Melo voratinklį suardęs kunigas užsitraukė bažnyčios pyktį
Data: 2017.06.04 10:49
Tema: Komentarai, nuomonės


Į knygą šis dvasininkas sudėjo viską – atvirą istoriją apie meilę vyrui, pasakojimus iš Vatikano užkulisių ir savo pasvarstymus. Kunigo tarnystę palikęs vyras Bažnyčios link laido labai aštrias kritikos strėles.

Beveik 13 metų aukštas pareigas Vatikane ėjęs kunigas Krzysztofas Charamsa daug metų nešiojosi paslaptį. Ją atskleidė 2015-ųjų spalį, svarbaus Vyskupų sinodo šeimos klausimais išvakarėse.

Kunigas prisipažino esąs homoseksualus ir įsimylėjęs. „Noriu, kad mano Bažnyčia ir mano bendruomenė žinotų, kas aš esu – homoseksualus kunigas, kuris yra laimingas ir didžiuojasi savo tapatybe“, – interviu Italijos laikraščiui „Corriere della Sera“ sakė K.Charamsa.

Pasak jo, Bažnyčiai pats laikas atsimerkti dėl gėjų katalikų ir suprasti, kad tai, ką ji jiems siūlo – visišką susilaikymą nuo kūniškos meilės, yra nežmoniška.

Tokiomis mintimis dalijasi 44 metų buvęs kunigas, kuris išleido didžiulio populiarumo sulaukusią autobiografinę knygą ir svarsto parašyti jų ir daugiau.

Meilė užklupo staiga

Iš Lenkijos miesto Gdynės kilęs buvęs kunigas nuo pat pradžių, kai prisipažino esąs homoseksualus, neslėpė, kad turi partnerį. Jis – Ispanijos gėjų teisių aktyvistas Eduardas Planas.

„Tai įvyko vieną naktį Barselonoje. Tai buvo akimirka, kai suradome vienas kitą, įsimylėjome vienas kitą ir pasižadėjome būti kartu. Ir nuo tos akimirkos nebenorėjome būti atskirai. Tai jaučiau tuomet, kai liečiausi prie jo lūpų, braukiau per jo plaukus, o jis laikė mane savo šiltame ir stipriame glėbyje. Jis mane mylėjo, o aš nesilioviau galvojęs: kaip vėl neprarasti savo meilės? Bet kaip tai padaryti? Jis nežinojo, kad esu kunigas.

Žinojo tik tiek, kad mano vardas Pietro. Bet tai nebuvo tikrasis mano vardas. Jis žinojo, kad aš atvykau iš Milano, bet ir tai buvo netiesa. Aš norėjau, kad po šios nakties jo atmintyje nieko daugiau apie mane neliktų“, – tai ištrauka iš 320 puslapių K.Charamsos knygos „Pirmasis akmuo“ („Der erste Stein“), išleistos Vokietijoje.

Joje lenkas prisipažįsta, kad meilė E.Planui įsižiebė staiga ir visiškai pakirto jam kojas. „Neįtikėtina: per mano pirmąjį rimtą pasimatymą su vyriškiu jis nuvedė mane į bažnyčią. Atsisėdome ant suolo ir žavėjomės katalonų gotikos stiliaus kolonomis. Jis laikė mano ranką.

Mylėjau jį mano Dievui matant, visiškai nesigėdydamas. Tačiau dabar atrodė, kad atėjo mūsų santykių pabaiga, – tik po vienos dienos ir nakties. Mums liko tik keletas akimirkų. Man iš akių pasipylė ašaros, kurių nebegalėjau sulaikyti.

Daugiau LRytas.lt.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=11185