20 kino žvaigždžių, viešai pareiškusių apie savo homoseksualumą
Data: 2019.07.10 09:11
Tema: Kita informacija


Visame pasaulyje LGBT bendruomenė vis garsiau ima atvirai kalbėti apie savo gyvenimo būdą, problemas su kuriomis tenka susidurti ir asmeninio gyvenimo peripetijas. Bendruomenės dalimi yra tiek eiliniai žmonės tiek didžiulės ekrano žvaigždės.

Homoseksualių menininkų ir scenos žmonių netrūksta ir mūsų šalyje. Tiesa, atvirai prabilti apie savo orientaciją Lietuvoje scenos žvaigždės neskuba ir kalbėti tokiomis temomomis privengia, vis tik, atskirų atsivėrimų yra.

Vienas iš pirmųjų atsiskleidusių – kino režisierius Romas Zabarauskas, kuris neslėpia, kad jo atžvilgiu pasitaiko neapykantos protrūkių, tačiau skatina apie homoseksualumą kalbėti garsiai. Lietuvos kino terpėje LGBT narių yra ir kur kas daugiau, tik ne visi jie jau yra pasiruošę apie tai prabilti viešai. Mūsų visuomenė keičiasi ir gana sparčiai seka vakarų kraštų pavyzdžiu, ateina jauna liberalesnė karta, todėl belieka tikėtis, jog atsiskleidusisius žmones priims pozityviai tokius, kokie yra.

Čia pateikiame 20 pasaulinės kino industrijos atstovų, priklausančių LGBT bendruomenei ir viešai prabilusių apie savo seksualinę orientaciją.

Kristen Stewart – ši jaunosios kartos aktorė populiarumą pasiekė būdama dar visiškai jauna, kai 2008-ais pasirodė, paauglių širdis užkariavusiame filme „Saulėlydis“ ir jo tęsiniuose. Vėliau sekė ne mažiau sėkmingų filmų virtinė. Kritikų ne itin mėgstama aktorė ilgą laiką nekomentavo savo asmeninio gyvenimo, bet 2017-ais, dalyvaudama pramoginėje laidoje „SNL“, Kristen atskleidė esanti homoseksuali.

Ben Whishaw – britų aktorius, daugeliui turėtų būti pažįstamas ne tik iš Džeimso Bondo filmų, bet ir kritikų palankumo sulaukusios dramos „Danų mergina“. Daugelį metų užsiminti apie savo asmeninį gyvenimą vengęs aktorius, 2013-ais spaudai pranešė, kad yra susituokęs su vyru.

Zachary Quinto – siaubo serialų fanai šį aktorių turėtų atsiminti iš „Amerikietiškos siaubo istorijos“ ar serialo „Herojai“, o fantastikos mėgėjai – iš filmų „Žvaigždžių kelias“ ir „Žvaigždžių kelias: atradimas“. 2011-ais metais aktorius viešai paskelbė esantis gėjus ir teigė, kad tolerantiškumo homoseksualams srityje, žmonėms dar reikia nueiti ilgą kelią.

Ezra Miller – paauglių mėgstamame filme „Atskalūno laiškai“ suvaidinęs aktorius pelnė didelį populiarumą. Vėliau Ezra subligėjo DC „Teisingumo lygoje”. Apie savo orientaciją aktorius užsiminė dar 2013-ais ir teigė, kad neidentifikuoja savęs nei kaip vyru, nei kaip moterimi. Dabar aktorius yra pirmas, atvirai apie tai prabilęs homoseksualas vaidinantis superherojų.

Daugiau Kauno Žinios.lt.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=12220