Šiuo metu yra prisijungę 5 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Išdidūs LGBT europiečiai
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
patyčių prevencija

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 316, komentarų: 3

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaPranešimas prokuratūrai

Šis pranešimas NĖRA automatiškai siunčiamas prokuratūrai. Pranešimas bus išsiųstas TIK JUMS jūsų nurodytu e-mail'u, jei norėsite patys pateikti pranešimą prokuratūrai. Arba TJA, jei nenurodysite savo email adreso, o TJA savo ruožtu įvertinus komentarus gali kreiptis į prokuratūrą. Išreikškite savo pilietinę poziciją dėl neapykantos kurstymo interneto komentaruose. Net jei patys nesikreipsite į prokuratūrą, jūsų pateikta informacija yra vertinga, nes atkreipia dėmesį į pažeidimus, į kuriuos galėjo būti nesureaguota.

Prašome nurodyti detalią informaciją apie galimą pažeidimą (kurstant neapykantą, smurtavimą, fizinį susidorojimą, tyčiojantis, niekinant ar pan.).

Jei pranešimą pateiksite patys, gautą dokumentą paruoškite - įrašykite savo asmeninę informaciją. Jį galite arba atspausdinti ir nusiųsti laišku, arba nunešti asmeniškai bet kuriai prokuratūrai, kuri yra arčiau namų (galima ir generalinei), arba galima nusiųsti ir elektroniniu paštu nurodytais prokuratūros adresais. Prokuratūros adresus galite sužinoti čia: http://www.prokuraturos.lt.

Svetainė, kurioje įvyko pažeidimas
Pvz. www.musk-gejus.lt
Straipsnis, kurio komentaruose įvyko pažeidimas
Pvz. www.musk-gejus.lt/kam-gaudzia-varpai.htm
Straipsnio autorius
Pvz. Vardenis Pavardenis
Straipsnio paskelbimo data - - Komentarai turi būti parašyti ne daugiau kaip prieš 4 mėnesius.
Pateikite įstatymą pažeidžiančius komentarus
Komentatoriaus vardas ar slapyvardis, paskelbimo data, IP adresas, komentaro tekstas ir kt.
Pažymėkite galimus papildomus pažeidimus kurstė diskriminuoti, skatino neapykantą, tyčiojosi
kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti
Ar pranešimą pateiksite prokuratūrai pats/pati?
Jei taip, įrašykite savo email adresą. Jei ne, jūsų pranešimą pateiks TJA
Įrašykite savo email, jei pranešimą prokuratūrai pateiksite pats/pati.
Įveskite apsaugos kodą, kurį matote šaliaPranešimo teisinis pagrindas:

BK 169 str. Diskriminavimas dėl tautybės, rasės, lyties, kilmės, religijos ar kitos grupinės priklausomybės
Tas, kas atliko veiksmus, kuriais siekta žmonių grupei ar jai priklausančiam asmeniui dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų sutrukdyti lygiomis teisėmis su kitais dalyvauti politinėje, ekonominėje, socialinėje, kultūrinėje, darbo ar kitoje veikloje arba suvaržyti tokios žmonių grupės ar jai priklausančio asmens teises ir laisves,
baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

BK 170 str. Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę
1. Tas, kas turėdamas tikslą platinti gamino, įsigijo, siuntė, gabeno, laikė dalykus, kuriuose tyčiojamasi, niekinama, skatinama neapykanta ar kurstoma diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba kurstoma smurtauti, fiziškai susidoroti su tokia žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu, arba juos platino, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
2. Tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
3. Tas, kas viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba finansavo ar kitaip materialiai rėmė tokią veiklą, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
4. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

BK *1701 str. Grupių ir organizacijų, turinčių tikslą diskriminuoti žmonių grupę arba kurstyti prieš ją, kūrimas ir veikla
1. Tas, kas kūrė bendrininkų ar organizuotą grupę arba organizaciją, turinčią tikslą diskriminuoti žmonių grupę dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba kurstyti prieš ją, arba dalyvavo tokios grupės ar organizacijos veikloje, arba finansavo ar kitaip materialiai rėmė tokią grupę ar organizaciją, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
2. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

Visuomenės informavimo įstatymo 19 str. 1 d. 3 p. nustatyta, kad draudžiama skelbti informaciją, kurioje kurstomas karas ar neapykanta, tyčiojimasis, niekinimas, kurstoma diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėtis, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų.