Tomas Fordas – režisierius ir dizaineris, aprengęs pusę Holivudo
Data: 2017.06.29 10:43
Tema: Kita informacija


Tomas Fordas – garsus mados dizaineris, turintis savo vardo ženklą. Tačiau vertinant pagal sukurtų filmų kiekį, yra tarsi visiškas kino naujokas. Jis režisūros kolekcijoje – viso labo du filmai, kuriuos skiria septynerių metų pertrauka. Tačiau abu šie filmai pelnė tiek žiūrovų, tiek kritikų ir Akademijos pripažinimą. Kai kurie net sako, kad šių filmų estetika ir stilius pakylėjo meninį kiną į naują lygmenį.

Galbūt netgi geriau apie šį žmogų esate girdėję už jo darbus mados pasaulyje, o gal net turite jo kurtą drabužį. Tomas Fordas tarptautinės sėkmės sulaukė kurdamas drabužius ir aksesuarus „Gucci“ ir „Yves Saint Laurent“, o ilgainiui sukūrė ir savo vardo prekinį ženklą. Nors pirkėjai ir mados žinovai itin vertino Tomo Fordo kūrybą, pats Saint Laurentas jo darbu nebuvo patenkintas, o kartą net yra pasakęs: „Vargšas žmogus tiesiog daro ką gali“.

Nenuostabu, kad tokie santykiai ilgai tęstis negalėjo, tad iš „Gucci“ grupės Fordas pasitraukė 2004-aisiais. Tuo metu kompanija buvo vertinama 10 milijardų JAV dolerių, o vien atlikti darbui, kurį dirbo Fordas, buvo nusamdyti keturi žmonės.

Įžymybių sąrašas, kurioms drabužius kūrė Tomas Fordas yra ilgas, kaip paklodė: Beyoncé, Jennifer Lopez, Gwyneth Paltrow, Anne Hathaway, Tomas Hanksas, Johnny Deppas, Ryanas Goslingas, Willas Smithas, Julianne Moore, Hugh Jackmanas, Jonas Hammas ir t.t. jo kūrinius galime matyti vilkint Danielį Craigą paskutiniuose trijuose Džeimso Bondo filmuose.

Režisieriaus karjera – tik „Oskarams“ nominuoti filmai

Įdomu tai, kad Tomas Fordas nepasuko tradiciniu keliu, kuriuo eina norintys tapti kino režisieriais –trumpametražiais filmais arba reklamomis. Fordas pareiškė, kad jam šie dalykai tiesiog nebuvo įdomūs. Jis prisipažino, kad neturėjo jokios režisieriaus patirties, išskyrus kameros darbo stebėjimą ir šiek tiek literatūros. Tačiau jo teigimu, kad ir ką darytum, visada būna pirmas kartas.

Daugiau 15min.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=11234