Partnerystės projektas bus pristatytas pavasarį – Raskevičius pateikia detales
Data: 2021.01.16 10:00
Tema: Lietuvos įvykiai


Laisvės partija jau pradėjo rengti įstatymo pataisas, kurios įteisintų tiek skirtingų, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę. Jau kitą savaitę projektas guls ant koalicijos partnerių stalo, o pateikti Seimo nariams planuojama pavasario sesijoje. Jau aiškėja detalės, kas numatyta pirminiame Partnerystės įstatymo projekte.

Trečiadienį Seimo narys, Laisvės partijos atstovas Tomas Vytautas Raskevičius savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino žinute, kad rengiamas partnerystę įteisinantis įstatymo projektas: „Laisvės gynėjų dieną leidžiame rengdami Partnerystės įstatymo projektą!“.

Naujienų portalui tv3.lt T. V. Raskevičius patvirtino, kad projekto pirminis variantas jau rengiamas ir viešai bus pristatytas tik tuomet, kai bus suderintas tarp koalicijos partnerių. Jis mano, kad tai bus vasario pabaigoje.

Seimo narys dalinasi detalėmis pirminio Partnerystės įstatymo projekto, kurį rengia Laisvės partija. Jų rengiamo projekto pagrindas yra 2017 metų Aušrinės Armonaitės ir Viktorijos Čmilytės-Nielsen siūlytos Civilinio kodekso pataisos.

2017 metų pataisose partnerystė pateikiama kaip dviejų nesusituokusių asmenų bendras gyvenimas, kuriant šeiminius santykius neįregistravus santuokos, kuris grindžiamas nuolatinio emocinio prieraišumo, tarpusavio supratimo, atsakomybės, pagarbos, bendro vaikų auklėjimo ir panašiais ryšiais. Šie dalykai lieka ir dabar rengiamame projekte.

„Šie punktai liks (Partnerystės įstatymo projekte – aut. past.). Partnerystė yra apibrėžiama pagal Konstitucinio teismo suteiktą šeiminių santykių turinį. 2017 metais buvo cituojamas 2011 metų nutarimas. 2019 metais KT buvo patikslinęs savo apibrėžimą. Partnerystė bus bendras partnerių gyvenimas nesudarius santuokos.

Tai bus dviejų žmonių apsisprendimas, kada jie nusprendžia tą partnerystę įregistruoti. Niekas to turinio netikrins, tai bus dviejų žmonių apsisprendimo klausimas. Bet tas apibrėžimas pirminiame variante kol kas yra įtrauktas“, – teigė Seimo narys.

Pasak T. V. Raskevičiaus, kadangi registruota partnerystė bus neutrali lyties pagrindu – ją galės sudaryti ne tik tos pačios lyties poros, bet ir skirtingų lyčių poros.

„Akivaizdu, kad skirtingose lyties porose gali būti ir augti vaikai, tie vaikai gali būti bendri, todėl partnerystė turi nustatyti tam tikrą teisinį režimą, pavyzdžiui dėl tėvystės ar motinystės pripažinimo, kai vaikai gims ne santuokoje, o partnerystėje. Šie klausimai bus reguliuojami.

Tačiau jie jokiu būdu nesuteiks įsivaikinimo galimybės šiame etape tos pačios lyties poroms, nes kol kas, pagal Lietuvos teisės aktus, įsivaikinimas yra rezervuotas tik susituokusioms poroms“, – teigė parlamentaras.

Kitą savaitę, anot T. V. Raskevičiaus, projektas bus perduotas koalicijos partneriams. Po koalicijos svarstymo ketinama eiti tartis su opozicijoje esančiomis frakcijomis.

„Peržiūrėti, suderinti, išsakyti savo poziciją. Tada tikriausiai vasario mėnesį vyks tokios intensyvios koalicinės derybos dėl to, kad suderintume tokį įstatymo projektą, kuris būtų priimtinas visiems koalicijos partneriams ir turėtų potencialą koalicijoje surinkti kuo įmanoma didesnį skaičių balsų“, – sakė jis.

Civilino kodekso pataisos, pasak politiko, turėtų būti užregistruotos vasario pabaigoje. Kovo mėnesį planuojama pereiti pateikimo stadiją Seime.

Daugiau TV3.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=12883