Socialdemokratų išdavystė: kam reikalinga partijos programa, kuri pilna melo?
Data: 2021.05.25 19:37
Tema: Lietuvos įvykiai


Šiandien Seime balsuojant dėl partnerystės įstatymo pateikimo už jį balsavo tik šeši Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nariai. Penki iš jų pasisakė prieš ir du - Linas Jonauskas, Eugenijus Sabutis, nedalyvavo balsavime. GayLine.LT redakcija pasidomėjo šios partijos rinkimų programa, kurioje nedviprasmiškai buvo žadama priimti partnerystės įstatymą.

„Frakcijos nariai turi teisę laisvai balsuoti taip, kaip jiems atrodo pagal jų sąžinę. Jie taip ir pasielgė. Aš tikrai negalvoju, kad socialdemokratų balsais reikia kiekvieną kartą ieškoti daugumos. Valančioji dauguma turi įdėti daugiau darbo tam, kad turėtų rezultatą“, – „Respublikai“ teigė Vilija Blinkevičiūtė.

Naujoji partijos pirmininkė taip pat viešai apkaltino valdančiuosius neskyrus pakankamai laiko diskusijoms su opozicija.

Partijos pirmininkė visiškai pamiršo, kad 2018 metų pabaigoje Lietuvos socialdemokratų partija patvirtino „Lietuvos socialdemokratų partijos vizija 2024”, kuri buvo ir 2020 metais vykusių Seimo rinkimų pagrindas.

Partijos interneto svetainėje viešai skelbiamame dokumente teigiama, kad Lietuva yra viena iš šešių ES valstybių narių, iki šiol nepripažįstanti homoseksualių porų tesės į partnerystę. „Priimsime partnerystės įstatymą, leidžiantį vienalytėms poroms įteisinti savo šeimyninius santykius“, - duodamas pažadas minėtame dokumente.

Akivaizdu, kad partijos programa šiandien balsuodami vadovavosi tik Algirdas Sysas, Orinta Leiputė, Rasa Budbergytė, Gintautas Paluckas, Julius Sabatauskas, Dovilė Šakalienė.

Tuo tarpu Kėdainių vienmandatėje išrinktam Tomui Bičiūnui, Žiemgalos vakarinėje išrinktam Liudui Jonaičiui, Sėlos Rytinėje vienmandatėje daugiausia palaikymo gavusiam Vidmantui Kanopai, į Seimą iš partijos sąrašo patekusiai Vilijai Targamadzei ir Trakų-Vievio vienmandatėje rinktam Kęstučiui Vilkauskui partijos programa buvo nė motais.

„Akivaizdu, kad Lietuvos socialdemokratų partijos naujoji vedlė, net nežada imtis jokių priemonių, nes partijos programa jai nėra svarbi. Tai aiškiai parodo šios partijos veidmainystę – kai žadi vieną, o realybėje sakai, kad kiekvienas žmogus nešantis tavo partijos vėliavą Seime laisvas apsispręsti kaip balsuoti“, - kartėlio neslėpė LGBTQ+ bendruomenės atstovas Martynas. – „Jei taip yra, tai kam iš vis reikalinga partijos programa, kuri kupina melo?“.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=13398