Aš turiu tėtį ir... tėtį – gėjų įtaka vaikams
Data: 2007.06.01 12:18
Tema: Kita informacija


Kaip ugdoma seksualinė orientacija? Nors į šį klausimą konkrečiai atsakyti sunku, tačiau psichologijos profesorius Michaelis Bailey sako, kad seksualinė pakraipa nedaug priklauso nuo tėvų – vaikai nebūtinai save kuria pagal tėvų modelį, rašo „Psychology today“.

Profesorius M. Bailey atliko visų laikų didžiausios apimties tyrimą, kuriame tyrė, kaip vaikų seksualinę orientaciją veikia tėvų orientacija. Tyrimas parodė, kad su gėjais tėvais augę sūnūs labai retai patys tapo gėjais – dauguma gėjų vaikų yra heteroseksualai. Ir, nesvarbu, kiek vaikai laiko praleidžia su savo homoseksualiais tėvais – tai neįtakoja vaikų pasirinkimo.

Ištirtos 55 homoseksualių ar biseksualių tėvų šeimos, kurios augina 82 sūnus vyresnius nei 17 metų amžiaus. Seksualinė pakraipa buvo nustatoma pagal elgesį, savo tapatybės nustatymą ar fantazijas. Taip paaiškėjo, kad 9 proc. sūnų buvo homoseksualūs, kiti – heteroseksualūs. M. Bailey sako, kad toks procentas normalus, nes vaikai ir tėvai yra susiję genetiškai.

Priešingai, nei būtų galima manyti, sūnūs, kurie su savo homoseksualiais tėvais gyvena trumpiau (vidutiniškai 6.4 metus) dažniau tampa homoseksualais nei tie, kurie su tėvais gyvena ilgiau (vidutiniškai 11.2 metų). Todėl M. Bailey spėja, kad homoseksualumas nebūtinai yra susijęs su aplinka, kurioje vaikas užauga – tai prasideda ankstyvesniame amžiuje.

Antrame pranešime, kuris buvo orientuotas į seksualinę pakraipą, M. Bailey ištyrė 41 homoseksualų atvejį ir analizavo jų elgesį vaikystėje. Visi atvejai parodė, kad daugelis gėjų jau labai ankstyvoje vaikystėje turėjo kokių nors moteriškų bruožų. Tie berniukai, kurie vaikystėje turi ryškiausių moteriškų savybių užauga gėjais. „Elgesys susijęs su lytimi vaikystėje yra tikriausias rodiklis, pagal kurį galima spręsti apie būsimą žmogaus orientaciją“, – sako profesorius.

Seksualinė orientacija pradeda vystytis labai anksti, ypač vyrams. M. Bailey sako, kad tai priklauso nuo genų, tačiau kiti mokslininkai teigia, kad vaiko vystymuisi įtaką daro priešgimdyminė motinos būklė.

Šaltinis Alfa.lt

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=1165