT asmenis pasikeitė kardinaliai

„Tai iškrypimas ir liga, reikia sankcijų“ – kurių žymių Lietuvos politikų nuomonė apie LGBT asmenis pasikeitė kardinaliaiPortalas tv3.lt surinko dalies Lietuvos prezidentų, esamų ir buvusių aukštų politikų ir Seimo narių pasisakymus apie LGBT bendruomenę bei tos pačios lyties asmenų partnerystę. Lyginat praeities ir dabarties pasisakymus, nesunku pastebėti, kaip keitėsi, o galbūt kaip tik nesikeitė kai kurių politikų pažiūros.
2021-08-09 08:25:55

Kaip aršus MMA kovotojas naktį tampa „drag“ gražuole Lola

Kaip aršus MMA kovotojas naktį tampa „drag“ gražuole LolaBokso pasaulyje Diego Garijo yra žinomas kaip įnirtingas kovotojas „Dos Pistolas“. Tačiau jis turi ir antrąjį savo veidą – kartais persirengęs moterimi jis virsta žaviąja Lola.
2021-02-05 19:30:11

Ellen DeGeneres – apie išsilaisvinimą, skausmą ir vaikus

Ellen DeGeneres – apie išsilaisvinimą, skausmą ir vaikusBeveik 40 metų televizijos laidų vedėja, komikė, aktorė ir prodiuserė Ellen DeGeneres gyveno kaustoma paslapties apie savo seksualinę orientaciją. Kai būdama 19-os apie tai prisipažino tėvui, turėjo išsikraustyti iš namų. Šiandien ji džiaugiasi galėdama gyventi nesislapstydama, nors ir pavargo atsakinėti į klausimą, ar neplanuoja turėti vaikų.
2021-01-25 19:05:10

Dvi lesbietės inicijavusios esminius pokyčius Baltuosiuose rūmuose

Dvi lesbietės inicijavusios esminius pokyčius Baltuosiuose rūmuose1977 m. kovo 26 d. pora lesbiečių feminisčių aktyvisčių, palaikančių slaptus santykius, surengė pirmąjį susitikimą LGBT+ teisių klausimu Baltuosiuose rūmuose. Tai padarė milžinišką pokytį lygybės srityje.
2020-12-30 10:00:42

Netradicinė „Gulbių ežerą“ sukūrusio P. Čaikovskio lytinė orientacija tapo jo mirties priežastimi?

Netradicinė „Gulbių ežerą“ sukūrusio P. Čaikovskio lytinė orientacija tapo jo mirties priežastimi?Išgirdus Piotro Čaikovskio (Пётр Ильи́ч Чайко́вский), puikiai žinomo simfonijų, operų, tokių kūrinių baletui kaip „Gulbių ežeras“ ar „Spragtukas“ autoriaus vardą, kaip mat įsivaizduojame pirmąjį tarptautiniu mastu išpopuliarėjusį Rusijos kompozitorių.
2020-11-07 13:56:56

P. Almodovaras – melodramatiškas Ispanijos režisierius

P. Almodovaras – melodramatiškas Ispanijos režisierius Jeigu kalbėtume apie Ispanijos kiną, jo vienvaldžiu karaliumi galėtume laikyti Pedro Almodóvarą, kuris yra bene žinomiausias šalies režisierius pasaulyje. Jo kūryba prasidėjo su naujos demokratijos pradžia valstybėje, kai 1975 m. mirė ilgametis diktatorius Francisco Franco, valdęs Ispaniją nuo perversmo pabaigos. Išgarsėjęs dėl melodramatiškų, kičinių filmų, persmelktų ryškių spalvų, kaimo ir Madrido peizažų, moterų ir LGBT veikėjų, autorius sukūrė savo kino kalbą, kurią atpažįsta bent vieną jo filmą matę žiūrovai.
2019-07-13 09:15:28

20 kino žvaigždžių, viešai pareiškusių apie savo homoseksualumą

20 kino žvaigždžių, viešai pareiškusių apie savo homoseksualumąVisame pasaulyje LGBT bendruomenė vis garsiau ima atvirai kalbėti apie savo gyvenimo būdą, problemas su kuriomis tenka susidurti ir asmeninio gyvenimo peripetijas. Bendruomenės dalimi yra tiek eiliniai žmonės tiek didžiulės ekrano žvaigždės.
2019-07-10 09:11:18

Ką reiškia mylėti translytį? „Jo tranzicijos metu man reikėjo pagalbos, o jos neradau“

Ką reiškia mylėti translytį? „Jo tranzicijos metu man reikėjo pagalbos, o jos neradau“Su savo vaikinu susipažinau 2016-ųjų gruodį naktiniame klube per Kalėdų vakarėlį Redžainoje (Kanada). Patraukė jo mėlynos akys ir mielas veidas.
2019-04-24 09:45:34

Tomas Vytautas Raskevičius: apie aktyvizmą, drąsą būti savimi ir „Kapeiką“ Kaune

Tomas Vytautas Raskevičius: apie aktyvizmą, drąsą būti savimi ir „Kapeiką“ Kaune„Neišsiųsti CV“ – lengvi klausimai kebliems žmonėms. Jų pirmtakas – atminimų knygelės ar anketų sąsiuviniai, kuriuos mokykloje užpildyti prašydavo tavo bendraklasės. Tiesmuki klausimai taip pat yra tarsi lakoniški CV punktai, tik dėl savo nepatogių atsakymų niekada nebūtų išsiųsti. Toks psichologinis Lietuvos asmenybių archyvas sudarytas pasitelkiant 20 bendrų ir 3 asmeninius klausimus. Kviečiame susipažinti su Tomu Vytautu Raskevičiumi:
2019-03-19 09:00:08

Iš Lenkijos atvykęs Laurynas su vaikinu atrado laimę Kaune

Iš Lenkijos atvykęs Laurynas su vaikinu atrado laimę KauneKai man suėjo aštuoniolika, tvirtai norėjau persikraustyti į Lietuvą. Nors gimiau Lodzės mieste Lenkijoje, jaučiausi ne lenku, o lietuviu. Mano močiutė buvo lietuvė – dėl jos ir susidomėjau savo šaknimis. Kuo daugiau gilinausi, tuo labiau pamilau Lietuvą.
2018-07-15 10:05:14

Kaunietė Dovilė: esu biseksuali, verslininkė, veganė ir nežadu įsikibti vienos tapatybės

Kaunietė Dovilė: esu biseksuali, verslininkė, veganė ir nežadu įsikibti vienos tapatybėsA Kai pasakojau apie save knygai „Lietuva atsiskleidžia: 99 LGBT+ istorijos“, įvyko paradoksali situacija: galutiniame interviu liko nepaminėta, kad esu biseksuali. Kai tai pamačiau, kilo įvairūs jausmai. Visų pirma buvo juokinga, kad patvirtinau stereotipą apie veganus – knygoje apie LGBT+ bendruomenę daugiau išdidžiai papasakojau apie tai, kad esu veganė... Kartu buvo kiek liūdna, nes man svarbu kalbėti apie biseksualumą, kuris vis dar dažnai lieka nematomas. Tas interviu buvo puikus tokio nematomumo pavyzdys.
2018-07-08 11:00:27

Slaugytoju dirbantis Danilas: „Vargina apsimesti, kad esi kitos lyties nei jautiesi“

Slaugytoju dirbantis Danilas: „Vargina apsimesti, kad esi kitos lyties nei jautiesi“Esu būsimas slaugytojas. Dabar studijuoju antrame kurse, atlikinėju praktiką. Sekasi neblogai, visai įdomu. Aišku, kaip ir visur, būna keistų situacijų. Tarkim, man reikia praktikos metu užsidėti kortelę su vardu ir pavarde. Praeitais metais dar klausiau leidimo, ar galiu užsirašyti „Danilas“, nes kol kas nesu pasikeitęs savo dokumentų.
2018-07-01 10:00:07

Jaudinančios dviejų vyrų vestuvės: emigranto Viktoro meilę palaikė vaikai ir buvusi žmona

Jaudinančios dviejų vyrų vestuvės: emigranto Viktoro meilę palaikė vaikai ir buvusi žmonaPirmaisiais nepriklausomos Lietuvos metais buvau paauglys. Tais laikais bijojau atsiskleisti, bet žmonės vis tiek apkalbėdavo, užgauliojo. Gal išvaizda buvo kitokia, gal manieros. Man buvo taip baisu, kai kas mokykloje sušukdavo: „ei tu, gėjau, toks ir anoks!“.
2018-06-24 10:00:00

Homoseksualus karys R. Skabickas: „Ginsiu piliečius nepriklausomai nuo to, kaip jie žiūri į mane“

Homoseksualus karys R. Skabickas: „Ginsiu piliečius nepriklausomai nuo to, kaip jie žiūri į mane“Tarnauju Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnyboje. Mūsų tarnyba stebi jūrą ir pakrantes, gauna duomenis iš radarų. Mano darbas daugiau organizacinio pobūdžio: sudarinėti budėjimų grafikus, vykdyti kovinį pasirengimą, vesti karines pratybas. Esu štabo laivūnas – tai septintas laipsnis iš devynių pagal puskarininkių hierarchiją.
2018-06-16 08:16:32

Mados taisyklių laužytojas

Mados taisyklių laužytojas„Versace fenomenas“ – taip pasauliniai mados žurnalai apibūdina visą didžiojo mados meistro Gianni Versace (1946–1997) kūrybinį kelią. Šiemet suėjo 20 metų nuo tos dienos, kai vieną saulėtą rytą Majamyje ant namų slenksčio buvo nušautas vienas garsiausių mados kūrėjų ir provokatorių, kurio ekstravagantišką kūrybą mėgo nuo scenos ir kino žvaigždžių iki karališkų šeimų atstovų.
2018-04-30 13:56:28

Tomas Fordas – režisierius ir dizaineris, aprengęs pusę Holivudo

Tomas Fordas – režisierius ir dizaineris, aprengęs pusę HolivudoTomas Fordas – garsus mados dizaineris, turintis savo vardo ženklą. Tačiau vertinant pagal sukurtų filmų kiekį, yra tarsi visiškas kino naujokas. Jis režisūros kolekcijoje – viso labo du filmai, kuriuos skiria septynerių metų pertrauka. Tačiau abu šie filmai pelnė tiek žiūrovų, tiek kritikų ir Akademijos pripažinimą. Kai kurie net sako, kad šių filmų estetika ir stilius pakylėjo meninį kiną į naują lygmenį.
2017-06-29 10:43:03

Kova už žmogaus teises: 8 LGBT+ teisių gynėjai

Kova už žmogaus teises: 8 LGBT+ teisių gynėjaiŽmogaus teisių situacija LGBT asmenims nors ir lėtai, tačiau gerėja. Dabar jau 1mlrd. žmonių gyvena šalyse, kuriose įteisintos tos pačios lyties santuokos. Tačiau yra šalių, kur už homoseksualius santykius baudžiama mirtimi. GayLine.lt skaitytojus norime supažindinti su LGBT žmogaus teisių „fronto linijos“ kovotojais.
2016-07-17 11:12:12

Susipažinkime: Cason Crane, jaunuolis įveikęs aukščiausias viršukalnes

Susipažinkime: Cason Crane, jaunuolis įveikęs aukščiausias viršukalnesNuotykių ieškotojas ir rizikos fanas, 23-metis Cason Crane aplankė daugiau nei 70 šalių visuose septyniuose žemynuose. Savo kelionėse jis plaukė pro negyvenamas džiungles, jojo arkliais per Mongoliją, keliavo atokiausiuose Žemės kampeliuose.
2016-03-30 11:07:17

Buvusio V. Landsbergio patarėjo planuose – tuoktuvės su vyru

Buvusio V. Landsbergio patarėjo planuose – tuoktuvės su vyru Daugiau nei prieš savaitę vykusių seksualinių mažumų eitynių "Už lygybę" atgarsiai netyla iki šiol. Kad ir kaip būtų, nemaža dalis parado dalyvių buvo užsieniečiai arba užsienyje gyvenantys lietuviai. Vienas jų – orientacijos neslepiantis 45-erių politologas, diplomatas, aktorius Darius Sužiedėlis, gyvenantis JAV.
2013-08-10 12:00:03

„Tiuringo mašina“ – didžiausias XX a. britų išradimas

„Tiuringo mašina“ – didžiausias XX a. britų išradimasUniversaliąja Tiuringo mašina vadinama abstrakti skaičiavimo mašina, formalizuojanti algoritmų sąvoką. Ją žymus matematikas Alanas Turingas pasiūlė 1936 metais. Laikoma, kad taip gimė informatika, nes šios mašinos veikimo principas yra visų šiuolaikinių kompiuterių pagrindas. Tad Turingą pelnytai galime vadinti informatikos mokslo tėvu.
2013-04-02 11:46:34

Žymiausi Rusijos gėjai

Žymiausi Rusijos gėjai Rusija sukėlė tikrą šurmulį, sumaniusi naują įstatymą dėl „homoseksualizmo propagandos“ draudimo. Kol kas dar neaišku, kaip naujajame įstatyme bus apibrėžta ši „propaganda“, tačiau jei šis įstatymas bus analogiškas tam, kurį jau priėmė Sankt Peterburgo valdžia, bus uždrausta bet kokia medžiaga, kuri „formuoja nuomonę“, kad tos pačios lyties asmenų meilė yra tokia pati, kaip ir tradicinė. Šis įstatymas prieštarautų Jungtinių Tautų rezoliucijai dėl žmogaus teisių, kuri draudžia diskriminaciją seksualinės orientacijos pagrindu, rašoma slon.ru.
2013-02-03 07:30:21

Susipažinkime. Cyndi Lauper: „Netylėsiu, kai žmonėms atimamos teisės“

Susipažinkime. Cyndi Lauper: „Netylėsiu, kai žmonėms atimamos teisės“Gėjų ikona Cyndi Lauper išleido autobiografinę knygą „Cindy Lauper: Memuarai“, kurioje pasakojo apie sudėtingą kelią į pramogų verslo viršūnes, apie lytinę prievartą, kurios auka buvo ne vieną sykį, ir apie tai, kodėl ji yra ištikima LGBT bendruomenės sąjungininkė, ginanti šios bendruomenės teises.
2012-11-03 12:38:23

April Ashley – pirmoji transseksualė, apdovanota Britanijos Imperijos ordinu

April Ashley – pirmoji transseksualė, apdovanota Britanijos Imperijos ordinuGeorge Jamieson, gimęs vyru, tapo pirmuoju Didžiosios Britanijos piliečiu, kuriam buvo pakeista lytis. Kuomet tai nutiko, jis papuolė į laikraščių, karštai aptarinėjusių šį įvykį, antraštes. Šiandien 77-ių aktorė ir aktyvistė April Ashley jau beveik nebepamena savo gimimo vardo. Dar daugiau, ji tapo pirmąja transseksuale, apdovanota Britanijos Imperijos ordinu.
2012-07-08 09:00:08

Bruklino muziejuje atidaryta Keith Haring’o paroda

Bruklino muziejuje atidaryta Keith Haring’o parodaBruklino muziejuje trims mėnesiams duris atvėrė vernisažas, kuriame pristatomas išsamiausias ankstyvųjų legendinio Keith Haring‘o darbų albumų rinkinys. Grafiko – nuoseklaus kovotojo už žmogaus teises ir gėjaus aktyvisto.
2012-03-27 09:00:10

Č.Milošas. Žydrasis romansas

Č.Milošas. Žydrasis romansas„Pornografiją mėgstu, bet erotomanu niekada nebusiu” – 1931 metais Česlovas Milošas rašė Jaroslavui Ivaškevičiui. Galų gale iš saugyklų ir archyvų ėmė kilti judviejų laiškai – dokumentai liudijantys apie pusę amžiaus trukusią draugystę. O galbūt meilę?
2012-01-23 07:28:37

Tikrasis amžinųjų vertybių ir tradicijų puoselėtojų veidas?

Tikrasis amžinųjų vertybių ir tradicijų puoselėtojų veidas?Prieš keletą dienų buvusio JAV Prezidento Dž. Bušo homofobiškos politikos architektas, jo rinkimų kampanijos vadovas Kenas Mehlmanas prisipažino esąs gėjus. Šis politikas buvo smaigalyje visų pastangų, kuriomis buvo siekiama uždrausti homoseksualų sąjungas atskirose valstijose. Ar tai išimtis? Ne, deja, tai dėsningumas. Moksliniai tyrimai rodo, kad homofobams būdingas latentinis homoseksualumas. JAV tai jau tradicija, kuomet ir vėl paaiškėja, kad aršus kovotojas už „vertybes ir tradicijas“, eilinį sykį slapta tiesiog slepia savo homoseksualumą. Savo skaitytojams siūlome dešimtuką didžiųjų tradicijų ir vertybių „gynėjų“:
2010-08-29 15:49:05

Sutikime Raewyn Connell

Sutikime Raewyn ConnellRaewyn Connell (gim. 1944) gimė kaip Robert William Connell, ši moteris yra įtakingiausia Australijos sociologė. Jos tyrinėjimų sritis varijuoja nuo didelės apimties klasių dinamikos, skurdo ir švietimo, žinių sociologijos, seksualumo ir AIDS prevencijos iki socialinės kaitos ir socialinės lyties sąsajų. Parašiusi knygą „Masculinities“ (1995) ji tapo šios srities tyrinėjimų pradininkė. Raewyn Connell šiuo metu yra Sidnėjaus universiteto profesorė.

2010-08-15 17:17:42

Lyties nustatymas sporte – ne naujiena

Lyties nustatymas sporte – ne naujiena2009 m. pasaulio lengvosios atletikos čempionatas buvo nepaprastas ne tik todėl, kad Usainas Boltas pagerino prestižinių distancijų – 100 ir 200 m. - pasaulio rekordus, bet ir dėl to, kad sporto komentatorių lūpomis svarstymai apie lytiškumą pateko net į pačius konservatyviausius namus. Prieš metus prasidėję ginčai, ar vidutinių distancijų bėgikė Caster Semenya iš Pietų Afrikos respublikos iš tikrųjų yra moteris, tęsiasi iki šiol, o taško istorijoje padėti vis nepavyksta Tarptautinei lengvosios atletikos federacijai atidedant savo tyrimo paskelbimą.
2010-06-30 10:40:03

Pasaulinio garso homoseksualų teisių gynėja gimė Lietuvoje

Pasaulinio garso homoseksualų teisių gynėja gimė LietuvojeNors LGBT (Lesbietės, gėjai, biseksualai ir transseksualai) judėjimas Lietuvoje dar tik formuojasi, tačiau, pasirodo, lietuviams yra kuo didžiuotis ir šioje srityje. Emma Goldman, homoseksualų teisių pionierė, kažkada JAV dešiniųjų pavadinta pavojingiausia JAV moterimi, 1869 m. gimė ne kur kitur, o Kaune. Žydų kilmės kaunietė, dar kurį laiką gyvenusi ir dabartiniame Akmenės rajone, Papilės miestelyje, anarchistė Emma Goldman tikėjo absoliučia žmogaus laisve ir visą gyvenimą gynė žodžio laisvę, galimybę kontroliuoti gimstamumą, moterų lygybę ir teisę būti nepriklausomomis, seksualinę laisvę, būtinybę panaikinti šauktinių kariuomenę, plėsti darbininkų teises ir teisę organizuoti profesinės sąjungas.
2010-06-17 12:45:50

Įtakingiausia XXa. moteris – lesbietė?

Įtakingiausia XXa. moteris – lesbietė?Nors visuomenei bene labiausiai žinomi garsūs gėjai Freddy Mercury, Pedro Aldomovar ir kt., tačiau homoseksualios moterys gali taip pat didžiuotis savo tarpe turinčios ne ką mažiau spindinčių asmenybių tokių kaip Eleanora Roosevelt, kurią „Encyclopedia of Lesbians“ vadina įtakingiausia XX a. moterimi. Nors turbūt atsirastų nemažai, teigiančių, kad pasakyta per daug skambiai, tačiau Eleanora Roosevelt pasaulyje gerai žinoma žmogaus teisių gynėja, politikė, straipsnių autorė ir... lesbietė.
2010-06-12 10:00:28

Dolce ir Gabbana, Adam Lambert, Melissa Etheridge, Pierre ir Gilles ...

Dolce ir Gabbana, Adam Lambert, Melissa Etheridge, Pierre ir Gilles ...Šiais laikais jau nieko nebestebina, kad didelė dalis kūrybingų, meniškos sielos vyrų save drąsiai įvardija homoseksualais. Tai ypač ryškiai atsispindi mados pasaulyje, kuriame ryškiausius kūrinius yra sukūrę homoseksualūs asmenys. Būtent šie vyrai sugeba iš tiesų suprasti, ko nori tiek vyrai, tiek ir moterys ir pateikia tikrus aprangos šedevrus.

Domenico Dolce (1958 rugsėjo 13) ir Stefano Gabbana (1962 lapkričio 14) – Italijos dizaineriai, 1985 metais įkūrę savo vardo mados namus. Pradėjo dirbti kurdami drabužius kitoms įmonėms, o jau 1986 metais susilaukė tarptautinio pripažinimo. 2005 metais įmonės apyvarta siekė apie 750 mln. eurų. Šiuo metu „Dolce&Gabbana” kuria viršutinius ir apatinius drabužius, prabangos prekes bei drabužius vaikams.
2010-05-08 10:00:59

Po kauke: John Atherton – vyskupas, pakartas pagal jo paties sukurtą įstatymą (1598-1640)

Po kauke: John Atherton – vyskupas, pakartas pagal jo paties sukurtą įstatymą (1598-1640)1640 metais John Atherton Vaterfordo ir Lismoro vyskupas buvo pakartas Airijoje už sodomiją, remiantis tuo pačiu įstatymu, kurį jis ir padėjo sukurti. Sensacingasis Atherton atvejis buvo dažnai cituojamas XVII ir XVIII a. kaip perspėjimas, koks likimas laukia vyrų, kurie įsitraukia į tos pačios lyties santykius.

Atherton gimė turtingoje šeimoje 1598 metais Anglijoje, Somersetshire, gavo išsilavinimą Oksfordo universitete. Kažkuriuo metu jaunystėje, tikriausiai Oksforde, jis turėjo lytinių santykių su kitu vyru. Nėra žinoma kiek ilgai šie santykiai truko ir ar jis nuolat siekė lytinių kontaktų su kitais vyrais.
2008-12-28 13:22:05

Po kauke: Popiežius Julijus III (1487-1555)

Po kauke: Popiežius Julijus III (1487-1555)Julijus III (lot. Julius III, Romos katalikų bažnyčios popiežius nuo 1550 m. iki 1555 m.) pasižymėjo vienu liūdniausiai pagarsėjusių homoseksualumo skandalų popiežystės istorijoje.

Julijus III (tikrasis vardas - Giovanni Maria Ciocchi del Monte) gimė 1487 m. Jis studijavo teisę Perudžoje ir Bolonijoje, vėliau tapo dvasininku. Jis ėjo įvairias oficialias pareigas popiežiaus žemėse, kol galiausiai 1536 metais tapo kardinolu.

Jo globėjas buvo pats popiežius Julijaus II, kurį 1511 metų Pizos susirinkimas pripažino „gėdingomis piktžaizdėmis apaugusiu sodomitu“. Istorinės teisybės vardan reikia nepamiršti, kad susirinkimą surengė Julijaus II priešai - Šventosios Romos imperijos imperatorius Maksimilijanas I ir Prancūzijos karalius Karolis V.
2008-11-25 11:57:00

Be kaukės (VI) dalis: Gėjus Romos imperatorius - Adrianas

Be kaukės (VI) dalis: Gėjus Romos imperatorius - AdrianasJis valdė pasaulinę supervalstybę, populiarumą užsidirbo mokesčių mažinimu ir susidūrė su tautą supriešinusiu karu Irake. Daugeliu atžvilgių Romos imperatorius Adrianas ir jo 2000 metų senumo pasaulis yra netikėtai panašus į dabartinį.

Nauja paroda Britų muziejuje siekia parodyti, kad Adrianas - geriausiai žinomas dėl jo pastatytos 117 kilometrų ilgio sienos, atskyrusios Angliją nuo Škotijos - buvo lyderis, savo pasiekimais ir prieštaromis nemažai prisidėjęs prie šiuolaikinio pasaulio formavimo.
2008-09-07 13:45:32

Be kaukės (V) dalis - Mikelandželas

Be kaukės (V) dalis - MikelandželasDidysis Renesanso menininkas Mikelandželas Buonarotis yra ryškiausia figūra vizualinių menų istorijoje ir laikomas vienu įtakingiausiu pasaulio asmenybių pasaulio istorijoje. Nuostabus dailininkas, skulptorius ir architektas, Mikelandželas paliko aibę šedevrų, kurie žavi žiūrovus jau daugiau kaip keturis šimtmečius. Jo kūryba stipriai įtakojo tolimesnį Europos tapybos ir skulptūros vystymąsi

Mikelandželas Buonarotis (Michelangelo Buonarroti) gimė 1475 m. kovo 6 d. Toskanos kaime Kaprese, kur jo tėvas dirbo meru. Motina mirė, kai jis dar buvo kūdikis, tad berniuką augino mūrininkų šeima, kuri gyveno netoli Setigano. Kai tėvas 1485 m. vedė antrą kartą, Mikelandželas persikėlė pas jį į Florenciją.•Šiame mieste, kur tuo laiku buvo didelis meninis sambrūzdis, berniukas susidraugavo su menų studentais ir daug laiko praleido kopijuodamas Donatelo, Džoto, Mazačo ir Botičelio kūrinius. Nepaisydamas didelių tėvo prieštaravimų, Mikelandželas 1488 m. ėmė mokytis pas freskų meistrą Girlandajų, o 1498 m. pradėjo studijuoti Lorenso de Medičio meno mokykloje, kur mokėsi pas skulptorių Bertoldą, buvusį Donatelo mokinį. Kitus trejus metus Mikelandželas gyveno Medičių rūmuose, kur jam didelę įtaką padarė dvare paplitęs neoplatonizmas.
2008-02-24 14:53:17

Be kaukės (IV) dalis - Harry Hay

Be kaukės (IV) dalis - Harry HayHarry Hay: 1912 m.

Haris Hei (Harry Hay) gimė 1912 m. balandžio 7 d. Verdinge, Anglijoje. Tuo laiku jo tėvą, buvusį "Witwatersrand Deep" (Pietų Afrikos kasykla, iš kurios gaunama daugiau kaip pusė pasaulio aukso) direktorių, neseniai perkėlė į Afrikos Aukso Krantą, kur jis turėjo prižiūrėti kasyklos atidarymą. Kadangi Aukso Krante beveik nebuvo medicinos paslaugų, Hei motina turėjo važiuoti gimdyti atgal į Angliją. Ji su kūdikiu čia gyveno trejus metus, paskui persikėlė pas vyrą, kuris dirbo vario kasykloje Pietų Amerikoje. Netrukus dėl rimtų sveikatos sutrikimų tėvas buvo priverstas persikelti į Pietų Kaliforniją gydytis. Taigi būtent čia Haris Hei ir užaugo. 1929 m. baigęs aukštąją mokyklą, jis kelerius metus dirbo Los Andželo teisme. Tuo laiku pradėjo bendrauti su vyrais, kuriuos sutikdavo Los Andželo centrinėse gatvėse. 1930 m. įstojęs į Stanfordo universitetą studijuoti dramos, Haris Hei netrukus atsidūrė San Francisko gėjų aktorių, menininkų ir rašytojų bendruomenėje.
2008-01-26 15:28:35

Be kaukės (III) dalis - SAPHO

Be kaukės (III) dalis - SAPHOSAPFO: VI a. prieš mūsų erą pradžia.

Sapfo (Sappho) gimė Egėjo jūros Lesbos saloje netoli Mažosios Azijos kranto, tikriausiai VI a. pr. Kr. pradžioje. Mes beveik nieko nežinome apie šią būtybę, kurios vardas kartu su gimtosios salos pavadinimu paženklino moterį, kuri myli moterį. Pasakojama, kad Sapfo buvo ištekėjusi už turtingo pirklio, vardu Kerkolas, turėjo dukrą, vardu Kleis, ir dalyvavo sąmoksle prieš tironą Pitaką. Dėl to kuriam laikui buvo ištremta į Siciliją. Yra tikimybė, kad didesnę gyvenimo dalį ji praleido Lesbos saloje.

Manoma, kad šioje saloje VI a. aristokratės rinkdavosi į neoficialias draugijas, ten kūrė ir deklamavo eiles. Sapfo buvo vienos tokios draugijos (senovinės meno svetainės) vadovė ir pritraukdavo daug gerbėjų. Kai kurios jų atvykdavo paklausyti poetės net iš užsienio. Sapfo rašė eoliniu dialektu, daugybe skirtingų metrų, iš kurių vienas, sapfinis, pavadintas jos vardu. Sapfo poezija atspindi santykius su kitomis moterimis, priešiškumus ir patrauklumus. Jos lyrika yra aistringa ir paprasta, tarmiška, 0 ne literatūrinė. Atis, Anaktorija, Gongila, Mnasadika - tai vardai moterų, kurias ji mylėjo.
2008-01-20 15:26:13

Karalienė pagerbė aktorių, atvirą gėjų ir aktyvistą

Karalienė pagerbė aktorių, atvirą gėjų ir aktyvistąLondonas. Atviras gėjus ir LGBT teisių aktyvistas, aktorius Ian McKellen buvo pagerbtas vienu aukščiausių Britanijoje apdovanojimų. Karalienės naujųjų metų apdovanojimų sąraše, McKellen buvo paskelbtas Garbės Ordino kavalieriumi (Companion of Honor).

Šiame ordine yra tik 65 nariai. Jį įkūrė George V, kad pagerbti meno, mokslo bei pramonės lyderius.

Skelbiant apdovanojimą, rūmai sveikino McKellen už jo darbą, tiek kaip aktorių, tiek ir kaip žmogaus teisių aktyvistą. Aktorius labiausiai žinomas dėl jo Gandalfo vaidmens Žiedų Valdove. McKellen taip pat yra vienas iš Britanijos LGBT teisių grupės Stonewall narių įkūrėjų.
2007-12-31 14:16:36

Lietuviška pavardė politiko nedomina

Lietuviška pavardė politiko nedominaŽvaigžde tapęs K.Wowereitis autobiografijoje apie kilmę nekalba.
Jolita Venckutė, "Lietuvos ryto" korespondentė Berlyne.

Burmistras žvelgia aukščiau

Berlyno burmistras Klausas Wowereitis pripratęs prie gerbėjų dėmesio.

Tąkart 54 metų politikas šypsojosi į kairę ir dešinę, dalijo autografus, spaudė rankas, klausė, kaip sekasi. Ir, rodos, iš tiesų klausėsi, ką jam sako berlyniečiai.

Kas tai – rinkimų kampanija? Bet Vokietijos sostinėje nematyti jokių rinkimų plakatų. Atvirkščiai: lygiai prieš metus berlyniečiai K.Wowereičio partijai – socialdemokratams atidavė 30,8 proc. savo balsų. Taigi patvirtino esą patenkinti savo burmistru.
2007-11-29 11:53:11

Be kaukės (II dalis) - D&G

Be kaukės (II dalis) - D&GDolce ir gabana tai yra aukštosios mados namai įkurti homoseksualių italų Domeniko Dolčės (Domenico Dolce) kilusio iš Romos ir Štefano Gabanos (Stefano Gabbana) iš Florencijos.

Dolce & Gabana yra ypač populiarūs Holivudo industrijoje. Jie taip pat kūrė drabužius Madonai, Monikai Beluči, Ajumi Hamasaki, izabelai Rozetini, Kaili Minouge (Madonna, Monica Bellucci, Ayumi Hamasaki, Isabella Rossellini, Kylie Minogue) ir kitiems įžymiems žmonėms.
2007-01-29 14:44:05

Be kaukės (I dalis)

Be kaukės (I dalis)Tolerantiško jaunimo asociacija kviečia prisijungti prie naujo projekto "Be kaukės".

Vienas iš esminių homoseksualių asmenų bruožų yra gyvenimas su kauke. O vienas iš būdų padėjusių mums nenuskęsti visiškoje vienatvėje yra gebėjimas atpažinti tas kaukes. Už tų kaukių slėptis turi ne tik paprasti žmonės, tačiau ir daug daug įžymybių. Dalis dar iki šiol slepiasi, kiti su kaukėmis nuėjo anapilin. Bet... Kai kurios jos buvo atidengtos. Atidengtos ne dėl to, kad sumenkintų nuveiktus darbus, bet kad tie darbai padėtų tiems, kurie iki šiol dar turi slėptis.
2007-01-16 10:10:08

Neoficialus homoseksualių (biseksualių) žymių/garbingų istorinių asmenybių sąrašas

Neoficialus homoseksualių (biseksualių) žymių/garbingų istorinių asmenybių sąrašasGyvų žmonių pavardės pažymėtos žvaigždute (*). Vyriškos/moteriškos giminės kol kas nelabai suderintos ;)


A

Louise Abbéma (1858-1927), prancūzų dailininkas
Bernice Abbott (1898-1991), amerikiečių fotografė
J.R. Ackerly (Joe Randolph Ackerly, 1896-1967), anglų rašytojas
Abu Nuwas (756?-810), arabų poetas
2000-12-01 16:55:18Smalsiems
Režisierė Uršulė Bartoševičiūtė: jaučiuosi saugiai spektakliuose kalbėdama LGBTQ

Režisierė Uršulė Bartoševičiūtė: jaučiuosi saugiai spektakliuose kalbėdama LGBTQHolivude jau kelis mėnesius verdant diskusijoms, ar homoseksualius personažus filmuose turėtų įkūnyti tik homoseksualūs aktoriai, gayline.lt kalbina Uršulę Bartoševičiūtę. Laisvai samdoma režisierė, šiuo metu pradedanti naują projektą Vilniaus mažajame teatre, savo spektakliuose nevengia atviro kalbėjimo įvairiomis temomis, jai nesvetima ir LGBTQ+ tematika.
2021-03-28 09:30:15

Odontologai gali pasakyti, kad užsiiminėjote oraliniu seksu? (N18)

Odontologai gali pasakyti, kad užsiiminėjote oraliniu seksu? (N18)Aktyvus seksualinis gyvenimas gali padėti išlaikyti gerą savijautą ir sveikatą. Tačiau geriausia jį išlaikyti privatų – tie, kam nebūtina, tegul nežino, ką ir kada jūs veikėte nusileidus saulei. Visgi socialiniuose tinkluose neseniai išplito žinia – odontologai žino, jei jūs neseniai užsiiminėjote oraliniu seksu. Atsakymai straipsnyje ir video.
2021-02-14 09:30:58

TJA: Kur dėti vaivorykštę karo metu. Filmo peržiūra ir diskusija

TJA: Kur dėti vaivorykštę karo metu. Filmo peržiūra ir diskusijaĮsivaizduok: atsibundi, o tavo šalyje ‒ karas. Ką darysi? Iškelsi ginklą, kad apgintum savo pacifistines pažiūras? Priešinsiesi išvien su kaimynu, kuris tavęs nekenčia už tai, kas esi ir kuo tiki? Jeigu taip sunku susitarti dėl vertybių demokratijoje, kaip tą daryti karo metu?
2018-11-28 00:11:27

20 neheteroseksualių Senovės Graikijos dievų ir pusdievių

20 neheteroseksualių Senovės Graikijos dievų ir pusdieviųHomoseksualus Olimpo kalno vynininkas? Trojos karo meilužiai vyrai? Nors tolerancija dažnai pristatoma civilizacijos pažanga, skaitytojams Graikijos mitologija atskleidžia didesnį palankumą homoseksualumui antikos Atėnuose, nei tuo galėtų pasigirti dabartiniai tikėjimai.
Šie Graikijos LGBT dievai ir pusdieviai įrodo, kad homoseksuali kultūra nėra šių laikų išradimas.
2016-09-04 10:04:27

Lietuvos SSR. 1981-iaisiais apie „homoseksualizmą“

Lietuvos SSR. 1981-iaisiais apie „homoseksualizmą“1981-ieji. Sovietų Lietuvoje galiojo Baudžiamojo Kodekso 122-asis straipsnis, draudęs intymius vyro su vyru santykius. Šiais metais Lietuvoje išleidžiama vokiečių vaikų gydytojo praktiko H. Briuknerio knyga „Ar jau galvoji apie meilę?“. Ką gūdžiais stagnacijos laikais rašė apie LGBT?
2016-05-09 12:14:16

50 LGBTI istorijos įdomybių

50 LGBTI istorijos įdomybių Ar norėtumėte įsigyti Gėjų ir Lesbiečių Karalystės pašto ženklų? Savo skaitytojams pateikiame penkiasdešimt LGBTI istorijos įdomybių. Galbūt kažkurios įdomybės nėra 100 procentų įrodytos, tačiau tam tikras tiesos pagrindo grūdas yra visose. Taigi, ar žinojote, kad ?..
2015-09-07 14:10:09

Dažniausiausios klaidos gėjų santykiuose

Dažniausiausios klaidos gėjų santykiuoseHeteroseksualūs, homoseksualūs, LGBT. Visi mes norime puikių santykių, tačiau kai kurie tarp mūsų tiesiog nežino, kaip tokius išlaikyti. Štai dažniausių klaidų santykiuose, kuriuos daro homoseksualūs vyrai, sąrašas.
2013-10-27 14:09:15

Fotoreportažas iš birželio 26d. piketo prie Prezidentūros (papildyta)

Fotoreportažas iš birželio 26d. piketo prie Prezidentūros (papildyta)Kviečiame savo lankytojus pasižiūreti fotoreportažą iš piketo prie Prezidentūros prieš skandalingąjį nepilnamečių apsaugos įstatymą.
2009-06-29 10:28:26

Susipažinkite – homofobas!

Susipažinkite – homofobas!Šią apybraižą aptikau atsitiktinai internete. Autorius, beje heteroseksualus, apibūdina šiuolaikinį Rusijos homofobą. Net ir labai norėdamas negalėjau įžvelgti jokių skirtumų su „standartiniu“ tautiniu Lietuvos homofobu.

„Reikia išaiškinti kiekvienam, kad žydo likimas – tai jo likimas. Nei vienas prancūzas nebus laisvas tol, kol žydas negalės naudotis visomis savo teisėmis. Nei vienas prancūzas nebus saugus tol, kol nors vienam žydui – ir Prancūzijoje, ir visame pasaulyje – reikės būgštauti dėl savo gyvybės“.
Žanas Polis Sartras, „Pamastymai žydų klausimu“


Jei žmogus mano, kad taip vadinamas „moralės ir tradicinių amžinų rusiškų vertybių nuopuolis“ apibūdinamas taip pat ir viešos gėjų kultūros buvimu, jei žmogaus nuomone, homoseksualumas – tai nenatūralus iškrypimas, kurį reikia gydyti, o kai kuriais atvejais – fiziškai išnaikinti, jei žmogus elgiasi agresyviai gėjų atžvilgiu (nuo dažnų pasityčiojimų iki dalyvavimo gėjų klubų užpuolimuose), tai sakoma, kad šis žmogus – homofobas.
2008-06-26 16:39:14

Gėjai ir neįgalumas

Gėjai ir neįgalumasPasaulyje, kuriame atrodo, jog bet koks seksualinis fetišas ar nukrypimas gali būti patenkintas, stebėtina, jog net ir po visų šnekų ir atradinėjimų sekse dar yra viena sritis, kuri lieka ginčytina – negalia ir seksas.

Iš tikrųjų nėra taip, kad tai visiškas tabu; gal tai labiau atvejis, kai „estetika“ ne visai atitinka tą blizgantį, kerintį gražių kūnų vaizdinį, kurį sukūrė žiniasklaida ir komercinės pornografijos industrija. Jeigu televizija ir retai apžvelgia panašią tematiką, išskyrus jau įprastą per BBC2 rodomą dramą, tai plačiųjų masių kinas šią temą padarė praktiškai nematoma. Bus stulbinantis „Paskutiniojo tango“ proporcijų momentas, kai studijoje kurtame filme išvysime du neįgalius aktorius, kurie atliks šį darbą kaip tikri profesionalai.
2007-09-02 18:22:50

Paklauskime heteroseksualų

Paklauskime heteroseksualųNe vienam homoseksualui teko išgirsti klausimus apie savo seksualinės orientacijos suvokimą, svarstymus apie gėjų ar lesbiečių bruožus, priekaištavimus dėl homoseksualams "būdingo" elgesio. Na o mes paklauskime heteroseksualų.

1. Kaip manai, kas apsprendė tavo heteroseksualumą?

2. Kada ir kaip tu pirmą kartą nusprendei, kad esi heteroseksualus?
2005-12-01 16:58:41

Apie ką neprasitarė Jėzus Kristus?

Apie ką neprasitarė Jėzus Kristus?Homoseksualios orientacijos pradžia turėtų siekti laikus, kai pirmykščiai žmonės ėmė burtis į grupes, bet daugiausia seniausios informacijos apie homoseksualizmą mus pasiekia iš senovės Graikijos. Jos mitologijoje surasime nemažai homoseksualumą aprašančių epizodų. Vienas žymiausių - pasakojimas apie Ganimedo pagrobimą. Šis jaunasis piemuo buvo toks gražus, kad net pats Dzeusas panoro paversti jį savo tarnu, įsakė jį pagrobti ir atgabenti į Olimpą. Mitologinės dievybės ir pasakojimų siužetai buvo ne kas kita, o visuomenės santykių atspindys siekiantis 500m prieš Kristų. Buvo įprasta, kad kilmingų šeimų jaunuoliai turėjo gyventi su įtakingais visuomenes veikėjais. Tokius pat vyrų santykius perėmė senovės romėnai. Jų kilmingoji vyrija linksminosi savo belaisvių draugijoje, tik senovės graikų santykių etiketą ir grožį ėmė keisti vien vyriškos meilės džiaugsmai.
2002-06-25 10:16:15

Atveriam duris?

Atveriam duris?Sveiki atvykę į gėjų pasaulį...

Dauguma gėjų visuomet prisimena pirmąjį kartą. Nesvarbu ar tai įvyko po daugelio metu savęs kamavimo ar tai nutiko staiga, tarsi žaibas iš giedro dangaus,- dauguma gėjų pasakos ir perpasakos pirmąjį atsitikimą dar daugelį metų po paties įvykio. Taigi žengus pirmą žingsnį, kas toliau: kosmetologijos arba barmenų mokykla?.. Buvimas gėjumi dar nereiškia, kad jūs negalite kažko pasiekti, nebent patys nenorėtumete.

Iš pat pradžių, išėjimas į viešumą ‘coming out’ yra vienas svarbiausias klausimų gėjų gyvenime: ar reikia, kada, kam ir kiek atvirai...

Gaila, tačiau nėra paprasto atsakymo. Daugeliui tai ilgas kelias iš tamsos ir baimės į dienos šviesą. Išėjimas į viešumą sukelia daug problemų (bent jau taip atrodo): tėvų viltys, religinės nuostatos, darbinės peripetijos ir visuomenės pasmerkimas. Tiesiog reikia pasirinkti sprendimą tarp savo sąmonės ramybės ir negatyvių reakcijų. Tai asmeninis sprendimas, kurį bet kokiu atveju kiti turi gerbti. Nepasiduoklite išstumiami į viešumą, kol tam nesate pasiruošę. Išėjimas į viešumą turi savų trukumų, tačiau jie nublanksta prieš uždaro gyvenimo sunkumus. Palyginimui keletas uždaro gyvenimo pranašumų ir trukumų:

1998-12-01 17:28:32

Homoseksualai? Kas jie? (su trupučiu jumoro)

Homoseksualai? Kas jie? (su trupučiu jumoro)Kas mes esame?

Po šimtmečių persekiojimo ir uždaro gyvenimo, pagaliau, tūkstantmečių sankirtoje, visiškai normalu, netgi šaunu būti gėjumi.

Tai ką gi būti “gėjumi” reiškia? Tai daug daugiau nei susimetimas į krūvą su savo lyties atstovu. Būti gėjumi, reiškia tuo pat metu gyventi dviejuose pasauliuose: įprastame pasaulyje, kurį žino daugelis žmonių, ir homoseksualių žmonių pasaulyje, pilname talentingų, įdomių asmenybių... Būti gėjumi yra gyvenimo stilius, kupinas ir žavus savo papročiais, gyvenimo taisyklėmis ir netgi žodynu. Kuogi mes išsiskiriame iš kitų? Galbūt tai laisvės pojūtis, supratus jog esame vienos iš paskutiniųjų mažumų nariai, kurių dar įprasta nekęsti. Jeigu jūs galite su tuo susitaikyti, jūs galite toleruoti beveik bet ką, na galbūt išskyrus blogą skonį... Gėjai linkę išbandyti naujus pojūčius, nuotykius, sutikti naujus draugus, o gal ir... Tačiau mus sieja daugybe bendrų dalykų: užsukę pas gėjų į svečius, pamatysite tuos pačius žurnalus, skoningus ir stilingus drabužius, o kur dar pasimatymų ir susitikimų ritualai. Tačiau monotonija yra svetima, mes esame ir laisvamaniai, ir religingi, ir konservatoriai, ir kairieji, liekni, stambūs, mokslininkai, humanitarai, bankininkai... Esant šiai įvairovei, mus sieja savęs supratimas, savigarba bei gyvenimas dviejuose pasauliuose, kurie nesikerta taip dažnai kaip turėtų.

1997-12-01 17:25:17Mitai ir stereotipai
Po skandalingų gydytojų kvietimų gydytis homoseksualumą – tyrimo išvados

Po skandalingų gydytojų kvietimų gydytis homoseksualumą – tyrimo išvadosPraėjusių metų lapkričio mėnesį nuskambėjus istorijai apie gydytojus, kviečiančius gydytis homoseksualumą, Lietuvos bioetikos komitetui buvo pavesta atlikti tyrimą. Kaip teigiama komiteto išvadose, gydytojų išsakyti teiginiai nebuvo pagrįsti šiuolaikinės medicinos žiniomis.
2021-01-20 19:15:20

Nebūtinai berniukas ar mergaitė

Nebūtinai berniukas ar mergaitėNaujas tyrimas atskleidė, kad daug daugiau JAV paauglių nei anksčiau manyta, mano esą translyčiai arba save identifikuoja nenaudodami tradicinių terminų lyčiai nurodyti – taip nepritardami minčiai, kad berniukas ar mergaitė yra tik du galimi variantai.
2018-02-18 11:22:25

Mokslas ir gyvenimas, 1989m. Ta pati lytis

Mokslas ir gyvenimas, 1989m. Ta pati lytis„Mokslas ir gyvenimas“ – mokslo populiarinimo ir mokslo istorijos mėnesinis žurnalas, leistas 1957–2012 m. Vilniuje. 1989-ieji, Lietuvoje ritasi Persitvarkymo Sąjūdžio bangos, tūkstantinės minios mitinguose. Ir vienas pirmųjų žvilgsnių į homoseksualumą. Skaitytojams pateikiame šio 1989-ųjų metų straipsnį „Mokslo ir gyvenimo“ žurnale.
Taigi, kaip atrodėme iš šalies anuomet?
2016-07-24 10:00:51

Ar tikrai tarp homoseksualų daugiau pedofilų?

Ar tikrai tarp homoseksualų daugiau pedofilų?Priešiškos homoseksualams grupės dažnai tikina, kad yra ryšys tarp homoseksualumo ir pedofilijos. Štai Šeimos Tyrimų Tarybos (Family Research Council (FRC) atstovas Peter Sprigg savo brošiūroje „Diskusijos apie homoseksualumą: suprantant du požiūrius“ rašo: „... įrodymai rodo, jog, santykinai pagal populiacijos dydį, homoseksualūs vyrai dažniau seksualiai išnaudoja vaikus nei heteroseksualai“. O organizacijos tinklapyje FRC prezidentas Tony Perkins (vėlgi be jokių įrodymų) teigia: „nors aktyvistai mėgsta sakyti, kad pedofilija visiškai nesisieja su homoseksualia orientacija, įrodymai rodo neproporcingai didelį jų persidengimą. ... Tai homoseksualų problema“.
2012-10-01 10:34:07

Mitai: Standartiniai teiginiai ir klausimai trumpai - III

Mitai: Standartiniai teiginiai ir klausimai trumpai - IIIPrieš keletą metų GayLine skelbė straipsnių ciklą, kuriuose buvo detaliai komentuojami standartiniai mitai ir stereotipai apie homoseksualius žmonės. Šiemet mes vėl skelbiame straipsnius apie mitus. Šiandien dar keturi stereotipai apie mus bei trumpi komentarai jiems. Mitus bei komentarus visuomet perskaitysite „Sužinok“ skiltyje.
2010-07-19 11:00:03

5 mitai apie homoseksualumą

5 mitai apie homoseksualumąGėjai nuolatos yra kaltinami, kad negali būti geri tėvai, kad jie yra pedofilai, taip pat tuo, kad negali ilgai išlaikyti santykių ir panašiai. Tyrimai parodė, kad šie teiginiai nėra paremti realiais faktais, rašo Livescience.com.

1. Gyvūnų pasaulyje nėra homoseksualių santykių.
2010-05-16 13:27:57

Mitai: Standartiniai teiginiai ir klausimai trumpai - II

Mitai: Standartiniai teiginiai ir klausimai trumpai - IIPrieš keletą metų GayLine skelbė straipsnių ciklą, kuriuose buvo detaliai komentuojami standartiniai mitai ir stereotipai apie homoseksualius žmonės. Šiemet mes vėl skelbiame straipsnius apie mitus. Šiandien dar keturi stereotipai apie mus bei trumpi komentarai jiems. Mitus bei komentarus visuomet perskaitysite „Sužinok“ skiltyje.
2010-04-27 11:28:25

Mitai: Standartiniai teiginiai ir klausimai trumpai - I

Mitai: Standartiniai teiginiai ir klausimai trumpai - IPrieš keletą metų GayLine skelbė straipsnių ciklą, kuriuose buvo detaliai komentuojami standartiniai mitai ir stereotipai apie homoseksualius žmonės. Šiemet mes vėl skelbiame straipsnius apie mitus. Šiandien keturi stereotipai apie mus bei trumpi komentarai jiems. Mitus bei komentarus visuomet perskaitysite „Sužinok“ skiltyje.
2010-04-16 17:32:21

D. Paulauskas: Keturi baisūs lietuviams klausimai apie homoseksualus

D. Paulauskas: Keturi baisūs lietuviams klausimai apie homoseksualusVis daugiau ir vis karštesnių diskusijų apie homoseksualumą, kurias išprovokavo jau priimtas liūdnai pagarsėjęs Nepilnamečių apsaugos įstatymas. Tokios diskusijos netgi labai naudingos visuomenei – jos šviečia, verčia kritiškai mąstyti, primena apie problemas, kurios iki tol buvo nustumtos į pogrindį ir todėl neva neegzistavo.

Natūralu, kad homoseksualumas pas mus suvokiamas kitaip, bet ne tik todėl, kad mokyklose neegzistuoja lytinis švietimas. Homoseksualumo samprata Lietuvoje formavosi ir vis dar formuojasi konservatyvumo ir klerikalizmo tamsuoliškoje terpėje. Todėl tai, kad diskusijų homoseksualumo tema tik daugėja, kad informacija apie lytiškumą plinta, galime džiaugtis, tikėdamiesi, kad minėtasis įstatymas švietimo nesustabdys.

Skaitydamas interneto komentarus, diskutuodamas su žmonėmis netradicinės seksualinės orientacijos tema, pastebėjau tendenciją – homoseksualams priešiški žmonės vadovaujasi tam tikrais lozungais, kurie trukdo suvokti elementarius dalykus, slypinčius po jų neva geležinėmis tiesomis. Išskyriau keturis klausimus, kurie, anot homoseksualų priešininkų, yra demaskuojantys. Pabandysiu į juos atsakyti.
2009-08-10 17:23:41

Mitai: Standartiniai teiginiai ir klausimai

Mitai: Standartiniai teiginiai ir klausimaiHomoseksualai pažeidžia gamtos dėsnius. Romos imperija subyrėjo dėl nežaboto homoseksualizmo siautėjimo. Homoseksualai tvirkina vaikus. Vaikai homoseksualiose šeimose užaugs gėjais ir lesbietėmis.

Girdėti teiginiai? Juos dažnai užduoda ne tik homofobiškai nusiteikę asmenys, bet ir mūsų bendramoksliai ir bendradarbiai, pažįstami, visuomenės veikėjai, giminaičiai. Kai kuriuos stereotipus esame įsikandę ir mes patys. GayLine pradeda plačiai visuomenėje paplitusių teiginių ir mitų apie homoseksualus ciklą.

Mielai kviečiame diskutuoti, siūlyti savo idėjas, papildymus. Taip pat šią medžiagą laisvai galite naudoti kitose diskusijose, kur šnekama apie homoseksualumą ir oponentai pateikia jau šimtąkart girdėtus nepagrįstus teiginius. Ši informacija skirta ne homofobams, o asmenims, kuriems trūksta informacijos, kuriuos piktybiškai klaidina „gėjams-ne“, „už dorą ir tautą“, Seimo Scott Lively fan klubas ir kiti panašūs veikėjai.
2007-05-06 13:55:32Komentarai
Pirmąsias pasaulyje gėjų eitynes organizavęs M. Segal: „Visada tikėjau, kad yra vienas žodis, galintis sukurti lygybę mūsų bendruomenei

Pirmąsias pasaulyje gėjų eitynes organizavęs M. Segal: „Visada tikėjau, kad yra vienas žodis, galintis sukurti lygybę mūsų bendruomeneiGėjų eitynės visame pasaulyje sutraukia vis daugiau žmonių. Kodėl jos yra svarbios? Kokios buvo prieš daugiau nei 50 metų surengtos pirmosios eitynės? - GayLine redakcija klausia JAV žurnalisto Mark Allan Segal. Jis ne tik dalyvavo šiose eitynėse, bet buvo ir vienas iš tų, kuris prisidėjo prie jų organizavimo.
2021-10-31 20:01:36

Riba tarp juoko ir nusikaltimo: kada neapykantos replikos kelia grėsmę žmogui?

Riba tarp juoko ir nusikaltimo: kada neapykantos replikos kelia grėsmę žmogui?Emocijų liejimas ir įžeidžių komentarų rašymas tapo dalies interneto vartotojų kasdienybe. Užgaulių žodžių sakymas, virstantis neapykantos kalba, pastebėtinas ir viešumoje. Portalo „Žmogaus teisių gidas“ direktorė Giedrė Šėmytė LRT.lt sako, kad neapykantos kalba asmeniui arba žmonių grupei visais atvejais daro žalą, tik ji nebūtinai matoma iš karto. Vis dėlto, pasak pašnekovės, net ir nukentėjusieji vengia kreiptis į policiją dėl šio nusikaltimo.
2021-08-16 19:40:13

Translyčiams plastines operacijas atliekantis V.Kaikaris: būna sunku priimti savo kūno pokyčius

Translyčiams plastines operacijas atliekantis V.Kaikaris: būna sunku priimti savo kūno pokyčiusStatistiškai Nyderlanduose, bet manoma, jog panašūs skaičiai yra ir Lietuvoje, translyčių moterų paplitimas tarp vyresnių nei 15 metų amžiaus tėra 1 iš 17 tūkstančių. Neabejoju, jog šis skaičius per kelerius metus žymiai kils, tai man byloja visos slaptos žinutės, kurių sulaukiu ganėtinai neretai.
2021-01-16 20:00:17

E. Kūris: „Ar su pandemija pasitrauks ir žmogaus teisių ribojimai?“

E. Kūris: „Ar su pandemija pasitrauks ir žmogaus teisių ribojimai?“Visuomenės turi būti budrios, sako Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) teisėjas Egidijus Kūris. Antraip pandemijai suvaldyti įvestos priemonės gali turėti negrįžtamų neigiamų padarinių.
2020-12-25 19:35:40

Erica Jennings: kaip paaiškinti vaikui seksualinę orientaciją, kai jis to klausia

Erica Jennings: kaip paaiškinti vaikui seksualinę orientaciją, kai jis to klausia„Lietuvos balso“ finale trečioje vietoje likęs dalyvis Gražvydas Sidiniauskas tiesioginio eterio metu prisipažino esąs biseksualus, toks atvirumas sulaukė nemažai diskusijų. Socialinėje erdvėje mamos kėlė klausimą, kaip tokį dalyką reikėtų paaiškinti vaikams, kurie žiūrėjo šį muzikinį šou. Atlikėja Erica Jennings pasidalijo patarimu iš savo asmeninės patirties, kaip tokiu atveju bendrauti su savo vaikais.
2018-01-17 11:04:33

M.Kluonis: LGBT žmonės, juos palaikantieji įgauna vis daugiau drąsos Lietuvoje

M.Kluonis: LGBT žmonės, juos palaikantieji įgauna vis daugiau drąsos LietuvojeTolerantiško jaunimo asociacijos valdybos nario Mindaugo Kluonio pranešimas skaitytas liepos 25 d. Seimo narės M.A.Pavilionienės spaudos konferencijoje „Žmogaus auka kaip žmonijos pažangos kaina“ Seime.

„Kalbėti apie homoseksualių žmonių teises Lietuvoje yra sunku ir nepatogu. Net grėsminga. Tačiau jei apie tai nekalbėsime problemos nedings, kaip ir kartėlis net ir gyvenant saugesnį patogesnį gyvenimą.
2013-07-26 00:38:07

JAV ambasadorė: žmogus neturėtų būti diskriminuojamas dėl lyties ar seksualinės orientacijos

JAV ambasadorė: žmogus neturėtų būti diskriminuojamas dėl lyties ar seksualinės orientacijosTarptautinės dienos prieš homofobiją ir transfobiją (IDAHO) proga kalbinta Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Anne E. Derse portalui GayLine.lt teigė mananti, kad kiekvienoje šalyje klausimai sprendžiami skirtingai, tačiau, anot jos, demokratinės šalys gali sutarti dėl vieno pagrindinio aspekto – pagarbos žmogaus teisėms. Dar daugiau, ambasadorė įsitikinusi, kad žmogus neturėtų būti diskriminuojamas dėl lyties ar seksualinės orientacijos, lytinio tapatumo.
2011-05-17 09:58:00

Eligijus Masiulis. Atskirų Seimo narių iniciatyvos kertasi su žmogaus teisių principais

Eligijus Masiulis. Atskirų Seimo narių iniciatyvos kertasi su žmogaus teisių principaisLietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną kalbinu Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininką, kuris dar 2003-iaisiais metais pasisakė už homoseksualių asmenų teises ir liko neabejingas, kai 2010-aisiais metais pirmą kartą Vilniuje buvo organizuotos eitynės „Už lygybę“.
2011-03-12 12:57:56

Kas yra tolerancija?

Kas yra tolerancija?Tolerancija - tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Šis žodis kilo iš lotyniško „tolerantia“, reiškiančio kantrybę, ir pirma buvo vartojamas kalbant apie religijos laisvę ir pakantumą kitatikiams.
2011-03-04 13:17:04

Būti lygiam net ir XXI amžiaus visuomenėje sunku

Būti lygiam net ir XXI amžiaus visuomenėje sunkuLietuva nepriklausoma jau du dešimtmečius, prieš šešerius su puse metų atsivėrė Europos Sąjungos sienos, tačiau mūsų visuomenė ne ką toliau pažengė nuo sovietinio mąstymo kalbant apie mažumų teises mūsų šalyje.

Atrodo, esame laisvi. Esame laisvi reikšti savo mintis, drąsiai skelbiame savo politines pažiūras, religinius įsitikinimus, giname savo teises. Tačiau kartais akivaizdu, kad šios laisvės yra tik garsiai trimituojamos. Susidūrus su realybe išaiškėja, kad anaiptol taip nėra. Nesame mes laisvi atvirai reikšti savo mintis, pozicijas, negalime drąsiai pasakyti, kad priklausome kokiai nors tautinei mažumai, judėjimui, esame kitokios seksualinės orientacijos.
2010-12-11 11:00:04

Norvegijos ambasadorius: „Tiek Lietuvos, tiek Europos Sąjungos žmogaus teisių vertybės turėtų būti vienodos“

Norvegijos ambasadorius: „Tiek Lietuvos, tiek Europos Sąjungos žmogaus teisių vertybės turėtų būti vienodos“Norvegijos ambasadorius Steinar Gil - vienas aktyviausių ambasadorių Lietuvoje, palaikančių žmogaus lygių teisių ir galimybių politikos plėtrą. Ambasadorius aktyviai palaikė pavasarį daug visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio sulaukusio renginio „Baltic Pride Vilnius 2010“ įgyvendinimą.
2010-10-24 15:52:10

Dr. Margarita Jankauskaitė: „Teko susidurti su tokiomis etiketėmis kaip lesbietė“

Dr. Margarita Jankauskaitė: „Teko susidurti su tokiomis etiketėmis kaip lesbietė“Dr. Margarita Jankauskaitė, Lygių galimybių plėtros centro projektų vadovė, kalbėdama studentams apie socialinę aplinką aukštojoje mokykloje, siekė atskleisti diskriminacijos ištakas ir normatyvumo įtaką socialinei aplinkai. Jau devynioliktus metus švenčianti Lietuvos studentų sąjunga pakvietė aukštųjų mokyklų studentus pažvelgti į aukštojo mokslo kokybę kitaip: apimant ir aukštosios mokyklos socialinę aplinką.
2010-08-31 01:03:30

„Heteroseksualo propaganda“

„Heteroseksualo propaganda“Mieli draugai, aš ilgai laikiau šią informaciją sau, nes tikėjau jog kiekvieno seksualinė orientacija yra to asmens reikalas. Tačiau peržvelgęs pastarųjų tyrimų duomenis nusprendžiau pripažinti tai kuo esu, kuo senai tikėjau:

Aš heteroseksualus. Ir leiskit pridurti – tai fantastiška.

Aš žinau viską apie gėjų ir lesbiečių eisenas. LGBT bendruomenė didžiuojasi tuo kas jie yra. Jie tikrai turi tokią teisę. Aš nesistengiu pikdžiugauti, tačiau būti heteroseksualiu yra kieta. Aš turiu visas įmanomas teises. Aš hetero ir kaip mūsų šalies kūrėjai norėjo – aš laimiu.
2010-05-02 10:30:00

GAY PRIDE: Kam reikalingas paradas? (foto)

GAY PRIDE: Kam reikalingas paradas? (foto)Viešumoje pasirodančios diskusijos apie Vilniuje (ne)galimą ir (ne)planuojamą gėjų paradą, demonstraciją, karnavalą ar eitynes (pavadinimas priklauso nuo to kas ir kaip bando šitą įvykį pavaizduoti) dažniausiai sukasi apie tai, kokias visuomenės reakcijas ji iššauks ir koks reprezentavimas bus suteiktas homoseksualams. Priešiškai nusiteikę piliečiai pavadina tai savo privataus gyvenimo demonstravimu ir visuomenės erzinimu, o dauguma priešiškai nusiteikusių homoseksualų bijo kad šis įvykis privers juos prisiimti nenorimą įvaizdį – pernelyg politišką ir agresyvų arba pernelyg seksualizuotą karnavališką. Nors visi suvokia kad gėjų ir lesbiečių bendruomenėje yra labai skirtingų žmonių, vis dėlto paradas pateikia juos visuomenei ant lėkštutės, ištraukia iš saugaus nematomumo ir leidžia pasakyti „Aha, tai štai kaip jie atrodo“.
2009-08-05 11:10:37

N. Baev: Aktyvizmas „pasislėpus“ gali būti pragaištingu gėjų judėjimui

N. Baev: Aktyvizmas „pasislėpus“ gali būti pragaištingu gėjų judėjimuiKartūs „tylaus lobizmo“ vaisiai iškilo į paviršių Lietuvoje ir Ukrainoje. Vilniuje Lietuvos Seimas priėmė įstatymą, draudžiantį bet kokias diskusijas apie homoseksualumą mokyklose ir skelbiantį nelegalia bet kokią „gėjų propagandą“ informavimo priemonėse.

Taip pat Ukrainos Kultūros Ministras uždraudė filmą Bruno dėl jo „homoseksualumo propagandos“. Kiek anksčiau Ukrainos miesto Nikolajevo valdžia uždraudė vietinį gėjų festivalį, o Lvovo vadovai neleido pristatyti knygos apie Ukrainos LGBT bendruomenę knygų parodoje.
2009-08-03 15:47:33

Bitininkas: Homokausto istorija

Bitininkas: Homokausto istorija"Tuos, kuriuos Hitleris persekiojo, Bažnyčia persekioja jau 2000 metų"
Deschner

Homoseksualų persekiojimas nėra toks senas kaip pats homoseksualumas. Pirmą homoseksualų persekiojimą pastebime hebrajų gentyse. Biblijoje rašoma:
"Kun 20:13 Jei vyras sugultų su vyriškiu tarsi su moterimi, jiedu abu nusikalto bjauriu iškrypimu – jie užsitraukė kraujo kaltę. Jie turi būti nubausti mirtimi, nes užsitraukė kraujo kaltę." Pirmas oficialus persekiotojas buvo Šv. Paulius ir kiti garsūs teologai ir bažnyčios tėvai. Konstantino (to, kuris leido krikščionims laisvai išpažinti jų tikėjimą) papildymas į Lex Julia, 4 amžiaus pradžia: moteriškieji (pasyvūs) vyrai baudžiami mirtimi kalaviju. Teodosijaus I įsakas (paskelbusio krikščionybę valstybine religija), 390 metai: Deginti ant laužo kiekvieną, kuris pateikia savo kūną vyrui, kaip moteris.
2008-07-16 16:30:52

Bitininkas: Santuoka ir valstybė - kuo mažiau arogantiškų kiaulių!

Bitininkas: Santuoka ir valstybė - kuo mažiau arogantiškų kiaulių!Paskutiniu metu santuokos tema tapo ypač aktuali. Daug kalbama apie sąvokas, paprasčiausius žodžius, bet vis mažiau atkreipiamas dėmesys į žymiai svarbesnius dalykus. Kas vis dėlto yra santuoka? Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas skelbia: 1. Santuoka yra įstatymų nustatyta tvarka įformintas savanoriškas vyro ir moters susitarimas sukurti šeimos teisinius santykius. 2. Vyras ir moteris, įstatymų nustatyta tvarka įregistravę santuoką, yra sutuoktiniai. Pažvelkime ką mums apie tai sako Lietuvos Respublikos Konstitucija: Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.

Matome, kad pati santuoka yra valstybinė sutartis, sudaroma išskirtinai tik tarp vyro ir moters. Tokie du žmonės įgauna privilegijas įsivaikinti, mokestines lengvatas ir t.t., pvz.: „Jei pusę buto dovanoja vyras žmonai, žmona nuo mokesčio atleidžiama, nes ji - artimas žmogus.", „Prieš imant paskolą bankas įvertina besiskolinančiojo galimybes gražinti paskolą. Jei norite, kad bankas vertintų jūsų poros galimybes gražinti paskolą - turite būti susituokę". Ir t.t... Bendra nuosavybė, paveldėjimo teisė, artimo giminaičio statusas lankantis gydymo ar įkalinimo įstaigose, teisė tvarkyti sutuoktinio reikalus šiam praradus veiksnumą, neliudyti prieš sutuoktinį...
2008-06-01 11:04:56

Kuo gąsdinama mūsų visuomenė

Kuo gąsdinama mūsų visuomenėSena tiesa, kad įbaugintus žmones lengviau valdyti. Tuomet jiems tik kartkartėmis reikia parodyti malonę – padidinti pensiją ar algą, duoti ilgesnes atostogas ar galimybę su nuolaida pailsėti sanatorijoje. O tada ir vėl jie toliau sėkmingai sėdės ir drebės. Pasidarys intravertai ir mažai kuo besidomintys. Totalitariniai ar autoritariniai režimai čia, žinoma, turi pranašumą – galimybę atvirai ir nevaržomai naudoti jėgą, fizinį ir psichologinį terorą. Tiesiog gąsdinti jėga – primityvu, bet efektyvu.

Tačiau ką daryti, jei tokie veiksmai tarptautinės bendruomenės ir visuomenės yra netoleruojami. Galima paprasčiausiai nusispjauti ir toliau daryti ką darius. Dėkui Dievui, Lietuvoje taip pasielgti jau, reikia tikėtis, neįmanoma. Bet tai, kad šalis bando gyventi demokratinėmis ir pilietinėmis normomis valdžios geidulio nė kiek neriboja.
2008-01-11 11:16:22

A. Rudomanskis: Apie skundų teikimą prie altoriaus

A. Rudomanskis: Apie skundų teikimą prie altoriaus Autorius rašo, kad, palaiminę lygias galimybes trypiantį įstatymą, parlamentarai visuomenėje išprovokuotų trintį, galinčią turėti liūdnų padarinių.

-Mes perskaitėme jūsų CV ir norėtume pasiūlyti jums matematikos mokytojo vietą. Beje, viena smulkmena: kokio jūs tikėjimo?
-Turbūt esu laisvamanis.
-Ak štai kaip... Tada viskas keičiasi – laisvamaniai mūsų įstaigai nereikalingi!
2007-07-29 22:27:55

A. Rudomanskis: Raganų medžioklė ar gydymas?

A. Rudomanskis: Raganų medžioklė ar gydymas?Jei homoseksualumą galima išgydyti, kodėl to nedaro gydymo įstaigos.

Kai parašiau straipsnį „Noriu gyventi teisinėje valstybėje" (publikuotame interneto svetainėje lrt.lt ), mane pradėjo atakuoti asmenys, prisistatantys kaip religinių konfesijų atstovai, ir raginti, kad daugiau nieko panašaus neberašyčiau. Tame straipsnyje kalbėjau apie lygias galimybes piliečiams naudotis įstatymais jiems garantuojamomis teisėmis. Mano argumentai, kad mėginu ginti pilietines teises, pasipiktinusiųjų neįtikino, ir jie visaip mėgino įrodyti, kad homoseksualumas yra liga ir ją galima išgydyti. Tiesa, paklausęs, kur yra gydoma ir ar galima dalyvauti per gydymo seansą, atsakymo negavau.

Kalbos apie galimybę homoseksualumą išgydyti verčia suklusti, o drauge ir sunerimti. Jei toks gydymas moksliškai pagrįstas, tai kodėl oficialioji medicina neteikia šios paslaugos? Antra vertus, jei šis gydymas yra tik iliuzija, kodėl apie jį taip dažnai kalbama?
2007-07-11 09:37:09

Francis M. Mondimore “Homoseksualizmo prigimties istorija”

Francis M. Mondimore “Homoseksualizmo prigimties istorija”Homoseksualios tapatybės atsiskleidimas

Mūsų visuomenėje polinkį i homoseksualizmą asmenys savyje pajunta dėsningai. Plataus masto tyrimų metu buvo apklausti tūkstančiai gėjų ir lesbiečių. Mokslininkai parašė nemažai darbų apie homoseksualias tapatybes, o šį procesą pavadino “homoseksualios tapatybės atskleidimu”.

Tapatybės susiformavimo klausimas daug aiškesnis, jei jį suprantame kaip savęs priskyrimo kuriai nors kategorijai procesą. Daugelis iš mūsų stengiasi neskirstyti žmonių į kategorijas, tačiau polinkį priskirti save vienokiai ar kitokiai kategorijai žmogui įveikti sunku. Atsiverskime bet kokį populiarų psichologijos žurnalą, ir jame rasime daugybę psichologinių testų, pretenduojančių padėti žmonėms geriau save pažinti. Tačiau tokie testai nejučia mus verčia priskirti save kurio nors tipo žmonėms. Atsakę į klausimus, kaip elgiamės vakarėliuose, kokį turime naminį gyvūną ir net kokia spalva mums gražiausia, stengiamės išsiaiškinti, kokiam žmonių tipui , “intuityviam” ar “analitiniam”, “emociniam” ar “racionaliam”, priklausome, ir ieškome, kaip tai pritaikyti savo gyvenime.
2005-12-01 17:21:58

Savigyna

Savigyna

Visi mes ieškome, vieni - sielos draugo, kiti - antrosios pusės, o treti - partnerio aistrai patenkinti. Ar visuomet esame saugūs, ar žinome kaip elgtis su nepažystamuoju? O gal jau teko pakliūti į bjaurias situacijas: jus šantažavo, apvogė, panaudojo smurtą?

Keletas praktinių patarimų, kuriuos maloniai suteikė:
  Ed Mišin - Rusijos gėjų ir lesbiečių tinklalapis
  Vitalij Lazarenko - Manevry

Iš rusų kalbos išvertė zfz.
2000-12-01 17:02:19Teisinė pagalba
ES teisininkas: tos pačios lyties partneriui turi būti išduodamas leidimas gyventi bet kurioje ES šalyje

ES teisininkas: tos pačios lyties partneriui turi būti išduodamas leidimas gyventi bet kurioje ES šalyjePagal Europos Sąjungos teisę terminas „sutuoktinis“ (angl. spouse) taikomas ir tos pačios lyties partneriams, todėl nė viena Bendrijos valstybė negali neišduoti leidimo gyventi vienam iš sutuoktinių, net jeigu šalis teisiškai nepripažįsta gėjų santuokų, ketvirtadienį išaiškino Europos Teisingumo Teismo konsultantas.
2018-01-14 10:00:19

Tai, ko mes negalime pakeisti

Tai, ko mes negalime pakeistiKaip matome, tos pačios lyties poros, nors ir nepatenkančios į įstatymų reguliavimo sferą, gali imtis iniciatyvos ir pačios sutartinai reglamentuotis dalį santykių ar pareikštinai užsitikrinti savo teises. Tai jokiu būdu nėra patogu ar priimtina, nes tokia iniciatyva reikalauja pastangų ir laiko, be to, nebūtinai bus pripažinta valstybės institucijų.
2010-07-18 15:26:35

Bendro gyvenimo sutarties sudarymas

Bendro gyvenimo sutarties sudarymasNorint teisiškai įforminti bendro gyvenimo metu valdomo turto statusą, reikia sudaryti atitinkamą sutartį. Visų pirma sugyventiniams reikia kartu aptarti šiuos klausimus:
Koks turtas bus laikomas asmeniniu?
Koks turtas bus laikomas bendru, t.y. dalinamu po skyrybų?
Kiek laiko po skyrybų partneris gali naudotis kitam partneriui priklausančiu būstu?
2010-07-18 15:25:23

Sugyventinio vaiko globa

Sugyventinio vaiko globaDaugeliui homoseksualių žmonių aktualūs teisiniai vaikų auginimo tos pačios lyties poroje klausimai. Įvaikinimo srityje įstatymų leidėjas nepaliko vietos kompromisams. Įvaikinimo procedūra yra labai biurokratiška, įvaikintojams keliama daug privalomų reikalavimų bei taikoma eilė imperatyvių taisyklių.
2010-07-18 15:11:14

Bendro gyvenimo reguliavimas Lietuvos teisėje

Bendro gyvenimo reguliavimas Lietuvos teisėjeBendras gyvenimas kartu galimas ne tik santuokoje ir ne tik tarp priešingos lyties asmenų. Tos pačios lyties poros taip pat gali siekti teisiško bendro gyvenimo įtvirtinimo. Šiame straipsnyje bus aptartos kelios bendro gyvenimo formos ir jų teisinis reglamentavimas.
2010-07-18 15:06:37

Paciento atstovavimas

Paciento atstovavimasKai asmuo pradeda naudotis sveikatos priežiūros įstaigų teikiamomis paslaugomis, nepriklausomai nuo to ar jis sveikas, ar ligonis, jis tampa pacientu. Tarp jo ir sveikatos priežiūros įstaigos atsiranda teisiniai santykiai, pasireiškiantys įvairiomis abipusėmis teisėmis ir pareigomis. Tačiau neretai dėl ligos ar kitų priežasčių pacientas negali naudotis savo teisėmis ir įgyvendinti pareigų – tokiu atveju jam reikalingas atstovas.
2010-07-18 14:55:19

Ar tavo sugyventinis paveldės tavo turtą?

Ar tavo sugyventinis paveldės tavo turtą?Dviems žmonėms ėmus gyventi kartu ir vesti bendrą ūkį nedaugeliui iš jų ateina į galvą pasirūpinti turto paveldėjimo klausimais. Tačiau nelaimės ateina netikėtai, tad kiekvienas apdairus žmogus turėtų pasirūpinti, kad jo palikimas atitektų artimiesiems.
2010-07-18 14:13:36

Vienos lyties porų teisinis registravimas

Vienos lyties porų teisinis registravimasLietuvoje tos pačios lyties poros negali sudaryti santuokos. Tai visiems žinomas ir dažnai kartojamas faktas. Tačiau paprastai šis faktas tik konstatuojamas, o jo sukeliamos pasekmės užmirštamos. Santuoka pirmiausiai yra teisinė, o ne moralinė, paprotinė ar religinė kategorija. Tai sutartis, kuri susituokusiems asmenims sukuria realias teises ir pareigas. Šis straipsnių ciklas padės tos pačios lyties poroms sukurti teisinius santykius, panašius į tuos, kuriuos sutuoktiniai įgyja keliose srityse: paveldėjime, sugyventinio atstovavime, bendro gyvenimo, turto, gyvenamosios vietos naudojime, vaikų auginime. Bus trumpai aptartos galiojančios teisės normos, pateikti praktiniai patarimai. Atskirai bus aptartos ir tos teisės, kurių homoseksualios poros pagal esamus įstatymus negali gauti.
2010-07-18 10:55:31Faktai ir žinios
Daugelis Lietuvos gyventojų neprieštarautų, jei vadovas būtų homoseksualus asmuo

Daugelis Lietuvos gyventojų neprieštarautų, jei vadovas būtų homoseksualus asmuoTyrimas atskleidė, kad daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų neprieštarautų, jei jų tiesioginis vadovas būtų homoseksualus asmuo, praneša Alfa.lt. Apklausos duomenys taip pat parodė, jog didžioji dalis piliečių mano, kad LGBT bendruomenės nariai turi tokias pačias teises kaip ir kiti Lietuvos piliečiai, o tos pačios lyties asmenų santuokai pritartų trečdalis respondentų. Tokius duomenis atskleidė Žmogaus teisių stebėjimo instituto (ŽTSI) užsakymu, tyrimų agentūros „Spinter research“ šių metų kovo mėnesį atlikta Lietuvos gyventojų apklausa.
2021-06-10 12:25:04

Apmaudu: gėjų netolerancija Afrikoje gaji ir tarp jaunimo

Apmaudu: gėjų netolerancija Afrikoje gaji ir tarp jaunimoKai homoseksualūs nigeriečiai pernai išėjo į gatves dalyvauti masiniuose protestuose prieš policijos žiaurumą, juos užpuolė ne tik policija. Gyventojai išplėšė jiems iš rankų vaivorykštės vėliavas, viešai tyčiojosi, rašo Economist. Tai tik iliustruoja kokia kupina neapykantos yra visuomenė.
2021-04-05 12:21:07

Tūkstančiams mergaičių Europoje vis dar kyla grėsmė dėl lyties organų žalojimo

Tūkstančiams mergaičių Europoje vis dar kyla grėsmė dėl lyties organų žalojimoVasario 6-ąją, minint Tarptautinę moterų lytinių organų žalojimo nulinės tolerancijos dieną, Europos lyčių lygybės institutas paskelbė skaičiavimus kiek Danijoje, Ispanijoje, Liuksemburge ir Austrijoje gyvenančių mergaičių kyla grėsmė dėl tokių sužalojimų.
2021-02-06 09:31:30

ŽIV užsikrėtusieji išsikovojo teisę būti įtraukti į Covid-19 vakcinos tyrimus

ŽIV užsikrėtusieji išsikovojo teisę būti įtraukti į Covid-19 vakcinos tyrimusŽmonės, užsikrėtę ŽIV virusu, iš pradžių nebuvo įtraukti į „Pfizer“ ir „Moderna“ skiepų bandymus, tačiau tai pasikeitė padedant aktyvistams.
2021-01-03 10:03:28

Tyrimas: vaikai iš homoseksualių šeimų mokosi ne blogiau, o net geriau

Tyrimas: vaikai iš homoseksualių šeimų mokosi ne blogiau, o net geriauSėkmingai pirmajame Seimo rinkimų ture pasirodžiusi Laisvės partija turi dar vieną argumentą savo pažadui dėl vienalyčių šeimų įteisinimo. Belgijos Leveno katalikiškojo universiteto mokslininkų atliktas tyrimas rodo, kad vienalytėse šeimose išaugę vaikai mokosi šiek tiek geriau nei vaikai iš tradicinių šeimų.
2020-10-21 11:23:16

Žymus mormonas mokslininkas bei psichoterapeutas atsiprašė dėl skleistos homofobijos

Žymus mormonas mokslininkas bei psichoterapeutas atsiprašė dėl skleistos homofobijosAllen Bergen – vienas įžymiausių JAV mormonų psichoterapeutų, jo darbais grįstos taip vadinamos gėjų „gydymo konversinės terapijos“ metodikos. Ir štai Allen atsiprašė dėl savo ankstesnės homofobijos ir papasakojo, kad du jo sūnūs ir anūkas – gėjai.
2020-08-11 10:17:20

Matematinis modelis atskleidžia, kad tos pačios lyties porų santuokos neišvengiamos

Matematinis modelis atskleidžia, kad tos pačios lyties porų santuokos neišvengiamosStokholmo mokslininkams pirmą kartą pavyko sukurti modelį, kuris gali nuspėti visuomenės nuomonės pokyčius moralės klausimais. Darbas skelbiamas moksliniame žurnale Nature.
2019-12-09 08:27:52

Vieno homoseksualumą lemiančio geno nėra. Ką tai reiškia?

Vieno homoseksualumą lemiančio geno nėra. Ką tai reiškia?Iš konteksto ištrauktas mokslinių tyrimų išvadas iškraipyti nesudėtinga. Taip nutiko ir su paskutinėmis vasaros dienomis pasirodžiusiu tyrimu, analizuojančiu žmonių lytinį potraukį lemiančius genus.
2019-09-16 14:26:07

Didelio DNR tyrimo išvados: vieno homoseksualumo geno nėra

Didelio DNR tyrimo išvados: vieno homoseksualumo geno nėraLytinį potraukį, kaip protinius gabumus arba ūgį, lemia ne vienintelis genas, o sudėtinga daugybės genomo sričių sąveika bei sunkiai nustatomi aplinkos faktoriai. Tokią išvadą daro Europos ir Jungtinių Valstijų mokslininkai, atlikę milžinišką pusės milijono genetinių profilių tyrimą ir paskelbę jo rezultatus mokslo žurnale „Science“ ketvirtadienį.
2019-09-03 12:38:17

Istorinėms Stonewall gėjų ir lesbiečių riaušėms – 50 metų! (foto)

Istorinėms Stonewall gėjų ir lesbiečių riaušėms – 50 metų! (foto)Tai mūsų istorija ir jai jau 50metų! Stonewall riaušės, kurias dažnai vadina „Stonewall sukilimu“ – tai ginkluoti konfliktai tarp gėjų, lesbiečių ir Niujorko policijos. Riaušės prasidėjo 1969 metų birželio 27-28 naktį, kuomet policija įsiveržė Stonewall Inn barą Greenwich‘e. Stonewall yra šiuolaikinio pasaulinio judėjimo už gėjų teises atskaitos taškas, nes tai buvo pirmas kartas, kuomet nemaža gėjų ir lesbiečių grupė pasipriešino neteisėtiems areštams.
2019-06-27 11:27:40

Kovingoje LGBT istorijoje – ir staigūs vingiai

Kovingoje LGBT istorijoje – ir staigūs vingiai Judėjimui už homoseksualų teises švenčiant 50-metį šis klausimas tebeskaldo visuomenę, o Europoje susiformavo nauja „geležinė uždanga“. Bet jau netrukus pirmą kūjo smūgį jai gali suduoti Čekija.
2019-06-16 10:09:31

Gydytojas psichiatras patarė, kaip elgtis pajutus, kad traukia ta pati lytis

Gydytojas psichiatras patarė, kaip elgtis pajutus, kad traukia ta pati lytis„Kai žmogus gyvena neatsiskleidęs, nepasakęs bent jau savo artimiesiems apie netradicinę savo seksualinę orientaciją, jis patiria įtampą, nes niekad negali būti savimi, tarsi turi nuolat kažką slėpti – tai gali sukelti depresiją, atsirasti nerimo sutrikimų, įtampai sumažinti žmogus gali pradėti vartoti alkoholį ar kitas psichoaktyvias medžiagas, nuo kurių neretai tampa priklausomi“, – sako „Asmens sveikatos klinikos“ gydytojas psichiatras, psichoterapeutas Edgaras Čiūras.
2019-06-12 11:13:46

Kaip vaivorykštė tapo homoseksualų judėjimo simboliu?

Kaip vaivorykštė tapo homoseksualų judėjimo simboliu? Vaivorykštės spalvų vėliava yra vienas iš labiausiai atpažįstamų LGBT judėjimo simbolių. Tačiau, iš kur atsirado ši vėliava ir kada ji pradėjo būti siejama su homoseksualiais asmenimis? Pasirodo, už tai dėkoti galima vienam dizaineriui.
2019-06-11 09:43:21

Beveik dešimtmetį trukęs tyrimas atskleidžia vienišų tėvų poveikį vaikams

Beveik dešimtmetį trukęs tyrimas atskleidžia vienišų tėvų poveikį vaikamsVaikų gerbūvis nenukenčia nuo to, ar jie turi vieną iš tėvų ar du namuose – sako naujo tyrimo rezultatai, kurie atskleidžia, kad vienišų tėvų šeimos dažnesnės, nei manėme iki šiol.
2019-01-19 09:35:04

B. Sabatauskaitė: tos pačios lyties porų valstybė reikalauja atsiklausti, ar jiems suteikia teisė mylėti

B. Sabatauskaitė: tos pačios lyties porų valstybė reikalauja atsiklausti, ar jiems suteikia teisė mylėti XX amžiaus septintojo dešimtmečio pirmojoje pusėje Vakaruose pradėjo formuotis LGBT judėjimai, ir nuo aštuntojo dešimtmečio gėjų klubų steigimas bei LGBT paradų rengimas tapo masiniu ir reguliariu reiškiniu. Per keletą paskutinių dešimtmečių pasikeitė ir teisinė homoseksualių asmenų padėtis. Kai kurių valstybių teisė šiuo metu numato vienos lyties asmenų santuokas, o daugelio Europos šalių teisėje sukurtas civilinės sąjungos institutas.
2018-11-25 17:08:32

Ar įmanoma išgydyti homofobiją?

Ar įmanoma išgydyti homofobiją?Mokslininkai jau seniai atsisakė minčių pakeisti žmogaus seksualinę orientaciją, nes egzistuoja konsensusas: negalima gydyti tai, kad nėra pripažįstama liga.
2018-09-27 10:30:24

Nebegėda.lt: Vyrams, kurie miega su vyrais

Nebegėda.lt: Vyrams, kurie miega su vyraisŠio teksto autorius pasirinko likti anonimu. Džiaugiamės, kad mūsų puslapyje atsiranda tekstų, skirtų ne tik hetero publikai. Mes esame atviros visiems LGBTQ+ ir labai laukiame jūsų tekstų, siūlymų ir patirčių. Tai labai svarbu ir reikalinga.
2018-08-15 10:01:16

Mormonas gėjus, susituokęs su moterimi, paskelbė apie skyrybas

Mormonas gėjus, susituokęs su moterimi, paskelbė apie skyrybasMormonas gėjus, sakęs jog yra laimingai vedęs moterį, paskelbė, kad pora skiriasi. Apie tai Josh Weed bei jo žmona Lolly paskelbė blog‘e ir atsiprašė LGBT+ bendruomenės.
2018-02-05 10:59:14

Nekasdieniškas mokslininkų atradimas: homoseksualumas slypi genuose

Nekasdieniškas mokslininkų atradimas: homoseksualumas slypi genuose Mokslininkai padarė stulbinantį atradimą, tyrinėdami vyrų homoseksualumą ir jų genus. Panašu, kad homoseksualių vyrų du dviejų chromosomų regionai skiriasi nuo heteroseksualių vyrų, rašo portalas iflscience.com.
2017-12-14 11:06:37

Trys mlrd. dolerių neišgelbėjo neveiksmingo tik susilaikymu grįsto švietimo

Trys mlrd. dolerių neišgelbėjo neveiksmingo tik susilaikymu grįsto švietimoBeprotystė dažnai apibrėžiama to paties veiksmo kartojimu vėl ir vėl, tikintis kitokio rezultato. Kita vertus, mokslininkai kartoja tuos pačius testus, tikėdamiesi to paties rezultato tiesiog, kad įsitikintų išvados teisingumu.
2017-08-29 09:55:04

Kodėl kai kurios šalys nepritaria homoseksualumui?

Kodėl kai kurios šalys nepritaria homoseksualumui?Nors yra ir nemažai tarpusavio nesutarimų, amerikiečiai yra ganėtinai liberalūs jei palygintume su kitomis pasaulio šalimis, kur buvimo gėjumi pasekmės daug baisesnės.
2017-08-27 10:16:43

Mokslininkai teigia: „gėjų panika“ neegzistuoja

Mokslininkai teigia: „gėjų panika“ neegzistuoja„Gėjų panika“ – terminas nusakantis ypatingą būseną, artimą psichozei, kuri neva ištinka heteroseksualius vyrus, kai jiems seksualinį susidomėjimą rodo gėjus ar biseksualas. Šia panika dažnai remiasi advokatai, kad sušvelnintų bausmę kaltinamiesiems, kaltinamiems nusikaltimais prieš LGBT, o tai pat, kad perkeltų atsakomybę aukai.
2017-07-17 10:00:01

Mitai apie ŽIV ir AIDS

Mitai apie ŽIV ir AIDSMITAS # 1 – ŽIV YRA MIRTIES NUOSPRENDIS: Tinkamai besigydantys ŽIV užsikrėtę žmonės gali gyventi pilnavertį gyvenimą.
2017-07-04 09:48:03

A. Rudomanskis: Lietuva – diskredituotų idėjų sąvartynas? Prokuratūrai tai nė motais

A. Rudomanskis: Lietuva – diskredituotų idėjų sąvartynas? Prokuratūrai tai nė motais Ar prisimenate Telšių mokytojos, dorovingos dievo tarnaitės, pasakojimus apie vaikus prievartaujančius ir savo nužudytų aukų kūnus kramsnojančius maniakus gėjus?
2017-06-04 10:55:25

Baisusis gėjų manifestas: kas jame rašoma iš tikrųjų?

Baisusis gėjų manifestas: kas jame rašoma iš tikrųjų?„Ką žinote apie gėjų manifestą?“. Ketvirtadienį internete pasklidusiose nuotraukose iš Telšių Žemaitės gimnazijos matyti, kad dorinio ugdymo pamokoje dešimtokams mokytoja, išvadinusi homoseksualus žudikais ir kanibalais, skaidrėje uždavė būtent tokį klausimą.
2017-05-02 10:35:42

15min.lt demaskuoja G. Vaitoškos melą

15min.lt demaskuoja G. Vaitoškos meląVytauto Didžiojo universitete vykstančius „Lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai kursus“ mokytojams rengęs psichoterapeutas Gintautas Vaitoška teigia, kad homoseksualumas yra emocinio sužeidimo, traumos priežastis. Psichoterapija, pasak jo, gali padėti pakeisti kryptį.
2017-05-01 10:15:42

Popiežius priėmė Liuksemburgo ministrą pirmininką ir jo sutuoktinį

Popiežius priėmė Liuksemburgo ministrą pirmininką ir jo sutuoktinįPopiežius oficialiai priėmė vienintelį pasaulyje homoseksualų šalies vadovą ir jo sutuoktinį. Katalikų Bažnyčios atsakingi asmenys pakvietė Liuksemburgo ministrą pirmininką Xavier Bettel bei jo sutuoktinį Gauthier Destenay vizitui į Šventąjį Sostą. Gėjų porą priėmė pagal visas sutuoktinių poroms taikomas protokolo taisykles.
2017-04-09 09:59:56

Mokslas: kodėl translyčiai vaikai turi būti savimi

Mokslas: kodėl translyčiai vaikai turi būti savimiNaujas tyrimas atskleidė privalumus translyčiams vaikams, kai jie gali būti savimi. Tokios psichinės sveikatos problemos, kaip depresija, nerimas – aptinkamos daug dažniau tarp transseksualių žmonių nei tarp cis-lyčių (angl. cisgender), o ypač tarp translyčių vaikų.
2017-03-27 13:43:04

Turėsiu kūdikį su savo seserimi – mes be galo laimingi

Turėsiu kūdikį su savo seserimi – mes be galo laimingi Ši frazė jums skamba kaip iš filmo? Ko gero, teks nustebti, nes šiuolaikinėje visuomenėje tokia istorija tampa vis dažnesnė. Koks turėtų būti šeimos modelis – nenusprendžiama iki šiol, tačiau kasdien žengiame tolerancijos link, kalbant apie homoseksualius žmones.
2016-09-07 09:00:37

EŽTT: Leidimo gyventi nesuteikimas – diskriminacija dėl orientacijos

EŽTT: Leidimo gyventi nesuteikimas – diskriminacija dėl orientacijosEuropos Žmogaus Teisių Teismas paskelbė, kad Italija nesuteikdama tos pačios lyties poros partneriui teisės gyventi šalyje pažeidė Europos Žmogaus Teisių Konvenciją poros atžvilgiu. Šiandien Strasburge įsikūręs teismas nusprendė, kad tokios teisės nesuteikimas tos pačios lyties poroms „šeimos pagrindu“ yra diskriminacija.
2016-07-01 20:41:02

LGBT aktyvizmo JAV istorija: kaip pradėję nuo nieko iškovojo santuokas

LGBT aktyvizmo JAV istorija: kaip pradėję nuo nieko iškovojo santuokasPristatome trumpą LGBT judėjimo JAV – valstybėje, kur šis judėjimas gimė ir rezultatų pasiekė pirmiausia – istoriją. Amerikoje LGBT judėjimo istoriją mokslininkai paprastai skirsto į tris pagrindinius etapus.
2016-06-20 11:50:12

Tos pačios lyties porų tėvystė neturi neigiamo poveikio vaikų vystymuisi

Tos pačios lyties porų tėvystė neturi neigiamo poveikio vaikų vystymuisiTos pačios lyties porų tėvystė kėlė karštus ginčus dar 1980-aisiais, o santuokos lygiateisiškumo įteisinimai sugrąžino šį klausimą viešiems debatams ir vėl. Tačiau moksliniu požiūriu tokiems debatams priežasčių jau nebelikę.
2016-04-16 13:37:56

Pasaulio Psichiatrų Asociacija: „gėjų gydymo terapijos žalingos“

Pasaulio Psichiatrų Asociacija: „gėjų gydymo terapijos žalingos“Pasaulio Psichiatrų Asociacija (PPA) savo pranešime įvardino homoseksualų „konversijos“ terapiją „nemoksliška, neetiška, neefektyvia ir žalinga“. Asociaciją pilną ataskaitą paskelbė praėjusią savaitę.
2016-03-29 13:14:53

Vivienne Ming: Kiek kainuoja buvimas „kitokiu“?

Vivienne Ming: Kiek kainuoja buvimas „kitokiu“?Šią moterį žurnalas Inc. 2013 metais paskelbė tarp 10 moterų technologijų pramonėje, kurias verta stebėti. Vivienne Ming – naujų verslų kūrėjai (angl. serial entrepreneur), neuromokslų teoretikei ir „didžiųjų duomenų“ (angl. big data) specialistei įdomu apdoroti skaičius.
2016-03-13 11:12:03

Žymūs žmonės, apie kurių homoseksualumą ar biseksualumą negirdėjote

Žymūs žmonės, apie kurių homoseksualumą ar biseksualumą negirdėjoteVisi galėtume įvardyti bent po keletą žinomų žmonių, kurie yra gėjai, lesbietės ar biseksualai. Bet kuri kaimo močiutė tikrai žino bent jau Ruslaną Kirilkiną ir Roką Žilinską. Kai kurie iš šių žmonių apie save kalba drąsiai ir dažnai, tad yra identifikuojami su savo orientacija.
2015-12-07 09:00:09

Himnas prieš apartheidą iš tiesų buvo apie LGBT teises

Himnas prieš apartheidą iš tiesų buvo apie LGBT teises Britų muzikantas Labi Siffre atskleidė, kad jis kurdamas įžymųjį himną prieš apartheidą „Kažkas manyje taip stipru“ (‘Something Inside So Strong’), iš tiesų atskleidė savo, homoseksualaus žmogaus patirtį. Dainininkas žymiu tapo 1970-aisias, parašęs šią dainą, kai Pietų Afrikoje tebebuvo apartheidas.
2015-11-03 10:07:07

Vienalytėse šeimose augantys vaikai arba kaip mokslas tampa tikėjimo įkaitu (III)

Vienalytėse šeimose augantys vaikai arba kaip mokslas tampa tikėjimo įkaitu (III)Tokia jau tų idėjinių batalijų prigimtis: epitetai dalijami ir į kairę, ir į dešinę. Vos mes paliečiame “karštas” temas – globalinį atšilimą, evoliucijos teoriją, atominę energetiką, homoseksualų teises, pakanka pasikalbėti apie moters teisę į abortą, tradicinę šeimą, pakritikuoti gyvūnų teises arba pasisakyti už vienalytes poras ir juose gyvenančius vaikus ir krūva kūrybiškai skurdžių epitetų – penkta kolona, komunistas, fašistas, iškrypėlis – jau skrieja mūsų kryptimi.
2015-08-10 11:20:09

M. Regnerus tyrimas - galutinis fiasko

M. Regnerus tyrimas - galutinis fiaskoTurbūt kiekvienas save gerbiantis homofobas žino apie M. Regnerus tyrimą. Šis tyrimas naudojamas „įrodyti“, kad tos pačios lyties tėvai yra netinkami vaikų auginimui ir auklėjimui.
2015-06-01 11:11:59

Patyčios vaikystėje psichinę sveikatą žaloja labiau nei vaikų išnaudojimas

Patyčios vaikystėje psichinę sveikatą žaloja labiau nei vaikų išnaudojimasIlgamečiai tyrimai aptiko, kad patyčios vaikystėje palieka žiaurius randus, rimtesnius nei suaugusiųjų nepriežiūra ar vaikų išnaudojimas.

Kažkada mokyklos nepastebėdavo ar net teigdavo, kad patyčios „užgrūdina asmenybę“, tačiau dabar požiūris keičiasi. Warwick Universiteto profesorius Dieter Wolke mano, kad dar laukia tolimas kelias, kol pripažinsime patyčių pasekmių rimtumą ir kiek ilgai jos trunka.
2015-05-05 09:31:50

Užmirštoji tos pačios lyties santuokų istorija

Užmirštoji tos pačios lyties santuokų istorijaTos pačios lyties santuokų oponentai dažnai kalba apie santuoką, kaip apie 2000 metų senumo (ar dar senesnę) tradiciją. Nekreipdami dėmesio, kad santuokos apibrėžimas ne tik keitėsi nuo tada, kai tai buvo verslo sandėris, įprastai sudaromas tarp vyrų, bet yra ir pakankamai įrodymų, kad ir pačioje krikščioniškoje tradicijoje, santuoka kito nuo tų laikų, kai tos pačios lyties sąryšiai buvo ne tik toleruojami, bet ir švenčiami.
2015-03-29 10:00:24

M. Ridley: lyties pasirinkimas tik žmonėms gali pasirodyti egzotiškas

M. Ridley: lyties pasirinkimas tik žmonėms gali pasirodyti egzotiškasNe visi gyvūnai turi lytines chromosomas. Iš tiesų sunku suprasti, kodėl daugelis jas turi. Jos padaro lytį visiška loterija, valdoma įsigalėjusios tvarkos, turinčios vienintelį privalumą (paprastai) – palaikyti lyčių santykį lygų. Jei pirmasis jūsų motinos kiaušinėlį pasiekęs spermatozoidas nešė Y chromosomą, esate vyras; jei X chromosomą – moteris.
2015-01-04 11:12:42

Iki šiol išsamiausias atliktas mokslinis tyrimas rodo - gėjais gimstama

Iki šiol išsamiausias atliktas mokslinis tyrimas rodo - gėjais gimstamaAlano Sanderso iš Northshore tyrimo instituto atlikta 409 gėjų porų genetinė analizė pateikė išvadą, jog gėjais gimstama. Vyrų homoseksualumo tyrime pateikiama homoseksualumo sąsaja su dviejais regionais žmogaus genome. Vienas iš regionų yra X chromosomoje, kitas - 8 chromosomoje.
2014-11-19 10:27:00

Šokiruojantis tyrimas: tos pačios lyties tėvų atžalos sveikesnės ir laimingesnės

 Šokiruojantis tyrimas: tos pačios lyties tėvų atžalos sveikesnės ir laimingesnėsTos pačios lyties tėvų atžalos – sveikesnės ir laimingesnės nei specialistų įvardytas vidurkis, atskleidė Melburno universiteto mokslininkų atliktas tyrimas.

Kaip skelbia nbcnews.com, tyrimas buvo paremtas duomenimis, gautais atlikus tos pačios lyties tėvų vaikų sveikatos tyrimą. Jame dalyvavo 315 tos pačios lyties tėvų ir 500 vaikų. Iš jų 80 proc. sudaro dviejų motinų šeimos, o 18 proc. – dviejų tėčių sąjungos.
2014-07-13 10:09:05

Religija susijusi su didesne LGBT paauglių savižudybių rizika

Religija susijusi su didesne LGBT paauglių savižudybių rizikaGėjai, kuriuos konsultavo religinis atstovas yra labiau linkę į savižudybę, nei tie, kurie nesulaukė jokios pagalbos.

Williams Institutas aptiko, kad LGBT žmonės, patyrę profesionalaus mediko terapiją, linkę į savižudybę tiek pat, kaip ir neieškoję jokios pagalbos. Tačiau sulaukę pagalbos nuo su religija susijusiu konsultantų – buvo labiau linkę į savižudybes.
2014-07-01 11:53:06

Tyrimo rezultatai: Homofobai gyvena trumpiau

Tyrimo rezultatai: Homofobai gyvena trumpiauAtliktas tyrimas aptiko, kad heteroseksualūs žmonės, priešiškai nusiteikę homoseksualų atžvilgiu, miršta anksčiau nei taip nenusiteikę. Amerikos Viešosios sveikatos (American Journal of Public Health) vasario numerio žurnale skelbiamas tyrimas, kurio metu buvo apklausti 20 tūkst. respondentų nuo 1988 iki 2008 metų.
2014-02-27 09:00:06

Mokslininkai: homoseksualumas - nėra pasirinkimas ar auklėjimas

Mokslininkai: homoseksualumas - nėra pasirinkimas ar auklėjimas400 dvynių porų tyrimas aptiko, kad gėjai turi bendrus genetinius požymius savo chromosomose, tačiau homoseksualumą lemia ne vien tik genai.
2014-02-16 10:51:37

Vaikams homoseksualiose šeimose sekasi taip pat gerai

Vaikams homoseksualiose šeimose sekasi taip pat geraiNaujoje tyrimo, kurį atliko Australijos vyriausybinis Šeimos Studijų Institutas, apžvalgoje rašoma, kad vaikai auginami homoseksualiose šeimose jaučiasi taip pat gerai, kaip ir heteroseksualiose. Institutas paskelbė tyrimą apie šių vaikų gerbūvį.
2014-01-27 11:27:39

„Kokių teisių jiems dar reikia?“

„Kokių teisių jiems dar reikia?“Šį klausimą labai dažnai tenka išgirsti, diskutuojant apie vienos lyties santuokų ar partnerysčių įteisinimą. Nuolat kartojamas šabloniškas melas - esą visi teisinės nelygybės klausimai išsprendžiami pas notarą, sutartimis, įgaliojimais ir testamentais. Tad iš diskusijų šiuo klausimu kartais galima susidaryti įspūdį, kad homoseksualiems žmonėms trūksta tik vestuvinių suknelių, gražios ceremonijos ar antspaudo pase.
2013-07-16 09:08:45

Tremties sala gėjams tapo ir kančios, ir laisvės simboliu

Tremties sala gėjams tapo ir kančios, ir laisvės simboliuTos pačios lyties asmenų santuokas įteisina vis daugiau valstybių. O kai kuriose šalyse vien diskusijos apie homoseksualus ir jų teises sukelia diskusijų audrą. Viena tokių – Italija, kur gėjai kadaise buvo tremiami į vieną įstabaus grožio salą jūroje.
2013-06-25 12:14:02

L.Vaigė. Atgyvenęs požiūris į šeimą: nesame broilerių ferma

L.Vaigė. Atgyvenęs požiūris į šeimą: nesame broilerių fermaPavasarėjant (ir vis nenumaldomai artėjant didžiosioms Gėlių Skleistynėms) Grybų karalystės televizijose ir spaudoje prasidėjo svarstymai apie gėlių teises.
2013-05-21 13:53:21

Žemi aukštos moralės standartai (II dalis)

Žemi aukštos moralės standartai (II dalis)Moralizavimas Dievo vardu, lygiateisiškumo galimybių neigimas, pasipriešinimas LGBT teisėms, obskurantiškas amžinų vertybių ir tradicijų gynimas - būdingas ir nemažai daliai Lietuvos politikų ir visuomenės veikėjų.
2013-05-07 11:52:38

Žemi aukštos moralės standartai (I dalis)

Žemi aukštos moralės standartai (I dalis)Aistringi „krikščioniškosios moralės“ šalininkai, įvairiausi televizijos evangelistai ir kiti konservatyvūs religiniai lyderiai dažnai pripažįstami kaltais dėl smurto, neteisėto seksualinio elgesio, prievartavimų, seksualinių persekiojimų, daugpatystės, neištikimybės, naudojimosi vyriškos ir moteriškos lyties prostitučių paslaugomis, dėl kraujomaišos, lytinių santykių su nepilnamečiais ar seksualinių žaisliukų vagysčių. Ir vis tiek daug kas jais aklai tiki. Ypač, kai jie kaip begalėdami keikia „nusidėjėlius homoseksualus“.
2013-05-05 10:00:00

„Focus on the Family“ ex-gėjų veidas išssižada praeities

„Focus on the Family“ ex-gėjų veidas išssižada praeitiesVienas iš labiausiai žinomų vardų, dabar jau griūnančioje ex-gėjų industrijoje, yra John’as Paulk’as. Jis buvo gana ryškus tariamo išgijimo pavyzdys – buvęs neva išgijusių homoseksualų organizacijos „Exodus International“ pirmininkas. Tapęs eksgėjų judėjimo aktyvistu jis padarė neblogą karjerą, rašė knygas, važinėjo po Jungtines Valstijas skaitydamas paskaitas apie išgijimą padedant Jėzui.
2013-04-22 11:00:44

Vaikai homoseksualų poroms suteikė gyvenimo prasmę

Vaikai homoseksualų poroms suteikė gyvenimo prasmęVaikai, augantys tos pačios lyties žmonių šeimose, – jau ir Lietuvos realybė. „Lietuvos rytas” susitiko su homoseksualais, auginančiais vaikus.

Jei vaikas darželyje ar mokykloje papasakotų, jog du jo tėvai arba dvi motinos miega vienoje lovoje, tos šeimos gyvenimas greičiausiai apvirstų aukštyn kojom.
2013-04-07 11:37:01

Tyrimas: tėvų seksualumas nedaro įtakos vaikų gerovei

Tyrimas: tėvų seksualumas nedaro įtakos vaikų geroveiKembridžo Universitetas 2013 m. kovo pradžioje pristatė tyrimą, kuriuo mokslininkai tyrė vienalyčių porų įvaikintų vaikų patirtį. Buvo atsižvelgta į svarbiausius šeimos santykių aspektus, tėvų ir vaikų gerovę, vaikų pritapimą tokiose šeimose.
2013-03-08 10:40:15

Kinai tūkstantmečiais buvo tolerantiški homoseksualams

Kinai tūkstantmečiais buvo tolerantiški homoseksualamsKinų sociologas Pan Guangdan remdamasis dokumentais įrodė, kad pakantumas tos pačios lyties santykiams Kinijoje tęsėsi tūkstančius metų. Jis išsakė prielaidą, kad tolerantiškumas LGBT žmonėms Kinijos Liaudies Respublikoje vėl sugrįš. Pan padarė šį atradimą versdamas iš anglų kalbos Havelock Ellis 1933 metais parašytą knygą „Lyties psichologija“.
2013-01-14 08:30:48

Exodus atsiriboja nuo gėjų „gydymo“

Exodus atsiriboja nuo gėjų „gydymo“JAV labiausiai žinomos krikščionių grupės, kurios veikla skirta žmonėms, jaučiantiems potraukį tai pačiai lyčiai, ir norintiems jį užgniaužti maldomis, prezidentas atsiribojo nuo teiginių, kad žmonių seksualinė orientacija gali būti visam laikui pakeista ar „išgydyta“.
2012-07-09 12:47:32

Baltic Pride 2012: Kas yra Pride?

Baltic Pride 2012: Kas yra Pride?Daug žmonių Latvijoje vis dar nesupranta, kodėl reikalingas Pride festivalis. Žinių ir supratimo trūkumas kelia nerimą, o nerimas – pasipriešinimą ir antipatiją. Ar žinote, kas yra Pride ir ką jis reiškia patiems LGBT žmonėms, jų giminėms bei draugams ir visai visuomenei?
2012-05-14 09:00:00

Purvina Afganistano paslaptis: šokantys berniukai už 2 dolerius

Purvina Afganistano paslaptis: šokantys berniukai už 2 doleriusŠokiai viešumoje Afganistano moterims yra tabu. Bet vyrai rado būdą grožėtis judančiais dailiais jaunais kūnais - moteriškais drabužiais aprengti paauglius. Kol vienoje pasaulio pusėje Katalikų bažnyčia dangstė geidulingus kunigus, šioje musulmoniškoje šalyje karo vadams tapo garbės reikalu įsitaisyti šokantį berniuką, kuriam paprastai tekdavo ir sugulovo vaidmuo. XXI amžiuje sunkiai suvokiamas paprotys neišnykęs iki šiol.
2012-03-28 08:45:25

Mokslininkai: nereikia primetinėti tradicinio šeimos modelio

Mokslininkai: nereikia primetinėti tradicinio šeimos modelioKonstituciniam Teismui pateikus išaiškinimą apie šeimos sampratą tarp konservatorių ir bažnytininkų kilo tikra sumaištis, o Seimo narės Marijos Aušrinės Pavilionienės įregistruotas Partnerystės įstatymo projektas ir keleto Seimo narių pateikta Konstitucijos pataisa, kuria siekiama pripažinti įvairaus modelio šeimas, pasėjo paniką tarp konservatyvių politikų ir klerikalų.
2012-03-22 11:13:32

JAV medikai: „Lyties keitimui reikia pradėti ruoštis vaikystėje“

JAV medikai: „Lyties keitimui reikia pradėti ruoštis vaikystėje“Vis daugiau paauglių ir netgi vaikų, kurie mano esantys priešingos lyties nei gimė, gauna tėvų pritarimą ir, medikų padedami, pradeda gydymo kursą, reikalingą prieš lyties keitimo operaciją.
2012-02-21 10:23:08

Specialistai: jei homoseksualumas įgimtas, nepadės joks auklėjimas

Specialistai: jei homoseksualumas įgimtas, nepadės joks auklėjimasLietuvoje homoseksualumas vis dar laikomas neteisingo auklėjimo pasekme, todėl galima suprasti tėvų baimę, kai jų trimetis berniukas domisi ne tik lėlėmis, bet dar baisiau – moteriškais papuošalais ar drabužiais. Anot specialistų, atsiranda vis daugiau argumentų teorijai, kad lytinė orientacija – įgimtas dalykas, todėl kovoti su vėjo malūnais beprasmiška. Esą tuomet išauginsime ne tik homoseksualų, bet ir sugniuždytą, kompleksuotą, savęs nevertinantį žmogų.
2012-01-15 11:10:12

Kodėl vyrai vis dažniau tampa moterimis?

Kodėl vyrai vis dažniau tampa moterimis?Tailandas ir Iranas. Šiose šalyse daugiausiai atliekama lyties keitimo operacijų. Tailande tai susiję su labai paplitusiu reiškiniu – prostitutėmis transeksualėmis, o štai Irane tokios operacijos atliekamos norint užkirsti kelią homoseksualiems ryšiams tarp piliečių. Mat jie baudžiami mirties bausme.
2011-12-19 11:31:05

Lapkričio 16-oji - Tarptautinė Tolerancijos Diena

Lapkričio 16-oji - Tarptautinė Tolerancijos DienaŠią tarptautinę dieną iškilmingai paskelbė UNESCO „Tolerancijos principų deklaracijoje“. Deklaraciją patvirtino 28-oji generalinė UNESCO konferencija 1995 metais (rezoliucija Nr. 5.61).

Tolerancija - tai „pagarba turtingai mūsų pasaulio kultūrų įvairovei, mūsų išraiškos formoms ir žmogiškojo individualumo pasireiškimo būdams, o taip pat jų pripažinimas ir teisingas suvokimas“. Deklaracija skelbia „pripažįstanti tai, kad žmonės savo prigimtimi skiriasi išvaizda, padėtimi, kalba, elgsena ir vertybėmis ir turi teisę gyventi taikiai ir išsaugoti savo individualumą“.

Deklaracija nagrinėja grėsmes žmonijai, kurias kelia netolerancija, siūlo metodus ir programas kovai su ja.
2011-11-16 14:04:16

Homoseksualais gimstama?

Homoseksualais gimstama?„Lytinė orientacija nėra pasirenkama, ji labiausiai lemiama įgimtų neurobiologinių veiksnių“, - trims tūkstančiams neurobiologų, susirinkusių į 21-ą Europos neurobiologijos bendrijos suvažiavimą Lisabonoje, sakė San Francisko (JAV) Klinikinių tyrimų centro direktorius Jerome'as Goldsteinas.
2011-06-15 13:08:41

XVII. Organizacijos, sveikatos centrai ir šaltiniai

XVII. Organizacijos, sveikatos centrai ir šaltiniaiSusidūrus su diskriminacija, galima kreiptis tiesiogiai į teismus, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą, prokuratūras, kitas teisėsaugos institucijas bei įvairias žmogaus teisių gynimo organizacijas. Čia pateikiame keleto organizacijų, į kurias gali kreiptis bet kada, sąrašą.
2011-05-07 13:06:20

XVI. Terminų žodynėlis

XVI. Terminų žodynėlisDiskusijoms homoseksualumo tema dažnai kliudo diskusijos partnerių nevienodas terminų suvokimas. Todėl pabandėme iš įvairių šaltinių surinkti ir apibendrinti dažniausiai naudojamus terminus susijusius su homoseksualumu.
2011-05-04 16:09:30

XV. Homoseksualumas ir viešoji nuomonė

XV. Homoseksualumas ir viešoji nuomonėLietuvos gyventojai tolerancija homoseksualiems asmenims nepasižymi – tai rodo Lietuvoje 2010-aisiais atliktas išsamus homofobijos tyrimas. Mūsų visuomenė vis dar persmelkta išankstinių nuostatų ir stereotipų. Neapykantą skleidžiančiais politikų ir pačių žurnalistų pareiškimais mirga visa Lietuvos spauda. Keisčiausia tai, kad homofobines nuostatas skelbia ne tik bulvarinė spauda, kuri siekia sukelti grėsmės atmosferą, bet ir rimtoji spauda.
2011-04-29 13:32:33

XIV. Homoseksualumas ir pedofilija

XIV. Homoseksualumas ir pedofilijaNeretai viešojoje erdvėje homoseksualumas būna tapatinamas su pedofilija. Svarbu prisiminti: homoseksualumas – tai seksualinė orientacija, kuri nusako, kad asmuo geidžia tos pačios lyties žmogaus, tuo tarpu pedofilija – seksualinis ar emocinis potraukis vaikams. Taigi homoseksualumas apibrėžia lytį, o pedofilija – amžių.
2011-04-22 13:12:20

XIII. Gyvenimas šalyse, kuriose LGBT teisės išplėtotos

XIII. Gyvenimas šalyse, kuriose LGBT teisės išplėtotosSkirtingose pasaulio valstybėse LGBT bendruomenė turi skirtingas sąlygas: nuo mirties bausmės už homoseksualius santykius iki galimybės tuoktis ir įsivaikinti. Stebint gerąją Vakarų valstybių praktiką, gali kilti pavydas, tačiau nereiktų užmiršti, kad kiekvienoje iš jų LGBT benduomenė turėjo sunkiai kovoti, kol buvo priimta visuomenėje ir įgijo lygias teises su visais.
2011-04-21 09:00:11

XII. Antros pusės paieškos

XII. Antros pusės paieškosKai supranti, jog nori pradėti santykius su savo lyties atstovu, kyla naujų sunkumų. Kaip rasti tokių pat kaip tu? Juk nekalbinsi kiekvieno patikusio! Tam, kad minioje atskirtum gėjų ar lesbietę, reikia turėti šiek tiek patirties. Stebėdamas aplinkinius, gali pamatyti, kurie tau rodo didesnį dėmesį. Jei tai tos pačios lyties asmuo – gali būti, kad jis homoseksualus. Gebėjimas vien stebint atskirti homoseksualų asmenį, žargone dažniausiai vadinamas gaydaru (žodžių gay ir radaras junginys).
2011-04-15 10:56:45

XI. Tavo sveikata

XI. Tavo sveikataJei nusprendei, kad jau laikas turėti lytinių santykių, turėtum žinoti, kokios yra grėsmės, kylančios dėl nesaugaus seksualinio elgesio, ir kaip nuo jų apsisaugoti. Tai – lytiškai plintančios ligos (LPL). Jomis galima užsikrėsti turint vaginalinių, analinių ir oralinių santykių, kurių metu nesisaugoma arba naudojamos nekokybiškos apsaugos priemonės.
2011-04-13 12:17:54

X. Homoseksualumas ir religija

X. Homoseksualumas ir religijaDaugeliui tikinčių homoseksualių žmonių iškyla klausimas, kaip suderinti homoseksualumą su jų išpažįstama religija. Šis klausimas gali būti ne mažiau aktualus ir jų tėvams. dažnai tenka girdėti, esą visos religijos smerkia homoseksualumą, o homoseksualūs santykiai – vos ne baisiausia nuodėmė. Ar tai tiesa?
2011-04-11 12:03:53

IX. Homoseksualios šeimos

IX. Homoseksualios šeimosAr egzistuoja ilgalaikiai homoseksualūs santykiai?

Labai dažnai tenka girdėti, esą homoseksualūs santykiai yra paremti tiktai seksu ir negali būti ilgalaikiai, skirtingai nei heteroseksualūs santykiai, kurie yra paremti meile, tarpusavio pagarba ir supratimu. Tačiau tai tėra neteisingas stereotipas.
2011-04-08 11:50:34

VIII. Homoseksualumo istorija iki šių dienų

VIII. Homoseksualumo istorija iki šių dienųŠiuo metu daugelyje civilizuotų šalių homoseksualūs asmenys jau turi dalį įprastų žmogaus teisių ir yra toleruojami, o kai kuriose valstybėse homoseksualams suteikta teisė į santuoką. Visa tai pasiekta ilgu kovos už pripažinimą ir toleranciją keliu. Kokia šios kovos istorija?
2011-04-06 14:49:20

VII. Tavo santykiai su mokytojais ir mokyklos psichologu

VII. Tavo santykiai su mokytojais ir mokyklos psichologuPasaulyje mokslo tyrimai, nagrinėjantys homoseksualių žmonių psichologinę būseną, atliekami jau daug metų. Nustatyta, kad homoseksualumas nesusijęs su jokiais psichikos sutrikimais. Vėlesni tyrimai rodo, kad homoseksualūs žmonės patiria daugiau psichologinio streso, įtampos ir juos dažniau nei heteroseksualius aplanko mintys apie savižudybę. Tai ypač būdinga paaugliams, kurie ima suvokti, kad yra kitokie nei dauguma bendraamžių. Kokios psichologinės pagalbos galima tikėtis?
2011-04-03 14:25:02

VI. Tavo santykiai su bendraamžiais

VI. Tavo santykiai su bendraamžiaisPaauglystė yra pakankamai sunkus laikotarpis, kai tenka išmokti sutarti ir su savimi, ir su aplinkiniais. Homoseksualumas, deja, šio laikotarpio nepalengvina. Tačiau tai dar nereiškia, kad viskas yra labai blogai.

Homoseksualiam paaugliui santykius su bendraamžiais dažnai šiek tiek temdo tai, kad aplinka jį tiesiog laiko heteroseksualiu ir tikisi atitinkamo elgesio. Nenorėdami rizikuoti dėl santykių, dauguma prisitaiko prie aplinkinių žmonių lūkesčių ir apsimeta tuo, kuo iš tiesų nėra.
2011-03-31 12:47:24

V. Tu ir tavo šeima

V. Tu ir tavo šeimaAr turėtum atsiskleisti savo šeimos nariams? Taip, jeigu tu to nori, ir tik tada, kai būsi tam pasiruošęs ir jausiesi saugus tai darydamas. Neatsiverk vien tik dėl to, kad kas nors mano, jog tau reikėtų tai padaryti. Tai turi būti tik tavo paties sprendimas. Tu gali pasipasakoti vienam žmogui, draugams, tik šeimai arba visiems, kuriuos pažįsti. Viskas priklauso nuo tavęs.
2011-03-30 12:47:43

IV. Ar atskleisti savo homoseksualumą?

IV. Ar atskleisti savo homoseksualumą?Atsiskleidimas savo aplinkos žmonėms – draugams, tėvams, bendramoksliams, mokytojams – sudėtingas, tačiau svarbus žingsnis homoseksualaus asmens gyvenime. Būtina suprasti, kad kiekvienas turi teisę rinktis, kam pasisakyti apie savo orientaciją, kada ir kaip tai padaryti. Nėra vienintelio teisingo būdo, kaip pasirinkti tinkamus žmones ir kaip teisingai juos informuoti. Kiekvienas apsisprendęs atsiskleisti, turėtų numanyti, kaip tai gali pakeisti santykius su artimais žmonėmis. Jų pirmoji reakcija gali būti įvairi: nuo nusivylimo iki džiaugsmo, tačiau ateityje tai gali padėti jūsų bendravimui.
2011-03-28 12:26:19

III. Homoseksualumo fazės

III. Homoseksualumo fazėsPajutimas. Dažniausiai seksualinė orientacija pradeda reikštis paauglystėje. Kai kurie žmonės potraukį priešingos ar tos pačios lyties asmenims pradeda jausti būdami 10–11 metų amžiaus, kiti – jau nuo pat mažumės, būdami vos penkerių ar šešerių. Gali užtrukti nemažai laiko, kol išdrįsi įvardyti savo jausmus – pradėsi suvokti save kaip gėjų, lesbietę ar biseksualą. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai savo „kitokią“ seksualinę orientaciją žmonės „atranda“ tik būdami suaugę, ir tai išties gali sugluminti. Sugebėjus įvardyti savo orientaciją, viskas atsistoja į vietas ir paaiškina jausmus, kuriuos žmogus jautė augdamas.
2011-03-25 12:23:07

II. Ar aš gėjus/lesbietė?

II. Ar aš gėjus/lesbietė?Kaip žinoti, ar esu homoseksualus? Suprasti savo seksualinę orientaciją tu gali stebėdamas savo emocijas ir jausmus. Atsimink, kad tam tikru gyvenimo momentu beveik kiekvienas gali patirti seksualinį potraukį tai pačiai lyčiai. Tačiau seksualinė patirtis su tos pačios lyties partneriu nebūtinai reiškia, kad esi homoseksualus. Lygiai taip pat, kaip ir seksualinė patirtis su priešingos lyties partneriu dar nereiškia, jog esi heteroseksualus. Be to, visiškas homoseksualumas ar heteroseksualumas pasitaiko retai. Dažniausiai žmonės turi tiesiog labiau dominuojančią vienokią ar kitokią orientaciją, kuri įvairiais gyvenimo tarpsniais gali šiek tiek keistis.
2011-03-24 13:30:49

I. Pagrindiniai dalykai, kuriuos turite žinoti apie homoseksualumą

I. Pagrindiniai dalykai, kuriuos turite žinoti apie homoseksualumąPirmiausia žinotina, kad homoseksualumas yra emocinis ir seksualinis potraukis tos pačios lyties žmonėms. Paprasčiau tariant, jei vaikinui patinka vaikinai arba merginai patinka merginos, tokį vaikiną ar merginą vadiname homoseksualiu ar homoseksualia. Yra žmonių, kuriems patinka abiejų lyčių asmenys – tiek vaikinai, tiek merginos. Tokie žmonės vadinami biseksualiais. Tuo tarpu heteroseksualiais vadiname vaikinus, kuriems patinka merginos, ir merginas, kurioms patinka vaikinai.
2011-03-23 13:49:25

Journal of Homosexuality. Kaip paaiškinti homoseksualių vyrų potraukį atletiškiems vyrams?

Journal of Homosexuality. Kaip paaiškinti homoseksualių vyrų potraukį atletiškiems vyrams?Egzistuoja daug įvairiausių seksualinio potraukio schemų, tačiau viena fizinė estetika yra daug plačiau paplitusi, nei kad kitos. Homoseksualūs vyrai dažnai ieško vyro, kuris būtų raumeningo, liekno bei atletiško kūno sudėjimo. Priežastys, kodėl gėjus vyrus traukia ir, iš esmės, yra centrinis aspektas jų sociokultūros, lieknas bei atletiškas kūnas, gali būti siejamos su visur esančiu hegemoniniu vyriškumu.

2011-03-13 13:22:43

Tolerancija pagal tarptautinę ir nacionalinę teisę

Tolerancija pagal tarptautinę ir nacionalinę teisęSunku yra teisės aktuose aptikti nuorodų į toleranciją. Net jei ši sąvoka ir minima, tai jos turinys paprastai nėra atskleidžiamas. Lietuvoje tolerancija neturi savo teisinio apibrėžimo.

Matyt, viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl tolerancijos sąvokai skiriamas toks mažas dėmesys teisės aktuose, yra ta, kad ji yra ypač abstrakti, labiausiai susijusi ne su teisės, o su filosofijos, politikos, moralės sritimis. Prieš mėginant apibrėžti toleranciją, tikriausiai nebus netikslu pasakyti, kad daug kam šis žodis yra susijęs su pažiūromis, t.y. koks yra vienų žmonių požiūris į kitus. O kadangi įstatymai negali reguliuoti, kokia turi būti žmonių nuomonė, pažiūros, tai tikriausiai yra pakankamai aišku, kodėl šios sąvokos vengia įstatymų leidėjai.
2011-03-07 12:40:52

Perprask, kad įveiktum: istorinės homofobijos šaknys (papildyta)

Perprask, kad įveiktum: istorinės homofobijos šaknys (papildyta)Šia pakankamai bendra homoseksualių santykių ir homofobijos apžvalga siekiama parodyti homoseksualių santykių suvokimo kaitą istorijos raidoje bei nurodyti mitų apie homoseksualumą ir homofobijos kilmės šaltinius, skaitytojui suteikiant galimybę plačiau suvokti istorinį kontekstą ir plėtojant jo gebėjimus diskutuoti homoseksualumo temomis. Straipsnyje kalbama apie vyrų homoseksualumą, nors didelė dalis tendencijų tinka ir kalbant apie homoseksualias moteris, tačiau moterų homoseksualumo istorija yra nagrinėta daug mažiau dėl istorinių šaltinių trūkumo ir istorinio moterų seksualumo ignoravimo.
2010-12-13 12:32:01

LGBT situacija Baltijos šalyse

LGBT situacija Baltijos šalyseVisame pasaulyje vyriausybių politika dėl LGBT žmonių teisių labai nevienoda. Nuo santuokų įteisinimo (Kanada, Novegija, Ispanija), partnerystės pripažinimo (Suomija, Brazilija, Australija) iki didelių baudų grėsmės (Magrebų šalys, Sirija, JAE), kalėjimo (Gajana, Uganda, Pakistanas) ar net mirties bausmės (Mauritanija, Saudo Arabija, Afganistanas). Vienose šalyse priimtinas LGBT žmonių gyvenimo būdas, jausmų demonstravimas, tuo tarpu daugumoje pasaulio šalių netradicinės seksualinės orientacijos žmonės vis dar turi slėpti savo gyvenimo būdą, jausmus, kesti diskriminaciją šeimoje, darbe, viešose vietose.
2010-12-12 12:00:00

LGBT teisės – žmogaus teisės

LGBT teisės – žmogaus teisėsŽmogaus teisių ideologiją galima laikyti viena tobuliausių kada nors žmonijos sukurtų ideologijų. Ji skirta santarvei kurti ir konfliktams tarp žmonių šalinti. Tai ideologija, skelbianti „gerbk savo artimą“, papildydama „nepriklausomai nuo jo lyties, tikėjimo ar kitokių socialinių, psichologinių ar fizinių požymių“. Tai pirmoji istorijoje ideologija, neskelbianti nieko priešais ir neskaidanti nieko į luomus. Ir tam, kad ji veiktų, ji turi būti visų suvokta. Žmonės turi ne „dirbti dėl žmonių teisių“, bet gyventi jomis.
2010-12-05 10:30:07

Lietuva Europoje: 2010 metų situacijos lygių teisių užtikrinimo srityje apžvalga

Lietuva Europoje: 2010 metų situacijos lygių teisių užtikrinimo srityje apžvalga2010 metai žymi bent porą aktualių žmogaus teisių sričiai sukakčių – tai Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetis ir Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos šešiasdešimtmetis. Europos Sąjungoje taip pat įvyko reikšmingų pokyčių - turint omeny, kad Lisabonos sutartis įsigaliojo 2009 m. gruodžio 1 d., tai šie metai kartu buvo pirmieji pilni metai, kai ES pagrindinių teisių chartija galiojo kaip oficialus pirminės ES teisės šaltinis.
2010-12-01 12:00:05

Lesbiečių šeimose vaikai visiškai nepatiria prievartos

Lesbiečių šeimose vaikai visiškai nepatiria prievartosNedidelis lesbiečių porų užaugintų vaikų tyrimas atskleidė, kad nei vienas iš jų nepatyrė jokio fizinio smurto ar seksualinio priekabiavimo.

Šiuos rezultatus pateikia ilgiausiai trunkantis lesbiečių šeimų mokslinis tyrimas, kurį atlieka UCLA’s Williams Institutas. Tyrimas jau tęsiasi 24 metus.
2010-11-21 12:51:05

Skaitytojo klausimas psichologui: kas lemia homoseksualumą?

Skaitytojo klausimas psichologui: kas lemia homoseksualumą?Skaitytojo klausimas: Kokie veiksniai nulemia seksualinę orientaciją? Ar tai genetika, auklėjimas, iškrypimas, liga?

Kaip suprantu, klausiate apie netradicinę lytinę orientaciją ir veiksnius kurie ją nulemia: ar tai nulemta biolgiškai, ar tai neigiamas (?) aplinkos poveikis. Jūsų minėti veiksniai: genetika ir auklėjimas – skamba kaip galimos priežastys, o iškrypimas ir liga – kaip netradicinės orientacijos pasirinkimo vertinimas. Kita vertus, klausiate psichologo nuomonės. Atsakydama į Jūsų klausimą pasistengsiu atkreipti dėmėsį į psichologinius veiksnius, kurie labiausiai išryškėja kalbant apie auklėjimą. Svarbu paminėti ir lemiamą biologinį poveikį, o vertinti palieku - pagal vertybes - Jums ir kiekvienam.
2010-06-16 11:14:41

Keli štrichai iš transseksualų kovos už lygybę

Keli štrichai iš transseksualų kovos už lygybęNors teigiama, kad transseksualų judėjimas JAV prasidėjo tik 9–10 praėjusio amžiaus dešimtmetyje, tačiau pirmoji žinoma lyties keitimo operacija buvo atlikta dar 1930 m. Einar Mogens Wegener'ui. Danų tautybės dailininkas, didžiąją gyvenimo dalį gyvenęs kaip vyras, 3–ąjį XX a. dešimtmetį viešai rodytis pradėjo persirengęs moterimi, o 1930 m. pasiryžo tada dar eksperimentinėms lyties keitimo operacijoms Vokietijoje. Žiniasklaidai Danijoje ir Vokietijoje viešai paskelbus apie tada jau Lili Elbe save vadinusio Einar'o operacijas, Danijos karalius pripažino negaliojančia dailininko ir jo buvusios žmonos Gerdos Gottlieb santuoką. Deja, naujas gyvenimas, kurio troško Lili, taip ir neprasidėjo – praėjusius keliems mėnesiams po penktosios operacijos, kurios metu jai buvo persodinta gimda, Lili mirė nuo komplikacijų.
2010-06-15 11:55:32

Trumpa LGBT judėjimo istorija

Trumpa LGBT judėjimo istorijaLGBT – inicialai, sutrumpinimas, žymintis gėjus, lesbietes, biseksualus ir transeksualus. Šiuo metu daugelyje civilizuotų šalių šie žmonės jau turi dalį įprastų žmogaus teisių, yra toleruojami, o kai kuriose netgi turi teisę į santuoką. Visa tai pasiekta ilgu kovos už pripažinimą ir toleranciją keliu. Kokia šios kovos istorija?
2010-06-06 13:02:29

V. Valentinavičius. Miestas kaip socialinio veiksmo erdvė

V. Valentinavičius. Miestas kaip socialinio veiksmo erdvėIstorinėje perspektyvoje miesto plėtrą paskatino gyventojų prieaugis, o taip pat padidėjusi migracija – atvykėliai iš ūkių, kaimų ir mažesnių miestų. Migravimas iš kaimų ir miestelių aktualus ir šiandien. Judumas iš periferijų į didesnius miestus visuomet arba dažniausiai susijęs su naujomis galimybėmis, kurių taip trūko ir trūksta kaimiškose vietovėse.
2010-04-10 10:00:20

Žurnalas „Nature“: Moralė ir religija - nesusiję

Žurnalas „Nature“: Moralė ir religija - nesusiję„Religija tinka tik geriems žmonėms“, rašė romanų rašytoja Mary McCarthy. Palyginkite Inkvizicijos smurtą su Martino Liuterio Kingo humaniškumu, arba žmogžudžius fanatikus su Oxfam, ir jūs galėsite įtarti, kad religija suteikia kontekstą, kuris pateisina ar motyvuoja konkrečius moralės pasirinkimus, tačiau nėra pastarųjų priežastis.

Į šią piktai ginčijamą sritį atvyksta psichologai Ilkka Pyysiäinen iš Helsinkio Universiteto bei Marc Hauser iš Harvardo Universiteto Kembridže. Jie pažymi, kad individai, kuriems teko spręsti nepažįstamas moralės dilemas – neparodė jokių skirtumų savo atsakymuose, nepriklausomai nuo to ar jie religingi, ar ne.
2010-03-15 11:46:27

Katalikų kunigų tyrimas – vaikus tvirkina ne kunigai gėjai

Katalikų kunigų tyrimas – vaikus tvirkina ne kunigai gėjaiJei norite lakmuso popierėlio, kuriuo galėtumėte atskirti kairiuosius katalikus nuo dešiniųjų, paklauskite jų ką reikia kaltinti dėl kunigų pedofilų skandalų. Dešinieji sakys, kad kalti - kunigai gėjai; kairieji atsakys, kad tai nenatūralaus celibato pasekmė. Šio reiškinio analizė - didysis klausimas, kaip bažnyčia prisiderins prie šiuolaikiškos seksualumo sampratos, kuri yra ir žmogaus suvokimas. Konservatoriai mano, kad homoseksualumas yra moralės sutrikimas, liberalai taip pat mano apie celibatą. Žinoma, katalikai per vidurį sako, kad celibatas tinka kai kuriems vyrams, nepriklausomai nuo jų orientacijos.
2009-11-30 15:17:17

Medikai: homoseksualumas jaunimui nepavojingas

Medikai: homoseksualumas jaunimui nepavojingasNors šiuo metu tam tikrose profesinėse srityse būti homoseksualu yra madinga, tokia seksualinė orientacija netgi atveria karjeros galimybes, seksualinės sveikatos medikai pastebi, kad homoseksualių santykių plitimui tai įtakos neturi. Egzistuoja daugybė tyrimų, įrodančių, kad homoseksualo išauklėti neįmanoma. Tai įgimtas dalykas. Todėl dviejų homoseksualių vyrų auginamas berniukas išaugs psichologiškai sveikesnis nei niekada neišsiblaivančių heteroseksualų šeimoje.

Dėl mados homoseksualų nedaugėja.
2009-11-20 15:57:52

Homoseksualumo pandemija didesnė ir už naująjį gripą

Homoseksualumo pandemija didesnė ir už naująjį gripąApie programą „Gender Loops" dabar šneka net bobutės, nesupratusios reikalo esmės: „Tai lups vaikus darželiuose nuo šiolei ar nelups?" Mamos gąsdina neklaužadas: „Jei neklausysi mamytės, ateis du princai ir tave įsivaikins!" (Ne)kalta pasaka apie du princus ne juokais supriešino visuomenę. O ką apie tai mano vaikų psichologas Evaldas Karmaza, VŠĮ "Vaikų namas" direktorius?

Europą gąsdina kiaulių gripas, o Lietuva turi savo problemų: kovoja su homoseksualumo užkratu. Jo židinys esą aptiktas vaikų darželiuose. Lietuvos psichologai kaltinami nepasmerkę slaptos diversijos, neva vykdomos prieš mūsų vaikus. Ar buvote ramiai išklausytas, juolab išgirstas?
2009-08-02 13:29:46

Tyrimas: tos pačios lyties tėvų šeimose užduotys dažniau paskirstomos po lygiai

Tyrimas: tos pačios lyties tėvų šeimose užduotys dažniau paskirstomos po lygiaiSociologė Martine Gross tyrė tiek homoseksualias, tiek heteroseksualias šeimas. Išvada: didelių auklėjimo skirtumų nėra, tačiau homoseksualios šeimos išsiskiria tolygesniu užduočių paskirstymu.

Vaikus auginančios homoseksualios poros dalijasi auklėjimo ir namų ruošos darbus tolygiau nei heteroseksualios poros, net jei jų elgesys ypatingai nesiskiria. Tokias išvadas pateikė Prancūzijos valstybinė šeimos išmokų kasa (Caisse nationale d’allocations familiales).
2009-07-27 11:38:09

Nevedęs, piktas, heteroseksualus vyras.... ieško vyro?

Nevedęs, piktas, heteroseksualus vyras.... ieško vyro?Klasikinė studija atskleidžia, kad jauni homofobai vyrai turi slaptų homoseksualių potraukių.

Būtų gerai, kad galėčiau pasakyti, jog aš, būdamas 20 metų, nusprendžiau „atsiverti“ (to come out) dėl žavesnių priežasčių – tokių, kaip meilė ar principai. Bet tiesa yra ta, kad apsimetinėjimas heteroseksualiu asmeniu yra labiau erzinantis, nei kad maniau. Nuo pat trečios klasės, aš turėjau įdėti per nelyg daug kognityvinių (pažintinių) pastangų sugalvojant apgaulingas schemas, dangstančias faktą, kad esu gėjus.

Tiesą sakant, ankstyva sąmonės taktika paslėpti mano homoseksualumą pavertė mane groteskišku homofobu. Kai buvau aštuonių metų, aš suvokiau, kad jei aš nuolat naudočiau žodį pederastas (angl. „fag“) ir kiekviena pasitaikiusia proga išreikščiau savo pasibjaurėjimą gėjais, tuomet kiti galvotų, kad aš esu heteroseksualus. Bet tai gerai skambėjo tik teoriškai ,- aš nebuvau labai priešiško temperamento ir turėjau problemų pakreipiant savo netikrą pasipiktinimą į įtikinančią praktiką.
2009-06-11 18:02:13

Darja Lyzenko. Eksgėjai: Gydant homoseksualumą

Darja Lyzenko. Eksgėjai: Gydant homoseksualumąMyli! Na ir kas?! Ar tai automatiškai žmogų padaro “raupsuotoju”? Parodykite pirštu tą, kuris pasakė, jog tai blogai? Ir kodėl blogai? Norėčiau išgirsti argumentuotą atsakymą, kad susimąstyčiau. Bet neišgirstu. Girdėjau daug: „dievas“, „bažnyčia“, „konstitucija“. Bandyta netgi apeliuoti vaikais, tarsi būtume pedofilai, besistengiantys „išvesti visus iš kelio“. Tegul man Dievas ateina ir pasako: „Tu taip nedaryk“. Bet juk gyvenu! Nei šeima, nei draugai nepasakė, jog esu iškrypusi ar nenormali — valgau taip pat, miegu irgi gerai, kalbu, mokausi, linksminuosi. Gyvenu! Tai kokia toji problema?”
- Homoseksuali mergina, 23 m.

„Versti homoseksualą heteroseksualu yra taip pat neperspektyvu, kaip ir priešingas dalykas“.
- S.Freud
2009-03-30 13:30:56

Neapykantos formavimo užkulisiai arba jau įvykę gėjų paradai Lietuvoje

Neapykantos formavimo užkulisiai arba jau įvykę gėjų paradai LietuvojeAr žinote, kad kitų šalių gyventojai yra gąsdinami jau įvykusiu gėjų paradu Lietuvoje? Štai Scott Lively, perspėjęs Lietuvos gyventojus(1), dabar Lietuvos gėjų paradais baugina jau kitas šalis. Šiame straipsnyje pateiksime informaciją, kas iš tiesų stovi už tariamų „kovotojų už tradicijas ir šeimą“ nugarų.

Suradęs laisvą minutę tarp kovos su homoseksualų grėsme JAV, prekybos savo pagarsėjusia holokausto revizionizmo knyga „The Pink Swastika: Homosexuality in the Nazi Party“(2) („Rausva svastika: Homoseksualumas nacių partijoje“) bei paskelbto karo „Pietų Skurdo Teisės Centrui“ (3) (Southern Poverty Law Center), nes šis atsisakė pašalinti jo „Nuolatinės Tiesos Ministeriją“(4) („Abiding Truth Ministries“) iš neapykantos grupių sąrašo, Scott Lively „Defend the Family“ prezidentas vėl išvyko į kryžiaus žygį prieš gėjus.
2009-03-22 17:02:07

ŽTSI: Pastaruoju metu įsivyraujanti teisės į taikius susirinkimus ribojimo praktika labiau tinkama policinei nei demokratinei valstybei

ŽTSI: Pastaruoju metu įsivyraujanti teisės į taikius susirinkimus ribojimo praktika labiau tinkama policinei nei demokratinei valstybei<...> Reaguodamas į nevyriausybinių organizacijų, žiniasklaidos atstovų ir piliečių užklausas, Žmogaus teisių stebėjimo institutas norėtų priminti, kad teisė į taikius susirinkimus yra viena iš demokratijai gyvybiškai svarbių politinių teisių, todėl teisinėje praktikoje ji yra interpretuojama plačiai, o išimtiniai šios teisės apribojimai – siaurai.

Europos žmogaus teisių teismo praktikoje teisė į taikius susirinkimus yra suprantama kaip apimanti organizavimą bet kokių taikių susibūrimų – viešų ir privačių, formalių ir neformalių – mitingų, demonstracijų, eitynių, piketų, procesijų ir pan., bei netrukdomą dalyvavimą juose. Valstybės pareiga – susilaikyti nuo taikių susirinkimų draudimo ir trukdymų, bei, reikalui esant, imtis pozityvių priemonių, kad organizatoriai ir dalyviai galėtų praktiškai šia teisę pasinaudoti. Išimtiniais atvejais, remiantis įstatymu ir siekiant atitinkamuose teisės aktuose (LR Konstitucijoje, Europos žmogaus teisių konvencijoje ir kt.) išvardintų tikslų, ši teisė gali būti ribojama, tačiau valstybė turi įrodyti, kad ribojimas yra būtinas demokratinėje visuomenėje, ir ribojanti priemonė yra proporcinga siekiamam tikslui. Jokiais atvejais taikių susirinkimų ribojimas negali paneigti pačios teisės, jos prigimties ir esmės.
2009-02-22 12:00:18

Bitininkas: biseksualumas

Bitininkas: biseksualumasBiseksualumas - seksualinis, emocinis ir romantinis potraukis abejoms lytims. Potraukis abejoms lytims nebūtinai turi būti vienodas, kažkuriai lyčiai gali pasireikšti didesnis, arba mažesnis potraukis. Žmogaus lytinis potraukis pasireiškia nuo išskirtinio heteroseksualumo iki išskirtinio homoseksualumo, tarp jų egzistuoja daug biseksualumo formų. Seksualinė orientacija skiriasi nuo seksualinio elgesio, nes nurodo tik žmogaus jausmus. Fricas Kleinas (1932m. gruodžio 27 d. – 2006m. gegužės 24 d.) JAV seksologijos tyrėjas, psichiatras, teigė, kad seksualinė orientacija yra dinamiškas ir vietoje nestovintis procesas, kuriame dalyvauja emocijos, fantazijos, potraukis ir gyvenimo būdas. Reikia atsižvelgti būtent į žmogaus protą, o ne į tai su kuo jis yra turėjęs seksą.
2008-09-13 14:40:32

Bitininkas: Už šeimos vertybes!

Bitininkas: Už šeimos vertybes!Šeimos įvairovė

Daug kam šiais laikais kyla klausimas kas yra šeima. Pabandykime atsakyti į šitą klausimą. Galime pradėti nuo to, kokios šeimos formos egzistuoja:

Heteroseksuali, branduolinė šeima - (tėvas, motina ir jų vaikai, įvaikiai)
Homoseksuali šeima - (tos pačios lyties tėvai ir jų vaikai, įvaikiai)
Išplėstinė šeima - (tėvai, vaikai, įvaikiai ir jų giminės)
Poliamoriška šeima - (keletas tėvų ir jų vaikai, įvaikiai)
2008-08-04 14:40:42

LGBT partnerystės teisių tendencijos ir chronologija

LGBT partnerystės teisių tendencijos ir chronologijaPastaruoju metu, kai kurie mūsų politikai tvirtina, kad pasaulis „atsikvošėjo nuo gėjų teisių“, kad priimami priešingi įstatymai, užtikrinantys tik „tradicinę šeimą“. Kiek teko stebėti įvykius pasaulyje, tokie sprendimai „stumiami“ tik Lietuvoje, Lenkijoje ir Rusijoje. Buvo bandyta ir Latvijoje, bet panašu, kad nepavyko. Na taip, dar ir daugelyje musulmoniškų šalių. Toliau pateikiu surinktą informaciją apie homoseksualių žmonių partnerystės teisių tendenciją pasaulyje ir šių įvykių chronologiją.

1979. Nyderlanduose priimtas „bendro gyvenimo nesusituokus“ (faktinės santuokos) įstatymas, kuris tapo pagrindu ateinančiais metais tam tikroms tos pačios lyties asmenų porų teisėms: pajamų mokesčių, socialinio draudimo, nuomos, imigracijos taisyklių bei valstybinių pensijų srityse.

1989. Danija tapo pirmąja šalimi pasaulyje, kuri „Registreret Partnerskab“ įstatymu pripažino homoseksualių porų giminystės ryšį, su dauguma (bet ne visomis) teisių, kurias turi susituokusios poros. Įsivaikinimas ir bažnytinės apeigos nebuvo leidžiamos.
2008-06-25 15:38:31

Kai susiremia žmogaus teisės ir religinės laisvės

Kai susiremia žmogaus teisės ir religinės laisvėsLietuvoje po didelių kančių pagaliau patvirtintas kontraversiškas lygių galimybių įstatymas, kuris religinėms mokykloms suteikia teisę diskriminuoti savo nuožiūra. Akivaizdu, kad Lietuva yra ne pirmoji šalis, kur susiremia žmogaus teisės ir laisvė išpažinti savo tikėjimą. Kaip ši problema sprendžiama konservatyviose religiniu požiūriu JAV?

Paskutiniaisiais metais, kai kurios valstijos patvirtino įstatymus, kurie tos pačios lyties poroms leidžia sudaryti įvairių formų sąjungas. Gėjų poros gali tuoktis Masačiusetse ir Kalifornijoje. Civilinės sąjungos ir partnerystės įteisintos Vermonte, Naujajame Džersyje, Konektikute, Naujajame Hempšyre ir Oregone. Kitos valstijos suteikia labiau ribotas teises.
2008-06-18 10:08:59

Antropologas – apie „Focus on the Family“ „antropologinį“ santuokos tyrimą

Antropologas – apie „Focus on the Family“ „antropologinį“ santuokos tyrimąPatrick M. Chapman, Ph.D.- biologas antropologas

Man buvo garbė, kai Glenn Stanton, Šeimos Formavimo Studijų direktorius iš „Focus on the Family“, manęs paprašė pateikti kritišką recenziją jo neseniai paruoštai „Focus on the Family“ ataskaitai: „Skirtingi šeimos ir santuokos apibrėžimai: lyginant ir priešpastatant apibrėžimus, kuriuos pateikia tos pačios lyties santuokų gynėjai ir klasikiniai antropologai“ (PDF: 80KB/10 psl.). Man jau teko teigiamai susidurti su p. Stanton ir aš vertinu jo atvirumą profesionaliai kritikai. Taip pat esu dėkingas Box Turtle Bulletin, suteikusiam mūsų diskusijai viešumą.

Kaip paminėta pavadinime, Stanton’o ataskaita palygina ir priešpastato antropologinį santuokos supratimą su apibrėžimais, kuriuos pateikia tos pačios lyties santuokų gynėjai.
2008-03-26 00:33:28

Lesbietiškos motinystės tyrimas

Lesbietiškos motinystės tyrimasPagaliau pasirodė pirmasis tikrai išsamus lesbiečių šeimyninio gyvenimo tyrimas. Pedagogė Henny Bos (41) savo disertacijoje Parenting in Planned Lesbian Families tyrė vaikų, augančių lesbiečių šeimose vystymąsi ir auklėjimą. Ji aptiko daug sutapimų su heteroseksualiomis šeimomis, tačiau nemažai ir skirtumų. „Tai normalios šeimyninės situacijos, tačiau visgi kiek kitokios.“

Būtent turint omeny vaikų bumą, šiuo metu vykstantį lesbiečių šeimose, Parenting in Planned Lesbian Families buvo labai įdomus tyrimas, pasakoja Henny Bos. „Susidaro įspūdis, jog homoseksualų emancipacija jau užbaigta. Homosantuoka ir įvaikinimas tos pačios lyties šeimoje šiuo metu jau įstatymiškai leidžiama. Tačiau pastaruoju metu pasitaiko kaip tik daugiau diskriminacijos, nukreiptos prieš homoseksualų gyvenimo būdo įvairovę“. Tai taip vadinamos naujosios homofobijos formos, teigia Bos. „Anksčiau homoseksualumas buvo nepriimtinas apskritai kaip reiškinys, tuo tarpu dabar homoseksualai neva per daug šneka apie seksą, vyrai pernelyg demonstruoja savo moteriškumą, o moterys kaip tik per daug vyriškai elgiasi. Tai nepakantumo formos, kurios žeidžia homoseksualus ir lesbietes. O taip pat ir jų vaikus. „Žydras“ juk dabar pats populiarausias keiksmažodis mokyklos žaidimų aikštelėje.“
2008-02-26 11:41:04

Tos pačios lyties poros - tokios pat atsidavusios, kaip ir heteroseksualios

Tos pačios lyties poros - tokios pat atsidavusios, kaip ir heteroseksualiosTos pačios lyties poros yra tokios pat atsidavusios ir laimingos savo romatiškuose santykiuose, kaip ir heteroseksualios poros - tai nustatė du tyrimai, kurie buvo paskelbti sausio mėnesį žurnale "Developmental Psychology".

Tyrimų autoriai sako, kad jų atradimas meta iššūkį stereotipams, kad tos pačios lyties santykiai nėra tokie naudingi ar saugūs, kaip heteroseksualiose porose.

Pirmajame tyrime, Urbana-Champaign universiteto mokslininkai palygino 30 įsipareigojusių gėjų ir 30 įsipareigojusių lesbiečių porų su 50 susižadėjusių ir 40 vyresnių vedusių heteroseksualių porų, o taip pat su heteroseksualiomis poromis, einančiomis į pasimatymus.
2008-02-17 14:39:56

Atrasta „gėjų genų“ paskirtis evoliucijoje?

Atrasta „gėjų genų“ paskirtis evoliucijoje?Neįprastų vyrų studijos Ramiojo vandenyno salose nustebino mokslininkus savo išvadomis apie homoseksualus ir kitas netipines lytiškumo apraiškas. Tyrimai buvo atlikti Samoa salose.

Viena iš išvadų: seksualinis potraukis tos pačios lyties atstovams gali turėti evoliucinę funkciją, nors ankstesnių tyrimų metu to ir nepavyko rasti. Antroji išvada kylanti iš šių tyrimų: psichologai turėtų naujai įverti tai, kad jie laiko transseksualumą (norą būti priešingos lyties žmogumi) sutrikimu.

Tyrimo metu ištirta ženkli vyrų grupė, praktikuojančių seksą su vyrais, kurie paneigia įprastą įsitikinimą, ką reiškia būti „gėjumi“. Šie vyrai sudaro visuotinai socialiai priimtiną klasę Samoa tautoje.
2008-02-12 14:19:23

Homoseksualios poros - pavyzdys heteroseksualioms poroms

Homoseksualios poros - pavyzdys heteroseksualioms poromsJAV psichologas sako, kad gėjų ir lesbiečių porų studijos atskleidžia faktorius, kurie gali pagerinti heteroseksualių porų santykius.

Robert-Jay Green, psichologas ir tyrinėtojas iš Rockway Instituto ir Tarptautinio Alliant Universtiteto San Diege, sako, kad homoseksualių porų tyrimas parodė, kad šios poros yra lankstesnės lytiškumo vaidmenų pasiskirstyme, o taip pat vienodžiau pasidalina vaikų priežiūros bei namų ūkio darbus.

Eilėje studijų, kurias Green atliko kartu su Michael Bettinger ir Ellis Zacks, aptikta, kad lesbiečių poros yra emocionaliai artimesnės nei gėjų poros, o gėjų poros, savo ruožtu, emocionaliai artimesnės nei heteroseksualios poros.
2008-01-15 13:55:22

Gyvuliškas malonumas

Gyvuliškas malonumasIlgai buvo teigiama, kad žmonių homoseksualumas esąs nukrypimas nuo Gamtos: ten tokių dalykų nebūna. Netiesa. Tos pačios lyties gyvūnų lytiniai santykiai yra lygiaverčiai. Biologai su tuo visada turėjo ir dar vis turi problemų.

Viskas prasidėjo Edinburgo zoologijos sode. 1915 metais grupė biologų iš Škotijos pradėjo karališkųjų pingvinų porų elgsenos stebėjimo tyrimą. Jie suteikė vyriškus ir moteriškus vardus savo tiriamiesiems gyvūnams. Tai buvo mokslininkų neklystamumo pabaigos pradžia, nes sekančiais metais gyvūnų tyrimas paskendo visiškame chaose: galiausiai patys mokslininkai pasirodė besantys visiškai susipainioję ir nesmagiai sukrėsti, kai gyvūnai, kaip buvo spėjama, pasirinko būti tos pačios lyties porose. Staiga spėjami gėjai pingvinai ėmė dėti kiaušinius. Kuris jų buvo patinas, o kuris patelė? Metai iš metų biologai buvo priversti keisti savo nuomonę.
2007-08-28 01:25:40

Lytiškai plintančios ligos - LPL

Lytiškai plintančios ligos - LPL

I. Lytiškai plintančių ligų apibūdinimas

  1. Bendros žinios
  2. Kaip galima užsikrėsti lytiškai plintančia liga?
  3. Lytiškai plintančių ligų simptomai
  4. Pokalbis gydytojo kabinete
  5. Kokie bus atliekami tyrimai?
  6. Gydymas
2004-12-01 16:37:11

Homofobija ir akademinis jaunimas Lietuvoje: vertybinių nuostatų tyrimas

Homofobija ir akademinis jaunimas Lietuvoje: vertybinių nuostatų tyrimasPriešiškumas homoseksualiems asmenims Lietuvoje vis dar nesuvokiamas kaip opi visuomenės problema. Homofobijos sąvoka sunkiai skinasi kelią socialinių mokslų studijose. Lietuvoje trūksta tyrimų, nagrinėjančių šio reiškinio priežastis ir padarinius. Klausimai, susiję su homoseksualumu, dažniausiai ignoruojami arba paverčiami bulvarinėmis sensacijomis. Tačiau 1990 ir 1999 metų „Europos vertybių tyrimų“ duomenys leidžia daryti išvadą, kad problema egzistuoja. Lietuvos gyventojai - vieni homofobiškiausių Europoje, o tai reiškia, kad homoseksualiems asmenims kyla reali diskriminacijos ir prievartos grėsmė. Homoseksualumą pateisinančioje rodiklių skalėje Lietuvos respondentai surinko vos 1,86 balo iš 10 galimų (tolerantiškiausių Europoje Olandijos gyventojų rodiklis – 7,83 balo). Jaunimo požiūris, pasak tyrėjų, kiek liberalesnis. 16–29 metų asmenų homoseksualumo pateisinimo vidurkis 2000 m. sudarė 2,68 balo. Tačiau ir jis rodo menką tolerantiškumą. Yra ir tokių jaunuolių, kurie grasina susidoroti su homoseksualiais asmenimis. Antra vertus, jaunimas nėra homogeniška visuma. Todėl Vilniaus universiteto Lyčių studijų centras atliko parengtinį tyrimą, siekdamas išnagrinėti padėtį akademinio jaunimo bendruomenėje, palyginti šiuos duomenis su bendromis tendencijomis ir išsiaiškinti, kaip homofobinės pažiūros siejasi (jeigu iš viso siejasi) su kitomis vertybinėmis studentų nuostatomis.
2002-12-01 16:51:53Politikos srovės
Pirmadienio susitikimui su prezidentu besirengianti Rasa: LGBTQ+ žmonės nėra grėsmė, tai yra tiesiog žmonės, nepagrįstai neturintys dalies teisių

Pirmadienio susitikimui su prezidentu besirengianti Rasa: LGBTQ+ žmonės nėra grėsmė, tai yra tiesiog žmonės, nepagrįstai neturintys dalies teisiųJau pirmadienį Gitanas Nausėda žada susitikti su LGBTQ+ vaiko mama Rasa Račiene. Prezidentūroje ji tikisi pasiekti keletą tikslų – vienas jų, aiškios prezidento pozicijos, kad būtina užtikrinti visų žmonių lygiateisiškumą. Tiesa, G. Nausėda jau pareiškė, kad norės kalbėti visiškai kita tema. Artėjant susitikimui GayLine.LT redakcija susisiekė su Rasa, kuri sutiko atsakyti į kelis klausimus.
2021-10-24 08:32:11

Berlyno katalikų arkivyskupas paskirs „ministrą gėjų klausimams“

Berlyno katalikų arkivyskupas paskirs „ministrą gėjų klausimams“Berlyno arkivyskupas ketina paskirti LGBT+ bendruomenės pastoracinį ministrą, kad padėtų tiems, kurie buvo „skaudžiai“ atstumti katalikų bažnyčios, rašo Pinknews. Šį pažadą arkivyskupas Heiner Koch davė po susitikimo su lesbiečių ir gėjų asociacija.
2021-08-14 19:30:36

Seimui kaupiantis vienos lyties asmenų partnerystės įstatymui, apklausė gyventojus: ar keičiasi požiūris į šeimą

Seimui kaupiantis vienos lyties asmenų partnerystės įstatymui, apklausė gyventojus: ar keičiasi požiūris į šeimą58 proc. 18–74 metų Lietuvos gyventojų šeimos politikos srityje palaikytų iniciatyvą stiprinti ir remti šeimą, kurią sudaro vyras ir moteris. O iniciatyvą pakeisti teisinę šeimos sampratą, kad šeimos teises įgytų ir tos pačios lyties poros, palaikytų mažiau nei dešimtadalis, tai yra 8 proc., gyventojų.
2021-02-22 19:35:14

Uspaskichas pašalintas iš Europos Parlamento liberalų grupės

Uspaskichas pašalintas iš Europos Parlamento liberalų grupėsEuropos Parlamento liberalų frakcija trečiadienį pašalino Darbo partijos pirmininką Viktorą Uspaskichą iš šios politinės grupės dėl jo homofobiškų komentarų.
2021-01-21 09:01:25

Seimo narys V. Valkiūnas: homoseksualai yra civilizacijos griovėjai.

Seimo narys V. Valkiūnas: homoseksualai yra civilizacijos griovėjai.V. Valkiūnas garsėja savo homofobiškais pasisakymais. "Karštas komentaras" pakalbino seimo narį, kur jis pažėrė dar daugiau "perliukų".
2021-01-19 19:06:27

Uspaskichą gina Puidokas: tradicines vertybes užgožia „vaivorykštinė" propaganda

Uspaskichą gina Puidokas: tradicines vertybes užgožia „vaivorykštinėSeimo narys, Darbo frakcijos atstovas Mindaugas Puidokas, gindamas Viktorą Uspaskichą, tik patvirtino homofobiškas Europos Parlamento nario pažiūras. Norėjo apginti - bet gavosi kaip visada.
2021-01-18 18:36:07

Partnerystės projektas bus pristatytas pavasarį – Raskevičius pateikia detales

Partnerystės projektas bus pristatytas pavasarį – Raskevičius pateikia detalesLaisvės partija jau pradėjo rengti įstatymo pataisas, kurios įteisintų tiek skirtingų, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę. Jau kitą savaitę projektas guls ant koalicijos partnerių stalo, o pateikti Seimo nariams planuojama pavasario sesijoje. Jau aiškėja detalės, kas numatyta pirminiame Partnerystės įstatymo projekte.
2021-01-16 10:00:01

Uspaskichas nerimsta: struktūrizuotą vandenį keičia šlykšti homofobija

Uspaskichas nerimsta: struktūrizuotą vandenį keičia šlykšti homofobijaTiesioginės transliacijos metu Europos Parlamento narys Viktoras Uspaskichas teigė, kad nenori, jog jo pasisakymus komentuotų pedikai.
2021-01-12 09:03:27

Raskevičius tikisi – kitąmet Seimas pritars vienos lyties asmenų partnerystei

Raskevičius tikisi – kitąmet Seimas pritars vienos lyties asmenų partnerysteiLaisvės frakcijai priklausantis Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius sako, kad vienos lyties asmenų partnerystei Seimas galėtų pritarti dar kitais metais.
2020-12-22 23:55:11

Gėjų pupulių - lesbiečių braškyčių 2009 rinkimai!

Gėjų pupulių - lesbiečių braškyčių 2009 rinkimai!Rinkimai baigėsi.

Meilės tvanas prasideda! Kasmet dėmesio sūkury vėl konkuruoja pagarsėjusi homofobiškos politikų bei kitų visuomenės asmenų veikla. Dėl „Gėjų pupulio“ ir „Lesbiečių braškytės“ titulų šiemet varžosi 14 kandidatų, o laimėtojus sužinosime vasario 14-ąją, Šv. Valentino dieną.

Šiais metais nugalėtojų laukia tradicinis kilimėlis kojoms valytis su užrašu ‚Žmogaus teisės“ ir prizai pritaikyti kiekvienam laimėtojui individualiai. Kokie jie sužinosime rezultatų paskelbimo dieną.

Kasmetinius „Gėjų pupulio“ ir „Lesbiečių braškytės“ rinkimus rengia iniciatyvinė grupė „Mylėkime politikus“. Grupės nuomone, homoseksualūs rinkėjai turi būti informuojami apie politikų ir visuomenės veikėjų veiklą, nukreiptą prieš jų teises.
2009-02-14 23:28:24

GayLine: Už ką balsuoti Seimo 2008 metų rinkimuose?

GayLine: Už ką balsuoti Seimo 2008 metų rinkimuose?Seimo rinkimai 2008

Mieli GayLine lankytojai, šiemet renkame Seimą, kuris nulems mūsų visų gyvenimą ateinančius ketverius metus. Rinkimai ne už kalnų - spalio mėn. 12 d. Žvelgdami atgal, galime pasakyti, kad skirtingai nuo ankstesnių rinkimų, šiemet galime gan aiškiai pasakyti, kurie politikai gerbia mus, homoseksualius, biseksualius ar transeksualius asmenis, o kuriems esame ligoniai ir iškrypėliai.

Puikiai prisimename, kieno iniciatyva buvo bandoma homoseksualius asmenis išbraukti iš lygių galimybių įstatymo, kad mes taptume antrarūšiais piliečiais, kuriuos galima diskriminuoti vien dėl lytinės orientacijos. Šiemet buvo priimtos įstatymo pataisos, suteikiančios religinėms bendruomenėms išskirtinę teisę – diskriminuoti piliečius savo nuožiūra. Seime ruošiamasi svarstyti įstatymą, kuriuo informacija apie homoseksualumą būtų pripažinta daranti neigiamą poveikį nepilnamečių psichinei sveikatai, fiziniam, protiniam ar doroviniam vystymuisi. Remiantis šiuo įstatymu būtų labai apribota informacijos apie homoseksualuma sklaida, o taip pat tokių svetainių kaip GayLine veikla.
2008-10-10 19:05:50

Gėjų pupulių - lesbiečių braškyčių 2008 rinkimai!

Gėjų pupulių - lesbiečių braškyčių 2008 rinkimai!Rikimai baigėsi!
Ar girdėjote, kad artėja meilės diena? Ir kaipgi ji ateitų be tradicija tapusių „Gėjų pupulio“ ir „Lesbiečių braškytės“ rinkimų?! Tad iniciatyvinė grupė „Mylėkime politikus“ ir viena populiariausių Lietuvoje homoseksualiems žmonėms skirta svetainė Gayline.lt jau ruošiasi meilės antplūdžio šventei.

Šiemet homoseksualūs žmonės pasirengę skirti savo išrinktiesiems tiek meilės, kiek nebuvo iki šiol nei vienais metais. Lygių galimybių metai visiems padėjo atskleisti tikruosius kai kurių veikėjų veidus. Praėję metai mums buvo itin vaisingi – padėjo suprasti, kad Lietuvoje iš bet ko galima daryti politiką, smurtinius paistalais paremtus bulvarus, bet ką sutrypti ir paniekinti, paskelbti ligoniais ar net „nužmoginti“.
2008-02-12 23:50:07

Lietuvos politikai apie homoseksualus

Lietuvos politikai apie homoseksualus
Petras GRAŽULIS
"Tvarka ir teisingumas"
Gėda man, kai šitaip rūpinamasi tais iškrypimais, juk visos šitos mažumos… Nepriimtas įstatymas teikiamas kiekvieną plenarinį posėdį, štai kaip Seimas susirūpino tais visais „homikais“, homoseksualais, štai kaip jų teisės yra ginamos.
2007-12-10 15:15:20

2007 metų Žmogaus teisių nešlovės lyga

2007 metų Žmogaus teisių nešlovės lygaArtėjant gruodžio 10 - ajai – Tarptautinei žmogaus teisių dienai - Žmogaus teisių stebėjimo institutas tradiciškai paskelbė 2007 metų Žmogaus teisių nešlovės lygą. Nešlovės lyga - tai sąrašas politikų, valstybės pareigūnų bei institucijų, kurių veiksmai ir/ar pasisakymai 2007 metais kirtosi su žmogaus teisių principais. Šios iniciatyvos tikslas – humoristine forma atkreipti viešųjų asmenų dėmesį į jų žalingus žmogaus teisėms veiksmus ar pasisakymus ir tuo būdu prisidėti prie žmogaus teisių konsolidavimo Lietuvoje.

2007 metų Žmogaus teisių nešlovės lygos nariai:
2007-12-07 13:46:57

Gėjų pupulių - lesbiečių braškyčių 2007 rinkimai!

Gėjų pupulių - lesbiečių braškyčių 2007 rinkimai!Tęsdama gražią šv. Valentino dienos tradiciją, iniciatyvinė grupė „Mylėkime politikus“ ir didžiausia Lietuvoje homoseksualiems žmonėms skirta svetainė gayline.lt ruošiasi meilės tvanui.

Šiemet homoseksualūs žmonės pasirengę skirti savo išrinktiesiems dar daugiau meilės, kurios turėtų pakakti visiems metams. Pernai mylėjome ir globojome tik kai kuriuos parlamentarus, o šįkart palepinsime dėmesiu ir daugiau visuomenės veikėjų, žurnalistų bei kitų, neabejingų homoseksualiems žmonėms. Šių metų sąrašas ypatingas ir tuo, kad jame puikuosis ir moterys.
2007-02-14 12:30:10

Gėjų pupulių 2006 rinkimai!

Gėjų pupulių 2006 rinkimai!Pastaruoju metu vasario 14 d. tampa vis svarbesnė šventė visuomenėje. Nes tai mus vienija, o ne skaldo. Tai diena, kai žmonės vienokia ar kitokia forma išreiškia meilę savo išrinktiesiems... :)

www.gayline.lt ir iniciatyvinė grupė „Mylėkime politikus“ pasirūpino, kad labiausiai šiais metais „mylėję“ homoseksualus politikai taptų labiau pastebėti ir visus ateinančius metus galėtų didžiuotis pelnytai įgytu titulu.
Prieš paskelbdami šį balsavimą norime informuoti, kad balsuoti gali tik homoseksualūs, biseksualūs ar abiem kryptims prijaučiantys asmenys.

Balsavimo laikas: vasario 1-14 d.
Laimėtojai bus skelbiami vasario 14 d.
2006-02-15 18:37:40Psichologai mums
J. Kort: Vaikinai „nuošalėje“: pažvelgus anapus „aktyvų“ bei „pasyvų“

J. Kort: Vaikinai „nuošalėje“: pažvelgus anapus „aktyvų“ bei „pasyvų“Gėjai nuolat vertina kitus ir save apibrėžia „aktyvais“ ar „pasyvais“ (angl. „top“, „bottom“). Spręsdamas dėl pasimatymo ar šiaip dėl vienkartinio susitikimo, gėjus įprastai paklaus kito vaikino ar jis „aktyvas“, ar „pasyvas“, o gal „universalus“ (angl. „versatile“). Svarbu tai sužinoti kiek galima anksčiau, nes jei planuojate susitikinėti ar užmegzti santykius – seksualinis suderinamumas yra labai svarbu.
2017-08-20 10:09:14

Kokią psichologinę pagalbą Lietuvoje gali gauti homoseksualus žmogus?

Kokią psichologinę pagalbą Lietuvoje gali gauti homoseksualus žmogus?Ieva Bieliauskienė, psichologė - psichoterapeutė

Pasaulyje mokslo tyrimai, nagrinėjantys homoseksualių žmonių psichologinę būseną, atliekami jau daug metų. Nustatyta, kad homoseksualumas nesusijęs su kokiais nors psichikos sutrikimais, taigi jis nebelaikomas liga – dar 1973 m. tai patvirtino Amerikos psichiatrų asociacija, o vėliau jis išbrauktas ir iš Tarptautinės ligų klasifikacijos (ICD-10). Tačiau vėlesni tyrimai parodė, jog homoseksualūs žmonės patiria daugiau psichologinio streso, įtampos bei dažniau nei heteroseksualūs turi minčių apie savižudybę – tai ypač būdinga paaugliams, kurie ima suvokti, jog yra kitokie, nei dauguma jų bendraamžių. Kokios psichologinės pagalbos jie gali tikėtis Lietuvoje?
2009-10-08 10:00:28

Psichologas pataria: esu vaikinas, bet trokštu būti mergina

Psichologas pataria: esu vaikinas, bet trokštu būti merginaKLAUSIMAS: esu vaikinas man 17 metų. Susidūriau su tokiu dalyku. Gal prieš kokius 2 metus pradėjau norėti būti moterimi. Iš pradžių buvo tik noras, galvojau, praeis, tai - tik brendimas, (tuo metu turėjau merginą). Bet dabar tas noras tik padidėjo - noriu būti mergina, mėgstu kartais apsivilti moteriškais drabužiais.

Dažnai į juos žiūriu internete ir galvoju, kaip man jie tiktų. Norėčiau net pakeisti lytį, bet nežinau apie tai nieko.
Dar norėčiau, kad duotumėte kokių patarimų, kaip galėčiau būti mergina, kaip elgtis kaip merginai, ar šiaip gal žinote kokių svetainių skirtų moteriškai lyčiai. Man labai sunku būti vaikinu. Bandžiau keistis, bet man nepavyksta.
2009-09-20 10:26:52

Homoseksualumas - ne liga

Homoseksualumas - ne ligaAmerikos psichologų asociacija išplatino pranešimą, kuriame rašoma, jog homoseksualumas – ne liga ir raginama negydyti homoseksualistų ir lesbiečių, siekiant atversti juos į heteroseksualus, kadangi tai ne tik nenaudinga, bet ir gali sukelti depresiją ar pastūmėti į savižudybę, , rašoma laikraštyje ABC.

Psichologų nuomone, terapeutai turėtų pakeisti požiūrį į homoseksualumą. Vienais atvejais reikia padėti žmonėms priimti savo seksualinę orientaciją kaip neišvengiamybę. Kitais atvejais, kai homoseksualumas žmogų traumuoja, nes, pavyzdžiui, kertasi su religinėmis pažiūromis, rekomenduoti žmogui laikytis celibato arba pasirinkti tolerantiškesnę religiją.
2009-08-20 12:46:30

Orientacijos paieškos arba kaip suprasti, ar esi homoseksualus/-i?

Orientacijos paieškos arba kaip suprasti, ar esi homoseksualus/-i?Žmonės, nelabai ką teišmanantys apie homoseksualumą, dažnai užduoda klausimą – „Iš kur tu žinai, kad esi homoseksualus/-i?“ Į tokį klausimą aš visuomet atsakau klausimu: „O iš kur tu žinai, kad esi heteroseksualus/-i?“

Pašnekovas dažniausiai ima veblenti kažką apie potraukį, pavyzdžiui, „mane traukia tik merginos, negalėčiau net pagalvoti apie vaikiną.“
Tuomet aš atsakau: „Aš irgi taip jaučiuosi.“
2009-08-14 16:16:18

„Esu gėjus, nekenčiu savęs, noriu būti normalus“

„Esu gėjus, nekenčiu savęs, noriu būti normalus“KLAUSIMAS: manau, kad esu homoseksualus, tačiau nenoriu tokiu būti. Tai sukelia man daugybę problemų ir spėju, jog tai pagrindinė depresijos, kuri tęsiasi ne vienerius metus, priežastis.

Pradėjau tai jausti kai man buvo apie 13 m. kreipiausi į psichologą bei psichiatrą, vartojau išrašytus vaistus nuo depresijos, tačiau niekas nepadėjo.

Ketverius kartus mėginau nusižudyti, tačiau man vis nepavykdavo, todėl niekam apie tai nepasakojau.
2009-08-08 11:56:08

Homoseksualų „gydymas“ - neveiksmingas

Homoseksualų „gydymas“ - neveiksmingasAmerikos psichologų asociacija trečiadienį priėjo išvados, jog surinkta per mažai įrodymų, kad pastangos pakeisti homoseksualių žmonių seksualinę orientaciją į heteroseksualią yra veiksmingos, skelbia CNN.

Negana to, 138 psl. ataskaitoje, kurioje nagrinėjami 87 tyrimai, atlikti 1960–2007 m., teigiama, jog tokios pastangos gali būti netgi žalingos.

„Priešingai nei teigia seksualinės orientacijos pakeitimo teorijos pasekėjai ir praktikuotojai, visgi nėra surinkta pakankamai duomenų apie psichologinės intervencijos keičiant seksualinę orientaciją naudą“, – pasakė Judith M. Glassgold, grupės, pateikusios šią ataskaitą kasmetiniame susitikime Toronte (Kanada), pirmininkė. Vašingtone įsikūrusios asociacijos veikloje dalyvauja 150 tūkst. narių.
2009-08-07 11:30:28

Scientific American: Ar tikrai psichiatrai „išgydo“ homoseksualumą?

Scientific American: Ar tikrai psichiatrai „išgydo“ homoseksualumą?Masters ir Johnson savo 1979 knygoje teigė atverčią gėjus į heteroseksualumą. Bet ar tai tiesa?

Tyrimai Britanijoje parodė, kad vienas iš 25 terapeutų pagelbėtų homoseksualiems ir biseksualiems pacientams atsiversti į heteroseksualumą. Nepaisant fakto, kad daugybė medikų grupių, tarp jų ir Amerikos Medicinos Asociacija, jau metų metus smerkia šią praktiką, sakydamos, kad tai neveiksminga ir gali būti net ir žalinga.

Nenustebtume, jei Krikščionių Koalicijos įkūrėjas Pat Robertson ir televizijos evangelistas pastorius Jerry Falwell, tarp daugelio kitų, remtų programas, kurios atverčia homoseksualus nuo „nuodėmės“ ir gražina į dievobaimingo heteroseksualumo rankas. Tačiau jus gali nustebinti vienas iš tyrimų šaltinių, kurį cituoja Katalikų Medicinos Asociacija 2006 metais, kuomet ji paskelbė, kad mokslas „atremia mitą, kad tos pačios lyties potraukis yra genetiškai nulemtas ir nepakeičiamas, bei siūlo viltį profilaktikai ir gydymui“.
2009-04-26 12:03:24

Išgydytas gėjus? Ekspertai sutaria: nieku gyvu!

Išgydytas gėjus? Ekspertai sutaria: nieku gyvu!>Nepaisydami visų visai priešingų mokslinių įrodymų, daug religinių konservatorių tvirtina, kad homoseksualūs žmonės gali ir privalo tapti heteroseksualiais, kadangi homoseksualumas, jų nuomone, yra nuodėmė ir pasirinkimas, o ne tiesiog žmogaus įvairovė.

Eksgėjų („buvusių gėjų“) „atkuriamosios terapijos“ ar „konversinės terapijos“ šalininkai virtina, kad konsultacijos, maldos ir kartais „antipatijos (aversion)“ terapija, egzorcizmai, pasninkavimo ir lūpdažių vartojimo seminarai lesbietėms, yra pakankami, kad pakeistų lytinę orientaciją.

Tačiau mokslinė bendruomenė vienu balsu sutaria, kad lytinė orientacija negali būti pakeista, o tokios „terapijos“ gali būti kenksmingos.

Amerikos Medicinos Asociacija (American Medical Association) teigia: „Didžioji dalis emocinio sutrikimo, kurį patiria gėjai ir lesbietės dėl savo lytinio identiteto, yra labiau susijusi su nepriimančios aplinkos atstūmimu. Todėl „antipatijos“ terapija… daugiau neberekomenduojama.
2009-04-19 12:46:36

Psichologo patarimai. Ar aš biseksuali?

Psichologo patarimai. Ar aš biseksuali?Esu 29-erių metų laimingai ištekėjusi moteris. Vaikų su vyru dar neturime, bet vis dažniau pasikalbame, kad jau būtų pats laikas. Vyras mano pirmoji meilė. Su kitais vyrais tokių artimų santykių nesu turėjusi. Ir apskritai ištikimybę vertinu labai neigiamai. Bet ... Vieno vakarėlio metu susipažinau su labai simpatiška mergina. Dar nebuvau mačiusi, kad vyrai taip eitų iš proto dėl merginos ir rodytų tiek dėmesio, kiek sulaukė ji.

Visa tai būtų normalu, išskyrus tai, kad ji pati vakarėlio metu daug didesnį dėmesį rodė ne tiems vyrams, bet man. Mudvi šokome, sėdėjome susikibusios už rankų. Niekas dėl tokio elgesio nekreipė į mus dėmesio, nes paprastai kai merginos apsikabina, šoka kartu tai lyg ir norma, vyrams netgi gražu pažiūrėti. Niekas dėl to nevadina lesbietėmis, o dažnai taip besielgiančios merginos tokios ir nebūna, o tiesiog kvailioja.
2009-01-12 12:20:11

Ar visada berniukams patinka melsva, o mergaitėms rausva?

Ar visada berniukams patinka melsva, o mergaitėms rausva?Berniukams patinka melsva. Mergaitėms patinka rausva. Berniukams patinka žaislinės mašinėlės. Mergaitėms patinka lėlytės Barbės.

Šie teiginiai atspindi tai, kas tarsi atrodo normalu ir natūralu daugelyje bendruomenių. Ir tikrai, mes negalime nepastebėti, kad berniukus natūraliai traukia mašinos, kamuoliai ir kareivėliai. Mergaitėms įdomiau drabužėliai, puošimo darbeliai. Mes niekuomet neklausėme, kodėl skirtingos lytys daugeliu atvejų pasirenka skirtingus kelius vaikystėje savo veiklai ar pomėgiams. Tiesiog taip nutinka.
2008-11-16 20:05:40

Seksualinės orientacijos kryžkelė

Seksualinės orientacijos kryžkelėLabas Ramune. Mylėjau merginą beveik 6 metus. Visko buvo - gerų ir blogų dienų, bet prieš 2 metus ji pradėjo susitikinėti su mergina, jos tapo pora. Kai ji apie tai pasakė, iš pradžių buvo šokas, vis tikėjausi, kad tai praeis, bet, deja,... prie metus ji išvyko į Londoną. Per tą laiką susipažinau su vienu vaikinu, jis man prisipažino, kad pamilo mane. Aš į tai nekreipiau dėmesio, tiesiog praleidau tai pro ausis. Grįžus merginai, mes su ja labai susipykome ir išsiskyrėme visam laikui, ji vėl išvažiavo. Iš vienos pusės, džiaugiuosi, nes viskas buvo pabodę. Bet jai išvažiavus, aš pradėjau galvoti apie tą vaikiną. Paskutinį kartą, kai matėmės, aš jį smarkiai įskaudinau, dabar jis mane ignoruoja. Kas man yra? Kodėl aš galvoju apie jį, nors vis dar jaučiu tai merginai jausmus? Vilius 23m.
2008-04-16 20:01:45

Trys buvę eks-gėjų organizacijos lyderiai atsiprašė homoseksualų

Trys buvę eks-gėjų organizacijos lyderiai atsiprašė homoseksualųTrys buvę eks-gėjų organizacijos lyderiai, kuri žada homoseksualams „išgydymą nuo nuodėmės“ ir tvirtina, kad seksualinė orientacija pasiduoda pakeitimui, atsiprašė gėjų bendruomenės už savo veiksmus.

Pasak jų, nežiūrint to, kad jie visada stengdavosi elgtis su gėjais ir lesbietėmis pagarbiai, jų veikla tapo jų izoliacijos jausmo priežastimi, taip pat baimės ir gėdos jausmų priežastimi, kuriuos patirdavo „gydomieji“.

Krikščioniška eks-gėjų organizacija, apie kurią kalbame, plačiai žinoma JAV ir daugelyje kitų pasaulio šalių. Ji vadinasi „Exodus international“. Praeitą trečiadienį trys jos buvę lyderiai pranešė, kad nusivylė šios grupės idėjomis, propagavusios taip vadinamą „konversinę terapiją“. Jos pagrindas yra pagrįstas tvirtinimu, kad homoseksualumą galimą pakeisti, nors profesionalūs psichologai nekartą smerkė tokius „gydymo“ būdus, pareikšdami apie jų pseudo moksliškumą ir žalą sveikatai.
2007-07-03 00:07:04

Bi ar ne Bi?

Bi ar ne Bi?Į klausimą „Kokios egzistuoja seksualinės orientacijos?“, dauguma amžininkų atsakys: heteroseksualumas, homoseksualumas, biseksualumas. Bet pastarąją kažkodėl laiko antrarūšiu reiškiniu, kažkuo panašiu į „pereinamąjį periodą“. Jei kalbėsime apie mokslo pasaulį, tai jame biseksualumui „pasisekė“ dar mažiau. Kaip nepriklausomą reiškinį jį imta tyrinėti visai neseniai – tik 1980 metais.

Taigi, ką šiandien mokslas sako apie biseksualumą?

То "bi" or not to "bi"? Griežtai tariant, pradžioje biseksualumu vadintas hermafrodizmas: vyriškų ir moteriškų lytinių bruožų buvimas nuo gimimo. Mums žinoma prasme šį terminą pirmasis pavartojo Zigmundas Froidas. Tuo metu kaip tik atsirado duomenys apie tai, kad žmogaus embrionai yra “hermafroditai” (tiksliau, turi vieną pradą iš kurio išsivysto vyriški ar moteriški organai). Tai pateikė Froidui idėja, kad visi žmonės pasamoningai yra biseksualūs. Tad mintis apie visuotiną biseksualumą priklauso jam.
2007-06-29 11:08:25

KAIP JĮ UŽMIRŠTI ?

KAIP JĮ UŽMIRŠTI ?Egzistuoja tema, kuri jaudina mus visus. Tai nelaiminga meilė.

“Kiauras naktis aš mastau apie Jį. Aš vis dar Jį myliu. Ką man daryti? Visi pataria Jį užmiršti. Bet, deja, man tai nepavyksta”

Ir nepavyks, bent jau artimiausiu metu. Jūs mylėjote vienas kitą, praleidote drauge daug laiko - viskas buvo taip nuostabu. Patys gražiausi prisiminimai susiję su tuo žmogumi, o dabar šliejasi ir patys karčiausi. Tai nejaugi tu manai, kad imsi ir taip lengvai Jį užmirši. Žinoma ne! Ir kuo labiau mėginsi save įtikinėti, kad turi Jį užmiršti, tuo sunkiau tai pavyks padaryti. Užmiršti jūsų meilę tau vargiai pavyks, bet pakeisti savo santykį į nutrūkusią meilę - tavo jėgoms.
2002-05-25 21:57:52Mūsų tėveliams
Jolanta Vaitiekūnienė: „Man nereikia užuojautos, aš didžiuojuosi savo sūnumi“

Jolanta Vaitiekūnienė: „Man nereikia užuojautos, aš didžiuojuosi savo sūnumi“Šeštadienio popietę vasariškai ištuštėjusiame Panevėžyje rasti atokų staliuką lauko kavinėje atviram pokalbiui nesunku. Į Panevėžį straipsnio autorę atvedė noras išgirsti ir pasidalinti nepaprastai įkvepiančios moters istorija.
2018-07-25 10:00:09

Tėvų lytinė orientacija nedaro įtakos emociniam įvaikių vystymuisi

Tėvų lytinė orientacija nedaro įtakos emociniam įvaikių vystymuisiNaujas tyrimas dar kartą parodė, kad homoseksualių tėvų – ir gėjų, ir lesbiečių – lytinė orientacija nedaro įtakos emociniam įvaikių vystymuisi.

Mokslininkų duomenimis, jei įvaikinimo procesas vyko sklandžiai, įtėviai turi pastovias pajamas ir šeimos gyvenimas yra sklandus, iki įvaikinimo atsiradusių emocinių problemų netgi sumažėja.

Komentuodama studiją, JAV Rytų Karolinos universiteto ekspertė profesorė Paige Averett sakė: „Studija parodė, kad įtėvių lytinė orientacija neturi įtakos emocinių problemų atsiradimui. Taip pat paaiškėjo, kad įtakos turi amžius ir iki įvaikinimo patirtas smurtas“.
2009-10-02 10:48:16

Vaikams, kuriuos augina dvi motinos lesbietės, būdinga geresnė psichinė sveikata

Vaikams, kuriuos augina dvi motinos lesbietės, būdinga geresnė psichinė sveikataPasak plataus tyrimo, kurį atliko Danijos Sveikatos apsaugos institutas Kopenhagoje, vaikai, kuriuos augina dvi moterys-lesbietės, praktiškai neturi jokių psichologinių problemų.

Tyrime dalyvavo 853 513 vaikų, tarp kurių 13 524 – įvaikinti, visi jie gimė nuo 1978 iki 2005 metų. Tiriamoje grupėje buvo 387 vaikai, kuriuos įsivaikino jų biologinės motinos partnerė, pradedant nuo 1999 metų, kuomet toks įsivaikinimas Danijoje tapo legaliu. Visiems vaikams buvo iki 11 metų.

Palyginimas buvo daromas įvertinant lytį, amžių, gyvenamąją vietą, šeimos pajamas, tėvų išsilavinimą, o taip pat jų šeimyninę padėtį.
2009-06-21 10:05:16

15min: Kaip reaguoti į vaiko homoseksualumą?

15min: Kaip reaguoti į vaiko homoseksualumą?Meilė homoseksualiam vaikui turi būti tokia pati kaip meilė heteroseksualiam vaikui. Jums galbūt reiks išanalizuoti ir įveikti savo baimes, kad savo vaikui suteiktumėte meilę ir pagarbą, kurią jie užsitarnauja iš prigimties, rašo associatedcontent.com.

1 žingsnis.

Mylėkite vaikus besąlygiškai! Jei mūsų meilė yra sąlyginė, ji yra sumišusi su baime. Nebandykite vaiko pakeisti. Vietoj to jūs turite susitelkti ir pakeisti save. Dėl religinių įsitikinimų daugelis žmonių bijo, kad Dievas atmes jų vaiką, todėl jie atmeta savo vaiką dėl Dievo. Neužimkite teisėjo vietos, kuris teisia homoseksualų vaiką. Kiekvienas vaikas yra vertas meilės ir pritarimo nepriklausomai nuo jų seksualinės orientacijos.
2009-05-31 13:06:41

Tyrimai: Homoseksualių tėvų vaikai tokie pat kaip ir kiti vaikai

Tyrimai: Homoseksualių tėvų vaikai tokie pat kaip ir kiti vaikaiTina Fakhrid-Deen buvo dešimties, kai jos motina atsiskleidė ir pasakė jai, kad mama yra lesbietė. „Ji neatrodė, kaip kitos mamos… Ji dirbo statybose ir nenaudojo makiažo“.

Nepaisant, kad Fakhrid-Deen, dabar jau 35-ių, drovėjosi ir buvo erzinama dėl savo mamos, ji užaugo išsilavinusia, įvairiapusiška ir heteroseksualia asmenybe. „Po mano vyro, mano mama yra geriausias draugas“, sako žmona, motina, konsultantė ir mokytoja, gyvenanti namuose South Side Čikagoje.
2009-04-27 11:00:35

Mano vaikas gėjus?

Mano vaikas gėjus?Daugeliui tėvų žinia, jog jų atžala – gėjus, yra tikras šokas. O ką žmonės daro šoko metu? Žinoma, įvairias kvailystes: atsisako mylimų sūnų ir dukterų, tempia juos pas psichiatrus, pradeda tartis su nekompetentingais žmonėmis. Tikimės, kad ši medžiaga padės daugeliui tėvų susiorientuoti situacijoje ir „nepriskaldyti malkų“ be reikalo. Medžiaga pateikiama interviu forma, kur pateikiami atsakymai į bendrus ir dažniausiai užduodamus tėvų klausimus. Tai galima naudoti ir kaip „greitosios pagalbos vaistinėlę“, jei Jūs ruošiatės pasakoti tėvams apie save ir nesate tikras (-a), kokia bus jų reakcija.
2009-03-12 17:46:14

Dešimtmečius trukęs tyrimas: lesbietės užaugina laimingus, sveikus vaikus

Dešimtmečius trukęs tyrimas: lesbietės užaugina laimingus, sveikus vaikusIlgiausiai trukęs tyrimas dėl lesbiečių motinų JAV aptiko, kad diskriminacija, o ne tėvų lytinė orientacija kenkia vaikams.

JAV Nacionalinis Tęstinis Lesbiečių Šeimų Tyrimas (NLLFS) paskelbė dvi ataskaitas Amerikos Ortopsichiatrijos ir Lesbiečių Tyrimų žurnaluose. NLLFS yra ilgiausiai trukęs tyrimas dėl amerikiečių lesbiečių ir gėjų šeimų, kuris kada nors buvo atliktas JAV. Jo metu 22 metus nuo 1986-ųjų buvo stebimos lesbiečių šeimos, susilaukusios vaikų donoro pagalba.

Rezultatai paskelbti remiantis interviu su vaikais, kai jie sulaukdavo 10 metų. NLLFS patvirtina daugiau nei 40 kitų tyrimų apie tėvus gėjus ir lesbietes rezultatus ir remia visų pagrindinių profesionalių asociacijų poziciją dėl vaikų gerbūvio augant lesbiečių ir gėjų šeimose.
2009-01-04 12:15:04

Pasaulyje daugėja homoseksualių šeimų auginančių vaikus

Pasaulyje daugėja homoseksualių šeimų auginančių vaikusTradiciškai šeima reiškė vyrą, moterį ir vaiką. Jau nebe, nes pasaulyje vis daugėja vaikų, kuriuos augina gėjų ar lesbiečių poros.

Anot vieno 'grubaus' vertinimo, JAV tos pačios lyties poros augina nuo vieno iki šešių milijonų vaikų.

Įstatymai skirtingi įvairiose šalyse ir valstijose. JAV, Florida yra vienintelė valstija, kuri draudžia homoseksualiam asmeniui įsivaikinti. Juta tai draudžia netiesiogiai, apribodama galimybę įsivaikinti nevedusioms poroms. Vašingtono DC ir 11 valstijų, tame tarpe Kalifornija, Konektikutas, Masačiusecas, Nevada, Nju Jorkas, Nju Džersis ir Vermontas tiesiogiai nurodo, kad seksualinė orientacija nėra pakankama priežastis, kad gėjams ir lesbietėms nebūtų leidžiama įsivaikinti.
2007-11-28 22:51:54

Motina gina savo sūnų gėjų

Motina gina savo sūnų gėjųŠis laiškas buvo platinamas keliose LGBTQ (Lesbiečių, gėjų, biseksualių, transeksualių ir Queer žmonių) el. pašto duomenų bazėse, tad mes pagalvojome, jog būtų pravartu juo pasidalinti ir su savo internetinio dienoraščio skaitytojais. Jį parašė sūnų gėjų turinti motina iš Vermonto, reaguodama į vieno skaitytojo laišką redaktoriui.

Daug laiškų buvo atsiųsta į „Valley News“ („Slėnio naujienos“), susirūpinus dėl homoseksualių žmonių keliamos grėsmės Vermonte. Esu gėjaus motina ir jūsų man jau iki soties, gerieji žmonės. Aš pavargau nuo jūsų kvailos retorikos apie „gėjų sąmokslą“ ir tvirtinimų, kad pripažinti homoseksualumą yra tas pats, kas propaguoti seksą su vaikais. Jūs esate žiaurūs ir tamsūs. Jūs atėmėte iš manęs motinystės džiaugsmą dar tada, kai mano vaikai buvo maži.
2007-10-12 10:22:11

Aš turiu tėtį ir... tėtį – gėjų įtaka vaikams

Aš turiu tėtį ir... tėtį – gėjų įtaka vaikamsKaip ugdoma seksualinė orientacija? Nors į šį klausimą konkrečiai atsakyti sunku, tačiau psichologijos profesorius Michaelis Bailey sako, kad seksualinė pakraipa nedaug priklauso nuo tėvų – vaikai nebūtinai save kuria pagal tėvų modelį, rašo „Psychology today“.

Profesorius M. Bailey atliko visų laikų didžiausios apimties tyrimą, kuriame tyrė, kaip vaikų seksualinę orientaciją veikia tėvų orientacija. Tyrimas parodė, kad su gėjais tėvais augę sūnūs labai retai patys tapo gėjais – dauguma gėjų vaikų yra heteroseksualai. Ir, nesvarbu, kiek vaikai laiko praleidžia su savo homoseksualiais tėvais – tai neįtakoja vaikų pasirinkimo.
2007-06-01 12:18:27

Laiškas tėvams

Laiškas tėvamsLAIŠKAS TĖVAMS
Thomas (20 m.) pasakoja apie savo coming - out'ą

Mielieji mano mama ir tėte! Aš noriu kai ką labai svarbaus apie save jums papasakot: esu gėjus, homoseksualas.
Tai reiškia:
Aš myliu vyrus - ne moteris
Aš noriu savo gyvenima praleisti su vaikinu - ne su mergina
Jūs turėsite žentą - ne marčią
Tai taip pat reškia, kad turbūt aš neturėsiu vaikų.
Aš suprantu, kad dabar jums pasaulis griūna.
Jūsų mintis aš galiu tik nuspėti. Jūs turbūt galvojate:

Ką mes padarėme ne taip?
Atsakymas aiškus: nieko. Jūs nepadarėte nieko tokio, dėl ko aš esu gėjus. Aš taip pat ne. Aš ne pats tai pasirinkau. Mane pasirinko. Ar žmogus taps homoseksualiu ar ne, greičiausiai priklauso nuo genų. Genai lemia ar aš būsiu blondinas ar tamsiaplaukis, žemas ar aukštas; jie nulemia taip pat ar būsiu aš gėjus ar heteroseksualus. Homoseksualumas nėra jokia liga, joks psichikos sutrikimas. Tai tiesiog žmogaus seksualumo rūšis, būdinga maždaug dešimčiai procentų visų vyrų ir moterų - visų laikų, visų šalių ir kultūrų, kiekvienoj visuomenėj. Yra gėjai darbininkai, gydytojai, astronautai. James Dean buvo gėjus, Guido Westerwelle iš FDP yra gėjus ir Inge Meysel, „Tautų motina“, neseniai prisipažino ęsanti lesbietė.
Mūsų krašte taip pat pilna gėju: pavyzdžiui 5 iš 40 vaikinų, su kuriais aš lankiau Gimnazija, yra gėjai. Jų tarpe ir aš.

Kodėl tu su mumis taip elgiesi? Ar tai yra padėka už viską, ką mes dėl taves padarėme?
O ką aš turiu daryti? Vesti, vaikus atvest į pasaulį ir gyventi su didžiuliu melu? Taip aš griaučiau ne tik savo, bet ir mano žmonos bei vaikų gyvenimą. Aš taip negaliu. Taip aš niekada nebūsiu laimingas. Man reikia žmogaus, kurį aš mylėčiau, ir kuris mane mylėtų. Ir tai gali būti tik vyras. Aš nenoriu jūsų įžeisti, įskaudinti ar kaip nors kitaip provokuoti.Aš nepasirinkau pats šito kelio - bet turiu taip gyventi.
2005-07-02 22:36:46

Homoseksualių tėvų įtaka vaiko seksualinei orientacijai ir psichologinei raidai

Homoseksualių tėvų įtaka vaiko seksualinei orientacijai ir psichologinei raidaiVykstant šeimos transformacijai mūsų visuomenėje jau nieko nestebina tokie šeimų tipai kaip bevaikės šeimos, vienišos motinos ar tėvai ir nesusituokusios poros. Tačiau, kai kalbama apie meilę ir seksualinį gyvenimą, į bendras normas “netelpantys” asmenys išstumiami iš daugumos gretų. Taigi homoseksualumas – lytinis potraukis tos pačios lyties asmeniui - yra problema pati savaime. Lietuvoje egzistuoja daugybė neigiamų homoseksualumą stereotipų: gėjai yra vaikų tvirkintojai, jie nekontroliuoja savo seksualinio potraukio, nesugeba sukurti ilgalaikių santykių ir pan. Skaitant lietuvišką periodiką, susidaro įspūdis, kad nepakankamai dėmesio skiriama homoseksualų problemoms, visuomenė labiausiai susirūpinusi tuo, ar gali homoseksualūs žmonės egzistuoti mūsų visuomenėje, o toks klausimas kaip vaikas homoseksualioje šeimoje iš viso nediskutuojamas arba kategoriškai atmetamas: “Ypatingą pasibjaurėjimą kelia leidimas homoseksualioms “šeimoms” įvaikinti kūdikį. Kas gresia vaikui? Geriausiu atveju – psichinis suluošinimas, blogiausiu – “įtėviai” jį paprasčiausiai ištvirkins” (13). Taigi mūsų visuomenę galima laikyti homofobiška. 1999 metais atlikto Europos vertybių tyrimo duomenimis Lietuva užima priešpaskutinę vietą iš 32 šalių pagal homoseksualumo pateisinimo rodiklius (mūsų šalyje šis rodiklis yra tik 1,86, Olandijoje – 7,83, Švedijoje – 7,72). Net 67,8% Lietuvos gyventojų atsakė, jog nenorėtų homoseksualios orientacijos kaimynų. Kodėl ši nuomonė tokia negatyvi? R. Mikalajūnaitės (15) teigimu, homofobiją palaiko neigiami stereotipai ir neigiama nuomonė apie seksualines mažumas, o ji yra susijusi su informacijos trūkumu. Todėl labai svarbu apie tai kalbėti: teigiamo požiūrio formavimas, švietimas ta tema padės suvokti egzistuojančius stereotipus ir integruotis homoseksualams į visuomenę, sumažins visuomenės homofobiškumą.
2003-12-01 16:47:36

Kuo aš galiu padėti savo vaikui?

Kuo aš galiu padėti savo vaikui?Jis, pasirodo, yra gėjus!!!

Gana sunku nuspėti tėvų reakciją, kai jie pirmą kartą sužino jog jų vaikas yra gėjus. Daugelis pagalvoja: “Dieve, aš šito nepakelsiu”. Dažnai jie būna visai nepasiruošę tokiems žodžiams: “ Mama, tėti, aš - gėjus!”
Visų pirma jūs ne vieni. Tyrimai rodo, kad beveik kas dešimtas planetos gyventojas - gėjus, vadinasi kas ketvirta šeima turi “žydrą” vaiką, ir kiekvienoje šeimoje atsiras giminaitis gėjus.
Antra, jeigu jūsų vaikas pasisakė pats, jums bus lengviau. Jūsų vaiko sprendimas būti atviru ir sąžiningu pareikalavo daug drąsos, o tai parodo vaiko didelę meilę ir pasitikėjimą jumis. Dabar jūsų eilė - parodykite jam, kad jūs irgi jį mylite!

2003-09-19 03:29:27