Atveriam duris?
Data: 1998.12.01 17:28
Tema: Įdomybės, pikantiškos naujienos


Sveiki atvykę į gėjų pasaulį...

Dauguma gėjų visuomet prisimena pirmąjį kartą. Nesvarbu ar tai įvyko po daugelio metu savęs kamavimo ar tai nutiko staiga, tarsi žaibas iš giedro dangaus,- dauguma gėjų pasakos ir perpasakos pirmąjį atsitikimą dar daugelį metų po paties įvykio. Taigi žengus pirmą žingsnį, kas toliau: kosmetologijos arba barmenų mokykla?.. Buvimas gėjumi dar nereiškia, kad jūs negalite kažko pasiekti, nebent patys nenorėtumete.

Iš pat pradžių, išėjimas į viešumą ‘coming out’ yra vienas svarbiausias klausimų gėjų gyvenime: ar reikia, kada, kam ir kiek atvirai...

Gaila, tačiau nėra paprasto atsakymo. Daugeliui tai ilgas kelias iš tamsos ir baimės į dienos šviesą. Išėjimas į viešumą sukelia daug problemų (bent jau taip atrodo): tėvų viltys, religinės nuostatos, darbinės peripetijos ir visuomenės pasmerkimas. Tiesiog reikia pasirinkti sprendimą tarp savo sąmonės ramybės ir negatyvių reakcijų. Tai asmeninis sprendimas, kurį bet kokiu atveju kiti turi gerbti. Nepasiduoklite išstumiami į viešumą, kol tam nesate pasiruošę. Išėjimas į viešumą turi savų trukumų, tačiau jie nublanksta prieš uždaro gyvenimo sunkumus. Palyginimui keletas uždaro gyvenimo pranašumų ir trukumų:Pranašumai Trūkumai
1. Jūs esate kviečiami į daugybę ‘natūralų’ vakaronių. 1. ‘Natūralų’ vakaronės yra velniškai nuobodžios.
2. Jūs sutinkante daug gražių, vienišų merginų. 2. Jūs pažįstate pakankamai daug merginų. Jūs norite sutikti vaikinų.
3. Jūs dažnai kviečiamas pažaisti krepšinį. 3. Jūs nekenčiate krepšinio.
4. Jūs esate kviečiamas į daugybę vestuvių. 4. Vestuvės - brangus malonumas, ir jūs niekuomet nebūsite kitoje pusėje.
5. Mažiau reikia prižiūrėti savo išvaizdą, figūrą. 5. Tačiau kas nori atrodyti kaip Landsbergis ar Gylys?
6. Jūs mažiau rizikuojate. 6. Kas nerizikuoja, tas negeria šampano.

Tie, kas nusprendėte nors truputį praverti duris, žvilgterkite į gėjų pasaulį. Gėjų įnašas į istoriją daug didesnis nei nuostabios šukuosenos. Sakoma, kad Renesansas be abejonės gėjų įkvėptas - prisiminkite raumeningus nuogų vyrų kūnus bibliniuose paveiksluose. Dar anksčiau, antikos graikai ne tik toleravo, bet ir šventė meilę tarp vyrų. 4 amžiuje prieš mūsų erą, Platonas “Simpoziume” garbino žymiausią visų laikų gėjų pora:

Vyras, kurį dievai garbino labiau už visus - buvo Achilas. Ištikimybės savo mylimojo Patrokulo vardan, jis nedvejodamas nutaria mirti - neišsaugoti save, bet atkeršyti už Patrokulą, kuris jau žuvo. Dievai buvo be galo susižavėję ir apdovanojo jį aukščiausia garbe, kadangi Achilas taip vertino savo mylimąjį.

Platonas tik vienas iš nedaugelio istorinių asmenybių - gėjų. Štai dar keletas:

 • Aleksandras Didysis (356 m.p.e.) - Makedonijos karalius ir karo genijus. Kai gydytojui nepavyko išgelbėti Aleksandro mylimojo, Aleksandras jį nukryžiavo; kai aukštas valdininkas išjuokė Alkesandro meilužį-eunuchą, šis jį nubaudė mirties bausme.
 • Gajus Julijus Cezaris (100 m.p.e.) - Romos imperatorius, kurio įvaizdis labai krito, kai visuomenė sužinojo, kad jis buvo gretimos šalies karaliaus pasyvusis partneris.
 • Imperatorius Adrianas (76 m.m.e.) - Romos imperatorius ir jo mylimasis Antinous, kuris nusiskandino, kad sensdamas neprarastų savo grožio.
 • Ričardas Liūtaširdis (1157 m.) - Anglijos karalius, išlikęs istorijoje už narsumą kare ir riteriškumą, turėjo dokumentuotą meilės nuotykį su Filipu, Prancūzijos karaliumi. Tikrai galinga pora...
 • Edvardas II (1284 m.) - Anglijos karalius, nors ir vedęs, turėjo du ilgalaikius kompanjonus: Piers Gaveston ir Hugh le Despenser. Pastarajam vėliau nukirto galvą, kadangi buvo gėjus.
 • Leonardo da Vinci (1452 m.) - italų išradėjas, dailininkas, kuris rinkdavosi mokinius pagal išvaizdą. Homofobai kritikai sako, kad “Mona Liza” yra persirengęs vyras. Paliko visa savo turtą dviems asistentams - vaikinams.
 • Viljamas Šekspyras (1564 m.) - rašytojas, šiuo metu karštų debatų objektas.
 • Volteras (1694 m.) - prancūzų rašytojas, kuris kaip manoma turėjo meilės ryšių su Frydrichu Didžiuoju.
 • Frydrichas Didysis (1712 m.) - Prūsijos karalius. Būdamas jaunuoliu pabėgo su savo mylimuoju Hans von Katte, tačiau buvo pagautas nepatenkinto tėvo, kuris nuteisė Hans’a mirties bausme.
 • Johann Wolfgang von Goethe (Giotė) - 18 a. vokiečių genijus, “Fausto” autorius.
 • Hansas Kristianas Andersenas (1805 m.) - danų pasakų rašytojas.
 • Piotr Iljyč Čaikovskij (1840 m.) - rusų kompozitorius, “Spragtuko “ autorius.
 • Oscar Wilde (1854 m.) - airių rašytojas ir kankinys. Buvo įkalintas už sodomiją.
 • Zigmundas Froidas (1856 m.) - vokiečių psichologas, kurio antroji pusė buvo Berlyno psichologas Wilhelm Fliess.

Šį sąrašą galima būtų dar ilgai tęsti, baigiant iškiliomis šių laikų asmenybėmis: Elton John, Martina Navratilova, Greg Louganis, Versace, daugelio žymių grupių dainininkais...

Na, o kas dedasi šiais laikais? Vienas is paprastesnių būdų susipažinti su kitais gėjais yra gėjų baras. Galbūt jūs neturite tokios prabangos, kaip draugo, su kuriuo galėtute pirmą kartą nuvykti į barą. Praeinate porą kartų pro šalį, apsukate aplink keletą blokų, kol pagaliau išdrįstate praverti baro duris. Ir ką gi? Didžiausios jūsų baimės pasitvirtina: visų akys nukrypsta į jus (bent jau taip jums atrodo). Dar blogiau, dabar visi žino, kad jūs gėjus. (Nesvarbu, kad jie irgi...). Atsisėdate į kampą, užgniaužiate kvėpavimą ir kaip niekad ilgai iki tol gyvenime studijuojate savo batus. Pagaliau adrenalino ir smalsumo vedami jūs pradedate apžiūrinėti barą ir jo publiką. Elgsena - labai svarbu gėjų bare, pagal tai žmonės sprendžia, ar jūs tik užšokote į barą atsipūsti, galbūt pašokti, ar ko nors norite... Net jei jūs nekursite imidžo - aplinkiniai susidarys apie jus savo nuomonę, todėl geriau ją jums patiems suformuoti. Taigi:

 • Eržiliukas. Atlošta galva, truputį palinkęs į šoną, atsirėmęs į sieną gerai apšviestoje ir kruopščiai parinktoje vietoje. Rankos sukryžiuotos ir svarbiausia savimi patenkinto išraiška veide. Jūs žinote, kad kiekvienas nori jūsų, ne, tiesiog - trokšta, kad jūs čia būtumėte. Labai patrauklus įvaizdis daugeliui žmonių, tačiau atbaido kitus. Geriausi rezultatai bare, kur jūsų nepažįsta.
 • Pamuštas paukštis. Susikūprinęs prie sienos ar netoli kampo, su nedidele liūdesio išraiška veide tačiau matomu ryžtu. Jūs ką tik paliko mylimasis ir jums labai reikia su kuo nors pasišnekėti. Jūs lengvai pažeidžiamas. Šis įvaizdis vilioja žmones, tačiau būkite atsargūs taip susipažįstant su žmonėmis. Ir ar jūs iš tiesų norite, kad pirmasis žmonių jausmas jums būtų gailestis?
 • Šokanti karalienė. Linguoja, svyruoja, dainuoja pagal muziką viduryje pokalbio. Pastoviai judesyje. Gėrimas vienoje rankoje, galbūt cigaretė kitoje. Stovi netoli šokių aikštelės arba pats sukuria jei jos nėra. Žino visų vardus ir niekieno pavardės. Mėgsta linksmai leisti laiką ir turi tam energijos. Jeigu mėgstate šokti ir linksmai leisti laiką, tai jūsų vaikinas. Tačiau nesitikėkite gilesnių jausmų.
 • Pasiruošęs, norįs ir galįs. Keliai truputį atititraukti į šalis, viena ranka ant šlaunies, kita užpakaliniame kišeniuje arba ant kieno nors peties ar krūtinės. Gali mylėtis dešimtį kartų per dieną, o dažnai tai ir daro. Svarbu kiekybė, o ne kokybė. Jokių ilgalaikių ryšių. Šis įvaizdis garantuoja rezultatą, tačiau vargu ar privilios vaikiną su kuriuo norėtumėte draugauti.
 • Kuklus vaikinas. Nuleista galva, akys žvelgia į batus ar gėrimą. Vienas arba su kitu nedrąsiu vaikinu. Paprastai sėdi baro gale su kitais tyliais žmonėmis, nedaug turi ką pasakyti. Tačiau tyli kiaulė gilią šaknį knisa. Tikriausiai yra rimta priežastis, kodėl jis akis nuleidęs. Įvaizdis vilioja vaikinus, kurie ieško pastovios draugystės, tačiau neapsirikite, jus tikrai busite jam nebe penkiasdešimtas.
 • Girtuoklis. Prisišliejęs kur prie baro ar sienos. Gėrimas vienoje rankoje, kitas jau stovi ant stalo. Cigaretė pastoviai dantyse, net tuomet kai jis šnekasi. Geras jumoro jausmas, kol dar jį gali suprasti. Dažniausiai būna vienas. Šis įvaizdis atbaido dauguma nedegradavusių vaikinų.

Ir tai tik keletas iš nedaugelio elgsenos stilių bare. Mėgstantiems klasifikuoti, galima pasakyti, kad gėjų tipus galima atskirti ne tik bare, bet ir gyvenime, tik jų daug daugiau. Galima būtų daug pasakoti apie susipažinimo metodus, jausmą ‘gaydar’, kuomet atpažįsti ‘savą’ vaikiną, net jei jis eina apsikabinęs merginą. Bet tebūnie tai gyvenimo mokykla. Ir neužmirkškite, kad kiekvienas žmogus yra asmenybė.


Paruošė Oxious pagal Kevin DiLallo, Jack Krumholtz ‘The Unoffcial GAY MANual’.

Gėjų klasifikacija pagal seksualinį elgesį  


Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=2367