Berlyno katalikų arkivyskupas paskirs „ministrą gėjų klausimams“
Data: 2021.08.14 19:30
Tema: Pasaulio įvykiai


Berlyno arkivyskupas ketina paskirti LGBT+ bendruomenės pastoracinį ministrą, kad padėtų tiems, kurie buvo „skaudžiai“ atstumti katalikų bažnyčios, rašo Pinknews. Šį pažadą arkivyskupas Heiner Koch davė po susitikimo su lesbiečių ir gėjų asociacija.

Susitikimas buvo surengtas siekiant išspręsti „prieštaravimus“ katalikų bažnyčioje po to, kai Vatikanas atnaujino savo sprendimą neleisti palaiminti tos pačios lyties asmenų sąjungas, tačiau kartu išreikškė „solidarumą“ LGBTQ+ žmonėms.

H. Koch sakė, kad diskusijos buvo svarbus žingsnis, siekiant pašalinti diskriminaciją, kurią daugelis LGBTQ+ katalikų jaučia iš bažnyčios pusės.

H. Kochas taip pat pripažino, kad klausimu dėl tos pačios lyties asmenų sąjungų laiminimo turi savo nuomonę, tačiau paprašė suprasti, kad, kaip vyskupas, „dėl bažnyčios vienybės negali nepaisyti Romos pozicijos“ . Jis pridūrė, kad yra įsipareigojęs „be išlygų dovanoti Dievo palaiminimą žmonių meilei ir santykiams“, ir pažadėjo toliau dirbti šiuo klausimu. Tai apima ir Vokietijos katalikų bažnyčios sinodinio gairių reformos projektą.

Šis, vieno iš aukščiausių Vokietijos arkivyskupų parodytas solidarumas LGBTQ+ atžvilgiu, rodo vis didesnį nepasitenkinimą oficialia Vatikano pozicija dėl tos pačios lyties santykių. Sprendimas atsisakyti palaiminti LGBTQ+ sąjungas sukėlė daugelio Europos katalikų bendruomenės pasipiktinimą.

Gegužės mėnesį beveik šimtas bažnyčių visoje Vokietijoje nusprendė palaiminti LGBTQ+ porų sąjungas.

Daugiau PinkNews.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=13789