Uspaskichą gina Puidokas: tradicines vertybes užgožia „vaivorykštinė" propaganda
Data: 2021.01.18 18:36
Tema: Homofobija


Seimo narys, Darbo frakcijos atstovas Mindaugas Puidokas, gindamas Viktorą Uspaskichą, tik patvirtino homofobiškas Europos Parlamento nario pažiūras. Norėjo apginti - bet gavosi kaip visada.

„Šiandien kai kuriose Europos valstybėse net pavojinga kalbėti, kad tu natūralios orientacijos atstovas. Aš nenoriu, kad mano pokalbius, laidas komentuotų pedikai visokie, todėl, kad tai ne jiems laida šiaip. Aš kalbu apie pedikus, iškrypėlius, tiems kuriems likimas, gyvenimas taip davė yra ne jų kaltė, kad yra kažkoks toks potraukis, kad jis jaučia vyrą rūbuose kaip moteris. Dauguma tokių žmonių nesireklamuoja, bet tie, kurie savo pimpalą įkiša po sijonu ir eina į gatvę, rėkia, yra pedikai, iškrypėliai ir tikrai neturi būti toleruojami tokie dalykai", - per transliaciją feisbuke kalbėjo V.Uspaskichas. Ir už tai buvo „priduotas" frakcijai, kuriai priklauso - jai politiką įskundė europarlamentarė Aušrinė Maldeikienė bei Lietuvos Seimo Laisvės frakcijos seniūnė Ieva Pakarklytė.

„Renew Europe" vadovybė V.Uspaskichą įspėjo: jei šis iki ketvirtadienio nepasiaiškins ir neatsiprašys „už skausmą, kurį sukėlė", bus svarstomas jo atleidimas iš frakcijos. Šiuo metu Tailande viešintis V.Uspaskichas laišku atsiprašė frakcijos ir paaiškino, kad kalbėjo ne apie visus LGBT bendruomenės narius, o tik apie tuos, kurie „garsiai rėkia ir gyvena iškrypėlišką gyvenimą".

Seimo Darbo partijos frakcijos narys M.Puidokas dar prieš V.Uspaskicho atsiprašymą viešai pareiškė, kad didžiuojasi partijos pirmininku, kuris drąsiai pasakė tiesą be pagražinimų - kad normalios šeimos patiria nuolatinį puolimą, o Vakaruose iškrypimai tapo norma.

„Man nepatinka, kad šiuo metu tradicines vertybes užgožia agresyviai stumiama „vaivorykštinė" propaganda, kuri ne gina seksualinių mažumų teises, o kursto neapykantą tarp atskirų visuomenės grupių. Aš visada žinojau Viktoro vertybes ir man tai ne trukdo, o padeda dirbti vienoje komandoje.

O tas jo pasisakymas - jis paimtas iš konteksto. V.Uspaskichas kaip tik sako nieko neturintis prieš seksualinių mažumų atstovus, kurie gyvena sau tyliai ir nesireklamuoja. Mes visi esame tolerantiški, pažįstame ir gerbiame žmones su kitomis nuomonėmis. Tačiau kai jau puolama į kraštutinumus, negalima tylėti", - „Vakaro žinioms" sakė M.Puidokas.

Jis priminė Danijoje susuktą filmuką, skirtą 4-8 metų vaikams.

„Filmukas - apie vyriško lytinio organo, turinčio supergalių, žygius. Pabrėžiu - jis skirtas 4-8 metų vaikams. Toks „vaivorykštinio" požiūrio brukimas mažiems vaikams tikrai yra neleistinas kraštutinumas, prieš kurį negalime užsimerkti. Mes bent jau turime teisę nenorėti tokių dalykų ir apie tai kalbėti. Tačiau kai kalbama apie tai, o kalba paimama iš konteksto, iš kiekvieno pasisakymo galima padaryti baisų dalyką. Kiekvienas turi teisę į savo nuomonę. Mes tikrai gerbiame kitų nuomonę, tačiau turime teisę ją kritikuoti. Pavyzdžiui, kad ir Laisvės partijos nuomonę, jog tualetai turi būti bendri vyrams ir moterims", - akcentavo Seimo narys.

Pasak parlamentaro, sulaukėme laikų, kai mažumos ėmė diskriminuoti daugumą - mažumų negalima kritikuoti, o mažumoms iš daugumos leidžiama tyčiotis kiek tik nori.

„Taikomi dvejopi standartai", - įvertino M.Puidokas.

Politikas įžvelgia ir kitą tendenciją - dabar žmogus, apsiskelbęs homoseksualistu, turi daugiau teisių nei tradicinės lytinės orientacijos žmogus. Pavyzdžiui, darbdaviai dažnai jau net nebedrįsta pirmųjų nepriimti į darbą, nors netenkina jų kompetencija, kad nebūtų apkaltinti homofobija - ir įdarbina juos vietoj daug kompetentingesnio žmogaus vien dėl to, kad šis nėra homoseksualistas. M.Puidoko įsitikinimu, LGBT atstovai prisiėmė tariamų aukų vaidmenis, kad išsikovotų kuo daugiau privilegijų.

„Be to, stebint politinę erdvę Vakaruose ir tendencijas, ateinančias į Lietuvą, matosi, kad net korektiškai nebegali pasakyti kitokios nuomonės. Mokslininkas, dirbantis universitete, žurnalistas, politikas, pasisakantis už tradicines vertybes, yra marginalizuojamas, apšaukiamas homofobu, kažko nekenčiančiu. Ir aš tokiu apšauktas, nors nėra nė vieno mano panašaus pobūdžio pasisakymo, aš tik kovoju už tradicinę šeimą, kuri šiandien patiria daugybę iššūkių. Vien jau dėl to, kad norime, jog valstybės demografinė situacija neprastėtų, tradicinę šeimą reikia ginti. Tačiau dabar net valstybės mastu jai dėmesio nelieka, net politikai jau bijo už jas pasisakyti", - reziumavo M.Puidokas, pridurdamas, kad žodžio laisvė bent jau šiuo klausimu tiek ES, tiek Lietuvoje nebeegzistuoja.

Jei nesutinki stotis keturpėsčias prieš grietinėlę, mikliai gausi per kuprą.

Daugiau Respublika.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=12889