Pasaulio Psichiatrų Asociacija: „gėjų gydymo terapijos žalingos“
Data: 2016.03.29 13:14
Tema: Sveikata


Pasaulio Psichiatrų Asociacija (PPA) savo pranešime įvardino homoseksualų „konversijos“ terapiją „nemoksliška, neetiška, neefektyvia ir žalinga“. Asociaciją pilną ataskaitą paskelbė praėjusią savaitę.

Ataskaitoje PPA teigia pasisakanti prieš „bet kokias pastangas padaryti LGBT žmones heteroseksualiais“, vertindama taip vadinamų konversinių terapijų efektyvumą.

Skelbdama tokias terapijas neefektyviomis, PPA taip pat kviečia vyriausybes visame pasaulyje panaikinti homoseksualumo baudžiamąjį persekiojimą: „PPA remia poreikį dekriminalizuoti tos pačios seksualinę orientaciją bei elgseną, translyčių lytinę tapatybę ir pripažinti, kad LGBT teisės apima žmogaus, pilietines ir politines teises“.

„Nėra jokių rimtų mokslinių įrodymų, kad įgimta seksualinė orientacija galėtų būti pakeista“, rašo PPA savo pranešime.

Dauguma profesionalių medikų bei psichologų organizacijų teigia, kad konversinės terapijos tikslas - padaryti LGBT žmones heteroseksualiais — yra šarlatinizmas ir neturi jokio mokslinio pagrindo.

PSA – didžiausia pasaulyje psichiatrų asociacija, atstovaujanti daugiau kaip 200 tūkst. specialistų 118 šalių. Šiai organizacijai priklauso ir Lietuvos psichiatrų asociacija.

Šaltinis: HRC.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=10350