Tos pačios lyties porų tėvystė neturi neigiamo poveikio vaikų vystymuisi
Data: 2016.04.16 13:37
Tema: Kita informacija


Tos pačios lyties porų tėvystė kėlė karštus ginčus dar 1980-aisiais, o santuokos lygiateisiškumo įteisinimai sugrąžino šį klausimą viešiems debatams ir vėl. Tačiau moksliniu požiūriu tokiems debatams priežasčių jau nebelikę.

Nei vienas recenzuotas (angl. „peer-reviewed“) tyrimas neaptiko, kad homoseksualus tėvai tvirtuose santykiuose turėtų kokią nors neigiamą įtaką vaiko vystymuisi.

Paskutiniame tarptautiniame tyrime, kurį atliko Nyderlandų ir JAV mokslininkai, jie analizavo 190 šeimų (95 homoseksualios, 95 heteroseksualios), turinčių bent vieną vaiką nuo 6 iki 17 metų. Tyrimo metu buvo vertinta vaikų bendra sveikata, emociniai sunkumai, elgsenos kopijavimas bei mokymosi elgsena. Ir neaptiko jokių skirtumų tarp vaikų augančių heteroseksualiose ir homoseksualiose šeimose.

Šio tyrimo, paskelbto „Journal of Developmental & Behavioral Pediatrics“ rezultatai specialistų bei mokslinės bendruomenės nenustebino. Be pastarojo tyrimo yra dar 74 mokslininkų recenzuoti ir paskelbti tyrimai, rodantys, kad homoseksualūs ir biseksualūs tėvai, gyvenantys kartu stabiliuose santykiuose, nėra joks neigiamas veiksnys savo vaikams. Tiesa, yra 4 tyrimai skelbiantys priešingus rezultatus. Tačiau visi jie buvo nerecenzuoti arba jau demaskuoti, kad falsifikavo rezultatus.

Daugiau informacijos apie mokslinius tyrimus: JAV Kolumbijos Universitetas

Šaltinis: IFL Science.com.

GayLine.lt: Šią informaciją parengėme R. Žilinskui pasipiktinus, kodėl nepritariama jo bei kitų Seimo narių homofobiškai iniciatyvai: LGL FB komentaras, R. Žilinsko FB komentaras.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=10384