Bylos dėl lietuvės pasakų knygos apie homoseksualų meilę imasi EŽTT Didžioji kolegija
Data: 2021.09.09 19:42
Tema: Kita informacija


Bylą prieš Lietuvą dėl rašytojos Neringos Macatės knygos „Gintarinė širdis“ imasi nagrinėti Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) Didžioji kolegija, praneša Delfi. Byloje rašytoja yra nurodžiusi, kad dėl diskriminacinių priežasčių Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) apribojo knygos platinimą – joje buvo teigiamai vaizduojami tos pačios lyties asmenų santykiai. „Europos Žmogaus Teisių Teismo Žmogaus teisių kolegija, kuriai buvo priskirta byla Macatė prieš Lietuvą, perleista Didžiajai kolegijai“, – nurodoma EŽTT pranešime.

Teismas tokį sprendimą grindžiam Europos Žmogaus teisių konvencija. Joje numatyta, kad byla gali būti perleista Didžiajai kolegijai, kai ji „kelia sudėtingą Konvencijos ar jos protokolų aiškinimo klausimą“ arba kai klausimo svarstymas kolegijoje „gali sąlygoti nesuderinamą su ankstesniu Teismo sprendimu rezultatą“.

N. Macatė į EŽTT kreipėsi 2019-ųjų pabaigoje po to, kai savo pozicijos jai nepavyko apginti Lietuvos teismuose. Pernai rašytoja N. Macatė mirė, o jos interesams atstovauja mama.

Neringos Dangvydės slapyvardžiu pasirašytoje knygoje „Gintarinė širdis“ pateikiamos istorijos apie įvairias socialinę atskirtį ir diskriminaciją patiriančias grupes – neįgaliuosius, emigrantus, homoseksualus, romus. Dviejose iš šešių pasakų buvo aprašomi tos pačios lyties veikėjų romantiniai santykiai. Pasakų rinkinį 2013-ųjų pabaigoje išleido Lietuvos edukologijos universitetas. Tačiau po kelių mėnesių aukštoji mokykla sustabdė knygos platinimą, ją pavadinusi „angažuota homoseksualizmo propaganda“.

Daugiau Delfi.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=13919