TJA: Kur dėti vaivorykštę karo metu. Filmo peržiūra ir diskusija
Data: 2018.11.28 00:11
Tema: Reklama


Įsivaizduok: atsibundi, o tavo šalyje ‒ karas. Ką darysi? Iškelsi ginklą, kad apgintum savo pacifistines pažiūras? Priešinsiesi išvien su kaimynu, kuris tavęs nekenčia už tai, kas esi ir kuo tiki? Jeigu taip sunku susitarti dėl vertybių demokratijoje, kaip tą daryti karo metu?

Tolerantiško jaunimo asociacija kartu su Sociokinu ir Vilniaus universiteto Studentų atstovybės programa „Be etikečių“ kviečia į filmo peržiūrą ir diskusiją.
Žiūrėsim dokumentinį filmą apie žmogaus teisių aktyvistų dalyvavimą pilietiniame pasipriešinime Ukrainoje ir šių įvykių bei karo pasekmes bendruomenei.

Diskusijoje kartu su TSPMI studentų mėgiamiausiu docentu dr. Liutauru Gudžinsku ir akylais Sociokino kritikais mėginsime išvesti paraleles tarp Lietuvos ir Ukrainos visuomenių, svarstysime, kaip sudėtingomis konflikto sąlygomis įmanomas solidarumas su šalies, kurioje gyveni, bendruomene, neatsisakant žmogaus teisių.

Apie filmą:

Lietuvoje turbūt visi žino apie Euromaidano įvykius Ukrainoje. Ko galbūt daugelis nežino – šiuose įvykiuose svarbų vaidmenį vaidino ir LGBT aktyvistai. Ukrainiečių kilmės Kanados režisierė Marusya Bociurkiv su kamera sekė įvykių eigą išsiplėtus revoliuciniams protestams ir įsikišus Rusijai ir pasakoja ją žiūrovams per LGBT bendruomenės ir aktyvistų gyvenimus.

Nuo liudijimų apie kankinimus ir karo pabėgėlio duoną iki pasipriešinimo istorijų, filmas atskleidžia mums nematytą konflikto Ukrainoje pusę.

http://www.thisisgaypropaganda.com/
https://www.imdb.com/title/tt5116432/

Filmas ukrainiečių-rusų-anglų kalbomis su angliškais subtitrais.

Apie režisierę:
Marusya Bociurkiw yra rašytoja, filmų kūrėja, akademikė, 10 filmų ir 5 knygų autorė, įskaitant apdovanojimą pelniusią „Comfort Food for Breakups“: „Hungry Girl“ memuarų knygą (Arsenal Pulp Press 2007). Jau daug metų ji yra veikli medijų aktyvistė: keturiuose žemynuose pristatyti jos skirtingus žanrus apimantys kūriniai, tyrinėjantys etniškumo, seksualumo ir socialinio teisingumo klausimus. M. Bociurkiv taip pat yra medijų teorijos profesorė ir „Studio for Media Activism and Critical though“ vadovė Toronto Kanados Ryersono universitete.


Tolerantiško Jaunimo Asociacijos informacija

Renginys: Lapkričio 29d, 18:45 – 20:45
Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas, 301 auditorija
renginio FB paskyra.

Renginio adresas ir tikslus laikas skelbiamas čia.Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=11915